חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרפורמה בחוק התכנון, חברי כנסת נענים לאתגר

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים, פוליטי, שיכון ושלטון מקומי ב 17.03.10 6:04

אתמול פורסמה כאן פנייתו של יעקב לקס אל 39 חברי כנסת (ובהם שרים וסגני שרים) לשקול שיקולי שיתוף הציבור, שקיפות ודמוקרטיה ולעצור את החקיקה החפוזה של הרפורמה בתכנון.  עד כה התקבלו תשובותיהם של חברי הכנסת: נחמן שי, ניצן הורוביץ, חיים אורון ואיתן כבל

תגובתו של ח"כ ד"ר נחמן שי נתקבלה עוד בעת עריכת המכתב לפירסום ופורסמה יחד עם המכתב, אנו שבים ומפרסמים אותה:

יעקב, שלום.
ההתנגדות שלי לחוק התבססה בין היתר על הנקודה הזאת, שקיפות. ברור כי דברים חשוכים מנסים להעביר בדרכים חשוכות. כך זה. השקיפות, אור השמש מקלקל. לכן, בין היתר, נמשיך ונאבק. אף מאבק אינו סתם אם אתה צודק.
נחמן

תשובת ח"כ ניצן הורוביץ

שלום רב
תודה רבה על מכתבך
ח"כ ניצן הורוביץ כמובן מסכים עמך, ויעשה ככל שביכולתו על מנת שהחוק לא יעבור במתכונתו הנוכחית

בברכה,
תמר הררי
ע' פרלמנטרית לח"כ ניצן הורוביץ

תשובת ח"כ חייים אורון

יעקב שלום רב,

קיבלתי בתודה את פנייתך.

מיותר לציין כי סיעת מרצ מתנגדת לרפורמה המוצעת על ידי הממשלה בחוק התכנון והבנייה במתכונתה הנוכחית.
אנחנו נפעל, בכל הכלים העומדים לרשותנו, לסיכול אישורה בקריאה הראשונה וכמובן, בהמשך הליך החקיקה.

בברכה,
חיים אורון (ג'ומס)

תשובת ח"כ איתן כבל

יעקב שלום,

דעתי כדעתך. צודק ראש הממשלה כשהוא מדבר על הויה דולורוזה שנאלץ אזרח לעבור כדי "לסגור מרפסת". הוא צודק גם כשהוא קובע שיש צורך ברפורמה מקיפה בהליכי התכנון והבנייה, כמו גם במנהל מקרקעי ישראל.

יחד עם זאת, כאן מדובר בלשפוך את התינוק עם המים. ממצב של חסם בכל פינה, שהוא המצב הנהוג כיום (והוא גרוע לכל הדיעות), למצב בו אין חסמים, איזונים או בלמים כלל – מצב גרוע באותה המידה ואולי אף יותר מכך, שכן ברגע שהחסמים והאיזונים (והשקיפות עליה כתבת) יעלמו נמצא עצמנו ניצבים מול עובדות חדשות ובלתי הפיכות בשטח.

מסיבות אלה בכוונתי להתנגד להצעת החוק כפי שהיא מוצעת כעת.

בברכה,
ח"כ איתן כבל

יעקב לקס משיב לח"כ איתן כבל

שלום איתן,

ח"כ ניצן הורוביץ כמובן מסכים עמך, ויעשה ככל שביכולתו
על מנת שהחוק לא יעבור במתכונתו הנוכחית
בברכה,
תמר הררי
ע' פרלמנטרית לח"כ ניצן הורוביץ

הפתרון לקובלנתך הצודקת הוא בהפרדת הרישוי (התר בנייה ל"סגירת המרפסת") מהתכנון.
מזימת ביבי וחבריו היא דווקא להשאיר אותם ביחד ולהחליש את הכל.  זו המטרה של החוק החדש שאני מכנה אותו "חוק האין תכנון ויש בנייה תש"ע 2010".
בכלל אין צורך בחוק הזה שנאפה בקונדיטוריה של עו"ד הנדל"נ שלום זינגר .  די בתיקון מספר 90 שהוכן בתשומת לב רבה ובמקצועיות במינהל התכנון.  רק מה, תיקון 90 אינו מספק את תאוות הקבלנים שהציבור מפריע להם בהלבשת שלמת בטון ומלט על כל ערך טבע שנותר בטווח ראוי להמוני תל-אביב ובנותיה העשנות.
בברכה
לקסי
תשובת ח"כ יוחנן פלסנר – 13 באפריל 2010

יעקב היקר,
אתה צודק לחלוטין.
נמשיך להיאבק בחוק הבלתי אחראי וההרסני הזה.
בברכה.
ח"כ יוחנן פלסנר.נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , ,

19 תגובות

 1. אורי שטרן :

  קיבלתי תגובות על מכתב בנושא מאותם ח"כ.
  כנראה שאנחנו משכנעים את המשוכנעים ולא מצליחים לקבל תגובות מהח"כ שנמנעים אות תומכים בחוק.
  צריך לחשוב בצורה יצירתית איך גורמים לח"כ אלו להרגיש שגם הציבור שלהם ער לכך שמשהוא לא כשר מתנהל.

 2. לקסי - לאורי שטרן :

  אורי, שלח נא את המכתב שקבלת למערכת עבודה שחורה: [email protected]

  אתה יכול גם להעתיק אותו כתגובה הכאן או כאן: http://www.blacklabor.org/?p=17624

 3. דליה :

  להלן ההודעה לתקשורת שקיבלנו מח"כ ד"ר דב חנין בעקבות ההצבעה בקריאה ראשונה על החוק.

  מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הרפורמה בחוק התכנון והבניה
  ח"כ חנין: "נתניהו עורך ניסוי תכנוני ענק על החברה הישראלית. זה הזמן להתגייס להגנת החברה הסביבה והבריאות"
  מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה ראשונה בכנסת (60-בעד, 37–נגד) את חוק התכנון והבנייה החדש שמקדמת הממשלה. החוק עתיד להחליף את חוק התכנון והבנייה הקיים תוך יצירת שינויים מרחיקי לכת בהליכי התכנון הנהוגים כיום. הרפורמה החדשה מהווה איום של ממש על ערכי הסביבה והשטחים הפתוחים ומתעלמת מההיבטים החברתיים של התכנון. על אף ההצהרות לפיהן חוק התכנון החדש אמור להרחיב את שיתוף הציבור בהליכי התכנון, בפועל הוא מייצר מנגנונים שלא יאפשרו זאת. הצעת החוק כוללת שינוי מקיף של החוק. החוק כולל כ-600 סעיפים בכ- 250 עמודים והיא מועברת תוך דיון מהיר ללא שימוע ציבורי משמעותי.
  ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש), יו"ר הועדה המשותפת לסביבה ובריאות של הכנסת, אמר: "הממשלה יוזמת הרס של מערכת התכנון ובכך פוגעת קשות בחברה, בבריאות ובסביבה. פירוק מנגנוני התכנון בשירותם של בעלי ההון והנדל"ן הוא בכייה לדורות. אין לנו ארץ אחרת. בנייה מהירה ללא התייחסות לשיקולים חברתיים, סביבתיים ובריאותיים מסוכנת לכולנו. כדי באמת לקצר הליכי תכנון צריך לעודד את שיתוף הציבור כבר בשלבים המוקדמים של התכנון: שיתוף הציבור מייצר לא רק תכנון איכותי יותר, אלא במקרים רבים חוסך את התנגדויות התושבים שמוגשות בדיוק בגלל שאין שיתוף והתייעצות".

  ח"כ חנין הוסיף ואמר כי: "למרות ההשפעה הדרמטית של חוקי התכנון על בריאות ועל אוכלוסיות מוחלשות משרדי הבריאות והרווחה מודרים ממוסדות התכנון המוצעים. החוק מבטל את מקומם של נציגי האוכלוסייה הערבית במועצה הארצית ובוועדות המחוזיות בזמן שהאוכלוסייה הזאת נפגעת באופן משמעותי ביותר מהצורה ומהמתכונת של התוכניות הקיימות."

  ח"כ חנין נימק סביב נושא זה הצעת אי אמון בממשלה בשבוע שעבר. לנאום המלא במליאה: http://www.knesset.gov.il/plenum/heb/plenum_queue.aspx

 4. דליה :

  להלן ההודעה לתקשורת שקיבלנו מהשר מיכאל איתן.

  הרפורמה בתכנון ובניה עברה בקריאה ראשונה
  השר איתן מזמין את הציבור להסתייג ולהעיר

  השר מיכאל איתן (ליכוד), המופקד על שיפור השירות הממשלתי לציבור יוזם מהלך של שיתוף הציבור ברפורמה בתכנון ובנייה. עם מעבר החוק בקריאה ראשונה קורא השר איתן לאזרחים, גופים ציבוריים, גופי מגזר שלישי וארגונים סביבתיים להביע את הסתייגויותיהם מהחוק. השר מציע לציבור להעביר את ההתנגדויות בדוא"ל ובתגובות באתרו. צוות לשכת השר ירכז את התגובות ואלה שיתקבלו יועלו ע"י השר בועדת שרים לחקיקה אשר תתכנס באפריל ותקבע סופית את החלטת הממשלה בנושא.
  השר איתן מפרסם עם מעבר החוק מכתב לציבור. בין הדברים נכתב כי: "…הצעת החוק כוללת מאות סעיפים, ונשמעו טרוניות מוצדקות מצד גורמים רבים, ארגונים ופרטים, באשר לאופן שבו קיבלה הממשלה את ההחלטות, ולתהליך אישור החקיקה בממשלה. מתוך הזדהות עם הביקורת הזו, ובמיוחד מתוך מחויבות לעקרונות של שקיפות ושיתוף הציבור בהליכי קבלת ההחלטות, הצעתי לממשלה שלא לראות באישור ועדת השרים והעברת החוק לכנסת סוף פסוק בכל הקשור לעמדת הממשלה ביחס להצעת החוק".
  מהלך שיתוף הציבור בא בעקבות החלטה נדירה של ועדת השרים לחקיקה, אותה יזם השר איתן, בה נקבע כי יראו באישור הצעת החוק התכנון והבנייה בועדת השרים לענייני חקיקה כהנחת ההצעה בפני הכנסת ובפני הציבור, וכך יווצר מסלול ראשון מסוגו של הידברות, שמיעה, פתיחות ונכונות לשנות עמדות בהמשך הדרך. במהלך ישיבה נוספת שתתקיים בחודש אפריל תושמענה הערות המועצה הארצית לתכנון ובנייה ותגובות הציבור שיתקבלו עד אז.
  השר איתן מוסיף במכתבו כי: "אני מקווה שהחלטת הממשלה תבוצע כלשונה וכרוחה, במסגרת הליך החקיקה שצפוי להימשך כ-3 חודשים לפחות. בתקופה זו, אנסה לקדם את הדיאלוג באתר האינטרנט שלי ובמסגרת אתר ייחודי לנושא, אותו אני מתכנן להקים במסגרת שירותי ממשל זמין, בו יוצגו הערות הציבור בצורה שתאפשר דיון יעיל. בימים אלו נבנה האתר המיועד, ואני מקווה שבתוך זמן קצר יוצגו בו התכנים".
  את הפניות יקבל השר איתן באתרו בכתובת http://www.miki.org.il

 5. דליה :

  כל מי שיש לו מידע על שמות הח"כים שהצביעו בעד או נגד, מוזמן להעביר את המידע לציבור.

 6. תגובת ח"כ ניצן הורוביץ שהצביע נגד :

  הודעה לתקשורת של ח"כ ניצן הורוביץ על אישור חוק התכנון והבנייה בקריאה ראשונה:
  "כל מי שחשובים לו המאבק בשחיתות, המינהל התקין וההגנה על הציבור, צריך להיות מודאג מאוד מהצעת החוק המסוכנת הזו. לא מדובר כלל ברפורמה שתקל על האזרח הפשוט "לסגור מרפסת", אלא כזו שתאפשר לנדל"ניסטים וטייקונים לדחוף פרוייקטים גדולים ללא כל שקיפות ובקרה. וכמו שהיא מאושרת, בבהילות וללא כל מחשבה ובחינה מעמיקה, כך גם יראה המרחב הציבורי ואיכות חיינו אחריה.
  "זו עוד מתקפה ברוטאלית של ממשלת נתניהו-ליברמן-ישי- ברק על המרחב הדמוקרטי בישראל.
  "יחד עם התנועה הסביבתית ועם ארגוני החברה בישראל, אנחנו ניאבק בנחישות במהלך הדורסני הזה. אני קורא לכל מי שגורלה של הארץ הזו יקר לו, להתגייס למאבק."
  דליה

 7. עמית-ה :

  פעם כשרציתי פספורט חדש ממשרד הפנים נסעתי למשרד האיזורי עמדתי כמה שעות בתור, שילמתי אגרה, הצטלמתיוחודש אחר כך קיבלתי פספורט.
  לפני כמה חודשים קיבלתי מכתב ממשרד הפנים הם הודיעו לי שתוקף הפספורט שלי מתקרב לסופו והציעו שאשלח אותו אליהם בדואר חוזר. עשיתי כך ואחרי שבוע קיבלתי פספורט בדואר.

  כמו שמשרד הפנים הגיע למצב שהשירות בדלפקים שלו, טוב לעין ארוך מאשר בדלפקי הבנקים, חברות הסלולר ועוד הוא יכול לשפר את השירות בועדות שהוא מפקח עליהן.
  הפרטה וביזור השליטה יביאו לא רק לתכנון ירוד שאינו מתחשב בתמונה הכוללת כי אם גם לשירות גרוע.
  רשות שנותנת שירות לקוי לאזרחיה תימצא את עצמה במצב בו אין מי שיתקן את דרכיה.

 8. תשובת ח"כ יוחנן פלסנר – 13 באפריל 2010 :

  תשובת ח"כ יוחנן פלסנר – 13 באפריל 2010
  יעקב היקר,
  אתה צודק לחלוטין.
  נמשיך להיאבק בחוק הבלתי אחראי וההרסני הזה.
  בברכה.
  ח"כ יוחנן פלסנר.

 9. תשובת ח"כ עינת וילף :

  בהמשך לפנייתו של לקסי החלה התכתבות ביני לבין ח"כ עינת וילף.

  עיקר ההתכתבות, העדפת תיקון 90 לחוק התכנון והבנייה על פני הריפורמה.

  להלן תשובתה של ח"כ עינת וילף:

  "לנעמי היקרה שלום,

  רשמתי לפני ואעביר את ההערות בנושא תיקון מספר 90 לחברי המפלגה.

  ברכות חמות,

  עינת."
  13.4.2010

  נעמי

 10. איך נולד חוק :

  לקסי :
  1 באפריל, 2010 בשעה 6:14
  http://www.blacklabor.org/?p=18227#comment-311403
  איך חוק נולד?

  החוק הזה הוא הריון מחוץ לרחם, ילד לא יהיה אבל חיי האם בסכנה. דרושה התערבות כירורגית מהירה ונמרצת להצלת האם – החברה והמדינה.

  ההמלצה של הועדה לכנסת צריכה להיות הפסקת החקיקה והדיון ב"חוק התכנון והבנייה תש"ע 2010" ומעבר לקריאות בתיקון מספר 90 ל"חוק התכנון והבנייה תשכ"ה 1965".

  תיקון 90 מכיל את מה שדרוש בכדי "לסגור מרפסת" בקלות.
  תיקון 90 מכיל גם את מה שדרוש בכדי למנוע בינוי פרוע בכל אתר שקבלני-העל כאן ירצו "לממש" ובכך לגזול עוד פיסת נוף פתוח ומשאבי טבע לטובת ניפוח נוסף של עצמתם הכלכלית-חברתית-פוליטית.

  תיקון 90 מכיל גם את ההעצמה הנחוצה של מעורבות הציבור בהשפעה על חייו, השפעה שהולכת ונמוגה בעידן הון-שלטון (שבו בכלל התאפשרה עשיית "דבר החקיקה" הפסול הזה).

  ועוד לא דיברנו בזהות ההורים של ההריון-מחוץ-לרחם-הזה. לא ברור שהיו עומדים במבחן כשרות, הלכתי או אחר, גם לא בנפל החיקוק האחרון מבית "ישראל ביתנו"

  לעניין תיקון 90

  http://www.aepi.org.il/loadedFiles/tazkir%20hareforma%20batichnun.pdf

  חן

 11. ירושלים של זהב :

  ובבואי היום לבכות לך
  על רהב ושקרים
  נאנחות הן אבניך
  אשר קדרו עם השנים.
  כי כל פינה בך
  רק נדל"ן היא
  ספוגה בדם כה רב
  עוד אזכרך ירושלים
  בליל קר ולעת שרב

  ירושלים של זהב
  לחמדנים חסרי פשרות
  הלא לכל יסוריך
  הם כינורות.

  אלמוני

 12. בקשת החברה להגנת הטבע - להפגיז את יעקב נאמן :

  הצטרפו לקריאה לשר המשפטים
  פעל לקידום מהפכת הרישוי
  ולגיבוש רפורמה אחראית בתכנון

  העתיקו את נוסח המכתב המוצע למטה ושלחו לשר ח"כ יעקב נאמן בדוא"ל [email protected]tice.gov.il

  רפורמת התכנון המוצעת, שתהפוך את כל הארץ להולילנד כשר שאינו כפוף ללחצים מפלגתיים, וכמי שמופקד על נקיון הכפיים הציבורי, אנו קוראים לך שתטרפד את רפורמת התכנון המוצעת, שהדרך בה מקודמת היא מקודמת מהווה סכנה מוחשית וברורה לכל סיכוי להגעה להליכי תכנון נאותים במדינת ישראל. פרשת אישורי הבניה בירושלים (הולילנד) שנחשפה לאחרונה, מוכיחה את הסכנה הגדולה שבמתן כוח לגורמים לא מקצועיים ובהיעדר איזונים ופיקוח.

  רוצים רפורמה אחרת בעקבות הפרשה, ופרשות אחרות שעוד כנראה יתגלו, המבטאות את חוליי ועדות התכנון המקומיות – אנו קוראים לך לעצור לעת עתה את ההליך המזורז הנערך כיום לקידום רפורמת התכנון והבנייה, עד אשר יחשפו כלל הליקויים והעובדות העלומות – ולהחליפו בהליך מסודר, בשיתוף הציבור וארגוני החברה האזרחית. הליך כזה יבטיח שנכסי הכלל לא יופקעו לטובת בעלי אינטרסים ושסיפור הולילנד שנעשה במחתרת לא יהפוך לנורמה לאור יום.

  בינתיים, פעל לקידום הרפורמה במערך הרישוי צוואר הבקבוק האמיתי בתחום התכנון והבנייה הוא מערך הרישוי ולא מערך התכנון – והוא זה שמקשה על האזרחים לקבל רישיונות, היתרים ואישורי בנייה. הפרדת הרפורמה ברישוי מהרפורמה בתכנון תאפשר למדינה לצאת מייד לדרך חדשה, להפחית את מצוקות האזרחים ולצמצם את העיכובים הקשים במימוש של תכניות ופיתוח במקומות המיועדים לכך.

  על החתום,

  — מלאו כאן פרטיכם האישיים (שם פרטי + משפחה, ת"ז, מקום מגורים) —

 13. עמית-ה :

  בכדי שנדע באיזה שר אנו עוסקים – http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=129046
  והוא פרופ' למשפטים.

 14. דורית :

  למה יש כפל תשלומים גם שילמנו דמי היוון ועוד מעט נתבקש לשלם על בעלות על הקרקע מתי הרפורמה תצא לפועל ומדוע סיכסוסים עם פקידי המנהל לא מסתימים

 15. עמית-ה :

  דורית
  זאת שאלה צרכנית ואני לא יודע אם מומחי מינהל מסתובבים כאן.
  נראה לי שכדאי לך לפנות לאנשים בעלי ניסיון עם המינהל.
  הריבים שלי עם המינהל היו תמיד ציבוריים וחלק מהפקידים היו על הפנים.
  אולי נתקלת בכאלו ולכן הסיכסוכים לא מסתיימים.

 16. הארץ הקדושה היא של ביבי :

  ואיפה ביבי בסיפור?
  התמקדות יתר בסיפור הולילנד עלולה להתגלות כחרב פיפיות.

  בסופו של דבר אלה הבעיות בריפורמה שמציע ביבי:

  1. ניסוח חפוז ומחתרתי שמעורב בו אינטנסיבית עו"ד זינגר תוך ניגוד עניינים בוטה.

  2. התעלמותו של ביבי מתיקון 90 לחוק:
  ההמלצה של הועדה לכנסת צריכה להיות הפסקת החקיקה והדיון ב"חוק התכנון והבנייה תש"ע 2010" ומעבר לקריאות בתיקון מספר 90 ל"חוק התכנון והבנייה תשכ"ה 1965".

  תיקון 90 מכיל את מה שדרוש בכדי "לסגור מרפסת" בקלות.
  תיקון 90 מכיל גם את מה שדרוש בכדי למנוע בינוי פרוע בכל אתר שקבלני-העל כאן ירצו "לממש" ובכך לגזול עוד פיסת נוף פתוח ומשאבי טבע לטובת ניפוח נוסף של עצמתם הכלכלית-חברתית-פוליטית.

  תיקון 90 מכיל גם את ההעצמה הנחוצה של מעורבות הציבור בהשפעה על חייו, השפעה שהולכת ונמוגה בעידן הון-שלטון (שבו בכלל התאפשרה עשיית "דבר החקיקה" הפסול הזה)". לקסי –
  http://www.blacklabor.org/?p=18227#comment-311460

  3 . ההתעלמות של ביבי מתיקון 90 צריכה להדליק את כל הנורות האדומות.
  הנוסח שהוא מציע חסר את כל האיזונים שמציע חוק 90 ופותח אוטוסטרדה לטובת האינטרס הנדל"ני נטו.
  את ההסבר לכך ניתן למצוא כאן:
  "השלב השני, לדברי נתניהו, היה רפורמה בקרנות הפנסיה. לדבריו, קרנות הפנסיה היו במצב איום, אבל רובן לא היו על סף קריסה מיידית, ויכלו להמשיך להתקיים עוד עשרות שנים באותה מתכונת. "הסכנה לא היתה קריסה, אבל ההזדמנות היתה ליצור שוק אג"ח בישראל שפותח פתח לשוק הון אמיתי. המבנה שהיה קיים שאב את כל האשראי במשק ומנע אשראי ממשקי הבית ועסקים קטנים"
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070917_904196&origin=ibo&strToSearch=%F0%FA%F0%E9%E4%E5

  כדרכו של ביבי, הוא משווק את מטרות המאקרו שלו בנימוקי מיקרו (מרפסת, משקי הבית וכו').

  שלא תהיה טעות –
  גם ביבי ינצל את הולילנד!!!!
  1. ישירות או באמצעות אנשיו הוא יזכיר את יריבותו רבת השנים עם אולמרט ויבדל עצמו ממנו בבחינת ההוא המושחת אני הישר.

  2. באותה נשימה הוא יטען שהחוק הקיים יצר מטבעו מסלול מקביל של השחתה והריפורמה שלו תחסל את הבעייה הנ"ל.

  אני מבטיחה לאכול כובע (וירטואלי), אם זה לא יהיה הקו של ביבי.

  ויהיו בציבור מי שיקנו את זה.
  אנחנו צריכים להיזהר ממלכודת ולא להסיר את העיניים מהכדור – שזה ביבי והאינטרסים שהוא מנסה להסתיר.

  חן

 17. זהירות מלכודת הולילנד :

  ואיפה ביבי בסיפור?
  התמקדות יתר בסיפור הולילנד עלולה להתגלות כחרב פיפיות.

  בסופו של דבר אלה הבעיות בריפורמה שמציע ביבי:

  1. ניסוח חפוז ומחתרתי שמעורב בו אינטנסיבית עו"ד זינגר תוך ניגוד עניינים בוטה.

  2. התעלמותו של ביבי מתיקון 90 לחוק:
  "ההמלצה של הועדה לכנסת צריכה להיות הפסקת החקיקה והדיון ב"חוק התכנון והבנייה תש"ע 2010" ומעבר לקריאות בתיקון מספר 90 ל"חוק התכנון והבנייה תשכ"ה 1965".

  תיקון 90 מכיל את מה שדרוש בכדי "לסגור מרפסת" בקלות.
  תיקון 90 מכיל גם את מה שדרוש בכדי למנוע בינוי פרוע בכל אתר שקבלני-העל כאן ירצו "לממש" ובכך לגזול עוד פיסת נוף פתוח ומשאבי טבע לטובת ניפוח נוסף של עצמתם הכלכלית-חברתית-פוליטית.

  תיקון 90 מכיל גם את ההעצמה הנחוצה של מעורבות הציבור בהשפעה על חייו, השפעה שהולכת ונמוגה בעידן הון-שלטון (שבו בכלל התאפשרה עשיית "דבר החקיקה" הפסול הזה)". לקסי –
  http://www.blacklabor.org/?p=18227#comment-311460

  3 . ההתעלמות של ביבי מתיקון 90 צריכה להדליק את כל הנורות האדומות.
  הנוסח שהוא מציע חסר את כל האיזונים שמציע חוק 90 ופותח אוטוסטרדה לטובת האינטרס הנדל"ני נטו.
  את ההסבר לכך ניתן למצוא כאן:
  "השלב השני, לדברי נתניהו, היה רפורמה בקרנות הפנסיה. לדבריו, קרנות הפנסיה היו במצב איום, אבל רובן לא היו על סף קריסה מיידית, ויכלו להמשיך להתקיים עוד עשרות שנים באותה מתכונת. "הסכנה לא היתה קריסה, אבל ההזדמנות היתה ליצור שוק אג"ח בישראל שפותח פתח לשוק הון אמיתי. המבנה שהיה קיים שאב את כל האשראי במשק ומנע אשראי ממשקי הבית ועסקים קטנים"
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070917_904196&origin=ibo&strToSearch=%F0%FA%F0%E9%E4%E5

  כדרכו של ביבי, הוא משווק את מטרות המאקרו שלו בנימוקי מיקרו (מרפסת, משקי הבית וכו').

  שלא תהיה טעות –
  גם ביבי ינצל את הולילנד!!!!
  1. ישירות או באמצעות אנשיו הוא יזכיר את יריבותו רבת השנים עם אולמרט ויבדל עצמו ממנו בבחינת ההוא המושחת אני הישר.

  2. באותה נשימה הוא יטען שהחוק הקיים יצר מטבעו מסלול מקביל של השחתה והריפורמה שלו תחסל את הבעייה הנ"ל.

  אני מבטיחה לאכול כובע (וירטואלי), אם זה לא יהיה הקו של ביבי.

  ויהיו בציבור מי שיקנו את זה.
  אנחנו צריכים להיזהר ממלכודת ולא להסיר את העיניים מהכדור – שזה ביבי והאינטרסים שהוא מנסה להסתיר.

  חן

 18. לדודו רוטמן :

  בחרתי לענות כאן לשאלתך בתגובה לפוסט של שושי:
  "פוצחה השיטה. אכן אפשר לשקר לכולם כל הזמן. השאלה היא מה קורה כאשר השקרן גם מאמין בשקריו?"

  1. חינוך הוא הרי מעשה שלא מתרחש רק בין כתלי ביה"ס, ולצערי מערכת החנוך לא בדיוק מכשירה את תלמידיה לביקורת פוליטית.

  2. הריפורמה שמציע נתניהו תהיה לה השפעה רבה על תחומים רבים בחיינו (לא רק המרפסת. למעשה היא תשפיע גם על תכנון ופיתוח בתי-ספר).
  לכן זה עכשיו המאבק הדחוף המונח לפתחנו.

  3. ולשאלתך- שלום ירושלמי ממעריב ועוזי בנזימן מהארץ דיווחו על שאלת חה"כ רובי ריבלין לראש ממשלתו נתניהו (כהונה ראשונה), במסגרת דיווח של נתניהו על מפגש עם קלינטון.

  וכה שאל-אמר ריבלין לנתניהו:
  "אם אתה משקר לאמריקאים – אני יכול להבין.
  אם אתה משקר לפלשתינאים – אני יכול להבין.
  אני אפילו יכול להבין אם אתה משקר לנו.
  אבל אם אתה משקר לעצמך – מזה אני מודאג".*

  מי ישאל היום את ביבי את השאלה הזאת בקשר לריפורמה?

  * הפרסום מצוי אצלי באיזשהו מקום בניירת, אבל מרוב חיבה לדברים, פשוט למדתי אותם בע"פ.

  חן.

 19. מכתבה של ש"י לנתניהו :

  http://shelly.org.il/node/3545

  עכשיו נראה-
  האם יענה
  ומה יענה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.