חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גמלאי הסתדרות המורים – עניין השי לחג לא נפתר

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 22.03.10 5:50

שלמה אסף – גמלאי של הסתדרות המורים – מדווח לחבריו על הקורה בעלילה המתמשכת של השי-לחג שהם אמורים לקבל, ממי בדיוק? אולי מהסתדרותם, אולי מהממשלה

שלום לכולם,

רבים מקרב הגמלאים קיבלו תשובות מהמשרד לענייני גמלאים לגבי השי, והם ביקשו ממני הבהרות לגבי התשובה הנ"ל.

הנה ההסבר לתשובה שהיא, למעשה, בבחינת הצעה לחידוש השי לגמלאים, אלא שלי אישית יש השגות לגבי ההצעה:

 1. ראשית, יש לשמוח על כך שבהסתדרות המורים, ואצל המזכ"ל יוסי וסרמן, מתחילה לחלחל ההבנה שיש לתקן את העוול שנעשה לגמלאים בנושא השי.
 2. עקב תובנה חדשה זו, הוא הגיש באמצעות היועצים המשפטיים של הסתדרות המורים הצעה לגמלאים.
 3. במקום לדבר איתנו ישירות ללא מתווכים ועם כוונה לרצון טוב, המזכ"ל "מעביר" לנו הצעה באמצעות צד שלישי (המשרד לענייני גמלאים), כאילו שהגמלאים outsiders שאליהם פונים באמצעות המשפטנים של האיגוד שלהם.
 4. ניחא. אלא שבמקום לחזור למצב הקודם של הענקת שי מלא (ארגון המורים נותן לגמלאיו 400 ₪),  או לפחות חלק גדול ממנו עפ"י המלצת רואי חשבון ידועים שיוסי וסרמן התחייב מראש לקבל את המלצותיהם, מזכ"לנו פונה  למשרד עורכי-דין ומתחיל לנהוג בנו כמו בחנות מכולת.
 5. הנה ההסבר להצעת המשפטנים שלו (אגב, כל מה שנכתב כאן רלוונטי, לצערי, רק לבעלי הפנסיה התקציבית המקבלים את הפנסיה מהאוצר):

א׳‏. בכל מקרה מדובר על שי שאין – ולא אמור – להיות לו כל קשר לשי הניתן ע"י האוצר – ראה כדוגמא את ארגון המורים שגמלאיו מקבלים שי מהארגון וממשרד האוצר דרך הפנסיה.

ב׳‏. הסת' המורים, באמצעות המשפטנים שלה, ממליצה שמינהלת הגמלאות לא תעביר את סכום השי ישירות לגמלאי, אלא שהכספים המיועדים לשי יועברו ממינהלת הגמלאות להסתדרות המורים, וזו תעביר אותם לגמלאים בתוספת סכום מסויים לשי מצידה של הסתדרות המורים.

ג׳‏. והנה ההסבר במונחים מספריים:

· גמלאי הפנסיה התקציבית מקבלים מהאוצר שי פעמיים בשנה – 315 ₪ X2 = 630 ₪ בשנה. (לפני מס!)

· שי מהסתדרות המורים נכון להיום = 0.

· עפ"י ההצעה החדשה, לאחר שהסכום של 630 ₪ יועבר להסתדרות המורים, זו תשלים את הסכום ל-800 ₪ ותעביר אותו לגמלאים (לא ידוע ולא ברור איך ובאיזו דרך תשלום).

· כלומר, הסתדרות המורים מוכנה להחזיר לגמלאים שי לחג בגובה של  כ-170 ₪.

דעתי האישית:

1. זו הצעה מבישה ומבזה! במשך למעלה מ-14 שנים הסתדרות המורים העניקה שי מלא לגמלאים – ללא כל קשר או זיקה למה שהגמלאים קיבלו מהאוצר!

2. כך נהג ונוהג עד היום ארגון המורים, שרבים מגמלאיו עבדו עם הגמלאים של הסתדרות המורים דלת-ליד-דלת!

3. מינהלת הגמלאות לא צריכה להעביר את הכספים לקופתה של הסתדרות המורים, ועליה להמשיך לשלם לגמלאים את השי כפי שהיה עד כה.

4. הסתדרות המורים צריכה להחזיר לגמלאים שי שיפחת מהשי שמקבלים המורים הפעילים, אולם יעמוד על סך של לא פחות מ-400 ₪! (כמו הארגון)

זו תהיה תשובתי למשרד לענייני גמלאים, ומי שחושב כך מוזמן לכתוב או להעביר את הדברים אליהם בהקדם. ניתן לצרף מייל זה ולכתוב שאתם מסכימים עם מה שנכתב בו.

שילחו לי העתק כדי שאדע "לאן נושבת הרוח".

וליוסי וסרמן אני פונה בשם גמלאים רבים: עשית סוף סוף צעד לקראת הגמלאים בנושא השי – המשך בדרך זו כי זה מגיע להם בזכות ולא בחסד!

ש. אסף

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

22 תגובות

 1. שרה שליו :

  מצטרפת לצערך. אני גימלאית מבטחים ולא אקבל שי אפילו בהסדר המפוקפק הזה. חבל. זו רק אחת העוולות – וזו גם מזערית למדי – שנגרמו לגילאי מבטחים.

 2. מורה / הסתדרות המורים :

  התיחסותו של וסרמן למורים הוותיקים בכלל ולגימלאים בפרט אינה אלא מחפירה ומבישה בלשון המעטה . וסרמן כנציג עובדים בשונה מנציגי עובדים במגזרים אחרים בגד במורים באופן בוטה , שקוף וגלוי . הוא מחק באופן בוטה וגלוי ללא ניד עפעף ובמחי יד , השגי צאן ברזל של עשרות שנים למורים שהושגו במאבקים רבים ובעמל רב .
  התיחסותו המבישה לגבי השי למורים הגימלאים וכמו גם הסכמתו לוויתור רב המשקל ובעל ערך סגולי רב בשם המורים הגימלאים התקציביים על הצמדתם רבת השנים למורים הפעילים מעידים אלפי מונים על צבעו של האיש ועל כוונתיו .
  אין להפקיר יותר את ענייני המורים הגימלאים בידיו של וסרמן . כמו גם יש למחוק את החורפה הזו שוסרמן הנחית על הגימלאים ולבטל את ביטול הצמדת הגימלאים התקציביים למורים הפעילים .
  זה אינטרס של המדינה ושל הממשלה לא פחות מזה של המורים . להחזיר את המצב לקדמותו ולהחזיר למורים מעט מכבודם שנלקח ונגזל מהם בדרכים נילוזות .

 3. מיכאל לינדנבאום :

  יש פיתרון !
  או לזרוק את ווסרמן או לעבור באופן מסיבי לאירגון המורים.

 4. יפה דיי :

  גועל נפש מה שעושים למורים.כפי שמתיחסים אלהם כך נראית מערכת החינוך בכלל.צר לי שכך פני הדברים. ויתרה לכך לעיתים צר לי שתרמתי 30 שנים ממיטב שנותי, למערכת קלוקלת וכפוית טובה כל-כך.

 5. מזרחי כוכבה :

  אני מסכימה עם חלק גדול ממה שנאמר בפירסום זה, אכן זו בושה להסתדרות המורים, המתהדרת בנוצות הצלחה רבות ללא קבלות, להשאיר מאחור את הגמלאים ששרתו בכבוד את המערכת וממשיכים לשלם דמי חברות ולקבל התייחסות מבישה – כלום
  אכן אני שוקלת את ביטול החברות שלי באירגון המתייחס לעמיתיו בצורה זו מבישה זו
  כןכבה

 6. איה הדרי :

  עוד הוכחה שהמרחק בין אמר לעשה – ת"ק פרסה.
  מר וסרמן חוזר ואומר שהחינוך הוא התשתית החשובה והחיונית בהתעצמותו של עמנו. אך כשמגיע הרגע לבטא זאת עבור אלה שהאמינו בכך והשקיעו ימים כלילות למען תלמידים והורים, או אז הכיס נסגר?
  חבל שזה היחס לגימלאי הסתדרות המורים. התייחסות ראויה תבוא, אולי, כשהמערכת תתרענן.

 7. אילנה דרור :

  אני מסכימה עם דבריך .אכן זו בושה להסתדרות המורים.

 8. סננס איילה :

  זכותנו לקבל שי

  לדעתי אין קשר בין השי שנותן משרד האוצר
  לבין השי שמגיע לנו מהסתדרות המורים.
  להסתדרות המורים שילמנו כל שנות עבודתנו…וממשיכים לשלם
  האוצר נותן לכל גימלאיו וכולם ממשיכים לקבל שי לחג מארגוניהם
  השונים.

 9. אוזנה יעקב וכוכבה :

  אנחנו חברי הסתדרות המורים ותיקים מאד אבל הפנסיה שלנו ממבטחים ולכן אנחנו מקופחים בנושא השי ולא הוגן חייבים לשנות את זה ולתקן את העוול חג שמח

 10. שפירא שרה :

  חלב עכו'ם -(חלב לא ישראל)

  תודה עבור השי ה"צנוע" שנשלח לגמלאים.אבל בשי זה לראש השנה תשע'ב ניתן חטיף המכיל חלב עכו'ם . מורים רבים אינם טועמים מוצרים המכילים חלב מסוג זה. כדאי לגלות התחשבות ורגישות במורים הללו.

 11. הדס :

  טיולי מורים גמלאים

  שלום ,

  אשמח לדעת על טיולים ברחבי הארץ והעולם .

  תודה !

 12. נדירה.כחלון :

  אני.גמלאית.מארגון.המורים.כל.פסחי..אני.מקבלת.מתנה.400ש.וזה.נותן.לי.הרגשה.נהדרת.עלהתשומתהלב.ועל.זה.שחושבים.עלי.ומודים.ליעלתרומתי.שעבדתי.וחינכתי.תקופה.כה….ארוכה.וזה.גם.מצדיק.את.החברות.שלי..שאני.משלמת.כל.חודש.וחברתימשלמת.כל.חודש.חברות.והיא.ממש.מתוסכלת.על.זה.שהיא.לא.מקבלת.את.התשומת.לב.שאני…מקבלת.היצעתי.לה.לעבו.לארגון

 13. אריאלה כנר :

  מסכימה עם כל מה שנכתב.אפשר לעבור לאירגון המורים קולקטיבי?

 14. אריאלה כנר :

  אנחנו כל הזמן שותקים ןמוותרים!צריך לעשות משהו!!

 15. מלי כהן :

  אוי לאותה בושה!!!!!!!!!!!!!
  מחר חג ואיה השי?
  דמי חבר אתם דואגים לקחת מדי חודש בלי בושה …
  מר וסרמן קיבלת שי לחג ? גם אנו הגמלאים המקבלים קיצבה זעומה ,זכאים לכך אחרי שנות עבדות ארוכות ומיגעות בושה!!!!!!!!!!!

 16. גורפינקל שולמית :

  אכן מסכימה אני עם כל מילה של חברי הגמלאים. אחרי ארבעים שנות עבודה בחינוך הרגיל והמיוחד עם כל המשתמע.האם זו ההערכה? הכושי עשה את שלו? מי שאינו זוכר את הקודמים אוי לו מהבאים.

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שלום לכל הגמלאים ובעיקר לוסרמן שחתם על אופק חדש. יש לציין אופק מאוד עכור ואפוף ערפל סמיך על כל שעות העבודה במסגרת אופק חדש מקבלים בגמלה תוספת של 50 ש"ח
  ב – ל – ב – ד הם עדיין לא מצאו את הנוסחה האטומית לתחשיב שכר אופק תתעוררו וזה בנוסף לשי המבזה . תשלחו מזומן אני אבחר מה לעשות בכספי.

 18. תמר :

  הסתדרות המורים-היור" וסגניו בת-א

  מניסיון אישי ולא רק לגבי השי..כשצריך אותם הם אף פעם לא שם בשבילנו ..אמיתי..גם במסיבת הפרישה דיברו כולם גבוהה גבוהה וכידוע מלים ריקות מתוכן..אבוי לה למערכת זו המתיימרת לקרוא לעצמה מערכת חינוך..

 19. תמר :

  יחס הסתדרות המורים

  אנו עומדים לפני חג הפסח 2013…מה קורה עם השי? האם השכיל המזכ"ל להבין את טעותו??? ומה באמת עומד מאחורי האמירה של המעבר לאירגון המורים?? אם יהיה בידינו המידע במה זה כרוך נוכל להפוך את האמירה לעשייה שהרי ידע הוא כוח!!!

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אני כואבת על עוגמת הנפש אחרי 34 שנות עבודה. שהמזכ"ל וחבריו ממשיכים להנות מכספנו בבתי מלון, טיולים.. וברגע האמת הוא לא קיים.

 21. גימלאית מהמרכז :

  מר וסרמן אינו שונה במהות מכל איש ציבור בממשלה . מה עושה הממשלה כדי למלא את הבור שבו שרויה ישראל ? לוקחת מהחלשים כי היא יכולה, החלשים לא צועקים ולא יוצאים לרחובות , לא סוגרים נמלים ולא את החשמל לכן מהחלשים קל לקחת וכמה שיותר ולמי איכפת מהעוני המחפיר של הגימלאים? הרי יש גימלאים שחיים רק מהגימלה !כך וסרמן – עם האופק החדש במודע הוא פגע בגימלאים אנושות כי זה היה הכי קל לו. הוא ויתר על הגימלאים ולא נלחם עבורם באופן שכבר אינם מהווים נטל על גבו. ולמה? כי בתקופה שבה העולם שייך לצעירים אין מקום של כבוד והערכה לגימלאים.וסרמן הוא חלק בלתי נפרד מהממסד המתנכר לחלשים כי עם החזקים פוחדים להתעסק. השי הינו הוכחה להתנערות מהגימלאים . מקווה שבקרוב יגיע יום ווסרמן יוחלף במנכ"ל רגיש ואיכפתי בעל סולם שונה של ערכים שפיו וליבו שווים.

 22. אתי גימלאית מהדרום :

  התארגנות

  לצערי ארגון כל כך גדול אינו מסוגל או לא מעונין לדאוג לעובדיו.מה אם התמורה לאופק חדש? מדוע אירגון כה גדול אינו מגיע להסכמים עם חברות פלאפונים להטבות שמקבלים אירגונים קטנים יותר. איננו רוצים יותר הבטחות סרק.מקווה לשנויי ועשייה למען רווחתינו.
  תודה למתנה לראש השנה מרשימה ומרגשת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.