חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבחירות בארגון המורים – ענת שניידר נבחרה למועצה

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 23.02.10 6:06

תוצאות הבחירות למועצת ארגון המורים מראות שענת שניידר, מנהיגת ההתנגדות לאופק חדש, נכנסת למועצת הארגון. נציגי רוח חדשה, דודי פרידמן וינקי טפלר לא יהיו חברים במועצה

מאת: דליה בלומנפלד

לפי תוצאות השלב השני של הבחירות לארגון המורים במחוז השרון מתברר כי ענת שניידר זכתה במרבית הקולות. דודי פרידמן וינקי טפלר זכו במספר הקולות הקטן ביותר. המשמעות היא שהם לא נבחרו למועצת הארגון, ודודי יצא מהמרוץ לראשות הארגון.

להלן שמות הנציגים שנבחרו:

1. ענת שניידר – 38 קולות,
2. יעקב אפשטיין – 31,
3. ורדה ברונמן הכט – 30,
4. דקרי רוני- 26,
5. דודי פרידמן – 15
6. ינקי טפלר – 10

מכסת הנציגים של מחוז השרון למועצת הארגון היא ארבעה נציגים. לפיכך, דודי פרידמן וינקי טפלר לא יהיו במועצה.

מתוך חברי ההנהלה הנוכחיים, שבה שמונה חברים, ידוע על בחירתם של נציגים אלה למועצת הארגון:

רן ארז – מחוז הדרום
נורית ולנסי – מחוז ירושלים
נורית הס – מחוז השפלה
אבי פסקל – מחוז השפלה.

מספר הנציגים שייבחרו למועצת הארגון הם 53. הם שיבחרו את  8 חברי הנהלת הארגון. כל אחד מ- 53 הנציגים של המועצה יכול להגיש מועמדות לראשות הארגון.

הצפי הוא שרן ארז ימשיך להיות יו"ר ארגון המורים.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

42 תגובות

 1. דודו רוטמן :

  כעת מבחנה האמיתי של ר"ח. האם ימשיכו לפעול כ"אופוזיציה לוחמת" או שפניהם לפילוג. זהו גם מבחנו של הארגון.

 2. איתי :

  למען טובת המורים, אני מקווה שענת שניידר היא שתיבחר לראשות הארגון ולא רן ארז. זו תהיה הזדמנות לפתיחת דף חדש גם עם המורים הרבים שתמכו בר"ח וגם עם החברה הישראלית בכלל.

  אני מאוד מקווה שאנשי רוח חדשה ימשיכו לפעול כאופוזיציה ולא יתפלגו. המצב הרצוי הוא שיהיה ארגון אחד לכל המורים בישראל, ולא שלושה. בשנים האחרונות ראינו שני פילוגים שהרקע להם הוא
  א. טענות קשות למנגנון לא דמוקרטי
  ב. טענות קשות על הקרבת האינטרסים של רוב העובדים ופשרנות מוגזמת

  שני המקרים האלה הם הקמת כוח לעובדים (במקום התמודדות מבפנים על הנהגת ההסתדרות הכללית) ופרישתה של ענת שניידר ביחד עם מאות/אלפי מורי חטה"ב מהסתדרות המורים. בשני המקרים תמכתי בפרישה משום שהשתכנעתי שהמאבק מבפנים הוא חסר סיכוי (בגלל סעיף א). אם אנשי ר"ח מגיעים למסקנה כזו לגבי ארגון המורים, כבר עדיף שיקחו את האנרגיות שלהם ויצטרפו אל הסתדרות המורים, בשום אופן לא להקים ארגון שלישי.

 3. דודו רוטמן :

  זה מעניין, כי נראה שבעוד התחרות בין כח לעובדים להסתדרויות נראה שבסופו של דבר היא טובה לעובדים (יותר עובדים מאורגנים, יותר עובדים מיוצגים מגזרים שמעולם לא חלמו על ארגון זוכים לו) ברור שהתחרות בין ארגוני המורים מחלישה את המורים. הנה נושא למחקר.

 4. דליה :

  האזנתי לשני ראיונות ששודרו ברשת ב אחד בתכנית הבוקר בשעה שבע וחצי עם יגאל רביד, והאחר בתכנית של עמיקם רוטמן בנושא הבחירות לארגון. יגאל רביד ראיין את דודי פרידמן. עמיקם רוטמן ראיין אופוזיציונר אחר. במקום לראיין אנשים שנבחרו, מראיינים אופוזיציונרים. האם זה נראה סביר? תופעה זו חוזרת על עצמה. אין שום ניסיון לראיין את שני הצדדים, נותנים במה רק לאופוזיציה. האם רשת ב מנהלת מאבק נגד רן ארז?
  והבעיה היא שלא רק משמיצים את רן ארז, אלא גם את שיטת הבחירות. שופכים את התינוק עם המים, ומציגים את שיטת הבחירות של הארגון כאילו אינה טובה, ואומרים שהארגון אינו דמוקרטי. ההתנהלות התקשורתית הזאת נראית מוטית לגמרי ולא נכונה.
  מלכתחילה, להציג את פרידמן כמתמודד מול ארז – זה לא נכון. לפי שיטת הבחירות הנעשית בשלבים, פרידמן הוא לא המתמודד מול ארז. ולא נכון לומר שארז מועמד יחיד. מועצת הארגון שכוללת 53 מורים ועוד 2 מורים בדימוס, שנבחרים בתא הגמלאים מחר, תבחר את הנהלת הארגון – 8 חברי הנהלה.
  8 חברי הנהלה אלה בוחרים את היו"ר. כל אחד מהם יכול להיבחר לתפקיד. לגבי ארז יש תנאי נוסף. אם לא יקבל 66% מקולות חברי ההנהלה, לא יהיה יו"ר. לפי מידע שהעביר איתם לחובר לחדשות (אני שמעתי אתמול בשעה עשר בלילה) אי היבחרותו של פרידמן מותירה את ארז מועמד יחיד. כך נאמר. זה לא נכון. התקשורת בדמותה של רשת ב נוקטת עמדה, ויוצרת תעמולה שלילית נגד שיטת הבחירות והיו"ר. פרידמן לא היה צריך לקבל את הבמה שקיבל בתקשורת, אם היה מדובר בסיקור ענייני והוגן. העובדה שקיבל במה תקשורתית רחבה ושמו חוזר ונשמע בפי קרייני החדשות לא רק בחדשות, אלא גם במבזקי החצי, מעוררת חשד שיש דברים בגו.
  המורים אמרו את שלהם. הם אינם תומכים בפרידמן. על רשת ב ועל התקשורת לכבד את בחירת המורים ולא להתערב בענייני האיגוד המקצועי. או שיסקרו באופן הוגן או שישתקו.

 5. טיפול תקשורתי לא הוגן של רשת ב בבחירות לארגון :

  זוהי הכותרת שהיה עלי לתת לתגובה הקודמת.
  דליה

 6. אבי :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3853140,00.html

  איתי-

  המצב שאתה מתאר נשמע כמו פינג פונג, אבל הים נשאר אותו ים. איזה שוט יש לר"ח מול הסתדרות המורים? ר"ח צריכה את ההסתדרות, לא פחות מאשר ההסתדרות אותה. וככה אני רואה שהפינג פונג מתישהו יימשך.

  דודו רוטמן-

  "אופוזיציה לוחמת" – מחוסר ידיעה: כיצד הם יכולים להיות כזו? האם יש להם אנשים משלהם במועצה או בועידה הגדולה שנבחרה לפני כמה שבועות בבתי הספר? האם הפילוג יכול להיות איום שעשוי לחזק את הנציגים של ר"ח במוסדות הארגון (נגיד כמו מופז בקדימה)?

 7. איתי :

  עמיקם רוטמן ציין בפירוש שרן ארז הוזמן לאולפן ולא היה יכול להגיע.
  כידוע לך, עקב עיצומי הטכנאים ברשות לא ניתן לראיין אותו בטלפון.

  אני מקבל לחלוטין את הטענה שבתקשורת הפרטית היתה הטייה בסיקור לטובת רוח חדשה, אך לא לגבי רשות השידור.

  התשובה שלך להטייה בסיקור התקשורת לטובת ר"ח, היתה סיקור מוטה נגד ר"ח, וזאת הרבה לפני שהמורים אמרו את דברם.

  את ראית בכך התנהלות ראויה, אני ביקשתי שיהיה איזון (בדיוק כפי שאת דורשת מרשות השידור).

  בכתבה למעלה את בעצמך מסיקה את המסקנה "דודי בחוץ, אז רן ייבחר" – כלומר את בעצמך מניחה בחירות אישיות, בדיוק כמו התקשורת המוטה/רדודה שאת מלינה עליה. הרי אם הבחירות אינן אישיות, אין שום מניעה שמישהו אחר מחברי המועצה יציע עצמו וייבחר, בתמיכה משותפת של הקואליציה והאופוזיציה.

 8. דליה :

  אני לא הסקתי מסקנה שארז ייבחר. אני בררתי את העניין ואמרו לי שזה מה שצפוי. שיטת הבחירות מאפשרת בחירתם של 7 אחרים, כך שכאשר איתם לחובר אומר שפרידמן לא ייבחר והבררה היחידה שנותרה היא ארז, זוהי העברת מידע לא מדויקת. לחובר לא התייחס אל השיטה.
  עניין נוסף. לא שמעתי שארז הוזמן ולא יכול היה להגיע לראיון אצל רוטמן. אבל עצם התופעה שמעמידים ברשת ב ובמקומות אחרים את ארז מול פרידמן, זו העמדה לא מדויקת של הדברים. פרידמן מקבל גב תקשורתי רחב ללא הצדקה עניינית.
  לגבי סיקור תקשורתי מוטה נגד ר"ח. ניסיתי להראות את הדברים בהתאם לנתונים. ר"ח הגישו הרבה תביעות נגד ארגון המורים והסתירו זאת. כשנוכחתי בדבר כתבתי מאמר בעניין וציינתי שר"ח בחרה את בית המשפט כזירת המאבק נגד רן ארז. אמירה זו אינה מקורית לי. השופטת נאור מבית המשפט העליון אמרה זאת בפסיקתה. אתה כתבת שלא שכנעתי אותך. זו לא אני שלא שכנעה אותך, אלא השופטת נאור ובית המשפט.
  ניצול בית המשפט לרעה וגרימה לזילותו, תביעה נגד השופט ארבל שר"ח הציעה את שמו בפירוש כמפקח על הבחירות – כל המידע הזה מציג את ר"ח באור לא ראוי. זהו הסיקור המוטה שלי. האם אתה יכול להצדיק התנהלות כזאת מול בית המשפט והשופטים?יש פה שבירת טאבו שלא מקובלת עלי.

 9. דודו רוטמן :

  אבי, ככל הידוע לי (כרגיל, שושי וענת בקיאות יותר) נבחרה כמות מכובדת של נציגים שזיהו עצמם כתומכים בר"ח. לגבי איום הפילוג – זה לא יגרום לחיזוק מעמדם, שכן מצב שני הארגונים איננו דומה למצב ב"קדימה". יצירת ארגון עצמאי יציג תהיה אולי אפשרית (בתמיכת האוצר ומשרד החינוך) אך זה רק יחליש את שלושת הגופים במקום לחזק אותם. לעומת זאת, עבודת שטח משמעותית בתוך הארגון, תוך נסיונות לשינוי כללי המשחק לרלוונטיים יותר ומסורבלים פחות לקראת הבחירות הבאות בעוד שלש שנים (שבהן ארז לא יהיה מועמד שכן יהיה כבר גימלאי), תוך פעולה במסגרת הארגון למען מורים, יחזקו אותם מאד. מה שרוח חדשה יצרה, ואת זה אי אפשר לדעתי לגלגל לאחור זה סיעתיות בארגון. עוד לא החלטתי אם זה טוב או רע, אבל הארגון, לאחר הבחירות (מסכים עם איתי לגבי המועמדת שלו) יהיה צריך להתאים עצמו למציאות הזו.
  לדליה
  אין מה להתלונן על סיקור מוטה. מאוד מאוד קשה להסביר את הבחירות הללו לציבור הרחב ולא בטוח שצריך כרגע להשקיע בכך משאבים. אגב, אהוד צוק השווה בגאווה באותו ראיון את דודי פרידמן לניר ברקת, איך לומר…

 10. רביב נאוה :

  1. אם את ה-66% צריך מתוך חברי ההנהלה (ולא מתוך המועצה, כמו שכתבתי במקום אחר) עדיף לנסח את זה במילים יותר פשוטות: ארז צריך תמיכה של 6 חברי הנהלה (מתוך 8). 3 מתנגדים זה משהו שבהחלט יכול לקרות. השאלה היא מה קורה אחר-כך?

  2. אני מאמין לאנשי ר"ח שהם יעמדו בהבטחתם ולא יפרשו. גם אין להם בשביל מה. אין שום דבר שהם יוכלו לתת למורים שיצטרפו אליהם ולא יהיה להם שום כח של ארגון יציג.

  3. לא שמעתי את השידור ברשת ב' אבל כמעט בכל האתרים יש את אותו בלבול בין הפסד של ר"ח לניצחון של ארז. סיקור כזה נובע מהתפיסה הלא נכונה של מערכת הבחירות שהתקשורת אמצה בהשראת רוח-חדשה, וגם מהעובדה שהשיטה היא מאד לא ידידותית לאמצעי-תקשורת שרגילים לסקר מירוצי סוסים.

 11. איתי :

  בארגון המורים שאחרי שביתת המורים הגדולה נוצר מצב שבו הרבה מאוד מורים מעורבים ואכפתיים שביקשו לחזק את מעמד המורה ולשפר את תנאי העסקתו מצאו את עצמם מאוכזבים מאוד מאופן התנהלותו של רן ארז. בנקודה הספציפית והצרה הזו אין כל הבדל בין האכזבה הזו מארז (כאדם – ולכן במובן מסוים באמת "הכל אישי") ובין האכזבה מוסרמן, מעיני, מפרץ כיו"ר העבודה, מברק כיו"ר העבודה וכו'.

  ואז השאלה היא לאן מנתבים הסוציאל-דמוקרטים כטפלר ובינג את האכזבה הזו. האם הם פורשים ומקימים ארגון חלופי כדוגמת כוח לעובדים (עם האופציה לאגד אלפי עובדי הוראה שאינם מאוגדים כלל, למשל מורי קרב) או מנסים לכבוש את הארגון מידי ארז.

  האנשים שהקימו את רוח חדשה בחרו בשיטה של הרצת מועמד מסוים שהוא "אנטי-תזה" לארז. בוגר יחידה מובחרת ומצטיין בפיסיקה, אך חסר תעודת הוראה וניסיון בהוראה. הם התרוצצו בכל הארץ בשבילו ועשו עבודת שטח מדהימה, כפי שמראות (בכל זאת) התוצאות. הם נעזרו ברוח גבית מגורמים שאין קשר ביניהם ובין חינוך כגון תעשיינים, לפיד-ברנע. הם רצו שוב ושוב לבית משפט חיצוני.

  השורה התחתונה היא כישלון.

  גם יאיר וגם ינקי טפלר הסבירו שבזכות השליטה של רן ארז במנגנון, אילו לא היו נעזרים בכלים "כשרים אך מסריחים" אלו, לא היה להם בכלל סיכוי.

  לדוגמה, בישראל של שנות האלפיים, יותר קל להשיג תמיכה רחבה למורה צעיר ויפה עיניים אך חסר תעודת הוראה כמועמד, מאשר למרצה וותיק במכללה למורים. בישראל של שנות האלפיים בלי ספינים מרושעים אין קמפיין, ולרן ארז יש את מורל-צור. וכמובן – כאשר המנגנון מורכב כולו מ"אנשים מטעם" רן ארז, אין כנראה מנוס מכיבוס הכביסה המלוכלכת בחוץ בבימ"ש חיצוני (ע"ע עתירות הסוציאלדמוקרטים והמשמרת הצעירה נגד אהוד ברק).

  כפי שנחשף כאן בדיווח של יאיר מלכיאור, כל צד השתמש בכלי הנשק המסריחים שברשותו, והתוצאה הסופית היא שכלי הנשק של רן ארז היו יעילים יותר וכלי הנשק של ר"ח במקרים מסוימים לא רק שלא היו אפקטיביים אלא היו יריה ברגל.

  הסיקור שלך השקיע מאמץ רב ומבורך בחשיפת הסירחון בהתנהגות של רוח חדשה אבל אפס מאמץ בחשיפת הסירחון של רן ארז, שזה מאוזן בערך כמו הסיקור של מירב ארלוזורוב.

  גם עלייך וגם על מירב ארלוזורוב איני מלין – כל אחת מכן תופסת את המציאות בצורה מסוימת ופועלת לקדם את האג'נדה שהיא מאמינה בה. זה לגיטימי לחלוטין אבל אי אפשר לקרוא לזה סיקור מאוזן.

 12. אבי :

  דליה-

  "עצם התופעה שמעמידים ברשת ב ובמקומות אחרים את ארז מול פרידמן, זו העמדה לא מדויקת של הדברים. "- נכון, זה לא מדוייק, אבל קרוב למציאות בשטח. שניהם יצאו בקמפיין בחירות, ועצם הקמפיין הוא מעשה של שרירים וטענה לכתר.

  דודו רוטמן-

  לא דיברתי על פילוג ממש. אלא איום בפילוג. בקדימה עצם האיומים מחזקים את מחנה מופז בקדימה.

  מעבר לזה אני שומע אצלך טענה שחוזרת בצורה כזו או אחרת אצל אחרים. למה לחכות לבחירות הבאות? האם אין אפשרות לשנות משהו בהתנהלות היומיומית של הארגון בשנים הבאות דרך מוסדות ומנגנון הארגון?! ובלי שום קשר לשינוי כללי הבחירות שיהיו בעוד כמה שנים.

  רביב-

  אם אתה צודק שיהיה גוש חוסם אני רואה איך יתחיל מו"מ להכניס גורמים בר"ח לתוך מנגנוני הארגון. איכשהו פחות נראה לי כרגע שמישהו מההנהלה יאתגר את מנהיגותו של ארז בראש הארגון. הרושם שלי הוא שזה יהיה דרסטי מידי. ולמרות שאני רחוק מלהכיר את כל הנתונים והעובדות.

  איתי-

  אני בספק אם מדובר בכישלון כל כך ברור של ר"ח. הם הצליחו לערער את שלטון היחיד של ארז, ואולי לחלק באופן יותר מאוזן את השליטה במנגנון הארגון. הניצחון של ארז הוא ניצחון בנקודות.

  לגבי המודל של ר"ח וכוח לעובד זה נשמע לי משהו לא הכי מופרך. הם יכולים לצבור עוצמה מבחוץ ואז לכבוש בבליץ בחזרה את ארגון המורים. אם כי לטעמי ייתכן והם כבר החלו לכרסם בבסיס הכוח של ארז בארגון, ויעדיפו להמשיך בקו הזה. ראה גם תשובתי לדודו.

  חוצמזה, הרושם שקיבלתי,שלפחות בסיקורים של דליה בפוסטים, היה ניסיון לשמור על איזוו כלשהו, ולמרות שכולם יודעים את דעותיה.

 13. דודו רוטמן :

  אבי, נראה שאתה צודק, אבל אני באמת לא מכיר מספיק את מבנה הארגון בשביל לקבוע את כוחם של חברי ועידה מן השורה במהלך התקופה שבין בחירות לבחירות.  

 14. מיכאל לינדנבאום :

  הנושא העיקרי בבחירות אלה,שעדיין לא הסתיימו,הוא נושא המאבק בניסיון הכפייה של אופק חדש על ארגון המורים.
  המורים שומעים תלונות מרות על אופק חדש מעמיתיהם המדוכאים על ידי מנגנון שיתוף הפעולה של וסרמן עם האוצר.
  ככל הנראה מורי הארגון מרוצים שהם לא אצל וסרמן אלא אצל ארז.
  יחד עם זאת קיימת בעייה אמיתית של גירעון דמוקרטי בארגון,ותלונות על התנהגות דיקטטוריאלית של ארז.
  אני מקווה שאנשי ר"ח שייבחרו ,יתנערו משיתוף הפעולה של מנהיגיהם עם עם בעלי ההון והאוצר(ה"ליטוף" המפורסם),וייצרו אופוזיציה דמוקרטית בתוך הארגון.

  כל ארגון בכל רמה זקוק לאופוזיצייה על מנת שה"משחק" הדמוקרטי יתנהל כסידרו.

  נ.ב. אני מתקומם על דברי מגיב 1 על " הזדמנות לפתיחת דף חדש …גם עם החברה הישראלית בכלל.
  אנו ניזונים מאמצעי תקשורת שכולם בשליטת בעלי ההון.אנחנו יודעים שבעלי הון לא אוהבים איגוד מקצועי חזק.
  זהו סילוף ומניפולצייה לדבר על "החברה בכלל" .

 15. דליה :

  לתגובה 11
  איתי
  "הסיקור שלך השקיע מאמץ רב ומבורך בחשיפת הסירחון בהתנהגות של רוח חדשה אבל אפס מאמץ בחשיפת הסירחון של רן ארז, שזה מאוזן בערך כמו הסיקור של מירב ארלוזורוב."

  לכלכת. תתנצל. מה זה האנלוגיה הזו למירב ארלוזורוב? ה ת נ צ ל על דבריך.
  אלף פעמים אמרתי לך שאני לא רואה עצמי עיתונאית, אלא פעילה חברתית.

  אני משתדלת להתרחק ממקומות שיש בהם סירחון. אלא שסירחון ההתנהלות המשפטית של ר"ח נדף למרחוק.
  אם יש סירחון בצד אחד, עלי לחפש אותו גם בצד השני?

  עליך להתנצל על דבריך וקצת איפוק מצדך לא היה מזיק. זה היה תורם לאווירה נאותה יותר בתגובות.

 16. דודו רוטמן :

  מיכאל, בתור מגיב מס' 1 לא הבנתי את הערתך…

 17. מיכאל לינדנבאום :

  הסיפא של תגובה 14 שלי התייחסה ל-2 ולא כפי שכתבתי בטעות 1 .
  2
  גם כתב:" אנשי ר"ח המגיעים למסקנת פילוג, כבר עדיף שיקחו את האנרגיות שלהם ויצטרפו אל הסתדרות המורים".

  דבר ראשון שיחטפו בפרצוף זה כפייה עליהם של אופק חדש הגזלני בתוספת ה"בונוס" של המשת"פ וסרמן.

  זה מה ש 2 מאחל להם ,אופק(ל) חדש!!

 18. מיכאל לינדנבאום :

  דודו,אני מתנצל בשנית ,(בכוונה ל 2 כמובן).

  זו טעות ויש לי רק הערכה לכתיבתך.

 19. שושי פולטין :

  גם בסניף כרמל לא הצליחו שלושת הפעילים המרכזיים של הרוח החדשה להבחר למועצת הארגון. תוצאות הבחירות:
  נבחרו:
  מויאל שלמה, רודמן ק. ים
  סין-מנדל מלכי, רוגוזין ק.אתא מזכירת רווחה, פנאי ונופש חיפה, גליל
  יואב שאול, חט"ב בית אליעזר חדרה רכז רווחה בסניף צפון
  יעל לפר ביטון – מזכירת סניף צפון

  לא הצליחו להיכנס:
  רוני פיזם (אורט טבעון), עופר פרג (מעגן מיכאל), מיכל ברקן (ישיבת בנ"ע שדה יעקב)

 20. מיכאל לינדנבאום :

  יש להם טעם טוב לנציגים!

 21. שושי פולטין :

  עדכון נוסף שהגיע אלי:
  שרון גול נבחר למועצה, ברכה מציאל לא נבחרה.
  ברכה מציאל היא מהפעילות המרכזיות של הרוח החדשה.

 22. שושי פולטין :

  תוצאות הבחירות בחיפה ,
  זהבה שפר

  ג'אזי איוב

  שלמה ויינברג

  אביבה ברקובי
  (מזוהים עם רן ארז)

 23. מיכאל לינדנבאום :

  שושי היום את הסנטה קלאוס שלנו,מודיעה על הרבה מתנות.
  אבל…הדרך עוד רבה.

 24. דליה :

  לרביב – תגובה 10
  תיקון טעות – 66% מתוך חברי המועצה צריכים להצביע בעד ארז כדי שייבחר שנית, ולא מתוך חברי ההנהלה.

 25. איתי :

  אני מתנצל על האנלוגיה למירב ארלוזורוב, אפשר להחליף למייקל מור או מיקי רוזנטל, אם את מעדיפה את האנלוגיה הזו.

  איני חושב שהאמירה בוטה במיוחד, בטח בהשוואה ליחס שאני קיבלתי מכמה טוקבקיסטים פה, שלשמחתי כי רבה אינם מייצגים את קוראי האתר. בעצתם של וותיקים ממני ברשת, אני מתעלם מהתוקפנים, ומתדיין עם מי שאפשר לדבר איתו גם אם איננו מסכימים לגבי הכל (דוגמאות חיוביות בהקשר לאופק: ענת שניידר וארטור).

  שנינו רוצים לבנות כאן מדינת רווחה ס"ד, אך אנו חלוקים מאוד לגבי התפקיד הרצוי של אתר עבודה שחורה ככלי עזר להשגת המטרה. אני מעדיף את מודל נויבך, את מעדיפה את מודל פישביין.

  כשמדובר בסיקור התמודדות דמוקרטית (בניגוד למשל לסיקור מאבק על חוק מסוים). העניין נהיה עוד יותר מסובך. הרבה יותר קל להמשיך להיות חברתיים לא-מפלגתיים כמו העוקץ ולמלא פינו מים בנושאים נפיצים כאלה, אך אנו בחרנו בדרך אחרת. עד היום, הצלחנו לעבור 2 סבבי פריימריס בעבודה + בחירות כלליות (שבהן רוב חברי המערכת כלל לא הצביעו לעבודה, אלא ל-4 מפלגות), בלי לפרק את החבילה. עם זאת, הותרנו הרבה פוליטיקאים מאוכזבים. יחימוביץ' (ומעריצים שרופים שלה) היתה רוצה שנהיה מאה אחוז בעדה (גם כשהיא הולכת עם ברק-עיני-חולדאי), פרץ (ומעריצים שרופים שלו) היה רוצה אותו דבר (ולכן – לפרגן לאופק…).

  לדעתי התחזקנו מכך שאיננו מזוהים עם אף צד, והיה בריא יותר אילו לא היינו מזוהים עם רן ארז. כמובן, שאין שום סיכוי שאשכנע בעניין את תומכי רן ארז. עבור מי שתופס את שמולי-ינקי כבובות של דברת-ברקת ונערי האוצר, המאבק על ראשות הארגון נתפס כמו מאבק לראשות הממשלה בין וטורי לביבי, ואז מאוד ברור במי צריך האתר לתמוך.

  הדרך לטפל בחילוקי הדעות היא בפורום פנימי ולא כאן, ואני מצטער ומתנצל על שנגררתי לביקורת פומבית (לא הייתי הראשון בסבב הנוכחי אבל לא משנה).

 26. נעמי חיצין :

  לשושי ו/או לאחרים. מעניין אותי דפוסי ההצבעה במגזר הערבי, שהיו גם לו חברים בר"ח. אם מישהו יודע, אולי אפשר לעדכן אותנו.
  אין לי מושג, מה הנתח של המגזר הערבי בארגון בכלל, ואיך הם משולבים במחוזות.
  הייתי שמחה לדעת על זה יותר.

  לאיתי,
  עדיף כבר שתגיד את השם שלי במפורש. מרוב שהדבקת לי את הזיהוי עם ארז, אולי הוא עוד יציע לי עבודה, עכשיו עם הנצחון הגדול. המלחמה שאתה מנהל כאן נגדי, אין לה בסיס ותרד מזה כבר. אני לא פעילה של ע"ש יותר ואין מה לך מה לדאוג.

 27. מיכאל לינדנבאום :

  ענת שניידר וארטור זוכים לתשבוחות ממגיב 25 .

  למרות המחמאות לנ"ל 25 עדיין חושב שההסתדרות של וסרמן ואופק חדש הם אופצייה למורים…

  למה זה טוב? את זה הוא לא מספר.

 28. לנעמי :

  דווקא לא התכוונתי אלייך. איתך אני נהנה בד"כ לדבר. על כל דבר, מלבד על הבחירות לארגון המורים.

  גם אין לי מלחמה עם טוקבקיסטים תוקפנים מימין ומשמאל שמבקרים כאן מדי פעם (או כל חמש דקות), כי במלחמה כזו ממילא אפסיד.

  גם בהארץ ובווינט יש קהילת טוקבקיסטים קבועים. בדיוק כמו פה, חלקם מדברים לעניין ויוצרים דיון שעשוי להיות יותר מעניין מהכתבה, וחלקם מתלהמים (מימין ומשמאל).

  הדבר שחשוב לזכור הוא שהטוקבקיסטים גם של ווינט וגם שלנו אינם מייצגים את קהל הקוראים, אלא את הדעתנים בעלי הזמן הפנוי.

  לכן, אני מעדיף להשקיע זמן פנוי בהשגת תכנים מגוונים ומעניינים לפרסום שייקראו ע"י אלפים ולא במריבות חסרות שחר, שמעניינות אולי 20 אנשים, שחלקם לא תורמים דבר לתכני האתר אלא רק מקבלים ממנו ("מקבלים" – כולל גם קבלת הזכות להתגולל עלי).

 29. נמרוד ברנע :

  אני מבסוט על דבר אחד:
  יאיר לפיד אכל אותה.

 30. ענת שניידר :

  אנשי הרוח החדשה בהתנהלותם רק חיזקו את התמיכה ברן ארז.

  מעולם לא התגייסו כל כך הרבה מורים לבחירות בארגון. הם עשו זאת בגלל הרוח החדשה בגלל הפרסום הרב וחשש המורים מפני הרוח הזו. בבחירות לקדנציה הזו במועצה רק מאזור אחד נכנסו אנשי הרוח החדשה. בכל שאר הסניפים הצירים, נציגי בתי הספר, התגייסו כנגד הנציגים המזוהים עם הרוח החדשה.

  בכל הארץ זעמו המורים על ההתנהלות של הרוח החדשה, שכל מטרתה הייתה השמצת ארגון המורים. במיוחד החריד את המורים ניסיון בעלי הון להשתלט על האיגוד המקצועי.
  מזל שהמורים הם הבוחרים ולא אנשי התקשורת….

  בסניף השרון, נערכו בחירות בחדרי המורים ונבחרו צירים. אנשי הרוח החדשה ראו את התוצאות בחדרי המורים, ושכנעו את חדרי המורים שצריך לעשות עוד פעם בחירות בחדר המורים ולהחליט מה הצירים שלהם יצביעו, האם עבור נציגים המזוהים עם רן ארז או נציגים המזוהים עם הרוח החדשה. בבתי ספר אלה ההחלטה הייתה חד משמעית רוצים את רן ארז ולא את הרוח החדשה, שעשתה ועושה הכל כדי לפגוע ולהוציא לארגון את הרוח מהמפרשים.

  השאלה שנשאלה הרבה פעמים ע"י מורים האם את/ה מארגון המורים או מהרוח החדשה מראה לאן הגענו, הרוח החדשה זרעו בלבול כאילו יש אנחנו והם, שכחו שכולנו ארגון המורים.

  בסניף של אזור השרון, הסניף בו דודי פרידמן הובס, מורים אכפתיים התקשרו לכל הצירים הציגו עצמם וביקשו להביע בהם אמון בקלפי עפ"י הרקורד שלהם. 3 מורים שהתקשרו ועשו עבודת שטח גם נבחרו למועצה. המורים ידעו מהשיחות מי הם ובמה הם מאמינים. כל הצירים קיבלו את רשימת הצירים עם מספרי הטלפון שלהם ויכלו לבקש את אמון הבוחרים כך עשו גם דודי וינקי.

  בסניף השרון מלבד מורה אחד, יעקב אפשטיין, רב פעלים במועצה 3 הצירים האחרים הם חדשים במועצה.

  אני מאמינה שקיבלתי רוב קולות ברור במיוחד בגלל כל הרקורד של עשייתי נגד האופק החדש ובתפקידי כמזכירת סניף. חברים שהגיעו להצביע אמרו לי, אנחנו תומכים בך ואת ראויה לכהן אפילו כיו"ר, אך אנחנו "נצביע רק לרביעייה שדודי נתן לנו, אנחנו חיילים טובים". המורים האחרים שידעו זאת כעסו. דודי הנהיג דרך חדשה בארגון המורים, דרך של השמצות, הפרד ומשול והקמת סיעה המנוגדת לתקנון.
  דודי פנה טלפונית ובפגישות אישיות למספר מורים וביקש להצביע עבור הרביעייה הבאה: דודי פרידמן , ינקי טפלר, גילה רוזמרין, ואורית קרן.
  זה לא נתן לו כבוד והמורים אמרו את שלהם בקלפי.

  התקשורת פונה למפסיד ולא פונה למורים שניצחו בבחירות בסניף. המורים נבחרו למועצה ללא השקעה כספית, מלבד מספר טלפונים בשבועיים האחרונים לצירים. הם נבחרו בגלל האני מאמין שלהם והעשייה.

  48 מתוך 49 צירים הגיעו להצביע (פרט למורה אחת שהיה לה יום הורים ולא שוחררה). עשו הכל כדי להגיע. לדוגמה, מורה הגיע שבוע וחצי אחרי לידה, מורה שינתה תור לניתוח דחוף רק כדי להגיע לבחירות, מורה הגיעה עם דלקת ריאות וחום גבוה ואף נבחרה למועצה, מורה לא הלכה ללוויה רק כדי להשפיע בבחירות. הם עשו זאת רק כדי להשתתף בבחירות מאד חשובות לארגון המורים שישפיע על עתיד המורים.

  70% מהצירים שהם נציגי חדרי המורים אמרו לא לדודי פרידמן ולינקי טפלר נציגי הרוח החדשה.

  הבחירות הם מאחרי פרגוד, כל אחד יכל להצביע רק במה שהוא מאמין.

  דודי פרידמן הגיע בטוח בניצחונו מלווה בצלמי ערוץ 10. הוא אמר לכולם שאזור השרון בכיס שלו. יום לפני אמר לי שאני טירונית בבחירות ויש לי מה ללמוד על פוליטיקה… גם אמר שאם הייתי בסניף אחר היה מצביע עבורי. כך שההצבעה עפ"י הרוח אינה לפי המתאים אלה עפ"י אינטרסים.

  לפני שהתחילה ספירת הקולות של השלב הראשון בבחירות המועצה, ביקש ממני לבקש מהמורים שיחכו, שלא יתפזרו כיון שיש מקום לשנות את התקנון וחשוב לבחור וועדה מתמדת ראויה. כאשר ראה את התוצאות הוא וטפלר יצאו בהפגנתיות, שינוי התקנון והוועדה המתמדת כבר לא היה חשוב…

 31. יאיר מלכיאור :

  ענת את יודעת טוב מאוד שהיתה רק סיבה אחת להתגייסות של מורים.

  כל מקבלי התשלום בארגון עבדו בחודשים האחרונים למען רן ארז בניגוד לחוקי הארגון.
  הם יצרו מועמדים יש מאין בבתי הספר ונתנו להם תמיכה ליווי והדרכה.
  ללא המנגנון שרן ארז הפעיל בניגוד לחוק לא היה לו כלום!

  כשיש לך אנשים בכל מקום שמקושרים בכל בתי הספר לא כל כך קשה ליצור שם אנטגוניזם כלפי ארגון שהם לא מכירים כשהם מכירים אותך כאחראי איזורי.

  די כבר לצביעות תגידו את האמת, המנגנון שפעל בניגוד לחוקי הארגון הצליח לעשות את מה שכולם אמרו מההתחלה לר"ח, לוודא שאף אחד לא יוכל להחליף את המנגנון הקיים, יש לו כוח בלתי מוגבל (בשיטת הבחירות הנוכחית).

 32. ארטור -לענת שניידר :

  ענת -את יודעת שלמורים האדישים שכמעט לא השתתפו מעולם בבחירות היתה רק סיבה אחת להתגיסותם לבחירות אלו.אני יודע שיריתם להם ליד הרגליים ואפילו כמה קליעים שרקו להם ליד האוזניים ,אז ברור שהם באו להשתתף בהצבעה .

  ובכל זאת אני שואל איך הם לא השכילו להבין שרן ארז כבר 3 שנים מונע מהם את מנעמי האופק כאשר הוא אישית חוטף חרפות השפלות וגידופים מכל הכיוונים ,הרי מאחורי הפרגוד היו בעצם 2 דליים ,דלי חרא ודלי דבש ,הכיצד התעלמו מדלי הדבש ודחפו ידם שוב לתוך עיסת החרא? האם אלה יחנכו את ילדנו ?
  אני מבקש בבחירות הבאות לא ליצר מועמדים יש מאיין ,לא לתת תמיכה והדרכה למועמדים חדשים,ולהשאיר את ההתארגנויות מסוג שפל שכזה לרשימות אחרות שרוצות להשפיע בארגון המורים .
  קראתי גם תלונה שאירגון המורים מחזיק אנשים בכל בתי הספר ובעצם מאד מקושר עם המורים בשטח .אולי אפשר שהארגון יבדוק בהסתדרות איך הקשר של ההסתדרות עם המורים בשטח ?אולי ניתוק מהשטח היא הדרך הנכונה לתפעולו הנכון של ארגון עובדים ?

 33. אבי- לארטור :

  ציטוט שלך: "אני יודע שיריתם להם ליד הרגליים ואפילו כמה קליעים שרקו להם ליד האוזניים ,אז ברור שהם באו להשתתף בהצבעה ….קראתי גם תלונה שאירגון המורים מחזיק אנשים בכל בתי הספר ובעצם מאד מקושר עם המורים בשטח"-

  אתה בעצם מדבר על הארגון שנמצא בשטח ומתנהג כמו "האח הגדול" ושגם משתמש באיומים?

  האם תוכל לפרט?? אלו איומים?

 34. ארטור -לאבי :

  כל מה שכתבתי מקודד .

  בזמנו חולקה סיסמא לחברי "חבורת סוד מוחלט בהחלט" שמאפשרת פיצוח נכון של הכתוב .
  ההרשמה למצטרפים חדשים תהיה בשנת 2013 לערך .

 35. אבי :

  האם אפשר לדעת מי הם אהוד השמן ומנשה התימני שלך מחסמב"ה כדי שאוכל לפנות אליהם על מנת לפצח את הקוד?

 36. יאיר מלכיאור :

  ארטור,
  לא הבנתי, האם אתה כותב שאין שום בעיה לפעול בניגוד לחוקי ארגון המורים ולהוראה המפורשת של דן ארבל?!

  האם נראה לך הגיוני שאנשים שמקבלים את משכורתם מעשרות אלפי המורים שמשלמים דמי חבר, ינצלו את מעמדם כשכירי הארגון שיש ויעבירו את זמנם (על חשבון חברי הארגון!) בדאגה לכך שהמועמד שלהם יינצח בבחירות אלק דמוקרטיות?!

  בדיוק בגלל זה אסור לעובדי מדינה להיות פעילים בבחירות. זה א' ב' של דמוקרטיה.

  רן ארז יכול לייצר מפלגה, מותר לו. אבל שיעשה את זה מכספים שהוא והמפלגה הזאת מגייסת, לא על חשבון המורים!
  איך אתה לא רואה כמה זה מעוות?

 37. רביב נאוה :

  כמה הערות:
  לדודו- הגוש החוסם, אם יהיה, לא יהיה של אנשי ר"ח. ר"ח היא כבר לא פונקציה. הוא יכול להווצר על ידי אנשים מתוך הארגון שרוצים להחליף את ארז (והם קיימים, למרות שכל הקמפיין של ר"ח היה מבוסס על להשכיח את זה).

  לשושי – הנציגים שהזכרת לא בהכרח מזוהים עם ארז. שלמה וינברג, למשל רואה עצמו מועמד ליו"ר וזו לא מועמדות קש. למעשה, הוא נבחר בבית-ספרו על-חשבון הנציג של ארז (וביחד עם נציגה של ר"ח).

  יאיר – עם כל הסימפטיה, הגיע הזמן להכיר בתוצאות. "הפסילה המסיבית" של מועמדים מר"ח נבעה ברובה מהצגת מועמדות לאחר המועד. ככה זה כשיש פיקוח על הבחירות, ובעניין הזה מוטב שפעילי ר"ח יבואו בטענות רק לעצמם. ר"ח פנתה לבתי משפט, דאגה למינוי מפקח חיצוני, פנתה לבתי משפט נגד המפקח החיצוני, ועכשיו רוצה לפנות למבקר המדינה ולהזמין התערבות של המחוקק. ואני אומר, אולי מספיק? הכשלון של ר"ח היה מתסכל גם אותי, לו הייתי מתומכיה, אבל אי-אפשר לזרוק את הכל על מי שאתה מכנה "המאפיה של ארז". מה עם קצת מבט פנימה? מה עם קרדיט מינימלי למורים ששמעו את העמדות של "רוח", ראו את המועמדים, ולא השתכנעו? מדוע לא להכיר בכך שהשיטה של של הקמת סיעה אופוזיציונית, שעובדת אולי בארגונים אחרים, ומועדפת ללא ספק ע"י נותני הטון בתקשורת, פשוט לא מתאימה בארגון המסוים הזה?

 38. גב' חיצין תגובה 26 :

  מידע בקשר לשאלה ב- 26 מישהו מעוניין יכול להתייחס?
  או שכולם נענים להוראה מתגובה 28 ?

 39. שושי פולטין :

  לרביב,
  לא מכירה באופן אישי את שלמה וינברג ולכן מקבלת את דבריך. מה שברור על פי דיווחים שאני מקבלת במייל שאנשי ר"ח הפסידו הפסד גדול. הם בהחלט צריכים גם לבחון את עצמם. תעיין בתמונת המצב שכתבתי היום – אולי תסכים איתי.

 40. רביב נאוה :

  שושי,
  את יודעת שאני תמיד מסכים אתך (חוץ מהפעמים שאני טועה ואת צודקת :-))…

  גם בסיכום שהבאת, אני מסכים עם כל מילה. בעיני, הכישלון של ר"ח היה צפוי לכל מי שעיניו בראשו.

 41. לרביב שעיניו אכן היו בראשו :

  הבחירות, לפחות טכנית, עדיין לא הסתיימו שם בארגון המורים, אבל רביב לא צריך להצטנע.

  מעניין לחזור היום ולקרוא
  http://www.blacklabor.org/?p=16189#comments

 42. דליה :

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/033/677.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.