איתן כבל: כתב "הארץ" סילף את דברי

בתשובה למכתבים של חברי עבודה שחורה, כיתב אותנו ח"כ איתן כבל למכתב אותו שלח לדיויד לנדאו, עורך עיתון הארץ, ובו הוא טוען כי האמת היחידה בכתבתו של יובל אזולאי על יוזמתו היא שהוא אכן עמל על הצעת חוק שכותרתה "שירות לאומי אזרחי חובה"

‏ז'/שבט/תשס"ח
‏14/01/2008

לכבוד
דיויד לנדאו
עורך עיתון הארץ

הנדון: יוזמה בכנסת: מי שלא מתגייס לא יוכל להצביע

קראתי בעיון רב את הכתבה שבנדון ואני מוצא עצמי משתאה ונבוך מול כתבתו של יובל אזולאי מיום שישי 11.1.08. האמת היחידה בכתבה שאכן אני עמל על הצעת חוק שכותרתה "שירות לאומי אזרחי חובה". הדגשתי ושבתי והדגשתי בפני הכתב, שמדובר בהצעת חוק פרטית ואיני מתואם כלל עם משהב"ט, או כל גורם אחר, מלבד קבוצת הורים ופעילים אזרחיים הפועלים נגד השתמטות, אך זה כמובן לא הפריע לו למרות הכל לציין שהצ"ח היא בתיאום עם משרד הבטחון וצה"ל.
לגבי צעדי ענישה, סירבתי להתייחס לשאלה זו בתוקף, כי מבחינתי צעדי ענישה אינם אמורים להיות רלוונטים, זאת מכיוון שלדעתי המענה לבעיה ינתן בשירות אזרחי חובה.
כשהכתב לחץ אותי, השבתי, שאני מקבל בדואר ובמייל הצעות ענישה למכביר ורובן קיצוניות וסיפרתי לו על חלק מהן, אך בשום פנים ואופן לא קבעתי שהצעות אלה הן חלק מהחוק.
מבוכתי גדולה אף יותר, כשהכתב מצטט תגובות של גורמים שונים בייחס לחוק, כשזה רק בשלבי הכנה וטרם נדונה כלל שאלת הסנקציות ואם בכלל תהיינה כאלה בחוק.
מבחינתי המסקנה העולה מן הכתבה, שבכל פעם, שייבקש ממני כתב להתייחס לנושא מסויים אבקש את שאלותיו בכתב, כדי שגם תשובותיי תהיינה בכתב.
מבחינתי זה מצב בלתי נסבל ובודאי עיתון שחרט על דגלו להיות איכותי מהאחרים.

בברכה,

ח"כ איתן כבל
מזכ"ל מפלגת העבודה

העתק: יובל אזולאי

קריאה נוספת:
כתבתו של יובל אזולאי ב"דה-מרקר"
ולדי דבוייריס מתכתב עם ח"כ כבל
תוכנית ברק למלחמה בהשתמטות מצה"ל – עמיר רפפורט, nrg

Tags: , , , , , , ,

4 Responses to “איתן כבל: כתב "הארץ" סילף את דברי”

 1. […] להעתק מכתבו לעורך “הארץ”, שלח ח”כ איתן כבל להגר שקד תשובה […]

 2. אילן הגיב:

  האם בכלל הייתה הצעת חק כלשהי?
  לפי אתר הכנסת אין שום תעוד להגשה של הצעת חק כלשהי ע"י איתן כבל לגבי שרות לאומי או משתמטים. הייתכן שרק ייצעה הודעה לעיתונות ולא לדוכן הכנסת?
  chrome://ietab/content/reloaded.html?url=http://knesset.gov.il/privatelaw/plaw_display.asp

 3. […] איתן כבל למכתב ששלח אל עורך עיתון “הארץ”. הנושא סוקר האתר עבודה […]

 4. BoR|S הגיב:

  נכתב בכתבה שהצעת החוק מתגבשת ונבנית, ולא שהיא הוגשה.

Leave a Reply