postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עובדי ומטופלי מרכזי המתדון הפגינו בירושלים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עובדי ומטופלי מרכזי המתדון הפגינו בירושלים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 17.06.10 6:03

מאה עובדים ומטופלים ממרכזי המתדון ברחבי הארץ הפגינו אתמול, יום ד', מול כנס הספקים שקיים משרד הבריאות ליזמים המעוניינים לגשת למכרז. עובדי מרכזי המתדון והסבוטקס נמצאים מזה שבועיים בסכסוך עבודה כנגד משרד הבריאות בשל כוונתו להעביר את הפעלת מרכזי הטיפול בהתמכרויות לקבלנים עם כוונות רווח

מאה עובדים ומטופלים ממרכזי המתדון ברחבי הארץ הפגינו אתמול (ד') מול כנס הספקים שקיים משרד הבריאות ליזמים המעוניינים לגשת למכרז. בין המשתתפים בכנס: חברה קנדית לתרופות ומכורים לסמים המפעילים הוסטל לגמילה.

דוד אזולאי, חבר ועד העובדים ועובד מרכז "הגפן" בחיפה מזה 20 שנה: "באנו לומר למשרד הבריאות ולספקים הרוצים לעשות רווח מהטיפול במכורי סמים שבני אדם והטיפול בהם אינם סחורה! רצף הטיפול ואיכותו מחייבים שמירה על צוותי המרכזים המנוסים והמסורים ועל תנאיהם. המכרז שפרסם משרד הבריאות מבשר רעידת אדמה והתדרדרות לאלפי מטופלים, משפחות ועובדים"


מ' מטופלת ממרכז ירושלים:"אחרי שנים של התמכרות וחיים בתחתית אני פה, מבקשת מכם במשרד הבריאות- אל תפגעו בטיפול. אני כבר אימא וסבתא לנכדה- וחייה היום חיים נורמאלים בזכות הטיפול, אל תתנו לי לחזור לזנות ופשע". ה' מטופל מחיפה הוסיף "נמצאים שם בפנים מכורים שאני מכיר שניגשים למכרז – כל הכבוד להם שהצליחו להתנקות, אבל לאשר להם לסחור בתחליפים באופן חוקי? המדינה השתגעה?"

עובדי מרכזי המתדון והסבוטקס אשר מטפלים באלפי נפגעי סמים ב12 מרכזי טיפול ברחבי ישראל,  נמצאים מזה שבועיים בסכסוך עבודה כנגד משרד הבריאות בשל כוונתו להעביר את הפעלת מרכזי הטיפול בהתמכרויות לקבלנים עם כוונות רווח. עובדי המרכזים מיוצגים על ידי ארגון "כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי" ומתכוננים לכל צעד שיידרש לרבות שביתה. העילה לסכסוך העבודה, היא ההחלטה של משרד הבריאות להוציא מכרז על הפעלת המרכזים.

בתנאי המכרז אין שום הבטחה לשמירה על המשך ההעסקה ותנאי ההעסקה של העובדים במרכזים, חלקם בעלי וותק של עשרות שנים, תנאי המכרז יובילו בהכרח לפגיעה באיכות וביציבות הטיפול הניתן למטופלים. הפגיעה תחשוף אותם חזרה לחזרה לסמי רחוב, לעבריינות, ולחשיפתם לסיכוני בריאות וחיים. ומכאן פגיעה בביטחון הציבור!

שירה לפידות, חברת וועד עובדי מרכזי הטיפול בהתמכרויות: "אנו העובדים, דורשים הבטחה של ביטחון תעסוקתי כיום ובעתיד. אנו דורשים להבטיח את מלוא הזכויות הסוציאליות שלנו לרבות במעבר למפעיל אחר או עם סיום התעסוקה. במשך שנים רבות השקענו בפיתוח מקצועי של התחום ולא ניתן שתתקיים פגיעה בזכויות העובדים והמטופלים! "

לפרטים נוספים נא לפנות לשי 0543311747 או נועם: 0526228745,

לרקע נוסף ראו כאן

,בברכה

שי כהן – יו"ר הועד המנהל
המכללה החברתית כלכלית

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , , , ,

5 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  בהצלחה לעובדים במאבקם! בכל מקרה יש להגן על זכויות העובדים. רצוי להלאים את מרכזי חלוקת תחליף הסם ולהפוך את עובדיהם לעובדי מדינה.

 2. שושי :

  לכל מטופלי המתדון והסבוטקס באשר הם: אל תהיו טיפשים, ההפרטה היא רק לטובתנו, זה שעובדי המרכזים יפגעו, יפוטרו או יורעו תנאי עבודתם, זה בעיה שלהם, שיפסיקו לזבל לכם ת'מוח, למטופלים יכול לצמוח רק טוב מהפרטת המרכזים, לא עוד בדיקות שתנים מעצבנות על הבוקר, לא עוד שעות פעילות של שעה וחצי ביום, לא עוד אטימות והתעללות במטופלים, כשהטיפול יופרט אתם תצטרכו רק לשלם וזהו, תבואו פעם בכמה ימים תקחו טיפול ושלום, אף אחד לא יזיין לכם ת'מוח, כן השתמשתם לא השתמשתם, ועדות מסגרת על כל פיפס, שלא תעיזו ללכת ולהפגין איתם, אף אחד לא נלחם את המלחמות שלכם, גם אתם לא צריכים להלחם ת'מלחמות של עובדי המרכזים,ש הרבה פעמים התעללו בכם ונהגו בכם בגסות ועליבות, אל תשכחו אל היחס המזלזל שקיבלתם, את הנזיפות, הקנסות, ועדות המסגרת, שעות קבלה בלתי אפשריים שאף אחד לא יכול להגיע (ימי א' וד' שעה וחצי של קבלת קבל ולמרות שפותחים גם אחה"צ הם לא מאפשרים למטופלי בוקר להגיע אחה"צ) עוד פרנציפ והתעללות באנשים שעובדים, אל תהיו מטומטמים, אתם עוד תראו כשסוף סוף המרכזים יופרטו כמה שהשינוי יהיה לטובה.

  * הערת המערכת: "שושי" הזדהה/הזדהתה כאן בטוקבקים גם כאישה בשם אפרת, וגם כגבר מאשדוד בשם אפי.

 3. אפי :

  לכל מטופלי מרכזי המתדון בארץ: יש לי חדשות בשבילכם, בניגוד למה שעובדי ומנהלי המרכזים מספרים לכם שום דבר לא יפגע לכם בטיפול, רק העובדים יפגעו מזה אבל למטופלים זה יהיה שינוי מבורך ואדיר שהגיע הזמן כבר שיקרה, לא עוד התעללויות לא עוד יעלעלו אותכם בבוקר ויאיימו עליכם שאם לא תתנו בדיקת שתן לא תקבלו טיפול, אל תשכחו את כל הגועל נפש שאכלנו ועודנו אוכלים מעובדי המרכזים בגיבוי המנהלים, אל תהיו טיפשים ושלא תעיזו ללכת איתם להפגנות. די להתעללות!!!!!! תחי הפרטת כל מרכזי המתדון והסבוטקס בארץ!!!!! ממטופל שהגיעו לו מים עד נפש

  * הערת המערכת: "אפי" הזדהה/הזדהתה כאן בטוקבקים גם כאישה בשם אפרת, וגם בשם שושי.

 4. לילך :

  לאפי. ולג"ב שושי שלדעתי אתם אותו אדם הסיבה היחידה שאתם מדברים בצורה כזאת היא כי כנראה שאתם מתאים לכם להישאר נרקומנים פעילים ללא טיפול מעובדם סוציאלים הבדיקות שתן הם אך ורק למעננו ואם אתם מרגישים שמתעללים בכם למה אתם עדין ממשיכים לבוא למרכז שלכם אז אני יגיד. מתאים לכם שלא יקחו שתנים על מנת שתוכלו להשתמש בסמי רחוב אני מטופלת מזה 6 שנים באזור מרכז ושם היחס נהדר.יש הבנה מצד כל אנשיי הצוות. אז רק דבר אחד יש לי להוסיף. תסיימו כמו גברים את הטיפול אנשים כמוכם מחזיקים מקום לאנשים. שבאמת זקוקים להיות במרכז ולחזור לחיים אני כיום מרשה לקרוא לעצמי נורמטיבית לכל דבר אז סליחה על הביטוי. אל תזיינו לנו אתם בשכל.לדעתי אתם אנשים חסריי השכלה והבנה. בכל אזור מרכז אנשים מסתדרים נהדר עם
  המנהלים/ות.ואשריי עבודתם המבורכת של כל המטפלים והעובדים הסוציאלים
  אנו מקווים שבסוף הכל ישאר כמו שהוא וששום אדם פרטי לא יקח את המקומות האלה כי נהפוך להיות השפניי ניסיונות שלהם כמו. באידלסון ששם אנשים מתים כל שני וחמישי מהכמות שנותנים להם אנשים מגיעים ל250 מ"ג ויותר לדעתי הפשע יחזור לרחובות בצורה משמעותית ביותר אנשים חסריי ישע יפגעו בתי עסקים יפצרצו הכל יחזור להתנהל בדיוק כמו בעבר עים קוקאין והרואין וזריקות מחלות זנות ואין סוף לעוול שיקרה מזה אז אם אתם אנשים ששותים מתדון ועדיין מדיי פעם משתמשים תפנו את מקומכם לאדם שרוצה לחזור לחיים נורמטיבים. ללא שום סם ןללא שום כדור המשנה אותנו כגון חגיגת.קלונקס.וואליום.וכל סם שמשנה את מצב הרוח. כשאתה חי אך ורק. עים מתדון אתה אדם נורמלי לחלוטין רק בזכות המתדון הצלחתי לשקם את עצמי אחריי אוליי 1000 גמילות שכולן כשלו.פגעתי במשפתי פגענו בכל אדם שהיה חי סביבנו לא ראינו אף אחד רק את עצמנו היום הבחירה היא בידנו אני מאחלת לכל מרכזיי המתדון שהכל ימשיך ויתנהל כמו היום כי באמת שלא בא לי לאבד עוד אח ממנת יתר מזורגגת

 5. מיכל :

  כל מילה ומילה שנרשמה מפיה של לילך. נכונה אנו נילחם בכל כוחנו שהכל יישאר כמו שהוא ומי שיש לו בעיה שיפנה את מקומו לאדם נמעוניין להיות ןלחיות חיים טובים רובנו אנשים עים ילדים עלינו לתת להם את האושר הכי גדול בעולם ולא לחזור כל יום לבית ולתת להם לחיות סביב. אנשים פעילם זוהי לא דרך לגדלם ואין פלא. שלרובם נלקחים הילדים. תבינו עם לא יהיה מי שיעקוב אחרינו גם בבדיקות שתן וגם בשיחות נפש. אנחנו נהיה כמו הרי. געש שעומד להתפוצץ ואז הדבר היחידי שאנו מכירים הוא המפלט לסמיי הרחוב אז כל מי שמעוניין שמרכזים אלו יהפכו לפרטיים שיפנו את מקומם. אתם מחזיקים אנשים ברשימה של שנה עם לא יותר וגורמים להם להישאר ברחובות ומי יודע אוליי עד שיגיע תורם להיכנס למרכז הם כבר לא יחיו בדיוק כמו אח של לילך בדיוק לאחר שהיא סיימה את השבעה אמה קיבלה טלפון שביקשושיגיע לראיון קבלה אך השאלה הייתה מאיפה הוא כבר לא היה ביננו הסם לקח אותו שבוע לפניי אז אל תחשבו רק על עצמכם אלא על כל הסביבה הסובלת ברחןב כל יום מת נרקומן אחר. חישבו על זה. אוליי בסוף תבינו שכל מה שעושים הוא למעננו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.