חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תחרות הנאומים של קבוצת צוערי הדמוקרטיה

נושאים איכות השלטון, מידע על פעילויות ב 14.04.10 6:00

קבוצת הצעירים של המכון הישראלי לדמוקרטיה עורכת תחרות נאומים בנושא "מצעיר אפאטי לפוליטיקאי איכפתי". מדובר בנאום של כ-500 מילים ובו אתם צריכים להציג את משנתכם לדרך בה אפשר להפוך צעירים למעורבים יותר. זוהי יוזמה יפה לעידוד מעורבות. פרטים נוספים בפנים


* יש לשלוח נאום (עד 500 מילים) עד ל-22 באפריל (בשעה 16:00!).
* עשרת מחברי הנאומים שיבחרו על ידי ועדת מומחים, יצולמו לקליפ אשר יוצג באתר התחרות בשיתוף nrg מעריב.
* הנאומים בקליפים יישפטו על ידי מומחים לתחום ובנוסף על ידי הצבעת הקהל.
* חמשת הנאומים שיזכו בניקוד הגבוה ביותר ינאמו בפני חברי הפורום הציבורי של המכון הישראלי לדמוקרטיה בראשות השופט מאיר שמגר נשיא בית המשפט העליון בדימוס.
שלושת הנאומים שיזכו בניקוד הגבוה ביותר ע"י הפורום יזכו לפרסים כספיים:

פרס ראשון – 1,750 ש"ח, פרס שני – 1,250 ש"ח, פרס שלישי – 1,000 ש"ח.
http://www.idi.org.il/events1/government_forum/Pages/neumim.aspx

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

8 תגובות

 1. יאיר :

  הבעיה שלי עם המכון שישראלי לדמוקרטיה היא משכורות העתק מעל 100000 ש"ח בחודש, ציטוט: " עלות שכרו של נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה, אריק כרמון, מגיעה ל- 118,300 אלף שקל בחודש." ,שלוקח היו"ר הנצחי של המכון מיום הקמתו…זה לא מסתדר בכלל עם כל מה שהמכון משתדל לייצג..בנוסף לכך ישנן חריגות שכר רציניות של עוד עובדים במכון.
  כייף להתעשר בשם המוקרטיה….

 2. עודד גלעד :

  יאיר אתה כל כך צודק.
  צריך לכתוב נאום יפה על הצרימה המטורפת הזאת – של הון פרטי ושלטון – ושכל חברי עבודה שחורה ישלחו את הנאום הזה לתחרות.
  בינתיים נרשמתי לדף האוהדים של התחרות בפייסבוק וכתבתי שם כך:
  "הנאום שלי: למה אריק כרמון צריך לקחת 118,300 אלף שקלים בחודש
  מי משלם לו ותמורת מה? דמוקרטיה מקדם מי שאכפת לו מהעם. השכר הזה בוודאי מעיד על אכפתיות, אבל כלפי מי?"

 3. רביב נאוה :

  אז מה, עכשיו גם המכון הישראלי לדמוקרטיה לא נאה לנו? המנהל שם מקבל משכורת גבוהה מדי?

  בואו נתנער ממנו, לא נשתף פעולה עם מבצעים שלו, נשלח לו הודעות קנטרניות בפייסבוק ונפסיק לקרוא את "העין השביעית".

  ואתם יודעים מה, אם המכון רוצה לעודד מעורבות פוליטית אצל צעירים, אז אנחנו גם נגד מעורבות פוליטית.

  אם לא שמתם לב, בשנים האחרונות, זו בדיוק הגישה הקטנונית הזאת, שלא מאפשרת שום פעולה משותפת בצד השמאלי של המפה הפוליטית. אצלנו תמיד האנשים יבואו לפני המטרות. ולאנשים, בניגוד למטרות ואידיאלים, יש פגמים ויש חולשות.

  אם יש ביקורת על השכר של כרמון, ראוי להשמיע אותה, לתפוס טרמפ דווקא על תחרות נאומים מסכנה? חכמה קטנה מאד.

 4. דליה :

  רביב
  אני שולחת לך קישורים על המכון הישראלי לדמוקרטיה. לידיעה. שליחת הקישורים אין משמעותה הסכמה שלי לכתוב. המכון הישראלי לדמוקרטיה – הון שלטון וקשרי המכון http://www.gplanet.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=842&PN=1&TPN=2

  http://www.news1.co.il/Archive/002-D-18970-00.html

 5. יאיר :

  רביב, אני מסכים איתך. למה לנו להתעסק בקטנות (100 אלף קטנות כל חודש..) האיש מנהל את ה"עמותה" כבר 20 שנה, קיבל את פרס ישראל, כל שועי הארץ עומדים לפתחו…למה להתעסק בקטנות…
  חוץ מזה ממתי האדון כרמון שייך בכלל לשמאל? מי שתוחב ידים ארוכות לכיסים של כולנו, במסווה רעיוני כזה או אחר רחוק מלהיות שמאל מכל בחינה. יצחק קדמן, מהמועצה לשלום הילד, הוא מקרה דומה (רק 30 אלף בחודש במקרה שלו) אולם גם שם לא ברור בדיוק מי צריך אותו, אם ומתי הוא בכלל עובד, ואם הציל אפילו ילד אחד. העיקר שהוא מלא בחשיבות עצמית כמו כרמון.

 6. רביב נאוה :

  יאיר,קרא שוב את מה שכתבתי. לא כתבתי שכרמון הוא שמאל (הוא לא). כתבתי ששמאלנים תמיד יודעים עם מי אסור לשתף פעולה.

  קבוצת צעירים מהמכון הישראלי לדמוקרטיה רוצה לעודד מעורבות פוליטית בקרב אזרחים. בפעם האחרונה שבדקתי, זו היתה גם אחת ממטרותיו של האתר הזה. אבל לא, אנחנו קראנו באיזה מקום שמנכ"ל המכון מקבל שכר מופרז, ומעכשיו הפעולות של המכון כשלעצמן לא מעניינות אותנו. ומה עם קרמניצר, אגב? הוא מקבל את השכר השני בגובהו במכון. שנזרוק לפח את כל התובנות המשפטיות שלו? ועוד אגב אחד: בהנחה שאתה לא נמנה על תורמי המכון הישראלי לדמוקרטיה, השכר הזה לא יוצא מהכיס שלך ולא שלי. למיטב ידיעתי, המכון לא ממומן בכספי מדינה.
   

  אז כן, זו התעסקות בקטנות. אני אבקר את המכון כשהוא מוציא מסמך שקורא לבזר את מערכת החינוך ואשתף פעולה כשהוא עושה פעולות של חינוך לדמוקרטיה, למעורבות פוליטית ולערכים אחרים שאני מאמין בהם. אני גם אשתף פעולה עם יצחק קדמן, אם הוא רוצה לקדם חוק שיבסס את אחריות המדינה כלפי ילדים או להוסיף תקנים לטיפול בילדים בסיכון. ממתי החשיבות העצמית שלו היא שיקול בכלל?

  אותה תופעה מתרחשת כמעט עם כל גוף וכל פוליטיקאי: הרצוג, עיני, ההסתדרות, הסתדרות המורים, ארגון המורים, שתי"ל, ידיד, יו ניים איט – כולם הפכו בשלב מסוים להיות פסולי חיתון, בעיני חלק מהשמאל לפחות. עוד לפני ששומעים על מה מדובר כבר יש מי שצועק שהמנכ"ל מקבל שכר גבוה מדי / שהוא פיטר פעם מישהו לא בצדק / שהוא שתה פעם קפה עם בעל-הון / שהוא לא שר את התקווה / שהוא שר את התקווה חזק מדי / שהוא היה דירקטור במפעל מזהם / שיש לו חברים בקדימה.
  אם אבישי ברוורמן יצא מחר עם תכנית כלכלית, אפילו כזאת שגם מרקס היה חותם עליה – יהיה מי שיזכור לו את הישיבה בממשלת נתניהו-ברק ואת השכר שקיבל באוניברסיטת באר-שבע. אנחנו לא ניתן לאף ימני במסווה להתערבב איתנו בתירוץ של קידום הדמוקרטיה או הגברת הסולידריות החברתית – והיה מחננו טהור. מה שנשאר ממנו.

 7. לרביב :

  רביב
  האמת היא שמדובר בדילמה לא פשוטה, המכון מקדם נושאים חיוביים, כמו תחרות הנואם הצעיר במקרה זה, אבל בסיסו מאוד בעייתי, הוא הוקם כדי לקדם את קשרי ההון – שלטון של ברני מרקוס, (אשר מקיים קשרים עסקיים באמצעות אשתו של אריק כרמון , ציפה כרמון, אשר בעבר לפחות הייתה נציגת הום דיופ בישראל). ברני מרקוס , הבעלים של הום דיפו, מקים את המכון הישראלי לדמוקרטיה ונעשה מקורב לשלטון באמצעותו ובעיקר באמצעות פורום קיסריה אותו מארגן המכון. ברני מרקוס גם מנהל חברת מודיעין אזרחית (בארה"ב) אשר מטרתה לעשות רפורמה פוליטית בארץ (מה טיבה?).
  בקיצור המכון הוא אמצעי וכך גם הפעילות שלו.
  המשכורת של אריק כרמון היא דווקא הפרט השולי בכל פרטי – הון וקשרי שלטון.

  הכנס, תתעמק בקישורים של דליה.

 8. רביב נאוה :

  קראתי את הקישורים. ואני עדיין חושב שהמילים מטילות האימה "הון-שלטון" לא יכולות לחזור תמיד בתור תירוץ לאי-קיום-שיח. אני מקווה שזה לא הופך אותי לרם כספי.
  אני לא מכיר מוסד מחקר שלא מתקיים בו קשר הון-שלטון באיזשהו אופן, וההחרמה של כל מי שדבק בו רבב של יחסי הון שלטון, אין בה שום דבר אידיאולוגי, רק רצון להשאיר את השיח הס"ד בתוך הגבולות הנחמדים שבין "כח לעובדים" למכון "אדוה". שם כולנו מרגישים טוב.

  לזכותו של המכון הישראלי לדמוקרטיה אפשר לומר שאין שום דבר סמוי באג'נדות שהוא מנסה לקדם. גם לא בטיב הרפורמה שהוא שואף אליה: בזמנו המכון דחף לרפורמה בשיטת הבחירות והצליח לשכנע רבים וטובים (כולל כותב שורות אלה) שזה הפיתרון שיביא את המזור לחוליי המערכת הפוליטית הישראלית. זה נגמר באסון קולוסאלי. עכשיו הם הולכים להציע רפורמה אחרת – צריך לדון בה לגופה, ולא להכריז שהיא "בטח משרתת את בעלי ההון" ולכן פסולה.

  המכון לדמוקרטיה הוא לא "אמצעי לקידום קשרי ההון-שלטון". הוא קודם כל מכון מחקר פלורליסטי, שבין השאר פעילים בו פושעים נאו-ליברליים כמו מומי דהן (http://www.idi.org.il/PublicationsCatalog/Pages/PP_49/Publications_Catalog_2049.aspx)
  וכל חברי הפורום החברתי (http://www.idi.org.il/ResearchAndPrograms/Old_Research_main/Pages/Social_Forum.aspx) .
  וכן, הוא מארגן גם את פורום קיסריה. הוא מקדם השקפת עולם קפיטליסטית ולצד זה ערכים של דמוקרטיה, סובלנות והשתתפות פוליטית שהיום נהיים פחות ופחות מובנים מאליהם.

  בדיוק כמו שניתן לפרסם התנגדות של אורי אורבך לרפורמת התכנון והבניה מבלי שנקטול אותו על תמיכתו בהתנחלויות, אני חושב שהגיע זמן להתבגר ולהתייחס לגופו של עניין גם כשמדובר בקידום מטרות אחרות של ע"ש.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.