עופר ×¢×™× ×™ – תמוך בהתארגנות במפעל אקרשטיין

התנהלות ההסתדרות כנגגד התארגנות העובדים במפעל אקרשטיין מפריעה לאורי שטרן. במכתב לעופר עיני, מבקש שטרן להזכיר את מחוייבותה הבסיסית לתמוך בעובדים באשר הם. הוא קורא לעיני למוך בעובדים המאוגדים תחת כוח לעובדים

לכבוד מר עופר עיני, יו"ר ההסתדרות החדשה'

העתק: אתר "עבודה שחורה"

הנדון: טובת העובד מול טובת ההסתדרות

מר עייני שלום,

חשיבותה של התאגדות עובדים אינה מוטלת בספק. אל מול האינטרסים הרבים של כוחות השוק ועולם קפיטליסטי צריכים העובדים לשמור על עצמם  ע"י חבירה ויצירת בסיסי כוח משותפים.

באתר ההסתדרות מופיעה ההצהרה "ההסתדרות שמה בראש מעייניה את טובת העובד ופועלת בכל המישורים על מנת להגן על זכויותיו במקום עבודתו".

ההתנהלות סביב התארגנות העובדים במפעל "אקרשטיין" גורמת לתחושה שההסתדרות חורגת מהצהרתה על טובת העובדים.

במקום לחזק את ידיהם של העובדים שהתאגדו בוחרת ההסתדרות לחבור למעסיק כנגד התאגדות זו. ארגוני העובדים חייבים לשלב ידיים כנגד עולות המעסיקים ולא לנהל מאבקי אגו וכוח אשר רק מחלישים  את העובדים.

אינני מבין מה האינטרס של ההסתדרות לחבור להנהלה ולערוך מבצעי גיוס המוניים להסתדרות. חברת אקרשטיין קיימת משנת 1925 והמפעל בירוחם פועל משנת 1979. אם ההסתדרות לא איגדה את העובדים עד כה, כיצד היא כל כך מעוניינת בהם פתאום?

ארגוני עובדים אלטרנטיביים להסתדרות הם מתנה להסתרות ולעובדים בישראל. כשם שתחרות בין חברות מביאה לשיפור באיכות ובעלות כך גם תחרות בארגוני עובדים תביא לשיפור השירות לעובד. על ההסתדרות לנצל אפשרות זו ולשפר את עצמה במקום להאבק במתחרים.

בסה"כ האינטרסים של הארגונים משותפים וכך כל הארגונים צריכים לנהוג.

אשמח אם תביע בגלוי תמיכה בארגוני העובדים באשר הם.

בברכה,

אורי שטרן

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

3 Responses to “עופר ×¢×™× ×™ – תמוך בהתארגנות במפעל אקרשטיין”

 1. לאלי - יישר כוח הגיב:

  לאלי – יישר כוח

 2. לאורי - יישר כוח הגיב:

  הכוונה כמובן
  לאורי – יישר כוח.

 3. סולידאריות!
  לעיתים יש להוציא מהארון ולאבק קצת את האמיתות הפשוטות, שביסוד הדרך
  תודה לאורי

Leave a Reply