חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שרותי הרווחה, סַפּרוּ לציבור את הטוב שאתם עושים

נושאים דעתעו"ס, זכויות עובדים ותעסוקה ב 28.06.10 5:50

עובדי הרווחה אינם יורדים מהכותרות, בעקבות פגישת "השדולה למניעת הוצאת ילדים ממשפחות והורים על ידי שירותי הרווחה", בראשות חברת הכנסת מרינה סולודקין, והדברים שנשמעו שם, כתב שר הרווחה ח"ק יצחק הרצוג מכתב חריף שפורסם כאן.  בעלת הטור "נושמת רווחה" מציעה לעובדים הסוציאליים לספר יותר על עבודתם ולעקר בכך את ההתקפות נגדם
מאת: שני ג'רבי

המתקפה על עובדי הרווחה הגיעה מהרשת לכנסת. החודש התקיימה בכנסת פגישת "השדולה למניעת הוצאת ילדים ממשפחות והורים על ידי שירותי הרווחה" בראשות חברת הכנסת מרינה סולודקין. הפגישה עוררה אחריה את זעמו של שר הרווחה יצחק הרצוג שהגדיל להגיש תלונה נגד סולודקין בועדת האתיקה של הכנסת בעקבות תקיפת הלובי עובדים סוציאליים ואת נציגי המשרד שהגיעו להשתתף בכנס. בדיקה מעלה כי מטרת העל של המשרד והלובי שוות – טובתם של כ-350,000 ילדי ישראל המצויים בסיכון. איפה אם כן הדעות חלוקות ומהי מדיניות משרד הרווחה בכל הנוגע להוצאת ילדים מביתם?

אני תומכת נלהבת בביקורת ציבורית, ולכן בשמיעה ראשונית של הכותרת שבחרה לה ח"כ מרינה סולודקין ללובי הפרלמנטארי שהקימה לא מתעוררת בי תרעומת מבטלת אלא להפך, העיסוק הציבורי בנושא מדיניות השמת ילדים במסגרות חוץ-ביתיות הוא ראוי וחשוב מאד. הרי תמורה מרכזית בעבודה הסוציאלית בישראל בשישים השנה האחרונות הייתה ממש בתחום זה – בשנות ה-50 נחשבה השמת ילדים ובני נוער בפנימיות כשיטת טיפול וחינוך מועדפת [1] עם השנים, עם הירידה במימדי העלייה והשינוי בעמדות מקצועיות תוקנה התפיסה השגויה והובן הצורך העמוק והיעילות הגדולה שבטיפול בילד במסגרת הקהילה וסביבתו הטבעית. באמת דו"ח המועצה לשלום הילד (2009) מצביע על ירידה ניכרת ונמשכת מאז 1980 ועד היום במספר ההשמות החוץ ביתיות של ילדים במצוקה על ידי שירותי הרווחה, אך אפשר להגיד בביטחון כי הלמידה בתחום זה נמשכת מאז ועד היום. הנה לפני 6 שנים הונהגה בהובלת משרד הרווחה רפורמה רצינית ומקיפה במדיניות הטיפול בילדים בסיכון. מטרתה היחידה של תכנית הרפורמה, שנקראה "עם הפנים לקהילה", היא נתינת מענה לילדים בסיכון בתוך הקהילה והקטנת מספר המטופלים במסגרות חוץ ביתיות[2]. במשרד הרווחה הבינו כי שינוי תפיסתי אינו מספיק כשלעצמו וכי נדרש שינוי ארגוני-מערכתי רחב היקף לשם צמצום משמעותי יותר של מספר הילדים החיים מחוץ למשפחתם – הרפורמה הציעה העברת תקציבים לפיתוח שירותים קהילתיים לילדים בסיכון והגבלת משך הזמן לשהיית ילדים במסגרת חוץ-ביתית. דחפה במיוחד ליישום המהלך החשוב הזה העובדה הבעייתית כי בישראל מירב התקציב של השירות לילד ולנוער מיועד לטיפול במסגרות חוץ ביתיות (74%) ואילו רק מיעוטו להפעלת תוכניות ומענים בתוך סביבתו הטבעית של הילד (26%)[3]. במצב נתון זה וודאי שאם אין שירותים בסביבת הילד תועדף האפשרות לשלוח אותו לטיפול מקצועי במסגרת נפרדת. כל הנתונים האלו ונקודות התורפה מוכרים למשרד הרווחה ואפשר לראות כי מטרידים ומפעילים את קובעי מדיניותו. הרפורמה הייתה במעקב, הוערכה בועדות הכנסת ועד היום נושאת פירות, מודגשת, מתעצבת ומונהגת באגפי השירותים החברתיים בארץ.

כיום נמצאים כ-10,000 ילדים במסגרת חוץ-ביתית משום שסביבתם הוגדרה כמסכנת אותם פיזית או נפשית, רובם מושמים בפנימיות באישור הוריהם ומיעוטם במשפחות אומנה. חשוב לזכור כי פקידי הסעד אינם פועלים על דעת עצמם בהוצאת ילד מביתו – בועדות תכנון טיפול ומעקב (לשעבר "ועדות החלטה") מחויבת השתתפות של אנשי מקצוע חיצוניים למחלקות הרווחה וכל מקרה של הוצאת ילד מביתו נבחן לגופו ומאושר על ידי בית משפט. האמירה המרכזית בנושא מורכב וקשה זה הייתה ועודנה כי טובת הילד היא קודם כל עם הוריו מולידיו וכי ההחלטה להוציא ילד מהבית היא האחרונה שעולה כשלא נמצאת ברירה אחרת.

לצד הפעלת הרפורמה, ערנות ציבורית מעולם לא הזיקה לאף גוף ממשלתי ולכן נטייתי הראשונית היא להביע תמיכה ועידוד בארגונים ויוזמות הקוראים לכך. אבל זו רוח הדברים שנושאת איתה ח"כ סולודקין שמעוררת התרסה ואטימת אוזניים. כשפותחת את ישיבותיה וכנסיה לכל מאן דבעי כמו לתנועות מתלהמות המתהדרות באמירות נשנות המשוות פקידי סעד לנאצים, סולודקין אינה מכבדת את כנסת ישראל בה היא יושבת ובטח שלא מוסיפה כבוד ואמינות לשמה ולשדולה שהיא מובילה. שליחת נציגי משרד הרווחה לפגישת הלובי מוכיחה כי המשרד מעוניין לקחת חלק בשיחה ובדיון החשוב על ילדי ישראל. הנהגת הרפורמה מוכיחה כי המערכת מודעת לחולשותיה ואינה נרתעת מלמידה וביקורת אלא מעודדת אותם. אותו מוטי וינטר שהותקף בידי משתתפי הכנס למשל היה ממקדמי ומובילי הרפורמה לילדים בסיכון בשירותי הרווחה, לשיחה איתו פוטנציאל לא ממומש לשיתוף וקידום הדדי מפני שמכיר בבעיה ומישיר אליה מבט. דעתי היא כי הלך הרוח הבעייתי שאינו מאפשר שיחה מתגלם בצורה הכי ברורה במתקפה של סולודקין המבטלת את העמק השווה בכך שטוענת כי משרד הרווחה אינו רוצה כלל בטובת הילדים אלא "סוחר" בהם. כשח"כ סולודקין מציגה את העובדים הסוציאליים כמנצלים סמכויות בכדי להזיק במכוון לפוניהם ולאמללם היא אינה מאפשרת שיח ולא מעודדת הקשבה.

תגובתו החמורה של השר הרצוג חשובה למערכת שהוא מוביל. מזה שנים עובדים סוציאליים מושמצים ברשת ומפסידים בקרב על במת האינטרנט והתקשורת. עשרות בלוגים מתוחזקים באדיקות על ידי מספר מצומצם מאד של אנשים ומתקיפים את עובדי הרווחה. יכולת התגוננות העובדים מוגבלת משום שהחוק מחייב אותם לחיסיון באשר לפרטי המקרים והמשפחות, הם יכולים רק לספר על לילות ללא שינה ועל הקושי המנטלי שהולכים יד ביד עם תפקיד מורכב שכזה. תפקיד שלצערנו הכה רב מוכח פעם אחר פעם שבחברתנו המתקדמת, עדיין נדרש מי שימלא אותו. אני פונה לשר ואני פונה לעובדים הסוציאליים בבקשה להקדים תרופה למכה ולהקדיש יותר זמן להצגת ופרסום עשייה יפה שמתקיימת באגפי השירותים החברתיים כדרך קבע ולא רק להרים ידיים מתגוננות אל מול מתקפות מקוממות מסוג אלו. כמי שריכזה תכנית דומה לתכנית קהילתית יפיפייה ברוח הרפורמה אני יודעת שרבות הסיבות הטובות להרים ראש בפני האשמות כאלו יום-יום ושעה-שעה.

קריאה נוספת


[1] שפירו, ש., שרר, מ., קורין-לנגר, נ., ווייס, ע. (2002). התפתחות מקצוע העבודה הסוציאלית בישראל. חברה ורווחה, כ"ב, 135-152

[2] מסמך רקע לכנסת אודות מסגרות הטיפול בילדים בסיכון (2004)

[3] האחוזים נכונים לשנת הנהגת הרפורמה 2004.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

19 תגובות

 1. אבישי :

  שני היקרה,

  מכתבך ריגש אותי, עוס"ים עובדים ימים כלילות, פרויקטים חדשים "עם הפנים לקהילה"ועדות שמיד, גילת, סלונים,
  תיאוריות למכביר "טובת הילד", "זמן ילד", "ביקורת ציבורית", "ילדים בסיכון" בכמויות אדירות… ועוד.

  אך בשורה התחתונה מה קורה עם הילדים? כשלון מוחלט. הפערים החברתיים מתעצמים, ילדות נכלאות בצינוק ב'מסילה' עם קיא ושתן כדי שלא יעבדו בזנות, גטאות של ילדים אתיופים בקהילות, ילדים באשפוזים פסיכיאטריים שלא לצורך… ועוד אין ספור כשלונות של מערכת הרווחה. אפילו לבע"ח מתייחסים יותר יפה.

  משרד הרווחה סוחר בילדים. הוא שולח אותם בצווי בית משפט (בכפייה) לטיפולים מסוכנים (פרשת שי אברהמוב) ולעמותות ומלכר"ים שהם מוסדות בעלות שיקולי רווח נטו.
  הוא עושה מכרזים לפנימיות לילדים בסיכון – בושה וחרפה.

  בתי משפט לנוער ומשפחה גומעים את המלצות העו"סים שלא נבדקו כראוי ומנפיק צווים והורס פרטים ומשפחות.

  מוטב לעו"סים להתבונן בפרט במשפחה ובחברה, ויחדלו מלהתיש בסיפורי בוז'י…

 2. משה- אזרח שאכפת לו :

  אבישי, אף אחד לא אומר שהמערכת מושלמת, אבל לטעון לקונספירציה כמו שהח"כית עושה זו פשוט בדיחה, בוא נסתכל על סיפורי ההצלחה, על אלפי ילדים שחזרו להוריהם אחרי שהשתקמו, שהתגייסו לצא והגיעו לאוניברסיטה, יש ילדים שעצם קיומם בחיים היום הינו ראיה להצלחת הטיפול בהם.
  כולנו ראינו מה יכול לקרות במשפחות- פרשת מארי פיזם היא דוגמא מצמררת, אני מבין שאתה בעד עוד ועוד כותרות כאלו בעיתונים!
  אז אני לא,המערכת לא מושלמת.. אבל היא משתפרת מיום ליום, לצד העומס והקיצוצים המענים הולכים ומשתפרים.
  לציניות שלך אין מקום, ולראיה תסתכל על ההתנהלות של חבריך, לעבוד עם עצמם ולהתקיף אנשים לא יוביל אותם לשום מקום, אם לח"כ מרינה כלכך חשוב לפעול בנושא, מדוע היא לא טורחת לשבת בועדת העבודה והרווחה? או מדוע היא לא הופכת את השדולה שלה לרשמית? בדיקה קצרה באתר הכנסת מראה שאין זכר לקיומה של השדולה, לא ברשימת השדולות ולא בדף הבית של הח"כ מרינה.
  מי שרוצה לשנות ולהטיב שיעשה את זה כמו שצריך.. וכך יוכל באמת להשפיע על הדברים.
  נ.ב. בקריאה שניה של רשימת האשמות שלך באמת מזכירה לי קונספירציה- כולם אשמים לא?

 3. דע מה תשיב – בעניין הוצאת ילדים למסגרת חוץ-ביתית « עיניים פקוחות לָרווחה :

  […] במקור באתר עבודה שחורה [1] שפירו, ש., שרר, מ., קורין-לנגר, נ., ווייס, ע. (2002). התפתחות […]

 4. אבישי :

  משה,

  יש כאלו שגוועו ומתו מסמים
  פסיכיאטריים בעקבות הטיפול הכפוי של משרד הרווחה.

  משרד הרווחה עובד בכפייה בצווי בית משפט. אם הילד ומשפחתו נהרסו יאשימו הרווחה את המשפחה, אם הילד יחזור למשפחה לאחר שנכלא בפנימייה ידווחו הרווחה כי בזכותם ה'טיפול' הצליח.

  (כאן היה משפט שצונזר ע"י המערכת)

  מחדלי הרווחה כגון כליאת ילדים במוסדות פסיכיאטריים שלא לצורך (חלק מתים שם), לא זוכה לסיקור תקשורתי, על מנת שהתעשיה המקולקלת תמשיך לעבוד.

  פקידי הרווחה הם התוקפים, משפילים מעלילים, ומפרקים משפחות ללא רחמים, קורעים ילדים ממשפחותיהם, ובמידה ויש התנגדות הם צווחים שתוקפים אותם, ומלעיטים את חסרי הישע בסמים פסיכיאטריים.

  אנו רואים מידי יום תוצאות אלימותם: אלימות ואונס אכזריים של ילדים לאורך שנים במעון מקי"מ, צינוק עם שתן וקיא ב'מסילה', אלימות ברננים, כפר נחמן, פרשיות הזנות שי ארביב, שי אברהמוב ועוד…

 5. אפרת :

  ממה שאני רואה לא מעורבות כוונות רעות ביחסים בין עובדי הרווחה לבין הפונים אלא גורמים אחרים. עובדים סוציאליים לא מקבלים מספיק כסף ותמיד מקבלים עבודה שאין סיכוי לעשות במספר השעות המוקצב לה.
  בנוסף, אני הייתי עדה למקרים של חוסר התאמה תרבותית בין עובדים סוציאליים לבין המשפחות שבטיפולם. כך נוצרו קשיים רבים בתקשורת ועניינים שיכלו להסתיים בהסכמה של הרווחה והמשפחה נגמרו במאבק כוחות.

 6. 28.6.2010 « מה אני קוראת :

  […] ג'רבי מוחה על הדימוי הדפוק שיצא לעובדי רווחה גם בקרב מי שנושא הרווחה קרוב לליבו ומציגה נתונים על […]

 7. משה :

  משה, אני מבין אתה טוען שכל עו"ס מסתובב עם מזרק בכיס, וגם רצועות כלב ליתר בטחון.
  כנראה שאם כל מה שהיית אומר אכן היה נכון הרווחה לא היתה שורדת לרגע במדינתינו הקטנה, ממזמן היו מדיחים שרים ומנהלים על ימין ועל שמאל על ילד אחד שאולי היה מת בטיפול בתי"ח פסיכיאטרים.
  כנראה שיש לך בעיה בבוחן המציאות, אין לי הסבר אחר למה שאתה כותב.

 8. אבישי :

  משה היקר,

  במקום להתייחס עניינית לטענות הקשות שהועלו:
  אלימות ואונס אכזריים של ילדים לאורך שנים במעון מקי"מ, צינוק עם שתן וקיא ב'מסילה', אלימות ברננים, כפר נחמן, פרשיות הזנות שי ארביב, שי אברהמוב ועוד…

  אתה בוחר להעליל בתיוג "בוחן מציאות לקוי" , "קונספירציה" , "פרשת מארי פיזם היא דוגמא מצמררת, אני מבין שאתה בעד עוד ועוד כותרות כאלו בעיתונים!"

  האם אתה מצפה שהקוראים הנבונים יקבלו את הבלי פיך כסוף פסוק, או שמא אתה מרגיש כמו פקיד סעד בבית משפט לענייני משפחה או נוער…

 9. שני :

  אבישי, במקום לשטוח ביקורת מפוזרת בתגובות עם רווח כפול. כנס לאגף לשירותים החברתיים ובקש להתנדב שם, חסר שם כח אדם.

  כקוראת נבונה, אני לא מוצאת הצעה מעשית אחרת בדבריך.

 10. אבישי :

  שני היקרה

  אכן צדקת, חסד וצדקה הם מהות ועיקר החיים.

  ואני משתדל לעשות זאת יום יום ככל יכולתי ישירות עם האדם הנצרך. ואם זכיתי לעשות זאת, אני שמח.

  טעות יסודית בהצעתך. והיא המלצתך לפנות ללשכת הרווחה – צד ג'

  מצד ג' (עמותות , מלכרים, לשכות רווחה ועוד) ע"פ הניסיון רב השנים נודף ריח רע ומצחין, יש שם אנשים שמנצלים את טוב ליבם של אחרים. יש להם אינטרסים שונים ומשונים.

  דוגמא: אירועי התרמה נוצצים עם אומנים, מרצים, אמרגנים, מתווכים, משכורות בעלי עמותות, ולאומללים מה נשאר? מכרז לפנימיה עם מדריכים עובדי קבלן?

  שיטת הרווחה הפקידותית בלשכות הרווחה, הוצאת צווים שיפוטיים, אבחונים, תיוגים וטיפולים פשטה את הרגל, מכניסה "מטופל" ל"תוכנית כביסה" שאין לדעת באיזה מצב יצא ממנה… לרוב במצב רע.

 11. רחלי :

  שני היקרה,

  תודה רבה על דברייך המחכימים!
  אני לא יכולה להבין איזו אג'נדה בדיוק חושבים שיש לעו"ס להרע למטופליהם. הרי בחרנו במקצוע הזה בגלל השליחות והרצון לעזור ובטח שלא בשל משכורת העתק והתנאים המפנקים!

  אין ספק שדיון שכזה הוא חיובי, דיון בדברים תמיד מביא לחשיבה ולשיפור. אך לצערי אכן נשמע שחברת הכנסת לא מנסה לקדם דיון כי אם רעש וצלצולים (מסיבות שלא ברורות לי).

  אני רוצה לחזק מבין דפי האינטרנט את ידיהם של כל השותפים בעבודת הקודש החשובה הזו, עם ילדים בסיכון בפרט ובכלל שרותיי הרווחה בכלל!

 12. אבישי :

  רחלי היקרה,

  חה"כ מרינה סולודקין הקימה שדולה למען אזרחים במדינת ישראל, ליקר להם מכל: ילדיהם ומשפחתם.
  מרינה מדברת בנחת ובנועם ומטפלת עניינית בפניות אליה.

  במהלך ישיבה של השדולה החל העובד הסוציאלי מוטי וינטר לצעוק ולא התייחס עניינית לטענות שהועלו:
  http://www.youtube.com/watch?v=9-sXk3UIMjo

  לעניין עבודת קודש:

  עבודה סוציאלית היא משלח יד ואין לה שום קשר כלשהו לעבודת קודש. עובדים סוציאלים ברשויות הרווחה פועלים בראש וראשונה ע"פ מדיניות המוכתבת להם וע"פ האינטרסים של מי שמשלם להם את משכורתפ, או מה שהממונה מצפה מהם. ולא בהכרח ע"פ רצונו ו/או טובתו של האזרח.
  למעשה הקשר בין טובת האזרח לעבודה הסוציאלית היא מקרית לחלוטין במידה וקיימת.

  קדושה מיוחסת בד"כ למידות טובות של אדם כגון חסד, צדקה ומשפט, ולא משלח ידו.

 13. רחלי :

  בכוונה תחילה לא פניתי אלייך בהודעתי הקודמת. אני לא מוצאת סיבה להתייחס להשערות שמופרחות באוויר. לא מצאתי עובדה אחת בכל דבריך!

  רק שאלה קטנה מתוך סכרנות גרידא:
  מהי לדעתך (דעתך האישית בלבד, שאינה מצביעה על המציאות) הסיבה שאדם בוחר ללמוד ולעבוד בע"ס? (ואם התשובה שלך היא כסף- אתה מוזמןלצרף הוכחות…)

 14. לורי שם טוב :

  בוודאי שכסף זו הסיבה האמיתית.

  באשר להוכחות, הרי ששאילתא שהגישה ליצחק הרצוג בדבר תמלוגים המשולמים לעובדים סוציאליים שקורעים ילדים ממשפחתם אישרה טענה זו.

  את מוזמנת לקרוא זאת בצירוף המסמך של השר הרצוג על השאילתא בבלוג שלי.
  http://lory1969.wordpress.com

  מסקרן אותי, אלו הוכחות אתם מביאים באשר להבלים הכתובים מעלה, כי ילדים חוזרים למשפחתם…

  אלו הוכחות יש לעובדים הסוציאליים באשר לשקריהם כמו ההמצאה על השתול עו"ד עדי איתן כי הינו סוחר סמים, שביקש את עזרת השרותים הסוציאליים בלשכת הסעד תל-אביב, ותויג על ידי עובדים סוציאליים שקרנים כסוחר סמים.

  העבודה הסוציאלית הינה טומאה, פירוק משפחות תוך תיוגם כלוקים, במקום לסייע בתוך הקהילה למשפחות, הפעולה הראשונה בה נוקטים פקידי הסעד היא פירוק המשפחה.

  כל ילד יאמר לך שהוא מעדיף מיטה שבורה בבית על פני מיטה שלמה בחוץ.

  בתוכנית התחקיר בטלויזיה "מבט שני" – "על כל ילד עושים קופה"

  http://www.viddler.com/explore/familythoughts/videos/11/

  … נמחק ע"י מערכת עבודה שחורה….

 15. עידן- :

  לורי, לאחר שהקדשתימספר דקות תמימות לקריאת הבלוג שלך הגעתי למסקנה אחת, …. נמחק ע"י מערכת ע"ש…., האובססיה בדו"ח והטיית המציאות שלך ושל חבריך ניכרת מאוד,מעניין אותי מה המקצוע שלך, ומה את עושה כדי לסייע ולשנות את פני החברה (מלבד להשמיץ אחרים).
  את מסוגלת להסתכל לילדים שלך בעניים אחר שאת מאחל את האיחולים האלה לאנשים אחרים?

 16. לורי שם טוב :

  עידן,

  להשמיץ ולהסתתר תחת מעטפת של שם בדוי מתאים לעובדים הסוציאליים.
  באשר לקביעתך והוצאת הדיבה שלך נגדי, … נמחק ע"י מערכת ע"ש….

  במקצועי, אני עובדת ציבור ונותנת שרות לחבריך העובדים הסוציאליים כמו גם אנשי משטרה.

  לתדהמתי אני מגלה מידי יום ביומו, כי העובדים הסוציאליים מזניחים את ילדיהם בצורה קשה המעוררת השתאות כיצד הילדים שלהם נותרים בידיהם.

  את האיחולים שאני מאחלת לעובדים סוציאליים שפוגעים במשפחות חסרי ישע – אכן אני תקווה שמעשיהם הפושעים ישובו אליהם כבומרנג.

  האם אתה מסוגל להסתכל לילדים שלך בעיניים, לאחר שפירקת משפחה אומללה וחסרת ישע?

  כיצד אתה ישן בלילה, לאחר שהרסת חיים של משפחה שלמה?

  כיצד אתה יכול להביט בעצמך במראה לאחר שאתה יודע גם יודע, כי יש לך קשר ישיר בהרס ילדים, בטיוח זוועות משרד הרווחה?

  אני ממליצה לך … נמחק ע"י מערכת עבודה שחורה…

  ….. (נמחק)…הרווחה מטבריה
  http://www.youtube.com/watch?v=U8VyskwHJZY

  אכן, כשהאמת עומדת מנגד קשה לעובדים הסוציאליים להתמודד עם העובדות, ומיד מתחילים הם עם התיוג, שקרים והשמצות.

  אתה ההוכחה לכך להצדקת טענותיי שלי ושל חבריי.

  תמשיכו בשקרים שלכם, ואנו נמשיך לבייש אתכם בקלוניכם – בפרהסיה.

  …נמחק…. – אני כאן, בשבילך.

  לורי שם טוב
  בכל מקום.

 17. עידן :

  לורי, להשמיץ אותך לא אטרח, את עושה זאת מצויין בעצמך, ולגבי מחשבתך אז צר לי לאכזב אותך, איני עובד סוציאלי אבל אני כן משקיע מזמני הפרטי לשיפור החברה.
  משעשע אותי ההכללה שלכן, שהרי כולם לא בסדר, לא מערכת הבריאות , לא מערכת הרווחה ולא מערכת המשפט, אני באמת מתפלא שלא מצאת לנכון ללכלך על המשטרה בדרך, שהרי הם מסייעים דרך קבע להוצאת ילדים מהבית, ומה עם השירות הפסיכולוגי? והפסיכיאטרים המחוזיים? שכחת אותם?
  אין לי צורך לשקר,או לתייג או להשמיץ כמו חברתך סלודקין, אני אזרח שמוכן ללמוד ולהכיר את האמת, כולה ולא חד צדדית כמו קטעי הוידאו שאת כלכך אוהבת לפרסם.
  אני תוהה לעצמי, את לא מעדיפה דרכים יותר לגיטימיות וראויות להשפיע על החברה, במקום להקים שדולה שלא יצא ממנה דבר, הכנסי לשדולות והוועדות שכבר עוסקות בנושאים האלה, בנתיים, לפחות כך זה נראה, את צוברת לעצמך מתנגדים.
  אין צורך להפציץ בדוגמאות, אנחנו יודעים שהמצב לא מושלם, אבל דוגמא אחת לא מבטלת 100 מקרים טובים, ו50 לא מבטלים 2000.
  ולגבי עזרה נפשית, אם יום אחד אצטרך, אפנה למישהו שממקד את מאמציו בי, ולא בללכלך על העולם.
  אני מבין שיש לך נגיעה אישית בנושא, צר לי שנאלצת לעבור את זה, אבל לצאת למסע צלב לא יסייע לך בכאבך.
  אני לעומתך, מאחל לך רק טוב.
  עידן

 18. לורי שם טוב :

  עידן … נמחק….

  אין לך שום נגיעה או עזרה לציבור. אפילו אינך מזדהה. … נמחק ….

  מה שכן, לא טרחת להגיב לגופו של ענין לטענות שהועלו כאן.

  דרכך בקודש אתה משמיץ, מתייג ללא כל בסיס בדין.

  ועליך נאמר הפוסל במומו פוסל.

  אם קראת את התכנים בבלוג המשובח שלי, הרי ודאי נכחת כי הבלוג שלי מציג את הפרסומים שהועלו בהרחבה בתקשורת:

  נמחק ….

  הנה תזכורות לכתבות תחקיר מהטלויזיה:

  אלימות מדריך נגד ילדה חוסה במוסד עין השלושה של משרד "הרווחה"
  http://www.youtube.com/watch?v=zOjsuP45GjM&feature=related

  תשמע את עדותה של הילדה: "הוא זרק אותי".

  המדריך שבר את זרועה של הילדה, גרם לה לחבלות קשות בגופה. כל זאת בידיעה של כל העובדים במוסד "הרווחה". המדריך עדיין עובד בפנימית הסעד.

  נמחק ….אני אחת מנפגעות הפושעות הסעד הללו.

  את ילדיי היכו מכות רצח במוסד ויצו הדסים של משרד הרווחה.

  הנה התיעוד.

  http://www.youtube.com/watch?v=uwDgLlgl6tg&feature=related

  אמשיך לבייש את המוסד הנקלה הזה, ולחשוף את התעמרותם בהורים חסרי ישע.

  תלונות שווא שהגישו נגדי הגרוש ופקידת הסעד … נמחק …., נסגרו כולם ללא יוצא מן הכלל מחוסר אשמה פלילית.
  בפרהסיה אני חושפת את החומר, למען יראו – ויראו!

  יום הדין הגיע – יום נקם ושילם.

 19. אבישי :

  עידן היקר,

  לורי עושה ומובילה עבודה חשובה מאוד עבור הפרט המשפחה והחברה בלא שכר חומרי בצידה.

  בעוד העוס"ים, עמותות הרווחה, "מומחים" ומאבחנים למיניהם כותבים מאחורי במסתרים הבלים ודברי בלע על אזרחים טובים תמורת בצע כסף,

  לורי פועלת בגלוי, מזדהה ומביאה תימוכין וסימוכין לטענותיה.

  מוטב לך ללמוד מלורי, או שמא גם אתה אחד מאותה חבורת תאבי בצע המוכנים להרום חיים של אחרים בשביל קופסת פח עם צבע החונה מתחת לבית.