חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות בארגון המורים: בקשה לפסילת שמולי בינג

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 18.02.10 22:24

ארגון המורים פנה לבית הדין של הארגון בבקשה לפסול את בחירתו של שמולי בינג, מראשי "רוח חדשה"  

העילה לבקשה היא דוא"ל ששלח בינג למנהל המטה של "רוח חדשה", ונשלח בטעות גם לשופט המפקח על הבחירות. בדוא"ל נכתב:

"חנן יקר,אנחנו צריכים לפעול כאילו אין מפקח. דיברתי היום עם מזכיר הסניף שלי והוא פועל בניגוד מוחלט להוראת של דן ארבל ולמה שפסקל פרסם באתר בארגון על האיחודים. בקיצור, חבל לבזבז זמן על לשלוח מיילים אם ממילא לא קורה דבר. צריך להפעיל את האנשים ולנסות מה שאנחנו יכולים, חבל על המאמץ בנסיונות לייצר פיקוח אפקטיבי, הוא קונה בכל מקרה את הגרסה של הארגון אפילו אם אין לכך כיסוי בשטח.
נדבר, שמולי"

לטענת המבקשים, יש בתוכן הפרה בוטה של תקנון ארגון המורים והחלטת ביהמ"ש המחוזי. הם רואים בהתנהלותו של בינג הפרעה להליך התקין של הבחירות. המבקשים רואים בתוכן הדוא"ל הוראה להתעלם מהוראות המפקח על הבחירות. בקשה זו של הארגון באה בעקבות החלטת וועדת הבחירות בראשות המפקח, שהעביר את תלונתו על בינג לידי בית הדין. המפקח על הבחירות הציע כי עורכי הדין של הארגון יטפלו בעניין.

בעדכון לפעילי "רוח חדשה" כותבים ראשי התנועה: "האם שליחת מייל כזה היא עילה לפסילת מועמד? אין ספק שמייל זה הוא טעות ושליחתו הייתה טעות. אך האם זוהי סיבה מספיק טובה לפסול מועמד שכבר נבחר? האם אין כאן פגיעה מהותית בזכות לבחור ולהיבחר?". כמו כן, נטען בעדכון כי הרקע לכתיבת המלים הקשות הוא תסכול מכך שהמפקח על הבחירות מתעלם מהבקשות למניעת מעורבותם הבוטה והלא דמוקרטית של מזכירי הסניפים בבחירות.

לקריאת נוסח הבקשה לחצו כאן. אם תגיע אלינו תשובת הנתבע, גם היא תפורסם.  

הדיון בבקשה יתקיים ביום א', 21 פברואר, בבית הדין של הארגון בת"א.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

41 תגובות

 1. יאיר מלכיאור :

  פשוט מדהים שאחרי הדברים החמורים שביצעו שכירי הארגון,
  הארגון לוקח משפט שברור לחלוטין מה משמעותו: "צריכים לפעול כאילו אין מפקח…" שהמסקנה האופרטיבית של המשפט היא "לא לבזבז זמן על שליחת מיילים…חבל על המאמץ בנסיונות לייצר פיקוח אפקטיבי…"
  והופך את המשפט הזה למשפט שכביכול אומר – צריך להתעלם מהוראות המפקח, ואני חשבתי שיש גבול לאבסורד.

  שכירי הארגון הפרו כל כך הרבה הוראות מפקח, וזה הדבר שהצליחו למצוא?! הרי בתביעה עצמה טמונה כל הבדיחה של הבחירות, אנשי הארגון מעוותים כל תקנון וכל דבר ואז מאשימים את ר"ח בשטויות ופוסלים את מועמדיה.

  לכל מי שטען שאסור היה לפנות לבתי משפט חיצוניים הרי שהתשובה ניתנה כאן, זה ארגון של רן ארז מא' ועד ת' אי אפשר לדבר עם אף אחד.
  רק שבדרך לא אכפת מכל המורים שמהווים את הארגון הזה, הם רק פינים שצריך להפעיל בצורה שתהיה נוחה לארגון (קרי – לרן ארז).
  פשוט בושה!

  נ.ב. לפחות יש נחמה בכך שגם רן ארז בלחץ ולא רק ר"ח…

 2. אביעד :

  איתי מעביר את המידע בצורה מגמתית, לא מלאה.

  איתי לא הראה משום מה שכב' השופט הביא את המכתב לועדת הבחירות ב- 27.1.10.

  כדאי לאיתי לדעת שאת ההוראה להעביר את התביעה לבית דין חברים דרש יו"ר ועדת הבחירות ד"ר אבי כהן.

  כדאי לאיתי לדעת שאת הדרישה שהתביעה תעשה ע"י עורכי דין של ארגון המורים דרש השופט דן ארבל.

  ראה פרוטוקול ועדת הבחירות:

  http://www.irgun-hamorim.org.il/content/protokol27.1.10.pdf

  רצוי שהכותב יבדוק היטב מי דרש את הפניה לבית הדין ויביא מידע מקיף ומדויק.

  חבר ארגון המורים, המורה באופן מודע לפעילים בתנועתו להתעלם מהוראות כבוד השופט המפקח על הבחירות. ומאשים את השופט המפקח שהוא מוטה לטובת ארגון המורים. ראוי שייענש. ראוי שלא יהיה בארגון המכבד את עצמו. בודאי שהתנהגות כזו לא יכולה לאפשר שיבחר למוסדות הארגון.

  שמולי מזכיר תלמיד הנתפס בהעתקה בבגרות ומבקש שלא תיפסל בחינתו.
  או את הנאשם הנשפט על רצח אביו ומבקש מהשופט לרחם עליו כיון שהוא יתום…

 3. תודה לאביעד על ההערה :

  אני מקבל את הערתך לגבי המפקח וזה יוכנס מיד לטקסט התמצית. מכיוון שהועלה כאן המסמך המלא, כל המעיין בו יגלה שאתה צודק. הפרוטוקול והמכתב של השופט נמצאים בנספחים.

  עם זאת, לא היתה כאן כוונה להיות מגמתי, השתדלתי מאוד לתמצת את הדברים בצורה מאוזנת.

 4. אביעד :

  יאיר כדאי מאד שתכבד את עצמך, הדברים החמורים נעשו ע"י שמולי בינג עם טעות של תלמיד המעתיק בבחינה ומעתיק גם את שם החבר שממנו העתיק. אח"כ בוכה שפוגעים בו כשהוא נענש…

  מה קרה? לצערך השופט מביע הערכה לארגון המורים על הניהול התקין של הבחירות ועמידה בלחצים מכל הכיוונים (שאתם מפעילים כדי לערער על תוצאת הבחירות).
  השופט אמר בצורה מפורשת וברורה שהכל תקין והבחירות ימשיכו להתנהל כראוי במועדם. כל התנהגותכם מראה שכל טיעוניכם שיקריים. המורים את דברם אומרים בקלפי.

  השמצות על רן ארז לא יעזרו!

  האם שמולי הוא המלך לו פיללתם?

  ניתפס שישלם!

 5. רביב נאוה :

  יאיר,אני מסכים אתך שחומרת המעשה של שמולי בינג לא מצדיקה פסילה אבל אתה נוטה להתעלם בעקביות מהבעייתיות בגישה של ר"ח: הם טוענים שכל המערכת רקובה ולכן פונים לבתי-דין חיצוניים, אבל התביעות נדחות. הם מתעקשים על מינוי מפקח חיצוני לבחירות, אבל גם המפקח לא משביע את רצונם, ברגע שהוא לא מחליט החלטות שנוחות להם. אז גם המפקח הוא משת"פ של הארגון, וגם בתי-המשפט, ועל מוסדות הארגון, אותו ארגון שרוח-חדשה רוצה להוביל, אין בכלל מה לדבר – ובכל הזמן הזה אף-אחד לא נעצר לחשוב אולי יש גם משהו, דבר קטנטן, שגם אנחנו, לוחמי הצדק מר"ח עושים לא בסדר. ואולי הסיבה לכך שהמפקח דוחה את הטענות שלהם (למשל בנושא מזכירי הסניפים) היא כי הטענות שלהם פשוט לא נראות לו מוצדקות?

  פוזיציית הקדושים המעונים של ר"ח היא זו שהובילה את שמולי להתבטאות האומללה שלו. וגם אתה, כשאתה יוצא כאן נגד התביעה, מתעלם מהעובדה שהיא הוגשה בהוראת המפקח. אז נכון, סנקציה של פסילה נראית מוגזמת – אבל אנחנו בתקופת בחירות, הכל מוגזם. משני הצדדים.

  ועוד משהו – לא הייתי מייחס לרן ארז לחץ. נקמנות כן, אבל מה בדיוק מלחיץ בשאלה אם אחד שמולי בינג יהיה ציר בוועידה או לא?

 6. שולה :

  אביעד ,
  הערכה על ניהול תקין של בחירות , מעידה על כך שהשופט באמת לא ידע מה קרה בשטח !
  בתי ספר רבים כלל לא פרסמו את ספר הבוחרים ואם כן אז ברגע אחרון.חלק מחט"ב כלל לא ידעו שיש בחירות שבהן המורים בוחרים ולא ידעו היכן הקלפי. תפקיד האירגון ליידע את חבריו (או את חברי הועד של בית הספר)ובזה כשל לחלוטין. מה תקין בזה ?!
  מזכירי הסניפים עשו תעמולה ואילו על נציגי רוח חדשה נאסרה הכניסה לבתי הספר בהוראת אירגון המורים .זה נוהל תקין של בחירות ?
  מזכיר לי התנהלות של משטרים ……
  מה ששמולי אמר הוא ביטוי לתסכול שחש ממה שקורה בשטח ודבריו הם כאין וכאפס למה שעשה האירגון בבחירות אלה.

 7. יאיר מלכיאור :

  לרביב ואביעד, שולי צודקת.
  חוץ ממעשה מטופש (לשלוח את המייל הזה לדן ארבל…), שמולי לא עשה שום דבר רע, הוא אמר שצריך לעבוד בשטח כי רואים שאף אחד לא מתייחס לטענות הרבות על הבעיות בבחירות.

  זה בדיוק מה שאשתי עשתה כשהיא ראתה התעלמות מוחלטת מהגורמים הרשמיים במקרה של בית הספר שלה, אז היא הביאה את המורות מבית הספר שלה לצד השני של העיר למרות העוול הנורא שעשה לה מזכיר המחוז (אגב גם מקרה זה הגיע לידיעת דן ארבל וזכה להתעלמות למרות הנתונים החד משמעיים).

  כל ההתנהלות של הארגון והדמגוגיה שלהם זה פשוט בדיחה עצובה מתמשכת.

 8. דליה :

  הנה הציטוט מתוך התגובה שנשלחה לבית המשפט בעניין שמולי בינג:
  "לכבוד המפקח על הבחירות נשלחה בטעות הודעת מייל במסגרתה קרא מר שמולי בינג, מפעילי התובעת 2, לכל הפעילים בתנועה שלא לפעול בהתאם להנחיות כבוד המפקח על הבחירות וכי "יש לנהוג כאילו אין מפקח". עוד האשים והשמיץ מר בינג את כבוד המפקח על הבחירות כמי שמוטה לטובת הנהלת הארגון וטען כי "חבל על המאמץ בניסיונות לייצר פיקוח אפקטיבי". על כך כבר נתנה וועדת הבחירות את דעתה והעבירה את הנושא החמור לטיפולו של בית דין החברים."
  ותגובה שלי בעניין: שמולי בינג מעביר הנחייה לראש מטה הבחירות שלו חנן רובין, המורה לפעילים לא לפעול בהתאם להנחיות השופט שהם עצמם הציעו למנותו כמפקח על הבחירות. זוהי התנהגות שאינה עומדת בכללי אתיקה מינימאליים. זהו גם זלזול בשופט ובבית המשפט. כל מי שמקל ראש בכך, מקל ראש בסדרי משפט ובסדרי בחירות. זה לא מעשה שובבות. זו אינה טעות מקרית. זהו מעשה זדון והוא נעשה ביודעין. אין שום הצדקה להתנהלות חמורה כזו.

 9. דליה :

  ר"ח עושה כל מיני תרגילים כדי לשבש את תהליך הבחירות. היא צועקת שהבחירות מוטות מראש ומושחתות, ובאותה עת מנסה להכניס מקלות בגלגלים. הנה דוגמא נוספת איך מתנהלת ר"ח ואיך היא מתייחסת לשופט שממנו היא בקשה לפקח.

  מתוך תגובת הארגון שהוגשה לבית המשפט:
  "עוד התברר, כי התובעים ניסו להפריע לניהול תקין של הבחירות ולשבש את הבחירות בבתי הספר והורו לוועדות הקלפי בבתי הספר להעביר את פרוטוקולי הבחירות למטה שלהם ולא לוועדת הבחירות. כך מתנהלים התובעים – על ידי חתירה תחת הוראות כבוד המפקח על הבחירות ובמטרה להפריע לניהול תקין של הליך הבחירות ולנסות להטות את תוצאותיו בדרך של תכסיסים ופעלולים. בעקבות ניסיון בוטה זה של התובעים לשבש את מהלך הבחירות נאלץ כבוד המפקח על הבחירות לפנות לבא כוח התובעים, עו"ד בך והורה לו להורות לתובעים לחדול מכך מיד."
  מה שעשה שמולי בינג זה רק פרט אחד בהתנהגות. הדברים פה מעידים שלר"ח יש מדיניות כללית לשיבוש הבחירות.

 10. דליה :

  דוגמא נוספת להתנהלות הפסולה של ר"ח היא ההטרדות הטלפוניות. הנה הכתוב בתגובה המשפטית לעתירת ר"ח: "אם לא די בכך, מאז שהוגשה בקשת התובעים "למתן הוראות" פונה התובע 1 עצמו ופונים פעיליהם של התובעת לחברי וועדת הבחירות בפניות רבות לטלפונים הסלולאריים האישיים שלהם, בטלפונים למקום עבודתם, ובטלפונים לביתם תוך הטרדה של ממש ותוך פגיעה של ממש בפרטיותם בעבודתם הפרטית, והכל, במטרה כנראה, להשפיע על החלטותיהם ובניגוד להוראות מפורשות של כבוד המפקח על הבחירות אשר הורה כי פניות לוועדת הבחירות תיעשה דרך המזכירות ולא באופן אישי. לאור דברים אלה, נאלצה וועדת הבחירות לפרסם ביום 9.2.10 הודעה באתר הארגון המורה שוב כי פניות לוועדת הבחירות ייעשו אך ורק באמצעות מזכירת וועדת הבחירות…………"
  אל לה לר"ח להציג עצמה כאילו היא וחבריה הם הטובים והארגוןופעיליו הם נציגי השחור. לא זו היא האמת. חברי ר"ח פונים וחוזרים ופונים לנציגים שנבחרו ומפעילים עליהם לחץ לבחור בעד ר"ח. הם מפעילים לחץ אישי על אנשים לא רק על אנשי וועדת הבחירות. הם עצמם מלכלכים, ואחר כך מאשימים בלכלוך את הצד האחר.
  כך גם לגבי הפורום. ר"ח החליטה לחסום את הפורום לכניסה, ואחר כך באה וטוענת שהשחיתו לה את הפורום. דבר שלא היה ולא נברא.
  מי שיוצר אווירה גרועה, אווירה של חוסר אימון, זוהי ר"ח. אל לה להתפלא על חוסר האימון שהיא יוצרת סביבה מצידי ונראה שגם מצידם של רבים אחרים.

 11. שי כהן :

  אני לא תומך ברוח חדשה, וגם אינני חבר בארגון המורים, אבל חשוב לי לומר דבר על שמולי בינג
  כחבר מוביל בהקמה וההובלה של מספר ארגונים ויוזמות חברתיות בעלות משמעות שמולי הותיר בי רושם יוצא דופן של מנהיג חברתי אמיתי, מעמיק חשיבה ונאמן לעקרונות ראויים. התרשמתי מיושרו והיכולת שלו ובפרט- העשייה בחינוך במסגרת מעגלי צדק, עשייה שלא רק הייתה מועילה וראוייה כשלעצמה, אלא גם הביאה אל תוך מערכת החינוך (וגם אל תוך מעגלי צדק) ראייה שורשית ומתוחכמת, ותעוזה בצדה, של זכויות עובדים והאחריות להן
  קשה להבין, מקריאת הטקסט עצמו ( דיון מעניין כאשר האשמתו של אדם נוגעת לטקסט בלבד, ולא לפעולה) כיצד מישהו מבין ברצינות כי מדובר ביותר מהתנסחות לא עדינה וטעות בכתובת המשלוח

  כל הפרשנות המוצגת בתלונת הארגון זועקת מציניות ונסיון להאחז בבדלי דברים כדי לפגוע באחד ממובילי קבוצה המתמודדת בבחירות כנגד המנהיגות הקיימת

  שוב, בלא שום תמיכה במי מהצדדים, העניין הזה נראה לא טוב, ולא מצדו של שמולי בינג

 12. עמי וטורי :

  מאחר שחברי שי כהן התבטא פה חשוב לי לחזור ולהדגיש את מה שגם מובן מאיליו מדבריו של שי והוא שלכוח לעובדים כארגון אין שום עמדה ביחס לבחירות בארגון המורים. אני איני מכיר את הנפשות המעורבות. נטייתי הטבעית היא לסלוד ממי שנעזר בבעלי הון ובבתי משפט בנסיונו לכבוש ארגון עובדים. מאידך אני גם לא יודע עד כמה שליטת המנגנון בארגון המורים הופכת את הבחירות בו לכאלו שתוצאתן ידועה מראש. כעקרון התקנון של ארגון המורים הוא אחד התקנונים היותר איגוד מקצועיים ראויים מבין אלו של הארגונים הגדולים. הוא הרבה פחות טוב מזה של כוח לעובדים להבנתי נטולת הפניות:) אבל הוא וודאי עדיף על זה של הסתדרות המורים וההסתדרות הכללית. ובכל זאת גם תקנון טוב יכול להתקלקל ע"י אנשים פחות טובים.

 13. יאיר מלכיאור :

  דליה

  אני כבר מכיר אותך זמן לא קצר ולמדתי להעריך מאוד את הדברים שאת עושה. אני חולק עליך לגבי ר"ח ואת יודעת את זה ואני חושב שזה לגיטימי שיהיו לנו דעות שונות בענין.
  אבל אני מבקש שלא תצטרפי אוטומטית גם לשטויות שהארגון מוציא, את יודעת טוב מאוד להבדיל בין דברים רציניים למגוחכים!
  כתבת כאן: "שמולי בינג מעביר הנחייה לראש מטה הבחירות שלו חנן רובין, המורה לפעילים לא לפעול בהתאם להנחיות השופט", את יודעת טוב מאוד שאי אפשר להבין זאת מהמכתב בשום צורה!
  בדיוק להיפך. הוא כותב שאין מה לצפות מהארגון לפעול בהתאם להנחיות המפקח, והמפקח לא מיישם את המדיניות שהוא מכתיב (בעיקר כי הוא לא יכול), לכן הוא אומר לפעול כאילו אין מפקח, לא לצפות שהארגון יפעל כמו שהוא אמור או שמישהו ימנע ממנו לעבור על הכללים שוב ושוב.
  זה מה שנאמר שם, בבקשה אל תעמידי את עצמך בסיטואציה בה את כותבת דברים כאלה, כי זה מעמיד את הדברים החשובים שאת כותבת באור פחות רציני וחבל.

 14. לעמי וטורי :

  ר"ח מדברת על שינוי שיטת הבחירות, מהמצב הקיים ,לעריכת בחירות ישירות. בשעתו קראתי באיזשהו מקום מסמך שלהם, על שינויים בתקנון ובשיטת הבחירות.

  ולשי, בהזדמנות זו, לא ברור אם יש כאן טרגדיה או קומדיה.

  מקריאת הפרוטוקול, ברור שלא מתעסקים עם שופטים.

 15. שושי פולטין :

  יש כאן בעיה עקרונית –
  מזכירי הסניפים הם אלה שמנהלים את מערכת הבחירות. זאת עובדה ידועה לכל.
  יהיו מזכירי הסניפים צחים כשלג ככל שיהיו, עצם העובדה שהם מצהירים בצורה גלויה על תמיכתם באחד מהצדדים, (רן ארז) , עצם העובדה שהם מקבלים שכר על עבודתם, זה כבר מעלה חשד על ידי הצד השני לחוסר אובייקטיביות והצד השני מרגיש נפגע.
  נוסיף לזה מקרים כמו זה שהביא יאיר מלכיאור בפוסט "בחירות בארגון – בחירות דמוקרטיות כאילו" http://www.blacklabor.org/?p=16143 רמת התסכול גדלה.
  אינני מכירה את שמולי בינג, שמעתי אותו פעם אחת בלבד, גם לא נכנסתי לעובי הקורה של כל המקרים אשר נפסלו על ידי וועדת הבחירות, אני רק יכולה לראות את התסכול מבין השורות. התסכול הגדול זועק גם מדבריו של יאיר מלכיאור כאן ובפוסטים אחרים.

  אין ספק שהרוח החדשה העלתה למודעות את הבעייתיות במבנה הבחירות בארגון.
  אני חוזרת שוב על אמירה קודמת שלי – אני מקווה שבוועידת הארגון ישכילו לשנות את הליך הבחירות.
  זוהי אחת הנקודות הדורשות שינוי מיידי.

 16. שושי פולטין :

  נקודה נוספת ששכחתי לציין בתגובתי הקודמת היא שמזכירי הסניפים גם הם מועמדים בעצמם…

 17. דודו רוטמן :

  ליאיר, לא נמאס לך שוב ושוב לפרשן ציטוטים הנוגעים לאנשי ר"ח? זה מזכיר את הפרשנויות לקטעי הדרשות של עובדיה יוסף. שמולי בינג נראה כאיש ראוי והגון, והלוואי והוא עוד יהיה מועמד לראשות ארגון המורים בעתיד. אבל ההתנהלות של ר"ח כסיעה (לעומת זו של מועמדיה כיחידים) עברה כבר את גבול המביכה. פניות חוזרות ונשנות לבית המשפט. דרישה לעקוף החלטות מפקח שהם גאים במינויו, הקמת פורום פתוח לכל ונטול צנזורה והפלתו לאחר הבחירות. כרגע זה נראה סוג של הסתובבות רוויית פניקה. אני גם מסכים עם וטורי לגבי תקנון הארגון. כמו שאני מסכים עם שושי לגבי הצורך בשינוי שיטת הבחירות שנראית אנכרוניסטית. בכל אופן, המשחק צריך להתנהל על פי כלליו, ולא באמצעות פנייה לשינוי הכללים כל פעם שמפסידים בו.

 18. רביב :

  גם אני מסכים עם דלי ועם וטורי, הבעיה היא שהם סותרים אחד את השני.

  מהדברים של אנשי ר"ח אני מבין שהבחירות הן כבר מזמן לא בעד או נגד רן ארז, כפי שהם הציגו בהתחלה, אלא בעד או נגד "רוח חדשה", ואני לא בטוח שרוב המורים רואים אותן כך.

  מה שצריך לשנות, לדעתי, הוא לא את השיטה האישית-ולא-סיעתית (יש מקום לשינויים אחרים במכניקה של הבחירות) אלא את הארגון סביבם. אני לא רואה מישהו אחר, חוץ ממזכירי סניפים בשכר, שיכול לקבוע איחודים של בתי ספר בכל מחוז. אני גם חושב שההשפעה של האיחודים האלה על התוצאות הרבה פחות דרמטית מכפי ש"רוח" מנסים להציג (שמולי בינג טוען שכל גורל הבחירות יוכרע עליהם, וזה קשקוש). מצד שני, לא יתכן שהאיחודים הללו ייקבעו ויתפרסמו בשבוע בו מתחילות הבחירות ותוך כדי בלאגן נוראי. זה יוצר מצב שגם אם כולם צדיקים ופועלים בתום-לב, טוב זה לא נראה.

 19. משה כהן :

  התגובות כאן הם ברובם פשוט ביזיון ורואים שהם נעשו ע"יאנשים שמקבלים שכר מרן ארז. רן ארז, שבית משפט כבר קבע שמדובר בעבריין, ממשיך בנוהליו הרגילים ומתוך לחץ לא פירסם את פנקס הבוחרים, לא הודיע למורים על הבחירות, בפעם הראשונה שנכתב מאמר על הבחירות בקשר עין היה רק לאחר הבחירות. ציוותו בתי ספר קטנים רק לבתי ספר גדולים שרן ידע שהוא מנצח בהם , ובשיא חוצפתו הוא באמצעות ועדת הבחירות פסלו עשרות מורים שנבחרו כנציגי בתי הספר שלהם אך ורק מנימוקים טכנים , שכמובן לא היה להם שום משמעות כשדובר בנציג של רן.
  לצערינו רן ארז הצליח לסובב את המפקח (שהתגלה כאדם חלש אופי) על האצבע, והמפקח קנה כל מה שהוא אמר. המייל של שמולי בסך הכל אומר ותקראו אותו טוב . שאסור לחכות לתשובות מהמפקח (כי אין סיכוי שהוא יספק אותם , כפי שאכן קרה ) שמזכיר הסניף (שיהיה ברור למי שולט בפרטים שהוא עובד של רן ארז) לא ממלא אחרי הנחיות המפקח . וכל מה ששמולי כתב לחנן הוא לא לחכות לתשובה של המפקח ולהמשיך לעבוד וחס חלילה לא להתעלם מהנחיות שלו עצוב מאוד לראות את ארגון המורים שלנו. כל כך ברור למה מצב החינוך כל כך גרוע .

 20. ארטור -לשמולי בינג :

  אני מניח שאתה בודאי קורא את הנכתב באתר זה בעניינך

  אני כותב בעיקר בנושא אופק חדש אך לא יכולתי שלא לקרוא את ההתנצחויות בענינך .

  מכיוון שהפכת להיות אחד מראשי תנועה ,ותנועתך (ואולי בניצוח שלך ) פעלה מתוך הבנה שבית משפט הוא יהיה הגורם שיכוון את הבחירות שיערכו בצורה נוחה יותר לתנועתך .ותוצאת הדיון המשפטי היתה הצבת שופט לפיקוח ,אך טבעי זה יהיה שכל האנשים באירגון שהיו נשוא תביעותכם לבית המשפט בשנה האחרונה רואים את זכותם לתבוע מימך בבית הדין של הארגון ואח"כ אולי בבית משפט רגיל לשמור על הכללים שהגדיר השופט .
  לשיטתך ולשיטת תנועתך בית הדין /המשפט יהיו הפוסקים בעניין .
  לכן אין לך על מה להלין .
  אגב אני מקבל את גרסתך לגבי ההקשר בהם הדברים נכתבו ויש אולי עוד כמה בדיעה זו .
  אך בית הדין/בית המשפט הם הקובעים .

 21. דודו רוטמן :

  משה, אשמח לדעת מי מהמגיבים ב"עבודה שחורה" מקבל לדעתך את שכרו מרן ארז.

 22. יאיר מלכיאור :

  משה,
  אף אחד מהמגיבים כאן לא מקבל שכר, לא צריך להתנהג כמו רן ארז ואנשיו וסתם להמציא האשמות (חוץ מזה שרן ארז לא מבזבז כרגע זמן על אתרים שלא משפיעים על הבחירות…), יש כאן אנשים שחלוקים בדעותיהם וחלקם הגדול (על אף שאני לא מוצא בכך הגיון) תומך ברן ארז.

  אני באמת מקוה שלפני שהם התחילו לתקוף את ר"ח הם בדקו ברצינות את הדברים והגיעו למסקנות הפוכות לשלי ולשלך, זה מותר לגיטימי וראוי.

  לגיטימי גם מה שחלקם עשו, שזה להיתפל לכמה נק' לנפח אותם הרבה מעבר לכל פרופורציה ולזרוק האשמות ורפש.
  מי שיוצא אדיוט במקרה כזה (כמו למשל ההאשמה המגוכחת של שמולי) זה הם בעצמם, אם זה מה שהם רוצים הם מוזמנים.
  אבל כשאתה זורק האשמה חסרת בסיס כזו במגיבים אתה מעמיד את עצמך בדיוק באותה הסיטואציה.
  מה שאתה כותב בשאר התגובה הוא נכון, אבל מי יכול לשים לב לזה כשאתה פותח באמירה מופרכת.

 23. ארטור -ליאיר מלכיאור :

  יפה כתבת למשה ,אך התעלמת משום מה מקביעתו שבית משפט קבע שארז עבריין .
  אני לא זוכר פסק דין כזה .
  בדרכך להסביר למשה איך לא להתנהג אתה נותן דוגמא (על רן ארז ואנשיו) שבדיוק הפוכה להסברך כי אתה מטיח בהם האשמות !!

  הכותבים באתר זה שנראים בעינך תומכי רן ארז הינם חרדים להשארות הארגון חי ,שלם וחזק מול האוצר הדורסני .עמדת רובם היא שאין לחברי רוח חדשה סיכוי טוב להצליח לעמוד בפרץ.לכן הם תומכים בארז .

 24. יאיר מלכיאור :

  לארטור:
  משה כנראה התכוון לביקורת החריפה שמתח בית המשפט על התנהלותו:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=1092194

  אני מאשים אותם בזה שהם טופלים האשמות מגוכחות באויר כגון:
  – ר"ח היא מזימה להפרטת מערכת החינוך.
  – ר"ח = וסרמן = אופק חדש.
  – הקשקוש האחרון לגבי שמולי בינג.
  – ר"ח בובות של בעלי הון.
  אני מאשים אותם בשימוש בסיסמאות האלה ללא שום קשר למציאות וכמובן שללא שום הוכחות, זה דומה בעיניי להאשמה שיש כאן מגיבים בשכר.

  אני יודע שרוב הכותבים התומכים ברן ארז עושים זאת מהמניע אותו אתה מציין.
  במקום להבליט זאת תוך הסתייגות מהדרך המחפירה בה רן ארז מנהל את הארגון, רבים הפכו לשופרות של כל דמגוגיה שרן ארז מוציא, על זה אני מיצר.

  האמירה האחרונה שלך היתה הרצינית הראשונה שתמכה ברן ארז שהאמרה כאן.
  אני חולק עליה אבל מכבד את זכותך לחלוק עליי ולהעדיף את הכוח של הארגון (לדעתי יהיה לו יותר כוח עם ר"ח אבל על זה אפשר לדון) על ההגינות והדמוקרטיה שר"ח מנסה להביא לארגון.

 25. ליאיר :

  "הכותבים באתר זה שנראים בעינך תומכי רן ארז הינם חרדים להשארות הארגון חי ,שלם וחזק מול האוצר הדורסני .עמדת רובם היא שאין לחברי רוח חדשה סיכוי טוב להצליח לעמוד בפרץ.לכן הם תומכים בארז" .
  (ארטור תגובה 23)

  ארטור חוזר במשפט זה על מה שכבר טען כאן פעמים רבות קודם לכן, וכמוהו אחרים.

  קריאת הדברים מלכתחילה ללא עמדות קדומות, היתה מאפשרת להבין אותם כבר בקריאה ראשונה.

 26. מיכאל לינדנבאום :

  ל-24 ,
  כאשר אתה קורא על הכוונה "ללטף" את האוצר הדורסני,ועל מעורבות בעלי-הון שבהגדרה אויבי העבודה המאורגנת,מעניין מהיכן אתה שואב את בטחונך באמירתך:"לדעתי יהיה יותר כח לאירגון עם ר"ח".
  אולי אני לא מבין משהו?

 27. יאיר מלכיאור :

  ל-25
  אני מסכים שכתבו את זה, אני גם יודע שזה נכון.
  למרות זאת כמעט כל מה שקראתי היו הכפשות שטותיות של ר"ח ולא אמירה כזאת שהיא מורכבת ולגיטימית.
  זה שתומכים ברן ארז מהסיבות האלה לא אומר שר"ח זו קונספירציה אפילה להריסת החינן הציבורי בישראל, זה הכל.

  למיכאל:
  עם האוצר צריך לדעת לעבוד, אני מכיר אנשים שהצליחו להשיג דברים מדהימים תוך התמודדות נכונה עם האוצר (גם פעילי ר"ח מכירים ועובדים עם אנשים כאלה). רן ארז הוא לא אחד מהם, הוא לא השיג כלום.

  לר"ח יש תמיכה רחבה (גם מצד אנשים שחולקים על העמדות הכלכליות שלהם). באופן כללי אני מאמין שארגון שמטרתו לקדם את החינוך בישראל, ומגבש לצורך הענין חזית רחבה של פוליטיקאים, אקדמאים, אנשי תרבות, אנשי תקשורת וגם אפילו בעלי הון כשבראשם ארגון המורים, יוכל להשיג מראש הממשלה משר האוצר ומנערי האוצר המון.
  זה כוח, אנשים הם כוח, רן ארז לא מביא איתו אנשים הוא מביא רק כוח וגם הכוח שיש לו כבר לא כל כך מאיים. הוא כבר השתמש בנשק יום הדין שלו, השביתה הארוכה בתולדות המדינה והתקפל בלי שום הישגים.
  איך הוא יכול אחרי דבר כזה להשיג משהו מהאוצר? הם כבר יודעים כמה קל לקפל אותו!

  האם ר"ח יצליחו? אני לא בטוח אבל אני חושב שיש להם סיכוי הרבה יותר גדול להצליח להשיג הישגים משמעותיים לחיזוק החינוך הציבורי בישראל ולשיפור תנאי ומעמד המורים.
  האם הסברתי את עצמי מספיק?

 28. ליאיר :

  "גם פעילי ר"ח מכירים ועובדים עם אנשים כאלה".
  אפשר לקבל שמות בבקשה?

  כולנו אכן מכירים אנשים שהצליחו להשיג דברים מהימים תוך התמודדות נכונה עם האוצר – סמי עופר למשל.

  מהן הדוגמאות שלך? מה הרלבנטיות שלהן למקרה של המורים? ומי הם האנשים שאתה מדבר עליהם?

  ומה זאת אומרת "תמיכה רחבה גם מצד האנשים שחולקים על העמדות הכלכליות שלהם"?
  אז במה הם בדיוק תומכים, אם יש ביניהם מחלוקת על העמדות הכלכליות?

  אז אתה מבין – שבועות כבר חוזרים ושואלים פה את השאלות האלה, ותשובה אין.

  במקום זה מקבלים האשמות על ונספירציה, פירושי רש"י וכד'.

 29. מיכאל לינדנבאום :

  ליאיר,
  "עם האוצר צריך לדעת לעבוד".
  האוצר דורסני ומקדם בכל מקום עבדות קבלן על חשבון עבודה מאורגנת.אשמח לקבל דוגמאות של שכירים ש"ידעו לעבוד" עם האוצר.
  אני לא יודע מה זה תמיכה רחבה,אני יודע על אינטרסים כלכליים.אם המדיניות של האוצר(ביבי+ברק) הוא לשבור השכירים,
  אני לא יודע איך תצליח במקום שכולם נכשלו(כאשר לא הפעילו את כל הכח).
  מאיפוא האופטימיות?
  "כמה קל לקפל את ארז".בינתיים אכפו את "אופק חדש" על הסתדרות המורים שנכנעה ללא קרב אחרי שוסרמן מכר אותה לאוצר.
  אתה הרי מסכים שאופק חדש זה רע,אז אם רן ארז בלם אותה וארגון המורים נהנה מהתנאים הישנים המשופרים יותר,אז במה בדיוק הוא נכשל?
  כל אחד הסביר עצמו.צריך רק לשאול את המורים של "וסרמן" מה הם חושבים שעדיף יותר.
  כל טוב

 30. יאיר מלכיאור :

  רן ארז לא בלם את אופק חדש, לא ניסו לכפות אותה עליו הוא בסך הכל היה צריך להגיד לא.

  יש שורה של דוגמאות לדברים שבהם גדלו תקציבים בשנים האחרונות, לדוג' כמה חוקים שחה"כ לשעבר מלכיאור (ג"נ מדובר באבא שלי) העביר: חוק הספריות, חוק 12 שנות לימוד חובה (שעולה מאות מיליונים), החינוך המשלב, מרכזי סיוע לנפגעי תקיפה ועוד. אלה דברים שבהם גדל התקציב שהמדינה נותנת לפרויקטים האלה ונוספו תקנים של עובדי מדינה.

  מול קואליציה רחבה של חכי"ם אותם רן ארז לא יכול לאחד אבל ר"ח יכולה (לא בטוח שתצליח אבל יש לה סיכוי) אין לנערי האוצר הרבה מה לעשות.

  ואגב אני אמנם מתנגד לאופק חדש אבל תתפלא לשמוע שאני מכיר כמה מורים שדווקא מרוצים מתלוש המשכורת החדש שלהם שמגיע בעצם על אותה עבודה (כך לדבריהם) אז כנראה שגם שם זה לא שחור לבן (ואני חוזר ומדגיש שאני מתנגד לאופק חדש).
  וחוץ מזה וסרמן לא מועמד אלא דודי פרידמן, והוא מתנגד לאופק חדש ומציע דברים אחרים לגמרי, טובים בהרבה בעיניי (גם מעוז לתמורה של רן ארז שזה בעצם כמו אופק חדש).

 31. מיכאל לינדנבאום :

  ליאיר,
  לנוחיותך אני מצטט שניים מהאורים והתומים שלי.
  1)ארטור
  1.. ארטור :
  19 בינואר, 2010 בשעה 22:28
  לאיתי שמציע את אופצית ההימור שיהיה טוב
  לקורא מירושליים ששוכח שהכסף אינו אצל ארז אלא באוצר ,
  לנעמי בעלת המאמר המדהים וכושר הניתוח החד ,
  למיכאל שמתפוצץ ובצדק כי הוא כבר בעומק הפוזיציה .
  האופק החדש כבר כאן וכמאה אלף מורים עתידים לאכול את החצץ שכרוך בהפעלתו .
  משרד החינוך התחיב להסתדרות לשפר תנאי האופק בדיוק להסכם שיחתם עם הארגון,
  ולכן אין למשרד החינוך שום מניע שלא להוריד את הארגון על הברכיים בדיוק לגובהו
  (הנמוך) של האופק .
  אין שום הימור איתי, האוצר קלקל באופק כמעט כל סעיף .בזוית הראיה של האוצר
  תנאי המורים היום הינם טובים מידי והיחידי שמונע מהאוצר לשנותם הינו ארז .אם
  האוצר היה מבטיח למורים פסטוקים ושקדים ארז מזמן היה לוקח ,אך האוצר סבור שהוא
  צריך לקחת את הפסטוקים ואפילו את הגרעינים השחורים של המורים .אין ספק בכיוון
  הזרימה של הפיצוחים .כדי לבלום אותה ארז הוכיח מצוינות ,ודודי ספק יכול .
  מסקנה : בעת הזו יש לבלום תנועה יש לבלום שינויים יש לקפוא במקום .
  מה לעשות שבמקום להודות לארז על שזה בדיוק מה שהוא עושה , מאשימים אותו
  בקבעון ,קפאון ובבלימה .
  מסקנתי ארז עוד יתגאה בכל סעיפי ההאשמות נגדו כי הם הם שמונעים את כיסוח
  זכויות המורים בידי המעסיק .

  2)מאמר הייסוד של חברתי למאבק נעמי חיצין."מי אחראי למעמד המורה"?
  http://www.blacklabor.org/?p=16014

  כל טוב

 32. ליאיר :

  אבא שלך היה ח"כ מעולה, וחבל שאיננו בכנסת. הוא אכן עשה עבודה חשובה בוועדת החינוך. (למיטב ידיעתי חוק חינוך חובה ל-12 שנים הועבר ע"י זבולון המר ע"ה).

  ועדיין אינך נותן את השמות של תומכי ר"ח. אתה מתכוון לחברי כנסת? מיהם?

 33. ארטור :

  ליאיר
  אני קצת מרגיש שאתה שוטף לי את המוח בעניין העברינות של רן .
  איזה מוישה זורק טענת עברינות ואתה מתוך כאילו מחשבה שאתה יוצא בסדר אתה דוחף לי קישור על נזיפות של השופטת ברן .

  אף אחד מהכותבים כאן אינו עולה חדש וכשרוח חדשה בונה את התנהלותה על סמך פסקי דין בתביעות שהיא יוזמת ,אני מצפה שיסתתמו כל טענותיה המשפטיים בהקשר לרן ארז האדם ובמיוחד כאשר בית משפט מחליט שאין לפתוח לרן אפילו דיון משמעתי .
  רן לא קיבל עונש "נזיפה" וכן לא קיבל עונש "ביקורת חריפה " .
  כפי שכתבתי תוצאה יחידה של הדיון שאין להעמידו לשום דין .

  את כל שנכתב מעלה אינני כותב כי אני מקדש את ההליך המשפטי אלא רק כי נדמה ונראה שרוח חדשה רואה בהליכים המשפטיים דרך עיקרית וכדאי לכן להצמד לעובדות המשפטיות .
  אבל זו רק הקדמה .

  הנושא העיקרי שבעיתי בכתיבתך בתגובה 30 הינה השורה הראשונה.

  "רן ארז לא בלם את אופק חדש, לא ניסו לכפות אותה עליו הוא בסך הכל היה צריך להגיד לא."

  איך אתה יכול לכתוב דבר כזה ?
  מה זאת אומרת לא ניסו לכפות את האופק עליו ?
  איך אתה מכנה את הכנסת כמה אלפי מורים חברי אירגון המורים לאופק נגד רצונם למרות מחאותיהם בניגוד להסכמת רן ארז ותוך השגת גושפנקא מבית משפט ?
  האם אתה מודע שהעילה החוקית לדחוף אלפי מורים חברי ארגון להסכם שנחתם ע"י ההסתדרות היתה שהם מהווים רק כ45% מחטיבות הבניים ולכן הארגון היציג לצורך קביעת תנאי תעסוקתם הינו ההסתדרות ?

  רן ארז בסך הכל צריך להגיד לא ?

  רן אומר לא ,בכל דרך אפשרית אך הלא שלו מונע כיסוח תנאי השכר של המורים ,וזו כבר פרשה שעולה כמה מיליארדים של שקלים בשנה .
  בזוית הראיה של האוצר תשובת הלא של ארז עולה יותר מידי כסף ,וכרגע המשימה להיפטר מהאיש .

  לצערי כל הססמאות וההאשמות שאתה פגוע מהן (בתגובתך 24) משקפות את המציאות הכלכלית שתנסה בכל דרך לבלום את ארז .אולי אנשי רוח חדשה תמימים שאינם מודעים לאינטרסים הכבדים שמסביב ואלי עושים את עצמם .

  ראיתי ביום חמישי הופעה עלובה של שחקן כדורגל (רוזנטל) שהחליט להיות מאמן נבחרת ישראל סיבותיו והסבריו במסיבת העיתונאים היו עלובים ומצחיקים ובעיקר כשהתקשה לתת ולו סיבה רלונטית אחת .אני חיב לומר שהוא הזכיר לי את סיבותיה של רוח חדשה .
  בנקודה חזקה אחת היה לו פור גדול בהשוואה לרוח חדשה וזה בעניין שהוא ביקש להבחר במקום מאמן שגמר את הסוס.

  ועוד עניין -אתה כותב "שאתה מכיר כמה מורים שדוקא מרוצים מהתלוש החדש שמגיע בעצם על אותה עבודה"

  קצת חבל לצטט שטויות .זה מתאים לעיתונים שמצטטים "אישה אחת אמרה "
  לעניין "אותה עבודה " מורה באירגון שהיא אם ומחנכת כיתה עובדת היום במשרה מלאה 19 שעות פרונטליות בשבוע וכן יש לה 2 שעות שהיה לענינה .באופק היא תעבוד 23 שעות פרונטליות וכן 4 שעות פרטניות עם קבוצה קטנה של ילדים וכן 7 שעות שהיה .אם זה נראה עבודה זהה/דומה גם ילד קטן ישיב נכון .
  זה שמורה מרוצה מהתלוש אינו מעיד כלל שהיא יודעת לחשב או לעשות השוואת שכר לפני ואחרי .
  כל שכן לרובן הגדול אין יכולת לזהות שקצב ההתקדמות של השכר באופק נמוך בהרבה וכן ההשלכות לפגיעה בפנסיה הינן מורכבות וקשות להבנה .
  בלי שום רצון להעליב :בדרך כלל נפש המורים במערכת מתאימה לחינוך ,להדרכה, ללימוד , וכו, הנשים הללו ממש לא מותאמות להתעסקות ולהתחשבנות בעניני שכרן.
  אך אין זה נותן לשום גורם את הזכות לעשוק את זכויותהן .

 34. יאיר מלכיאור :

  ארטור:
  כמובן שראית הופעה גרועה של ברקוביץ' לא של רוזנטל…
  את המאמן הקודם כבר החליפו, אז הטיעון הוא לא כפי שהצגת להחליף מאמן זקן שגמר את הסוס. זו דוג' יפה בעיקר כי היא לא מדגימה שום דבר..

  הלא של ארז לא עלה אגורה לאוצר, כי הם לא הגדילו תקציבים כמו שעשו באופק, הטיעון הזה הוא פשוט לא נכון (עובדה שמשרד החינוך היה צריך לסגור המון פעילויות כדי לפנות תקציב כדי להפעיל את אופק.
  ההקשר של חטיבות הביניים הוא תחום אפור שאכן הוא הפסיד בו (עוד הוכחה ל"כוח" הרב שיש לו…)

  האוצר לא שם לו שום משימה בקשר לאיש רן ארז, זו סתם תיאורית קונספירציה.
  מה שאתה כותב על ה"תמימות" של ר"ח זה ממש לא נכון, אל תשכח שהם אלה שגייסו את האנשים הרבים שתומכים בהם ולא הפוך!

  ר"ח זו לא יוזמה של נערי האוצר או של בעלי הון או של הכל חינוך, ר"ח היא יוזמה של מורים רבים שהיו פעילים מאוד סביב שביתת המורים, שמרגישים שהם לא מיוצגים ושרן ארז פוגע במעמדם כמורים ובתנאיהם.
  על זה הם קמו ועל זה הם נלחמים, כל תיאוריות הקונספירציה למיניהם הם בריחה מהנק' הזו. ר"ח קמה כדי להציל את החינוך הציבורי תוך שיפור מעמד ותנאי המורים, זו המטרה שלהם, אתה מוזמן לקרוא עוד באתר שלהם הכל מפורט שם, תתייחס לזה ולא לדברים שהם לא.

  אני מסכים איתך לגבי ה"מורים שאני מכיר", זה כמובן לא אומר כלום.
  אבל אני פשוט מכיר בית ספר בירושלים שבו חצי מהמורים באופק חדש וחצי בתנאים של קודם, אלה שנשארו בתנאים הקודמים ממש ממורמרים. רק רציתי להביא את הדוג' הזאת כדי להגיד שאופק חדש זה לא רק רע יש בו גם נק' טובות זה הכל.

 35. איתי :

  קודם כל תודה על שאתה מקפיד לשמור על דיון שהוא מאוד מאוד לעניין ונטול השמצות. בזכות הסבלנות שלך למדתי שאופק חדש היא ככלל תוכנית גרועה. אינני יודע להעיד על אחרים, אבל עבורי זה היה יותר משכנע מעשרות מאמרים ומכתבים נגד אופק חדש שפורסמו באתר זה.

  המקום שבו אנו חלוקים כזכור לך הוא השאלה האם ההסכם רע לכל המורים (כטענתך) או לחלקם (כטענתי).

  בנקודה הזו אני מרגיש שהגעת עם יאיר לאותו מבוי סתום שאליו הגענו בדיון קודם. אתה טוען כי מורה שאינו מרוצה הוא זה ש"הבין" ומורה מרוצה הוא זה ש"לא יכול להבין" (וחבל שדווקא שם עברת ללשון נקבה).

  גם כאשר מדברים על סימולציות אתה טוען שהרצה של הסימולציות ע"י מי שאינו מבין בתחום מייצרת מסקנה מוטעית (למשל ע"י השלום בורוכוב הזה, שעלי עשה רושם לא מספיק רציני). כאן נתקעתי, שהרי בקיאותי בחומר בבירור אפסית לעומת בקיאותך, ואפילו אין לי ידע בחשבות שכר כמו של האדון בורוכוב. אז מה הטעם שאריץ סימולציות, אם במילא תגיד לי שהמסקנות שלי שגויות?

  לכן אני רוצה להציע לך את ההצעה הבאה – עבודה שחורה תחפש מסגרת מתאימה ומכובדת יותר מטוקבקים ופורומים שבה אתה תוכל לנהל את הדיון הקונקרטי על סימולציות שכר ופנסיה מול מומחה מטעם הסתדרות המורים, וציבור המורים יקרא וישפוט. מה דעתך?

  איתי

 36. מיכאל לינדנבאום :

  יפה מאד,
  מאחר שמגיב 35 או יאיר נתקלו באדם שמכיר טוב יותר מהם את אופק חדש,והם מבינים שאי-אפשר לשחק ב "יש האומרים כך ויש האומרים אחרת",נמצא פתרון הפלא.

  בואו נעביר את הדיון למסגרת שקטה יותר ו"מכובדת" יותר הרחק מהעיניים הבוחנות של קוראי ע"ש הפופוליסטים.אח"כ "ציבור המורים ישפוט".

  בא ארטור ואומר שהמלך עירום,אז מה יותר טוב מאשר ל"קבור" את העסק במסגרת מכובדת.

  כשרוצים ,בממשלה ובכנסת, לקבור נושא,האמצעי הבדוק ביותר זה להעביר אותו לועדה .

  זה גם מה שעושים כל כלי התקשורת המשתפים פעולה עם האוצר בהפרטת החינוך ובתכנית הזדון "אופק חדש".

 37. שושי פולטין :

  הוחלט להשעות את שמולי בינג מהארגון למשך שנה…
  ראו :
  http://www.irgun-hamorim.org.il/content/שמואל%20בינג%20-%20החלטה%2022.2.10.pdf

 38. ירושלים האחרת » נצחון הטמטום- פוסט אורח :

  […] לכאורה התמקד באופן קטנוני ומייגע במייל בעייתי ששלח שמולי למפקח.  אבל למעשה היה זה רק חלק ממהלך רחב יותר של […]

 39. גבי :

  אומר לכולכם, משני הצדדים, דברים שלא נתקלתי במורה החולק עליהם:
  א. אין ספק שרן ארז ניראה רע מבחינה תקשורתית. כל אדם שאינו בקי בנושא נרתע מרן וממה שהוא מייצג.
  ב. רן הוא היחיד מכל פעילי השטח, הן של הארגון והן של ההסתדרות, שעמד איתן מול נערֵי/דורסנֵי/דרקונֵי/שחצנֵי האוצר! מי שהרס את מאבק המורים וריסק את השביתה (שזכתה אפילו לאהדת הציבור) היה מנהיג ההסתדרות וסרמן, שנכנע והתקפל והפיל את כל חברי ארגונו ל"אופק חדש".
  ג. הבעיה הקשה של הארגון היא שרק הבקיאים בחומר מעריכים את רן על פועלו ועמידתו, אך לא על התנהלות התקשורתית והאישית.

  הטרגדיה של מורי העל-יסודי היא שהם צריכים להחליט בשאלה הבאה: האם לבחור בעד היפה, הנאור, הטהור, החינוכי אך הלא-יעיל, או לבחור בבעייתי אך היעיל?

  אין ספק שלו היינו נדרשים לבחור מורה לבנים הפרטיים שלנו, היינו מעדיפים מורים הדומים יותר לאנשי "רוח חדשה". הבעיה שכאן לא באנו לבחור מורה אלא את מי שייצג אותנו בארגון עובדים בעידן של "קפיטאליזם חזירי".
  בהכרעה הנוראה הזו – בין היעילות ל"נחמדות" – בחרתי באנשיו של רן.

 40. מיכאל לינדנבאום :

  "ב. רן הוא היחיד מכל פעילי השטח, הן של הארגון והן של ההסתדרות, שעמד איתן מול נערֵי/דורסנֵי/דרקונֵי/שחצנֵי האוצר! מי שהרס את מאבק המורים וריסק את השביתה (שזכתה אפילו לאהדת הציבור) היה מנהיג ההסתדרות וסרמן, שנכנע והתקפל והפיל את כל חברי ארגונו ל"אופק חדש"."

  תודה גדולה גבי שאתה מאזכר אמיתות ברורות כשמש,אשר אינטרסנטים מחד,ותמימים לכאורה מאידך מנסים להטביע בתהום הנשייה!!

 41. מיכאל לינדנבאום :

  אני מזכיר בשנית לפעילי ר"ח המסורים בעת השביתה,שמי שטירפד את השביתה היה וסרמן מההסתדרות שבגד והסגיר בוחריו לחסדי אופק חדש.
  הגיעה העת לשלב ידיים באירגון לאגרוף אחד שיילחם בנחישות בתעלולי האוצר שמחכה כל העת לסימני חולשה והתפוררות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.