postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בנימין נתניהו רע לעובדים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנימין נתניהו רע לעובדים

נושאים כלכלה ותקציב ב 3.01.08 10:00

חה"כ בנימין נתניהו, המועמד המוביל לראשות הממשלה, נשא ביום רביעי נאום בכנס מנהלי כספים*. דבריו פורסמו בחלק הכלכלי של העיתון, שרובנו לא קוראים, אך יש בהם נורת אזהרה חמורה לכל העובדים במשק

בראותו את הבון-טון החדש של השתלחות בבעלי ההון, נשא ביבי נאום נלהב לטובת רפורמות במשק "למרות התנגדות בעלי ההון". אבל אחרי הכותרת המפוצצת, כל מי שקורא את תוכן הידיעה שפורסמה ב"הארץ" יכול בקלות להחליף את המילים "בעלי ההון" במלים "עובדי השירות הציבורי" ופתאום הנאום נהיה הרבה יותר הגיוני, הרבה יותר מחובר למה שקורה פה בחודשים האחרונים: לשביתת המורים, לשביתת המרצים, לעיצומי העובדים הסוציאליים, לצפיפות בבתי החולים, למצב כבישי ישראל.

מה נתניהו אומר במשפט אחד? שאת כל השינויים שהוא ונאמני האידיאולוגיה שלו באוצר רוצים להעביר, הם צריכים לעשות בכוח הזרוע, וללא שום התחשבות או משא ומתן עם נמעני הרפורמה: העובדים והציבור.

הנה ציטוט מן הכתבה "בניגוד למצדדים במודל האירי לקידום רפורמות במשק תוך תיאום בין ממשלה, עובדים ומעסיקים הבהיר נתניהו, כי ממשלה צריכה לקדם בנחישות רפורמות על פי שיקוליה. לדבריו, זו זכותה על פי חוק ומה שקרה באירלנד הוא שהעובדים הצטרפו לרפורמות רק לאחר שלא היתה להם ברירה, לאחר שהבינו שבכל מקרה הרפורמות יתבצעו."

קישור זה מוקדש לכם, המרצים, המורים, האחים, הרופאים, העובדים הסוציאליים, הפסיכולוגים, הכבאים, השוטרים, עובדי הפרקליטות, עובדי הנמלים ורשות שדות התעופה, עובדי הדואר ומשרד הפנים, עובדי הרשויות המקומיות והשירותים החברתיים. לכל אלה שנושאים על גבם (לרוב במשכורות זעומות עד צנועות) את השירות הציבורי הקורס במדינה. גם אתם רוצים רפורמה, אבל כזו שבה המדינה לא תברח מהאחריות לאזרח אלא להיפך. גם אתם רוצים רפורמה, אבל כזו שיהיה בה כבוד אליכם כעובדים ומשקל גדול לניסיון המקצועי שלכם כמבינים האמיתיים של חוליי המערכת.

אם גם אתם שייכים ל"איש השמן" הזה שנקרא המגזר הציבורי ושוקלים להצביע נתניהו, כדאי שתשקלו שוב, כי ביבי הולך להתחרע על מקום העבודה שלכם.

מערכת "עבודה שחורה"

* כן, עוד כנס פרטי שהפך לבמה לשליפת רפורמות מהכובע במקום הכנסת

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

8 תגובות

 1. רפורמות עושים בכוח ! :

  […] http://www.blacklabor.org/?p=1925 […]

 2. אהרן לוינשטיין :

  משנתו הכלכלית של מר ביבי נתניהו הינה ניאופיאודליזם. בהיותו שר אוצר הניע רפורמות הרסניות ודורסניות כלפי השכירים במשק. לעומת זאת, בעלי ההון זכו אצלו לעדנה ורוך שאיפשרו להם השתלטות על נכסי הציבור, קבלת מענקים, פטורים ממיסים, ומחיקת חובות העבר. ביבי יודע שבעלי ההון התברגו היטב בשרות הציבורי ופקידי אוצר בכירים הינם עושי דברם ונציגיהם בממשלה. אין פלא שהוא מאותת להם כדי שיתמכו בבחירתו. הרי הוא ישפר את מעמדם ויאפשר להם בהמשך החגיגה המושחתת והמסואבת על גבם של אזרחי ישראל.

 3. מערכת האתר :

  אהרן, נשמח אם תשלח לנו לפרסום באתר כמה שיותר מאמרים משלך (מגובים בכמה שיותר עובדות וכמה שפחות סיסמאות – מטרתנו היא לשכנע) וקישורים בנוגע לבנימין נתניהו והשפעת מעשיו על "האזרח הקטן", ככל שהאתר הזה יגיע יותר גבוה בחיפוש בגוגל אחרי המלים "בנימין נתניהו" כוחנו יגדל. בעקבות המאמר הנוכחי טיפסנו למקום 51.

 4. מיכאל גניצ'ב :

  זה נכון שצריך לעשות רפורמות, ובכוח! פה במשק על כל דבר קטן ישר שביתה. אי אפשר לעבוד.

 5. הגר שקד :

  מיכאל – תרשה לי להציג לך רפורמה למחשבה:
  נניח שמשרד הבריאות מחליט במסגרת הרפורמה להוריד מסל הבריאות תרופות לטיפול בחולי סרטן. ובוא נניח שאחד מהוריך – ששילם שנים ארוכות ביטוח בריאות – חלה בסרטן וזקוק לתרופות שכבר אינן כלולות בסל ועולות עשרות אלפי שקלים לחודש.
  האם גם במצב כזה תתמוך ברפורמה כוחנית?

 6. איתמר כהן :

  על העיוורון.
  ואני חוזר וטוען, שכל ההבדל בין נתניהו לבין אולמרט הוא, שנתניהו לפחות מצהיר בגלוי מה הוא מתכוון לעשות.
  נתניהו מוכר את כל רכושנו לבעלי ההון מתוך אידיאולוגיה; אולמרט מחלק להם את רכושנו בחינם, מתוך שחיתות, וזה הרבה יותר גרוע.

  נתניהו העביר את רפורמת בכר בניגוד לרצונם של בעלי ההון; מינה את זליכה ונתן לו גיבוי מלא בכל פעם שזליכה התעמת עם בעלי ההון כדי לשמור על כספי המדינה; וניסה בתחילה לחלק את מניות בנק לאומי לכלל הציבור, במקום לבעל הון יחיד.
  צאו כבר מהשנאה העיוורת לביבי. אולמרט הרבה יותר גרוע, מושחת ומסוכן. וגם ברק לא יותר טוב מביבי.
  עד שסופסוף יקומו לנו מועמדים יותר ראויים, נתניהו הוא הרע במיעוטו.

 7. איתי :

  איתמר אני מסכים שאולמרט גרוע מביבי וגם שברק לא טוב ממנו.

  אם היו בחירות אישיות לראשות הממשלה הייתי בבעיה רצינית (אני נגד פתק לבן) ונדמה לי שגם אתה (האם באמת היית מצביע ביבי במסגרת הצהרתך כי הוא הרע במיעוטו?).

  הבחירות בארצנו הן למפלגות והמפלגה המובילה בגדול בסקרים היא הליכוד.

  לכן בעוד אתה עוסק בעצם בשאלה למי יצביעו האחים עופר (שבטח מתלבטים בין ברק לאולמרט, ומתעבים את ביבי) חשובה יותר השאלה למי יצביעו אזרחי ישראל. חשוב להזהיר אותם מההשלכה של הצבעה לליכוד על הביטחון התעסוקתי שלהם, שחשוב לא פחות מהביטחון שלהם ממתקפה איראנית, אולי יותר.

  אתה צודק גם שנקודה לזכותו של ביבי היא הכנות. בדיוק בגלל שהוא מצהיר מראש על כוונותיו, לעובדי המגזר הציבורי "האיש השמן" שפורטו להלן אסור להצביע ליכוד. אם הם נוטים ימינה עדיף שיצביעו לאיחוד-הלאומי-מפד"ל, ואם הם נוטים למרכז – ואללה, אין לי אופציה טובה בשבילם, כזו שתדאג שלא ייבשו אותם ואז יפטרו אותם במסגרת "רפורמה" והפרטה סטייל ביבי (שגם מפלגת העבודה עושה בסבבה, עיין ערך פואד והרצוג)

  בבחירות הקודמות עמלתי רבות לשכנע אנשים (ברשת ופנים אל פנים) להצביע למפלגת העבודה. עכשיו אפילו את עצמי אני לא מסוגל לשכנע לעשות זאת.

 8. נדב פרץ :

  אני ממש לא מסכים עם איתמר.
  אולמרט הרבה פחות גרוע מביבי. לא כי אולמרט טוב, אלא כי ביבי היה זוועה.

  צריך לזכור שביבי יזם כמות אדירה של רפורמות, ואת כמעט כולן הוא הצליח להעביר (תודה, אריק!). ביבי הוא אולי שר האוצר המשפיע ביותר בתולדות ישראל.
  איזה שינויים מבניים אולמרט עשה בדיוק?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.