חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עובדי מגדל אור: יצחק הרצוג מחבל במאבקנו

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 19.07.10 0:12

ועד העובדים בעמותת מגדל אור ונציגי "כוח לעובדים" פונים לחברי כנסת בבקשה שילחצו על שר הרווחה, יצחק הרצוג, המבקש לשבור את שביתת העובדים באמצעי מקורי: ייבוא עובדים זרים מארה"ב

18/7/2010

לידי: חברי וועדת העבודה, הרווחה והבריאות

הנדון: שבירת שביתת מורי שיקום העיוורים

ההדרכה השיקומית הניתנת לציבור העיוורים ולקויי הראייה, מאפשרת להם להגיע לתפקוד עצמאי. משרד הרווחה העביר את ביצוע השירות לעמותה "מגדל אור", אשר נקלעה לחובות כבדים, ועומדת כיום לפני סגירה. במהלך השנים צברה העמותה חובות לעובדיה בסך מיליוני שקלים, כל זאת בידיעת משרד הרווחה, אשר הוא המממן את פעילות מגדל אור.

ביהמ"ש הכיר אף הוא באחריות משרד הרווחה לניהול הלקוי, וכבוד השופטת בלהה גילאור הביעה את דעתה כי על המשרד לשלם את החלק הארי בחובות וביקשה כי יציג תכנית לסיוע בפתרון הבעיה שנוצרה. לצערנו, עד לזמן זה נמנע המשרד מהצגת תכנית זו.

מתוך הכרה בחשיבות עבודתן, נמנעו מורות השיקום עד כה מלשבות, וניסו לקבל את הכספים המגיעים להן בדרכים אחרות. כחלק ממאבקן הצודק, הצהירו המורות כי יסרבו ללמד בקורס ההכשרה של מורות נוספות, עד אשר ישולמו להן החובות.

תגובתו של משרד הרווחה לדרישתן הצודקת של המורות הייתה פנייה למוסד בארה"ב המכשיר אף הוא מורות שיקומיות, על מנת שזה יעזור לו לשבור את שביתת המורות.

התנערות משרד הרווחה מאחריותו כלפי המורים, מהווה פגיעה קשה בהם. הניסיון המכוון לשבור את שביתתם, באמצעות ייבוא עובדים זרים כחלופה לאנשי מקצוע מקומיים, הנה הוספת חטא על פשע, ומהווה תקדים מסוכן.

אנו כותבים אליכם, חברי וועדת העבודה והרווחה, בבקשה כי תפנו אל שר הרווחה, מר יצחק  הרצוג, בדרישה כי יחזור בו מכוונתו.

בכבוד רב,

וועד עובדי מורי שיקום העיוורים בעמותת מגדל אור

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

הערה אישית של העורך (איתי):

השר יצחק הרצוג נזכר בתקשורת לאחרונה שוב ושוב כאחד ממובילי "הקו הסוציאל-דמוקרטי במפלגת העבודה". לאחר שנים שבהן התיישר הרצוג עם עמדות שרי האוצר של קדימה והליכוד, הוא מפגין לאחרונה קו לוחמני ומתוקשר היטב בישיבות הממשלה בניסיון ליצור לעצמו תדמית של לוחם חברתי למען החלשים. במקביל, הפך הרצוג מחבר בכיר ב"מחנה ברק" לאחד מהבולטים שבמבקריו, אולי כהכנה להתמודדות עתידית מולו. האם יש הבדל בין מפלגת העבודה של הגנרל ממגדלי אקירוב ובין מפלגת העבודה של משרד הרצוג-פוקס-נאמן? מסופקני. המכתב שלעיל הינו הוכחה נוספת לטענה כי אין דבר וחצי דבר בין התנהלותו של השר הרצוג ובין סוציאל-דמוקרטיה, שבין יסודותיה נמנים הפעלת שירותים חברתיים בידי הממשלה וחיזוק כוחם של העובדים המאורגנים. המכתב הזה גם הזכיר לי מכתב נוסף שפורסם כאן בראשית ימיו של האתר, לאחר ששר התיירות דאז יצחק הרצוג התייצב בפומבי נגד שביתת העובדים הזמניים בנתב"ג (2006), בנימוק הנפלא שהיא פוגעת בתיירות.

לקריאה נוספת: יצחק הרצוג שר ההפרטה (שי ניב ב"גלובס"), יצחק הרצוג = מדינת רווחה שאריתית (נדב פרץ), למה אין להצביע ליצחק הרצוג (עו"ס דנה שני עצמון).

נערך על ידי איתי
תגיות: , , , , , , , , , ,

3 תגובות

  1. השר יצחק הרצוג, סייע למורות לעיוורים במאבקן הצודק :

    […] משום כך אני מוטרדת מאוד ממה ששמעתי וקראתי בעניין מעורבותך במאבק עובדות עמותת 'מגדל אור' לשעבר, מורות השיקום […]

  2. הדייג – המלצות קריאה לסוף השבוע :

    […] ממש ממש עצבן אותו. השבוע זה קרה לו לאחר שקרא ידיעה על עמותת מגדל אור […]

  3. משאל עבודה שחורה – שלי יחימוביץ’ מובילה במירוץ :

    […] כי הם קראו את זה או את זה ולא את נחום […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.