חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ניר ברקת, מדרכות מצילות חיים

נושאים מכתבים, שיכון ושלטון מקומי, תחבורה ב 12.05.10 6:02

אורית כהן, תושבת ירושלים, פונה בשנית לראש העיריה מר ניר ברקת, בבקשה להסדיר נגישות להולכי רגל בעיר. בעדר מדרכות, מסכנים הולכי הרגל את חייהם בהליכה על הכביש

כ"ב אייר תש"ע

‏06   מאי  2010

לכבוד

ראש עיריית ירושלים

מר ברקת ניר

א.נ.,

הנדון:    מחסור במדרכות להולכי רגל – פניה מספר 2

מר ברקת שלום רב,

במהלך חודש נובמבר פניתי אלייך בבקשה לשיפור מצב המדרכות ברחוב שמעוני. במכתבי ציינתי, כי ברחוב זה המדרכות משמשות לרוב לחניית רכבים, כך שהולכי הרגל נאלצים ללכת על הכביש. יש לציין כי ברחוב שמעוני מתגוררים הורים רבים לפעוטות, שנאלצים להוליך את עגלת התינוק על הכביש; ברחוב נמצא גם בניין מיוחד לנכים ("בניין שלהבת") – וגם הנכים נאלצים להתנייד עם כסאות הנכים בכביש ולא במדרכה, תוך סיכון חייהם.

בתשובה שקיבלתי ב-29.11.09 ממר עידו רוזנברג, יועצך לפניות הציבור, נכתב כי "העירייה אימצה את "אמנת ברצלונה" הקובעת כי על העירייה להנגיש את כלל השטח הציבורי ומבני הציבור לכלל התושבים (גם למוגבלים וגם עגלות תינוקות). לשם כך, העירייה שכרה יועצת נגישות מיוחדת וכל פעולת פיתוח בעיר מקבלת ייעוץ הנגשתי שיהיה מותאם לאמנה זו שהעירייה חתומה עלייה."

לצערי, אמנה זו עדין איננה מיושמת כלל בשכונת רסקו בכלל, וברחוב שמעוני בפרט.

בנוסף, נכתב במכתב התשובה שקיבלתי: "אני מעביר את פנייתך לאגף תושי"ה בעירייה (תחבורה ופיתוח תשתיות), אשר ישיבו ישירות על הצעותייך בצורה מקצועית ולאור התוכנית שהם עמלים עליה בימים אלה." מאז חלפה כחצי שנה, אך לא קיבלתי שום תשובה נוספת – לא מאגף תושי"ה, ולא מאף גורם אחר בעירייה.

כדי להמחיש את הבעיה, ברצוני לתאר לך יום בחייה של אם המוליכה בעגלה תינוקת בת שבעה חודשים וחצי:

בבוקר – עלי לקחת את ביתי למשפחתון שברחוב יהודה הנשיא. לצורך כך אני יורדת מרחוב שמעוני 54 ובצומת פונה שמאלה לרחוב התקופה. לשם כך עלי ללכת עם עגלת התינוק בכביש, היות ואין מדרכה כלל, ובשוליים חונים רכבים. בפניה לרחוב התקופה חונים לרוב רכבים, בדיוק בעיקול הכביש, ובאופן כזה שהמדרכה חסומה לחלוטין – ובמקום שבו אין ראות כלל להמשך הכביש, כי מדובר בפניה חדה. ברחוב התקופה, בין מספרים 13 ל-17, יש כביש גישה קטן שלרוב חסום על ידי רכב חונה, כך שעלי שוב ללכת על הכביש. אותו תרחיש חוזר על עצמו בצהריים, כאשר אני מחזירה את ביתי מהמשפחתון.

אם אני רוצה לטייל עם ביתי אחה"צ, עלי להסתכן אפילו יותר: בעליה התלולה והמפותלת מרחוב שמעוני לטשרניחובסקי אין מדרכות בכלל – ויש לציין שמדובר בכביש דו סטרי, עם תנועת רכבים ערה. בצמוד לברז כיבוי האש בסוף רחוב טשרניחובסקי, חונים דרך קבע כמה רכבים בניגוד לחוק. ברחוב טשרניחובסקי עצמו, עד לפינת כצנלסון: המדרכה המזרחית חסומה על ידי רכבים חונים. המדרכה ממול כה צרה עד שאין שום אפשרות לעבור בה עם עגלת תינוקת – ושוב אני נאלצת ללכת על הכביש.

גם כאשר אני הולכת במורד רחוב שמעוני, אני נאלצת ללכת רוב הזמן על הכביש, עם עגלת תינוקת.

אני חושבת כי דיירים אשר משלמים ארנונה טבין ותקילין ראויים לתשובה הולמת יותר, למפגש עם הגורמים המתאימים ולהגנה על חייהם וחיי ילדיהם.

נראה כי ניתן לפתור לפחות חלק מהבעיות באמצעות שיפורים הנדסיים כגון הזזת עמודים ומעקות.

אקווה כי הפעם, לאחר כחצי שנה של המתנה לפניה כלשהי מהעירייה, אזכה למענה הולם יותר.

בכבוד רב,

אורית כהן

מכותבים:

עבודה שחורה.

רחל עזריה – חברת מועצה.

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.