חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הצלת חוף פלמחים – פנייה לשרי הממשלה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים, שיכון ושלטון מקומי ב 16.06.10 6:03

ביום ראשון הקרוב, במהלך ישיבת הממשלה, יעלה השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הצעת מחליטים שעיקרה ביטול תוכנית הבניה של כפר הנופש בחוף פלמחים. חתמו בבקשה על הפנייה לשרי הממשלה להצלת החוף.


להלן ניסוח הפנייה וקישור לאתר הולי ביץ' מצילים את חוף פלמחים

אנו זקוקים לכמה שיותר חתימות על המייל לשרי הממשלה:

בברכה

מתי שמואלוף

מטה המאבק להצלת החוף בפלמחים

———————————————————————————————————————————————————

לכבוד שרי הממשלה,

ביום ראשון הקרוב, במהלך ישיבת הממשלה, יעלה השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הצעת מחליטים שעיקרה ביטול תוכנית הבניה בכפר הנופש בחוף פלמחים. כזכור מבקר המדינה תקף בחריפות בדו"ח מיוחד שהתפרסם לפני מספר חודשים את שיווק הקרקע (החוף נמכר ליזמים ב-8 מיליון ₪ בלבד) ואת התנהלות גורמי המינהל ומשרדי הממשלה.
חודשים רבים אנו מנהלים/ות מאבק ציבורי ותקשורתי רחב בעד הצלת החוף בפלמחים. אני מבקש/ת ממך לנצל את חלון ההזדמנויות בעקבות הפנייה של השר ארדן ולבטל את התוכנית לבניית כפר נופש בחוף. ביטול תוכנית זו תוכיח את העמידה של משרדך באחריות הציבורית לשמור על האינטרס הציבורי הרחב ביותר על פי עקרונות הדמוקרטיים של צדק ושיוויון.
העובדות שתומכות בביטול העסקה:
א.      התוכנית להקמת כפר נופש בחוף פלמחים קוּדמה על ידי מינהל מקרקעי ישראל למרות שלא הוכח כי יש צורך למפעל תיירותי באזור. המינהל פעל כמעט לבדו (מבלי לשתף את משרד התיירות, למשל) וקידם את המכרז תוך התעלמות מהמציאות בשטח ומחוות הדעת של הגורמים השונים המעורבים בנושא.
ב.       הקרקע נמכרה בפחות ממחצית מהמחיר המומלץ.
ג.       המכרז הואץ על ידי המינהל באופן מכוון כדי שחוק בכנסת לא יסכל אותו (חוק שמירת הסביבה החופית, שעבר בכנסת באוגוסט 2004).
ד.       מוסדות התיכנון נהגו ברשלנות והקלו על היזמים, והמהלך כולו פגע בחוף ובאינטרס הציבורי.
ה.      התוכנית מנוגדת לתוכנית המתאר הארצית בנושא (תמ"א 13), הקובעת, כי אסור להקים מבנים בתחום של עד 100 מטר מקו המים, ולפי התוכנית גבולו המערבי של השטח מרוחק 30 מטר בלבד מקו המים.
ו.        היזמים לא עמדו בלוחות הזמנים שהקציב להם החוזה עליו חתמו עם המינהל. אעפי"כ המינהל נתן ארכה לביצוע החוזה וזאת מבלי לדרוש כל פיצוי ומבלי לבחון אם היזמים יוכלו לעמוד בלוח הזצמנים החדש שהוקצב.
ז.        מוסדות התכנון לא בחנו מחדש את התוכנית לאור השינויים שחלו בחקיקה ובתוכנית המתאר.
דו"ח תנועת אומ"ץ בנושא, מציע, בין השאר, כמה דרכים לביטול התוכנית. בנוסף דו"ח היתכנות כלכלית של כפר הנופש, שנעשה ע"י פרופ' יקיר פלסנר, לשעבר המשנה לנגיד בנק ישראל מוכיח שלכפר הנופש אין התכנות כלכלית, והוא יהפוך לפרוייקט מגורים.
אני קורא/ת לך להצטרף לקריאה של שר להגנת הסביבה גלעד ארדן ולתקן את הטעות והעוול שנעשו באמצעות ביטול התוכנית הבנייה בחוף פלמחים.
על החתום,

לחתימה על המכתב

נערך על ידי גליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.