חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הישג אדיר למאבק המאבטחים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 11.01.08 6:04

מאבטחי בי"ח קפלן ובבי"ח הרצפלד יקבלו הפרשות פנסיה רטרואקטיביות שלא שולמו להם במשך שנים. יואב לוי, יו"ר ועד מאבטחי קפלן והרצפלד וחבר בעבודה שחורה, מדווח על הדיונים, הסיכומים וההישג התקדימי

חברים יקרים, אם מישהו מכם היה זקוק להוכחה כי רק התארגנות העובדים היא זו שתביא את הצדק למחוזותינו, האנשים העובדים, הרי שהוא קיבל אותה השבוע.

לאחר שכבר הצלחנו להשיג בחזרה את כל כספי הקנסות (בין 50 ש"ח ל-850 ש"ח לכל מאבטח), להפסיק את הגביות הבלתי חוקיות (סך כולל עד כה של אלפי שקלים), לקבל תשלום מלא על רענונים (סכום של כ-9,800 ש"ח בשנה), לקבל הפרשות לפנסיה (בין 2400 ל-4000 שקלים לשנה, לכל מאבטח) ולהעיף הביתה את אותו מנהל סניף שהתייחס אלינו כמו אל טירונים, השבוע הגענו להישג אדיר. לאחר כשנה של מאבק בנושא הזה, ולאחר שרק לפני 6 שבועות עוד הצהיר מנכ"ל החברה בה אנו מועסקים, כי לא ישלם בשום אופן את אותן הפרשות פנסיה רטרואקטיביות שלא שולמו לנו במשך שנים, הגענו בתחילת השבוע להסכם בנושא הזה, ובו הבטיח המנכ"ל כי ישלם את כל הכסף (סכום של כ-140,000 ש"ח נוספים).

מאחר ועל סכומים כאלה ישנו מס גבוה במיוחד, מצאנו דרך חוקית לקבל את הכסף במלואו מבלי שנצטרך לשלם אפילו שקל אחד מס. לכל המאבטחים להם חייבת החברה כספים, תיפתח קרן השתלמות, אליה יופרש הסכום ב"פעימות" של 7.5% מצד החברה, ואליהם יתווספו 2.5% מכספם של המאבטחים, וכך בעצם נוצרת לה תוכנית חיסכון לתקופה של 6 שנים, שבסופה כל מאבטח ומאבטח יגיד תודה על שהסכים לכך, ולא לקח את הכסף במזומן בניכוי של עשרות אחוזי מס. (שני מאבטחים,אגב, העדיפו את הכסף במזומן, אך זה מה שיפה כאן. כל אחד אדון לכספו. אין החלטות גורפות, כמו שניסתה החברה להעביר בעבר)

מתחילת המאבק שלנו ועד היום, במשך כשנה אחת, הצלחנו "להציל" עבור המאבטחים המאוגדים, סכום של למעלה מרבע מיליון שקלים (לא כולל הפסדים שהיו נגרמים אלמלא היינו מקימים ועד, שכן קשה לכמת אותם). אם בעבור כמה עשרות מאבטחים מצליחים להציל סכום שכזה, דמיינו לכם כמה כסף קבור אי שם בחצרם של בעלי חברות האבטחה (ושאר חברות הקבלן וכ"א) כאשר המדובר הוא ב-20% מהמשק המועסקים בצורה הזאת.

המאבק לא תם. הוא רק קיבל תוספת כח. אם אצל בעלי ההון הכסף מביא עוד כסף, אז אצלנו, העובדים הפשוטים, הצדק הוא שיביא עוד צדק.

שלכם,
יואב לוי
יו"ר ועד המאבטחים בבתי"ח קפלן והרצפלד

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

7 תגובות

 1. יוני :

  יישר כוח!
  הצדק יביא עוד צדק! נפלא.
  צורה מצויינת לפתוח את סופהשבוע עם בשורה כזו. אלה השגים של ממש שבפירוש נותנים טעם של עוד!

 2. איתי :

  יואב, מנהיגים צעירים כמוך הם קרן האור והתקווה של העבודה המאורגנת בישראל – וגם של פוליטיקה מסוג שאנחנו כה מצפים לו.

 3. אהרן לוינשטיין :

  יואב לוי וחבר עוזריו.
  ישר כח על ההתמדה והנחישות. אתם מנהיגי פועלים אמיתיים ( לא כמו עופר עיני) ודואגים למימוש זכויות גזולות ממעסיקים חמסנים. המשיכו בפעילותכם הציבורית ברמה הארצית ותגיעו רחוק.

 4. מגי - :

  אכן- הישג נאה.
  מהפיכה צומחת מלמטה. צריך, כמו להבה- ללבות אותה, שתהיה גדולה ורבים יצטרפו למסר החברתי- המוסרי- לבניית חברה צודקת.
  עלו והצליחו!!!

 5. דבר העורכת הנופשת :

  […] לוי שולח sms על הישג נוסף לוועדי המאבטחים, וקבוצות מלצרים נאבקים על זכויותיהם […]

 6. ליאת :

  אני עובדת בחברה מסויימת בירושלים כבר 5 שנים ולא קיבלתי את כל ימי החופשה שניצברו לי במשך כל השנים וגם הבראה פעם קיבלתי 90 ש"ח ליום במשך 5 חודשים וכשאני רוצה לברר מה מגיע לי הם מתחמקים ממני אפילו ששלחתי מכתב

 7. ליאת :

  אני מבקשת שתעזור לי בכל הזכויות שמגיעים לי כי אין לי למי לפנות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.