חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אומרים לנו שיש מס אחר

אופיר פינס: להתעלות מעל לשיקולים פוליטיים

נושאים מכתבים, פוליטי ב 2.01.08 6:02

בעקבות מכתבו של הראל לייבוביץ', מבהיר ח"כ אופיר פינס את עמדתו הנחרצת: על מפלגת העבודה לממש את התחייבותה לציבור ולפרוש מהממשלה מיד עם פרסום דו"ח וינוגרד הסופי, גם אם יהיה עליה לשלם מחיר על עקרונותיה

הראל שלום,

תודה על מכתבך.

1. לאחר הודעתו הסופית של ראש הממשלה כי לא יתפטר בשום מקרה לאחר פרסום דו"ח וינוגרד, אני מצפה שמפלגת העבודה תממש את התחייבותה לציבור ולבוחריה ותפרוש מן הממשלה עם פרסומו של דו"ח וינוגרד הסופי. ישנם דברים שהם מעל השיקולים הפוליטיים – כיום ישנו משבר אמון שלא היה כמותו בישראל בין הציבור לנבחריו. לנוכח אי-הסכמתו של ראש הממשלה לקחת אחריות אישית, הדרך היחידה להשיב את אמון הציבור היא באמצעות הקמת ממשלה עם ראש ממשלה חלופי או הקדמת הבחירות. בשלב זה אי אפשר לדעת בוודאות מה יהיה ההשלכות הפוליטיות של פרישתה של מפלגת העבודה מן הממשלה, אך אני מקווה שהוא יגרום או להחלפת ראש הממשלה מתוך קדימה עצמה או להחלטה על בחירות חדשות.

2. אני מאמין שאם מפלגת העבודה תוכיח בשעת המבחן שלה מנהיגות, ערכיות ונכונות לשלם מחיר על עקרונותיה והתחיביותה יש ביכולתה לנצח בבחירות. למפלגת העבודה יש מוסדות חזקים, תמיכה רחבה, נבחרים מעולים והנהגה טובה. אם היא תאמץ את המסרים הנכונים היא תזכה לאמון הציבור. יש לקחת בחשבון שמעמדה הציבורי של מפלגת העבודה ישתפר לאין ערוך במידה והיא תביא להפלתה של הממשלה הכי לא פופלרית בתולדות ישראל.

3. אין צורך לכנס את המרכז כרגע כי המרכז מחויב להחלטת הפרישה עליה הצביע בעקבות התחייבות ברק. במידה וחלילה ירצה יו"ר המפלגה לשנות את עמדת המפלגה ממילא המרכז יכונס.

בברכה

ח"כ אופיר פינס פז

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

8 תגובות

 1. אהרן לוינשטיין :

  אופיר פינס הוא אחד הבודדים במפלגת העבודה שאינו מוכן לוותר על עקרונות חשובים עבור מנעמי השלטון. מגיעה לו תמיכה ציבורית נרחבת עקב כך. הדרך של מתפקדי מפלגת העבודה להשפיע על " השפיות הפוליטית, היא להצביע עבורו בפריימריס הקרובים. עדיף פוליטקאי עם אגנדה חברתית כלכלית ובטחונית – ידועה וקבועה – על פני מקשקשים בזנב ומלככי פנכה כדוגמת ראשי המפלגה כיום. הגיעה השעה להעמיד במבחן את מנהיגי מפלגת העבודה – ולהדיחם באם לא יספקו את צרכי האזרחים. הכח להחלפת המנהיגות הרקובה והמושחתת נמצא בידי הציבור הרחב ולא בידי מעכארים מפוקפקים להשכרה.

 2. איתי :

  מסכים. התפקדת כבר?

 3. נדב פרץ :

  אני מעריך את עמדותיו האיתנות של פינס, אבל אם הייתי צריך להצביע בהתאם לקריטריונים של אהרן, הייתי מצביע לבני בגין.
  חשוב מאוד שאיש ציבור יהיה ישר, הגון, נאמן להבטחותיו וכו'. חשוב עוד יותר שעמדותיו יהיו העמדות שלי. בקריטריון הזה אופיר פינס, שאינו סוציאל דמוקרט, לא עומד מבחינתי.

 4. איתי :

  אם המועמדים הריאליים לראשות ממשלה בישראל היו דב חנין מול בני אלון היתה לנו דמוקרטיה טובה בהרבה ונראה לי ששנינו היינו מצביעים לאותו מועמד.

  לדעתי את התרבות לפיה הקשר בין עמדות והבטחות ובין מעשים הוא קלוש עד אפסי יש לעקור למען הדמוקרטיה, לעתים גם במחיר פשרה על זהות המועמד.
  כשלא עושים את זה אנחנו נתקעים עם מועמדים כמו ביבי ברק ואולמרט.

  בפריימריס האחרונים נאלצתי בצער לבחור בין הצבעה למי שעמדותיו הן העמדות שלי, אך במעשיו הפנה גב להבטחותיו לי (לא אשב עם ליברמן, אפנה מאחזים, נעביר כסף מהביטחון לחברה ורווחה) ולמתבקש מעמדותיו שלו (ליזום מהלך מדיני משמעותי במקום ליזום מלחמה), ובין מי שעמדותיו קצת רחוקות משלי אך הפגין אמינות רבה יותר. זה רע אבל בעיני זה הרע במיעוטו.

  אני מרגיש שיותר קל יהיה לי לשכנע את אופיר פינס בחשיבות העלאת שכר המינימום ובאכיפת זכויות עובדים מאשר לשכנע את עמיר פרץ לעשות חשבון נפש אמיתי על טעויותיו בשדה הפוליטי ובמלחמת לבנון, טעויות שגרמו נזקים עצומים בחיי אדם ובכסף והרחיקו מאוד את היום שיהיה פה ראש ממשלה סוציאל-דמוקרט אמיתי. כדי שדבר כזה יקרה עמיר פרץ צריך לעבור מהפך אישי משמעותי או לפנות את הבמה.

 5. יהושע בן משה :

  עמדתו נחרצת וגם מגוחכת, לצערי.
  "מצפה שמפלגת העבודה תממש את התחייבותה לציבור ולבוחריה ותפרוש מן הממשלה" מתי המפלגה התחייבה?
  ?להתעלות מעל שיקולים פוליטיים? הרי אלה שיקולים שלו פוליטיים גם כן, רק שונים.
  לא שמענו את פינס מרים את קולו בדרישה לקיום הבטחות המפלגה לציבור כשביקשה את אמונו בבחירות אשר בזכותם יושב הוא בכנסת.
  לא שומעים את קולו כשהדמוקרטיה המפלגתית נדרסת ברגל גסה, ועוד מוסיף יש לנו מוסדות חזקים והנהגה טובה.
  למקד הכול על דוח ווינוגרד, על מלחמת לבנון השנייה שגם הוא היה חבר בממשלה שיצא אליה, לא מצביע על יושר פוליטי.
  ברק התחייב ? המרכז אשר מזמן סיים את תפקידו אישר ?
  עז מה ?
  מי מצפה בציבור שדברי ברק יתקיימו ?
  להביא להפלת ממשלה שהיא חברה בה , לא תביא למפלגת העבודה שום הישגים פוליטיים בציבור.מאחר שאנו רק שותפים , גם אין ביכולתנו להכתיב את זהות המועמד של המפלגה הגדולה לראשות הממשלה .
  המפלגה תבחן בבחירות הבאות על מידת מלחמתה על עמדותיה המדיניות, והכלכליות-חברתיות.

 6. נדב פרץ :

  איתי, לא התכוונתי לקחת את הדיון לכיוונים האלה. אם כל תגובה שלי כאן באתר תיגרר לכיוון של 'אבל עמיר פרץ לא היה יותר טוב', אולי מקומי לא איתכם.

  ולעניין – אתה קצת, טיפה, טיפה'לה, מעוות את ההיסטוריה. את אופיר פינס אתה אולי צריך לשכנע להעלות את שכר המינימום, עמיר פרץ כבר העלה אותו ב-11%. והביא לחקיקת חוק חברות כוח אדם. והגדיל את סל התרופות.
  נכון, הוא עשה טעויות, ומותר לבקר אותו על זה. אבל גם עם הטעויות, הוא עדיין נמצא במקום טוב בהרבה ממי שכיהן כשר פנים – תפקיד בעל פוטנציאל השפעה עצום – ולא עשה שם שום דבר משמעותי.

 7. איתי :

  אתה צודק, לא הייתי צריך לגרור את הדיון לשם.

 8. כיצד בונים מפלגה סוציאל דמוקרטית? :

  […] לא דמוקרטית. רוצה דוגמה? בבקשה. בתקשורת דיברו רבות על מסמוס החלטת מרכז מפלגת העבודה לצאת מממשלת אולמרט לאחר דו”ח וינוגרד, אך רק מעטים […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.