חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אני, מה יוצא לי מזה?

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה ב 14.06.10 6:03

ב Ynet כלכלה, פורסמה כתבה שכותרתה "לעובדי דור ה Y יש קוצים בישבן"  הכתבה עוסקת בעובדים צעירים שאינם נאמנים למקום עבודתם, מנתחת את הסיבות לכך, אך מפספסת את העיקר

מאת: י.כ.

"אני מה יוצא לי מזה?"

ה"זה" המדובר כאן הוא הנאמנות למקום העבודה.

אנסה לענות ולהתייחס לדברים שפורסמו בYNET כלכלה ועסקו בחוסר הנאמנות של דור הY (דור שהחל לעבוד בשנת 2000 ואילך),הדברים נכתבו על בסיס ההיכרות האישית שלי עם השוק כעובד וכמחפש עבודה תמידי שמודה שהוא לא לגמרי נאמן.

הטענות שעלו בכנס של מנהלי משאבי אנוש היו שדור הY אינו נאמן למקום עבודתו ומחליף אותה בממוצע כל שנה וחצי, כלומר בכל פעם שהוא יכול.

נאמנות העובדים היא נכס לכל ארגון, עובדים נאמנים הם עובדים המשקיעים בעבודתם, נשארים בארגון (ויוצאים ממנו) לפי צרכי הארגון, למעשה ככל שעובד נאמן יותר כך הוא בעל ערך רב יותר לארגון בו הוא עובד.

נוסף על כך עובד שעוזב לוקח עמו חלק גדול מהידע והמקצועיות שצבר בתחום עיסוקו והעובד החדש שיכנס תחתיו יאלץ ללמוד את אותו הידע והמקצועיות במשך תקופה מסוימת  בה הוא ייתן לחברה תפוקה נמוכה מהעובד שעזב ובכך יגרום להוצאות רבות יותר.

חשיבותה של נאמנות העובד לארגון ברורה למדי. עכשיו בואו ונראה מהן הסיבות על פי מנהלי  משאבי האנוש לחוסר הנאמנות לארגון.

בכתבה עלו שתי סיבות עיקריות, חוסר באופק קידום וחוסר הערכה מצד המנהל.

כמו כן עסקו בדרכים שונות  לשימור העובדים, הדרכה, קליטה, תיאום ציפיות, יצירת אופק קידום, ניוד עובדים לרוחבו ולאורכו של הארגון, השקעה בHR, תמריצים כספיים, הקשבה כנה לעובדים ועוד.

האם אלו הם כל הסיבות? האם נמצאו הפתרונות המתאימים?  לדעתי התשובה היא לא.

אין ספק שהבעיות שהועלו הן בעיות קיימות וגם הפתרונות הם פתרונות סבירים אלא שיש גורמים נוספים לבעיית חוסר הנאמנות.

לפעמים הטוקבקים לכתבה מסוימת מעניינים יותר מהכתבה עצמה, תגובות רבות מציינות כי לא סביר לצפות מהעובדים לנאמנות בזמן הם מרגישים כי הארגון אינו נאמן להם.

לדעתי מי שביטא בצורה הטובה ביותר את הגורם המרכזי לבעיית חוסר הנאמנות מצד העובדים היה טוקבק מספר 63 ששימש כמעין פרקליט השטן (או הטרול התורן) ואלו דבריו: "על העובדים החובה להיות נאמנים למקום עבודתם, למרות התגובות הבכייניות יש לזכור שנאמנות היא חד צדדית של העובד כלפי מקום עבודתו. מבחינתי כמעסיק איני חש כל צורך להיות נאמן כלפי עובדי כל עוד אני משלם להם ב9 לחודש את המשכורת. אנו לא חיים בחברה קומוניסטית שמאלנית ועובד שלא נאמן למקום עבודתו יפוטר. כוכבים יש רק בשמים ולכל עובד יש תחליף. דור הY תפסיקו להתבכיין וגלו יותר נאמנות כלפי המקום ממנו אתם מתפרנסים. אם תגלו יותר נאמנות אולי גם יפטרו אתכם פחות." אין חשיבות לשאלה אם הוא באמת מעסיק מישהו וברור שאינו מייצג את כל המעסיקים, אך הוא עלה על בעיה ידועה.

אין נאמנות חד צדדית, אף ארגון לא יכול לצפות לנאמנות מעובדיו אם הוא עצמו לא נאמן להם, ארגונים רבים אוהבים להציג עצמם כמשפחה ולהדגיש בפני העובדים שהם שייכים למשפחה וככאלה הם מחויבים לארגון כפי שהם מחויבים למשפחתם, אבל אותם ארגונים רואים בעובדיהם משאב ולא משפחה ואם יצליחו להשיג את אותה התפוקה גם ללא עובדים מסוימים הם ייפטרו מהם בלי היסוס, למעשה יש סיכוי טוב שהדרג הניהולי יקבל בונוסים על כך שהצליח "לקצץ בשומן".

נאמנות למקום עבודה מסוים היא חלק מתרבות עבודה כללית, דווקא תרבות העבודה בארץ, לפחות זאת המוכרת לי, היא תרבות של השקעה, של עבודה קשה, של יצירתיות ושל זיהוי ההצלחה העצמית עם הצלחת מקום העבודה, לכאורה תרבות זאת אמורה הייתה לעודד נאמנות גבוהה של עובדים למקום העבודה שלהם מאחר והם נותנים מעצמם כל כך הרבה, עובדתית אין נאמנות כזאת.

אין נאמנות כזאת, כי היא לא השתרשה כחלק מתרבות העבודה, תרבות העבודה מונהגת בראש ובראשונה על ידי הארגונים שמעסיקים אותנו ואם הם לא שומרים לנו אמונים כעובדים שלהם, מדוע שאנחנו, העובדים, נשמור להם אמונים ?

אין בעיה של חוסר נאמנות מצד העובדים לארגון, ארגון המעוניין בנאמנות יצטרך להיות נאמן לעובדיו, לדאוג להם גם בטוב וגם ברע, גם כשהשוק הוא שוק של עובדים וגם כשהשוק הוא של המעבידים.

י.כ.

סטודנט להנדסת תעשיה וניהול

נערך על ידי גליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. שושי :

    מעניין שבהרבה ארגונים שמציגים עצמם כ"משפחה", "בני המשפחה" נוטים "למות" צעירים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.