חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תנועת "אם תרצו" מתנגדת לערכי הרצל ומגילת העצמאות

נושאים מכתבים, פוליטי ב 22.04.10 6:05

בעקבות פרסום מאמרים שנכתבו במעריב על ידי העיתונאי בן כספית והמעידים על תמיכתו בתנועת "אם תרצו", כתב אורי שטרן מכתב המסביר את הפרת כללי התנהגות של התנועה ואת העבריינות בהתנהלותה

18.4.10

לכבוד בן כספית
מעריב

הנדון: תנועת "אם תרצו" מתנגדת לערכי הרצל ומגילת העצמאות

במאמריך האחרונים על פעילות הקרן החדשה אתה יוצא נגד  הקרן ועולה כי הושפעת רבות מתנועת "אם תרצו".

תנועה זו מגדירה את עצמה כתנועת מרכז אך מתנהלת כתנועה לפירוק שלטון החוק בישראל.

התנועה מתנגדת לארבעה מתוך שבעת הערכים המרכזיים במגילת העצמאות:

 • מדינת ישראל תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה.
 • מדינת ישראל תהא מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל.
 • מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין.
 • מדינת ישראל תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות.

התנועה הציבה כיעד את הגופים אשר חותרים למימוש ערכים ציוניים דמוקרטיים אלה ולהצגת ערכים אלה כאנטי ישראליים.

חברי "אם תרצו" מפרים את כללי ההתנהגות המקובלים בהפיצם מידע אשר נראה מדעי ורציני אך בחקירה פשוטה רואים כי הוא נותח בעורמה על מנת להכפיש. ניתן לקרוא רבות על כך. אני ממליץ על הבלוג של נמרוד אבישר.

גם בבחירת השם "אם תרצו" ברמזם על קשר לבנימין זאב הרצל יש משום הטעיה וחטא למקור. הרצל היה אינטלקטואל איש רוח (בימינו "יפה נפש") אשר תמך במדינה סוציאל דמוקרטית: בספריו ציין את זכויות האזרח, חופש הביטוי, הכבוד הרב לכל בני הדתות והלאומים, את התנאים הסוציאליים לכל התושבים ואת איכות הסביבה.

כאשר למעשה התנועה אשר מקדמת את ערכי הרצל בצורה מקיפה היא הקרן החדשה. על ידי דה-לגטימיזציה של פעילות זו, תנועת "אם תרצו" יוצרים תודעה הפוכה למורשת הרצל.

חברי "אם תרצו" מזלזלים בחוק הישראלי ובחוקי הצבא בצורה בוטה. במסיבת העצמאות של הקרן החדשה ביום שישי ה-16.4.10 ברחוב לבונטין בת"א, הפגינו חברי תנועת "אם תרצו" במדים. בכך ניסו לומר שהם מייצגים את צה"ל והמדינה יותר מאחרים אך בפועל עברו ביודעין על חוקי המדינה וצה"ל.

עבירות על חוקי המדינה

 • עברת ריגול על פי חוקי המדינה לפי חוק העונשין בימן ד' סעיף 116
  העושה אחת מאלה בכוונה להכין מעשה עבירה לפי סימן זה שענשה מאסר שבע שנים או עונש חמור מזה, או לסייע לאדם אחר להכין מעשה עבירה כאמור, דינו – מאסר חמש שנים:

(1)     מזייף מסמך או מחזיק מסמך מזוייף;

(2)     מחזיק מסמך רשמי או משתמש בו כשאינו מוסמך לכך;

(3) משתמש בטענות שוא או מוסר ביודעין הודעה כוזבת;

(4)    משתמש ללא סמכות כדין במדים של צבא-הגנה לישראל או של משטרת ישראל או במדים רשמיים אחרים.

 • עברת ביזוי מדים על פי חוקי המדינה לפי חוק העונשין סימן י"א סעיף 217
  מי שאינו חייל או שוטר והוא לובש את מדי הצבא או המשטרה, או לבוש הדומה להם, או לבוש הנושא סימן המיוחד לחייל או לשוטר, באופן ובנסיבות העלולים לגרום בזיון המדים האמורים, או מעסיק אדם אחר בעשיית אחד המעשים האלה, דינו – מאסר שלושה חדשים.

עבירות על פקודת מטכ"ל

 • 33.0116 פעילות ציבורית של אנשי צבא, התבטאויות פומביות וקשר עם עיתונאים:
  איסור על השתתפות בהפגנות ותהלוכות.
  הופעה בפני גופים אזרחיים
  חייל לא יופיע כנציג הצבא בפני גורמים שמחוץ לצה"ל ולא ישתתף בכל אסיפה, מסיבה או אירוע פומבי אחר כנציג הצבא, אלא אם כן הוסמך לעשות זאת על ידי הרמטכ"ל, ראש אכ"א או על ידי דובר צה"ל.
 • 33.0501 מדים – סוגים, חלקים והוראות לבוש
  חברי "אם תרצו" לא שמרו על שום תקן של הופעה צהלית נאותה: חלק לבשו מכנסיים אזרחיות, חלק נעלו סנדלים ונעלי ספורט, מדי ב' בשטח אזרחי וכו
  '.

אני אשמח אם בהמשך הסיקור שלך תתייחס למקור זה כמו שהוא: גוף אינטרסנט קטן אשר לא מייצג פעילות חיובית ופועל להכפשה כלפי תנועה וציבור חיוניים להמשך צביונה הציוני-דמוקרטי של ישראל.

בברכה,
אורי שטרן
מהנדס

העתק: אתר "עבודה שחורה"

ההודעה שפרסם ח"כ דב חנין בעניין:

ח"כ חנין השתתף היום באירוע  התמיכה בדמוקרטיה ובזכויות האדם שהתקיים החל מהשעה 13:00 במועדון לבונטין 7 בתל אביב. האירוע התקיים במחאה על מסע ההתקפות האנטי דמוקרטיות כנגד ארגוני זכויות האדם והקרן החדשה לישראל. פעילי תנועת "אם תרצו", שהעומדים בראשה היו ממובילי  מסע ההתקפות כנגד הקרן, הפגינו מול האירוע לבושים כחיילים.  בעוד שמטרת כנס המחאה הייתה חיזוק של זכות הביטוי וחופש הביקורת בישראל, המפגינים המחופשים במדים, ביקשו לחסל את המרחב הדמוקרטי הישראלי, בדומה למשטרים האפלים ביותר.

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש) אמר כי: "התמונה של חיילים במדים המתייצבים נגד החירויות הדמוקרטיות שייכת לעולמות של דיקטטורות וסתימת פיות"

לדבריו "ההתקפות המקארתיסטיות על הקרן החדשה לישראל הן חלק מהאיום המחריף על המרחב הדמוקרטי בישראל. הקרן החדשה מסייעת למגוון ארגונים חברתיים וסביבתיים ולמאבקי זכויות האדם בארץ. הניסיונות להשתיק את הביקורת ואת ההתנגדות מאיימים על החירות של כולנו. אם לא נתייצב עכשיו להגן על הדמוקרטיה, לא תישאר דמוקרטיה להגן עלינו".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

30 תגובות

 1. שושי פולטין :

  אני מסבה את תשומת ליבכם לתגובה של בן כספית לטענה כי הוא קשור לתנועה "אם תרצו".
  הכותרת:מסיתים , נמאסתם
  http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=eb681a54e5fab943de3637e1d1cb53f4&id=1145

 2. ערן :

  אני בספק אם מישהו מחברי התנועה הפאשיסטית או בן כספית קרא את "אלטנוילנד". אני אופתע אפילו אם אנשי התנועה הפאשיסטית יודעים מאיפה בא השם שלהם.

 3. ל רפי :

  קראתי את הדברים, ובדיעבד כמעט חבל שטרחתי בכך. אין בהם שום טיעון חדש ביחס לטיעונים המקובלים במסעות הצלב של השמאל "השפוי" נגד הימין "ההזוי"; את כולם שמענו כבר עד זרא.
  מאידך, שמחתי להווכח שיש מהנדסים במקומותינו שעדיין נדרשים לחזון הרצל. מן הדברים ניתן להתרשם כאילו כל פרט ממה שאנו עושים כיום, הוא נגזרת ישירה של דברי הרצל, באלטנוילנד או בכתבים ונאומים אחרים שלו. המצחיק בכל העניין הוא שאילו ניסינו ליישם את כלל דברי הרצל בימינו, היו הטוענים לכך, ככל הנראה, נזקקים לאישפוז.
  קראתי את את המקורות "האוביקטיביים" אליהם מפנה כותב המאמר את קוראיו, ולא מצאתי בהם תימוכין מנומקים לטענותיו נגד "אם תרצו", כשם שלא מצאתי אותם במאמר עצמו.
  ציטוט חלקים נבחרים ממגילת העצמאות אינו מוכיח דבר וחצי דבר מכל הטיעונים המובאים במאמר עצמו הנאמרים בלשון כוללנית ומוכללת ובסיסמאות נדושות. כמו כן דומני שלא במקרה נבחרו סעיפים אלה להיות מצוטטים ממגילת העצמאות ולא סעיפים אחרים, שעולים במובהק בקנה אחד עם התנהלותה של "אם תרצו" ועומדים במובהק בסתירה להתנהלותה של הקרן החדשה לישראל; למשל: ישראל קמה כמדינה יהודית ודמוקרטית… . קביעה זו קודמת לציטוטים הנ"ל ויסודית מהם. כמדינה יהודית ודמוקרטית מבטיחה ישראל לתושביה ואזרחיה את הזכויות והחרויות המצוטטות, אבל אין היא מקנה להם את החופש לחתור להריסתה, או להפיכתה למשהו אחר.
  המסקנה שאני מסיק מדברי הכותב היא שהקצף שיצא על "אם תרצו" נובע מהעובדה שהיא קוראת תיגר על ממסד אליתסטי, שאינו רגיל שמבקרים את מעשיו ודבריו, ומבקש ולו במחיר חצאי אמת וסילופי דבריה של "אם תרצו", לשמר את מעמדו האליתסטי ואת זכותו להיות "אור לשוטים".
  גישה מתנשאת מסוג זה, דווקא מחזקת את פעלה של תנועת "אם תרצו" ומעניקה לו צידוק נוסף, גם אם לא לכך התכוון הכותב.
  אשר למובאה המצורפת מדבריו של דב חנין, הם מזכירים לי את הימים העליזים של התמיכה העיוורת של התנועה הקומוניסטית הישראלית ושל השומר הצעיר דאז ברוסיה הסובייטית של סטאלין: אותו קיבעון מחשבתי, אותן סיסמאות דוגמתיות של תורות חברתיות-כלכליות שכשלו, אותו קידוש אוטוררטי של אוטופיות שאין להן שום אחיזה במציאות.
  מאלפת למדי היא גם התגובה של בן כספית על הטיעונים כלפיו, וןבקונטכסט של מאמר זה, ראויה, מבחינה אינטלקטואלית כמובן, להקרא.

 4. ק. טוכולסקי :

  באוניברסיטה העברית פעילה מזה שלוש שנים קבוצת אינזו אגדה, הקבוצה מורכבת מאנשי שמאל חלקם רדיקלים המגדירים עצמם ציונים. הקבוצה אינה מקבלת תרומות מאף אחד ומפיצה את ערכי הציונות ברוח ברית שלום וימינה כולל בן גוריון, בגין וזבוטינסקי שאמרו דברים רבים בקשר לזכות המשותפת בארץ, שיוויון בן העמים, וזכויות אזרח לכל תושבי הארץ. הקבוצה עוסקת בהסברה לא בשטיקים לעיתונות וכמובן המסר שלה לא מספיק פופוליסטי או לאומני, מה שכן בקמפוס רואים אותנו הרבה יותר ברור אבל לאף אחד לא אכפת.
  אם תרצו נהנים ממסד ועיתונות אוהדת, שמנפחים את המוגלה הפשיסטית הזו הרבה מעבר למימדיה כי שהתבררו בבחירות האחרונות בקמפוס כשקיבלו פחות ממחצית הקולות של קמפוסלה.
  הם מסוכנים והם מקבלים כוח באמצעות הדיון המתמיד בהם.

  צריך לזכור שלתנועה יש כבר חברת כנסת אחת, זרם תרומות נדיב של הימין האבנגליסטי, ותקשורת אוהדת. הדרך שלהם ללב הקונצנזוס המרושע סלולה, הם אפילו גייסו את העוינות של הארץ.

  הם פשוט לא ציונים, אלא לאומנים מסוכנים שאימצו את רעיונות הזרמים הפולקיסטי וה"לאומני-חברתי" האירופאים. הם צועדים בסגנון סמי צבאי אירופאיומחללים את הדגל בפאטישיזם בוטה.

  מה שכן כאשר מתנהל דיון בינם וביננו הם תמיד מפסידים את אהדת הקהל הניטראלי בגלל זה בשנה האחרונה הם גם נמנעים מפנאלים משותפים, הקהל מזהה מהר מאוד שמאחורי ההגדרה ציונים או מרכז מסתתר ימין פוסט ציוני ולאומני
  בלי פאניקה ובלי התלהמות בדיון ברור על מהי ציונות ומהי מדינה ומהם חובות אזרח בחברה או מה הוא הכיבוש ומהם זכויות המיעוט וזאת שיטת העבודה.
  הם נהנים מתקשורת עוינת שלא מאלצת אותם לפתוח את הפה. צריך לחשוף אותם בדיון, יותר עבודה מלוכלכת אבל גם יותר תוצאות מול קהל.

 5. אלעד הן :

  אם כבר אם תרצו – מדובר בחניכיו של ד"ר גאייר, הרב האנטי ציוני שהפך לציוני אנטי ערבי באלטנוילנד.

 6. דקל עוזר :

  בן כספית הוא משמיצן וצרחן ויחבור לכל מי שייסייע לו להעליב ולהשמיץ; כנראה מדובר בבעיה מהילדות.

  זה לא קשור לימין או שמאל, אלא לאיש.

  בכלל מעריב הפכו לעיתון די מוזר עם בן כספית ודרור ימיני שלטובתו ייאמר שהוא אוהב את ישראל ומנסה להציג את הצד היפה אך לעיתים לא נדירות נגרר לטיעונים "ליברמניים" לא ענייניים ולעובדות לא ממש אמיתיות.

  לגבי "אם תרצו"? אינם שונים מליברמן – מי שנטול בסיס ערכי ופילוסופי חייב להיות לאומן ולכן הבסיס היחיד כרגע במדינת ישראל הוא התנ"ך ויש מגמת חזרה בתשובה; אם השמאל לא יתחיל ביסוס של תרבות משותפת שמתחילה בתנ"ך והופכת את בן גוריון ושות' לנביאים סופו להיחרב, כי למה שאין עבר אין עתיד.

 7. רביב נאוה :

  אוף! כתבתי תגובה מושקעת וארוכה על הנושא – והיא נמחקה לי.
  אני אנסה לתמצת אותה בקיצור:
  1. "אם תרצו" בחרו בכספית, לאו-דווקא כי הוא מזדהה אתם אלא כי הוא מתאים להם: שטחי, מתלהם ולא פרסם ידיעת אמת אחת בחייו.

  2. אני לא חולק עם טוכלוסקי את האופטימיות שלו: ל"אם תרצו" יש הצלחה לא רעה במטרה העיקרית שלהם – צמצום השיח הציוני לגבולות שבהם השמאל הציוני יתקשה לחיות. הם זוכים לפופולאריות כי מה שמיינסטרימי אצלם הוא לא הדעות אלא דרכי הפעולה: החרמות, התלהמות, חלוקה "לנו" ול"צרינו" ועוד דברים שהישראלי המרכזי מאד אוהב. הם מצליחים לכרוך יחד את "ההשתמטות", הקרן החדשה לישראל, דו"ח גולדסטון ופרשת ענת קם ולהדיר מהשיח הציוני את כל מי שלא מזדהה אתם באופן אקטיבי.

  3. התמיכה של דב חנין לא משרתת את הקרן החדשה לישראל. להיפך, היא מחזקת את הארגומנט של "אם תרצו". השמאל הציוני מפחד, או מסרב, להתייצב מול "אם תרצו", ובינתיים ב"קדימה" יש ח"כית שאמצה אותם (וחושבת שהשיר של בניון לא היה מספיק בוטה) וח"כית אחרת שמציעה לסגור את עיתון "הארץ" בגלל חתירתו תחת ביטחון המדינה. וזאת המפלגה שממצבת את עצמה כאלטרנטיבת השמאל-מרכז לממשלה הקיימת. מניפסטים כמו "השמאל הלאומי" רק מוכיחים ש"אם תרצו" מצליחים להשליט את השיח שלהם על המערכת הפוליטית. 

 8. ק. טוכולסקי :

  רביב
  מה שאני טוען הוא לא שהם זניחים אלא שאפשר להתמודד איתם בגבולות השיח הציוני, באמצעות לימוד והסברת כתבי, בן גוריון וזבוטינסקי, אחד העם והרצל, בובר ווייצמן, ברית שלום , התנועה הרויזיוניסטית ותנועת העבודה. אם תרצו פשוט אינם ציונים, הם לאומנים פוסט מודרניסטים, לקחו את התמונות של מנהיגי האומה בלי לקרוא אותם וטוענים מתחת לסמל מתחת לעטיפת המוצר מה שבא להם.

  אני לא אופטימי, אני רק חושב שניתן להתמודד עם הגידול הזה כשהוא עוד שפיר ולפני שהוא הופך להיות ממאיר באמצעות שימוש באמת בתרופה שהוא מציע, ציונות

 9. דקל עוזר :

  רביב צודק.
  הסיבה היא שהשמאל הוא באמת הזוי: תקוע בבלוגים באינטרנט ולא מבין שום דבר בשיווק פוליטי.
  ההתקפה על הקרן החדשה היא המכה החזקה ביותר שניתנה לשמאל אי-פעם, איך תוקפים את הטרוריסטים? קודם כל מפסיקים להם את מקורות המימון.

  ולכן על מנת להשיב מלחמה שערה, צריך להתקיף את האוונגליסטים ותומכי הימין באותה בוטות הזויה כמו שתקפו את הקרן החדשה לישראל ואז ייצרו תיקו מקסיקני: אם כל מי שתורם חרה זבל ושונא ישראל ולא רק מי שתורם לשמאל, אז זה בסדר

  הנה הפתרון, אני קורא לקרן החדשה לממן אותי (:

 10. ק. טוכולסקי :

  מעבר לעובדה שהקרן החדשה טוענת שהיא מקבלת יותר תרומות, כדאי שתבינו מי האויב
  האויב מאמין שכל תקשורת היא חיובית, הארץ מתקיפים את אם תרצו זה מחזק אותם בקהל היעד שלהם
  צריך בעיקר חקירות פליליות על המימון שלהם ודרכי הפעולה שלהם הרחק מעיני התקשורת. בן כספית הוא במקרה הטוב "נישט א גרויסע מציאה" לא הפתיע אותי ההתלהבות שלו מבחורינו הטובים בחולצות החומות.
  העבודה מול אם תרצו צריכה להיות ברחוב, בפאנלים מול קהל רחב, זה עובד, תאמינו לי מניסיון. אני מכיר אותם קצת יותר זמן מרוב האנשים הם צמחו בסביבה שלי והם מסוכנים אבל ניתנים לטיפול וניטרול.
  כמו כל ימני טוב הם בכיינים ואכולים שנאה, וזה מקל על התמודדות עימם.

 11. עמית-ה :

  בן כספית הוא יותר מהכתבלב שמצטייר בדרך כלל – http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/344/233.html
  אני מתקשה לגבש דעה לגביו כי מצד אחד הוא פופוליסט, שיטחי, מתלהם ופשיסט מתחיל, ומצד שני הוא מסוגל ליותר מזה, …אולי הייתי צריך להיות המורה שלו?!

 12. רביב נאוה :

  הבעיה עם כספית היא לא שהוא "ימני" (הוא לא, וגם אם כן – למי אכפת). דעותיו של כספית, בכל נושא, לא רק נמצאות עמוק בתוך המיינסטרים – בד"כ הן גם נקבעות על-פיו.

  הבעיה שלי עם בן כספית היא רמתו כעיתונאי. האיש הביא בעברו כמה סיפורים שבכל מדינה עם תרבות תקשורתית מתוקנת היו מביאים לסיום דרכו המקצועית. בין השאר הוא "ניצר" את מתי כספי כשזה התגורר בארה"ב, והשיא היה בפרשה הזכורה כ"פרשת אוחנה" שבה האדון כספית הביא סקופ שהיה בנוי כולו על הונאה ומסמכים שזויפו ברשלנות. הסיפור הזה כלל, בין השאר, החשדה של שופט ביהמ"ש העליון בקבלת שוחד מיני.
  זה האיש וזה פועלו, והקונסטלציה שאפשרה למישהו ברמה המקצועית שלו להפוך לעיתונאי הבכיר בכלי תקשורת מרכזי צריכה להדאיג אותנו, אולי יותר מכספית עצמו.

 13. האסוציאציה לבן כספית - "כל אנשי הקמפיין" :

  http://www.room404.net/?p=25010

 14. דרור :

  קראתי את מה שבן כספית כתב. קראתי המכתב למעלה. בגדול ? – יצאתם קטנים.

 15. יונתן :

  איזה קשקוש,שימוש במדים בהפגנות הוא דבר שמקובל גם בשמאל(לא ראיתי שאנשים כאן יוצאים נגד מפגיני שמאל שלובשים מדים יחד עם איפור של ליצנים),משמעות החוק היא שאסור להתחזות לחייל.

  אם תרצו לא יוצאים נגד שום ערך במגילת העצמאות אלא נגד תפיסות שנחשבות לתפיסות שמאל כמו ויתור על חלקי מולדת,זה חלק מהויכוח הלגיטימי בין ימין לשמאל.

  בנוגע לקרן החדשה,כן הם חשפו את ערוות הקרן וואו איזה חבורת פשיסטים,באמת לא יפה מצידם לחשוף את התרומה של הקרן לארגונים שהם אנטי ציוניים במוצהר כמו זוכרות ועדאללה ולהתריע על מעורבות הקררן בפעילות נגד ישראל בחו"ל.

 16. יקוב :

  שאלה פשוטה, האם הקרן ושלוחותיה מקבלות כספים מארגונים זרים שעוינים לישראל?

  האם הגופים האלו מתרכזים בביקורת על ישראל בעוד אוייבי ישראל אינם נדרשים לעמוד באותם קריטריונים?

  אם הדברים נכונים, ללא קשר לילדותו של בן-כספית. הקרן היא גוף חתרני שרוב מדינות העולם היו מעמידים אותם לדין.

 17. יונתן :

  הקרן פועלת בצורה חוקית מאחר ומימון גופים פוליטיים והתנדבותיים שונים הוא דבר חוקי,חוסר הלגיטימיות של הקרן נובע מתפיסה של הציבור בנוגע לחלק קטן מהארגונים שהיא מממנת שהם ארגוניםאנטי ציוניים במוצהר,אבל מבחינה חוקית ?הכל חוקי.

 18. רביב נאוה :

  יקוב ויונתן,
  הקרן לא מקבלת כספים מארגונים זרים שעוינים לישראל, אלא אם כן מדינות כמו הולנד ואנגליה מוגדרות מדינות עוינות. הדו"ח גם לא חשף שהקרן מממנת את עדאלה וזוכרות, פשוט משום שלא היה מה לחשוף. הפרט הזה ידוע מזמן ואף אחד לא מנסה להסתיר אותו.

  מה שהדו"ח טוען הוא שהקרן עוסקת באופן שיטתי וכמטרה עיקרית בהחלשת ישראל ופגיעה בתדמיתה בעולם מתוך מניעים אנטי-ציוניים, וזה קשקוש מקושקש. כפי שכבר כתבו לפני, אנשי הקרן הם ציוניים יותר מרוב המבקרים שלהם.

 19. יונתן :

  נאווה-הכל ידוע,החשיפה משמעותה הבאת העניין לידיעת הציבור.

  ההגדרה של מה "עוין" היא הגדרה שמאוד תלויה בעמדה פוליטית,מבחינתי מי שתומך בזוכרות עוין לישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

  הדו"ח טען שלקרן יש מעורבות נכבדת בהכפשת המדינה ושהיא פועלת גם למען אידאולוגיה שתפגע בפן היהודי בזהות המדינה,אין ספק שיש בין אנשי הקרן ציונים דגולים עם זאת הקרן עוזרת גם לארגונים שהציונות היא מבחינתם האויב הגדול.

 20. יונתן :

  מה המשמעות של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית?

  מבחינתי המשמעות היא שבאופן אישי ואינדבדואלי כל האזרחים שווים בפני החוק וקיימות להם כל ההזדמנויות והאפשרויות הדמוקרטיות.

  אבל מבחינה לאומית וקיבוצית המדינה היא מדינה יהודית,סמליה,שפתה,חוקתה ומטרתה הם יהודיים.

  שיוויון בין האזרחים באופן אישי,כן,שיוויון בין הקבוצות?לא,ממש לא.

  הקרן החדשה פועלת למען השוואת הקבוצות מבחינה לאומית וזה ביטול הצד היהודי במדינה.

  אגב ,זה לא משנה אם מדינה מסוימת היא עוינת או לא,זאת התערבות בעניינים פנימיים(כמו שממשלת ישראל לא תתרום כספים ללייבור באנגליה או לרפובליקנים בארה"ב)

 21. הפרדוכס של הקרן החדשה :

  הפרדוכס של הקרן החדשה צריך להדאיג אנשי שמאל דווקא.

  פרדוכס 1. מקרה ברור של – לא ברור כמה העגל רוצה לינוק וכמה הפרה רוצה להיניק.

  גוף גדול כמו ה"אגודה לזכויות האזרח" יכול אולי להתנהל באופן עצמאי ללא תלות בעמדות התורמים שלו, אולי.
  ככלל לא ברור, שהעמותות הן באמת עצמאיות, או עד כמה הן עצמאיות. רק במבחן הדמוקרטיה יש כאן בעייה.
  (שלא לדבר על מבחנים אחרים).

  וגם – כוחן בהשפעה על סדר היום הציבורי, קשור במידה רבה לכמות התרומות שהן מצליחות לגייס, ולאוו דווקא למידת התמיכה הציבורית שיש להן, מאחר שאין אינן עומדות לבחירת הציבור.

  פרדוכס 2. גם שוחרי דמוקרטיה מושבעים יודו בפרדוכס הנובע מכך שלפעמים התלות בקולו של המצביע איננה בריאה יותר מתלות בתורם חיצוני. (עריצות הרוב).

  לכן הכוח שנמצא בידיים של ארגוני הקרן החדשה גם אם הוא נחוץ לא אמור להיות חסין מביקורת.

  אם השמאל בכל זאת שותק כל השנים, בבחינת העגל שרוצה לינוק, אז בסוף מגיע גוף ימני עם ביקורת נשכנית, שמציפה את השאלות הבסיסיות, גם אם מטרתו היתה אחרת. אלא מה חשבנו?

  חן

 22. דקל עוזר :

  הקרן החדשה, כמו כל מי שתורם מיליונים לעמותות בישראל, מהווה רשות לחלוקת הון.

  אופן קבלת החלטותיהם קובע את סדרי החיים בישראל.

  מסיבה זו, יש לקבוע כי כל מי שתורם מעל 100,000 ש"ח בישראל חייב לפרסם מדיניות תרומה, לרבות אם ירצה שיקול דעת (ועדת תרומות) אז יחייב פרוטוקולים שקופים.

  כל ארגון שמשפיע ברמות כאלו חייב להיות שקוף ומונע ממטרות שקופות

 23. ערן :

  יקוב – יש לך ביסוס למשפט המופרך "רוב מדינות העולם היו מעמידות אותם לדין"? כי זה קשקוש. אלא אם כן אתה מתכוון לעולם הלא-דמוקרטי, ואז זה כנראה נכון.

  בהקשר של אם תרצו ובן כספית (וגם מגיבים מסוגך), מעניין שזה בכלל לא מזיז לאף אחד אם המידע שעבר לגולדסטון וכו' הוא מידע אמיתי או לא. במדינה דמוקרטית, ארגונים שמביאים מידע על פשעי מלחמה שהצבא מבצע צריכים לקבל צל"ש.

 24. ערן :

  מה זה "להכפיש את ישראל"? אם להפיץ את האמת על מעשיה בעזה הוא "הכפשה", האם האשם בהכפשה הוא לא היא עצמה, בכך שהיא מבצעת את המעשים??

 25. תגידי, טוקולסקי, את מחוברת לקרקע? :

  אין גבול לשקרים ולעלילות שאת מפיצה? אין זו אגדה זה מיינסטרים? באברבנל לא יקבלו אתכם. כמות השקרים שהפצת פה כל כך ארוכה שאין מאיפה להתחיל איתה. אבל בכל אופן, מכמה כנסים שהייתי בהם, ארז תדמור ורונן שובל אכלו לכם את הצורה. כמו כן, חוץ מלתלות שלטים בכל מקום שאסור לתלייה באוניברבטיה עשיתם משוה מאז שהקמתם את הקבוצה המגוחכת שלכם? חבורת עבריינים שעוברים על נהלי הדקנט ומפיצים שקרים על אם תרצו וסילופים וציטוטים קטועים של הוגים ציוניים. תתבגרו.

 26. ל רפי :

  המון דיבורים אינם מבחן אמין לנכונות הדברים. המבחן הנכון הוא מבחן העובדות, כפי שגם העירו חלק מהכותבים.
  אם הקרן החדשה לישראל "בסדר", אין היא צריכה להבהל מבן כספית ומאף אחד אחר; ההיפך הוא הנכון. תזמין את "אם תרצו" או מי מטעמה, או גורם מוסכם אחר, לבדוק את פועלה לפי אבני בוחן מוסכמות מראש, תפתח את הספרים כפי שמקובל בארגונים ציבוריים שאין להם מה להסתיר או אסור להם להסתיר ונראה מה אמת ומה כאן ספין.
  בלא הליך בדיקה ציבורי, שקוף ומלא, כל התכתובות ישארו בגדר השערות, אמונות, או סתם זריית חול בעיניים…

 27. עמית-ה :

  אני מציע שנזמן את עובדי הקרן מתרימיה ומותרמיה להישבע אמונים למדינת ישראל.
  בכדי לוודא שהם לא משקרים נעשה להם את מבחן המכשפות – http://library.thinkquest.org/J002349/salemtrial.html.

 28. כוח מרכזי – תיעוד עלייתה של "אם תרצו" « מאסף :

  […] תנועת "אם תרצו" מתנגדת לערכי הרצל ומגילת העצמאות – עבודה שחורה, 18 באפריל, […]

 29. אינפורמציה VI « אם תרצו – כל האמת :

  […] כללי התנהגות של התנועה ואת העבריינות בהתנהלותה, "תנועת "אם תרצו" מתנגדת לערכי הרצל ומגילת העצמאות&qu…", אורי שטרן, עבודה שחורה, […]

 30. אנשים מדברים על "אם תרצו" « אם תרצו – כל האמת :

  […] כללי התנהגות של התנועה ואת העבריינות בהתנהלותה, "תנועת "אם תרצו" מתנגדת לערכי הרצל ומגילת העצמאות&qu…", אורי שטרן, עבודה שחורה, […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.