חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עצומה – לרפורמה מטיבה בבריאות הנפש

נושאים בריאות ואיכות סביבה, עלו ברשת ב 13.05.10 6:01

פורום הפסיכולוגים והעו"ס בבריאות הנפש מנהל מאבק עיקש נגד הפרטת בריאות הנפש ולמען רפורמה מטיבה אשר תעגן את זכות האזרח לקבל טיפול נפשי מקצועי וראוי. בימים אלו עומד סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן לקבל החלטה בנדון. אנו זקוקים למעורבות ציבורית רחבה ותמיכה ברפורמה מטיבה

עמיתים, חברים ואזרחים שאיכפת להם.

במשך 15 שנה מנסה קבוצה של בעלי הון בשיתוף עם בכירים מתוך משרד הבריאות לקדם תוכנית הפרטה של המערך הציבורי לבריאות הנפש אשר התגבשה בשנים האחרונות להצעת חוק לרפורמה ביטוחית בתחום בריאות הנפש. לפי תוכנית זו יפורק וייסגר מערך התחנות הקיים מזה עשרות שנים, או שיועבר חינם לידי יזמים פרטיים, ואת השירות יספקו יזמים פרטיים דרך קופות החולים. להשלמת התהליך נכתבה הצעת חוק שכל יתרונה הוא בהגדלת יכולת היזמים הפרטיים להגדיל את הונם, על חשבון האוכלוסייה הסובלת ממצוקה נפשית, תוך התעלמות מכל אמת מידה מקצועית או אתית.

על פי תוכנית החוק, שכבר עברה קריאה ראשונה בכנסת הקודמת, רק כמחצית האבחנות הפסיכיאטריות יזכו בטיפול ולא יינתן כל טיפול לאוכלוסייה הסובלת ממצוקה נפשית בשל אירועי חיים קשים אם אין להם ברקע אבחנה פסיכיאטרית. משמעות הדבר היא שרוב אוכלוסיית המדינה לא תהיה זכאית לטיפול כמו קשישים, מפגרים ואחרים שהוצאו מהסל או ילדים ופעוטות שעדין לא פתחו אבחנה פסיכיאטרית, כולל ילד שעבר התעללות מינית, מי שאיבד את מקום עבודתו ועוד רבים אחרים. אוכלוסיות שאין בידן לממן טיפול פרטי לא יוכלו לקבל כל טיפול נפשי.

פורום הפסיכולוגים והעו"ס בבריאות הנפש מנהל במשך שנים רבות, מעל כל במה אפשרית, כולל בכנסת ובתקשורת, מאבק עיקש נגד הפרטת בריאות הנפש ולמען רפורמה מטיבה אשר תעגן את זכות האזרח לקבל טיפול נפשי מקצועי וראוי.

בימים אלו עומד סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן לקבל החלטה אם לקבל או לדחות את תוכנית ההפרטה.

אנו זקוקים למעורבות ציבורית רחבה של אנשי מקצוע ושל אזרחים שאיכפת להם כדי להבהיר לו את עוצמת ההתנגדות למהלך הרסני זה ומתם תמיכה לרפורמה מטיבה.

הנך מוזמן לצרף את חתימתך לעצומה נגד הפרטת בריאות הנפש.

נפתחה גם קבוצה בפייסבוק "לא להפרטת בריאות הנפש". אתם מוזמנים להצטרף אליה.

עצומה נוספת של אנשי מקצועות בריאות הנפש, כבר רצה זמן מה ועליה חתמו מאות אנשי מקצוע.

אנשי מקצוע מוזמנים להוסיף חתימתם לעצומה זו .

בברכה,

חנה שטרום כהן

יו"ר הפורום

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.