אריאל אטיאס, עזור לבעלי מוגבלויות בודדים במציאת דיור

× ', בעל מוגבלויות העובד במפעל מוגן אינו מצליח לשכור או לרכוש דירה עקב העליה במחירי הדיור. לו ×”×™×” אדם בריא, צעיר ונשוי – ×”×™×” × ' זכאי לסיוע מהמדינה. בצר לו, הוא פונה לעזרתו של שר הבינוי והשיכון

לכבוד:

שר הבינוי והשיכון, מר אריאל אטיאס.

א.נ.

אני אדם נזקק עם מוגבלות בעל תעודת 100% נכות.  ההכנסה החודשית שלי היא אלפיים ₪, מתוכם אני משלם שכר דירה וצריך גם לקנות מזון כדי לחיות אבל קשה לי לחיות בגלל שהכסף לא מספיק.

אני עובד ככל יכולתי במפעל מוגן לאנשים מוגבלים ומקבל 8 ₪ לשעה לאחר שכל השנים קיבלתי 4 שקלים לשעה.

מאז שהייתי ילד ידעתי שעלי לחסוך כסף לרכישת דירה כי בלי בעלות בדירה יהיה לי מאוד קשה לחפש שכירות.

אבל, אז הייתי מנסה לעשות הכל, לסבול ולמנוע מעצמי מזון כדי שאוכל להצליח לחסוך קצת בחודש.

אולם, אחרי 3 שנים של חיסכון פתאום מצאתי את עצמי בלי שמצאתי דירה כי מחירי השכירות עלו, והייתי גר ברחוב מס' חודשים (אני מוכר גם ביחידה לדרי רחוב בת"א) ולכן נאלצתי להוציא את החיסכון כדי לחתום על חוזה שכירות ולשלם דמי שכירות מפני שמחירי השכירות עלו. הורי והורי הוריהם עבדו בעבודות כפיים בחקלאות לבניית הארץ, שילמו מיסים לארץ הזאת. כל מאגר הדירות של עמידר הועברו לעולים חדשים וכך חוסלו ועל ידי כך נשארתי מאחור מפני שמחירי הדיור רק עלו בעקבות הדילול. המחלקה לדרי רחוב שלחה בקשת זכאות לדיור ציבורי ומשרד השיכון דחה אותה בגלל שטען שאני לא עונה לקריטריון של "נפשות" כלומר בגלל שאני ערירי אז מוסיפים לי לסבל.

ראיתי שמשרד השיכון מנסה לעשות מאמץ למען זוגות צעירים, אבל אני ערירי ורווק, האם בגלל שאני מוגבל ולכן אף אחת לא רוצה אותי משרד השיכון צריך לגזור את דיני לסבל ? למה משרד השיכון מפלה בין מוגבלים רווקים לבין בריאים שהם זוג (ודווקא כזוג יותר קל להם כי הם מביאים 2 משכורות בניגוד אלי שאני בודד ומנסה ככל יכולתי במפעל מוגן וההכנסה שלי היא אלפיים ₪) ?!

כך חלפו להן 6 שנים בהן כל פעם המעט שאני מצליח לחסוך מתחסל בגלל שמחירי השכירות בשוק החופשי עולים ואני מוצא את עצמי בלי קורת גג. ולכן, בלתי אפשרי שאמשיך לא לבקש עזרה מבחוץ. וכעת אני פונה כדי לבקש עזרה למימון וליווי ברכישת דירה.

הסכום שיש ברשותי הוא 30,000 ₪ במזומן ומזה אני מחפש שיעזרו לי למצוא דירת חדר קטנה איפשהו בישראל כדי שאוכל לקנות בה בעלות וכך אפסיק להיות תלוי בשוק החופשי האכזרי של השכירויות .

אודה לך אם תעזור לי.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply