חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גלעד ארדן: הרפורמה בתכנון מעוותת יותר מאשר מייעלת

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 2.05.10 5:55

בכנס באוניברסיטה העברית הביע השר לאיכות-הסביבה התנגדות לרפורמת התכנון והבנייה במתכונתה הנוכחית וחזר על התנגדותו להקמת תחנת-כוח פחמית

מאת מערכת עבודה שחורה

בכנס שנערך ביום רביעי האחרון בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית בשיתוף תנועת "מגמה ירוקה" הביע השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, לראשונה, תמיכה ביוזמת המטה לתכנון אחראי להפריד בחקיקה בין הרישוי לבין התכנון. השר ארדן ציין כי במתכונתה הנוכחית הרפורמה "יותר מעוותת מאשר מייעלת" ועלולה להביא למצב שיחשוף את הוועדות המקומיות לשחיתות עוד יותר מהמצב הקיים. השר הבטיח להלחם בוועדת הפנים, ביחד עם אנשי המשרד להגנת הסביבה, על כל סעיף בעייתי ברפורמה. יצוין, כי השר ארדן היה היחיד מבין השרים שהצביע נגד הרפורמה כשזו אושרה בממשלה. כשהועלה החוק בקריאה ראשונה בכנסת הצביע השר ארדן בעדו, מתוך מחויבותו הקואליציונית, לדבריו.

השר ארדן הוסיף והביע התנגדות להקמת תחנת-כוח פחמית באשקלון וסיפר כי "יש לחץ בלתי פוסק מצד חברת החשמל ומשרד התשתיות לחדש את הדיון בהקמת התחנה הפחמית. אני מבטיח להגיש ערעור לממשלה, גם אם, בסופו של דבר התכנית תעבור בות"ל (הועדה לתשתיות לאומיות)".  לדברי השר, אם ייקחו את העלות של הקמת התחנה הפחמית וישקיעו אותה בדרכים שונות לחיסכון בחשמל, הדבר יחסוך הרבה יותר חשמל מהיקף הייצור הפוטנציאלי של התחנה.

בתנועת "מגמה ירוקה" בירכו על דברי השר ארדן.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.