חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"יחדיו" לא רוצים את העובדים יחד, בואו להפגין

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, מידע על פעילויות ב 16.02.10 15:01

הפגנה נגד פיטורי מארגן התאגדות עובדים.  ביום חמישי, 18.2.2010, שעה 14:30, מגדלי הרכבת, רח' יצחק בן צבי 10, באר שבע

הנהלת עמותת"יחדיו" מאיימת בפיטורים כלפי ראש וועד העובדים

הנהלת עמותת “יחדיו” – עמותה הפועלת בחסות קרן רש”י ומשרד הרווחה בדרום – זימנה את אסף בונדי, המועסק שם כמדריך במערך דיור לאנשים עם מוגבלויות שונות, לשימוע לקראת פיטורים שייערך ביום חמישי (18.2.10).   בונדי מוביל בחודשים האחרונים מהלך של איגוד העובדים בעמותת יחדיו במסגרת ארגון "כוח לעובדים".  ההנהלה מודעת למהלך ההתארגנות.   בימים האחרונים כונסו עובדים למפגשי הסברה עם חברי הנהלה בהם הוצג הניסיון להתאגד כ"בגידה" בעמותה. עוד נאמר לעובדים בהיקשרים שונים, כי מנכ"ל העמותה לא ייתן לוועד לקום. זאת בניגוד לחוק כמובן. "באורח פלא", לאחר שהחלטנו להוציא את ההתארגנות לאור בכדי ליצור מסלול הידברות עם ההנהלה הגיע הזימון הפתאומי לקראת פיטוריו של אסף.

העובדים מתכוונים למחות על הכוונה לפטר את בונדי בהפגנה מול משרדי העמותה בזמן השימוע ביום חמישי בשעה 14:30.

בעמותת "יחדיו" מועסקים 350 עובדים הפועלים בכ-60 פרויקטים שונים באזור הדרום ומשרתים בוגרים וילדים הסובלים מפיגור שכלי, פגועי נפש וקבוצות של ילדים, נשים וגברים בסיכון.

"מגיעים אלינו אנשים שנפלו בין הכיסאות, תושבי מערך הדיור שאני מלווה. הם דיירים בוגרים שמתקשים להשתלב בחברה. עבורם אנחנו סוג של הורים. לחלק מהדיירים, שנמצאים בקו התפר שבין פיגור שכלי לבעיות נפשיות, אין לעיתים כל קשר עם משפחותיהם". מסביר בונדי ומוסיף: "אנחנו מוקירים את הפעילות המקודשת של העמותה ואוהבים את העבודה בה. מהלך ההתארגנות אמור לחזק את העמותה, על ידי הבטחת תנאי העסקתם של העובדים וחיזוק הזיקה שלהם לעמותה."

העובדים מוחים על כך שמשמרות הלילה (שבהן העובדים נדרשים להבטיח כי הדיירים לא יזיקו לעצמם ולסובבים אותם) יורדת משכורתם ב;50%- העדר תשלום על השתלמויות (שהעובדים מחוייבים בהן) והעדר תשלום על שעות נוספות.

ביום חמישי יגיעו עשרות עובדים ופעילים של "כוח לעובדים "אל משרדי הנהלת העמותה (מגדלי הרכבת רחוב בן צבי 10 באר שבע) ויקראו להנהלה לחזור בה מכוונת הפיטורים ולאפשר לעובדים להתאגד בהתאם לחוק. "עצוב לגלות, שדווקא בעמותה העוסקת בצורכיהם של אוכלוסיות מוחלשות, אטומים כל כך לצורכיהם של העובדים", מוסיפה ג', פעילה נוספת בוועד העובדים.

ביום חמישי, 18.2.2010, שעה 14:30, מגדלי הרכבת, רח' יצחק בן צבי 10, באר שבע

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

6 תגובות

 1. נעמי ט :

  כמה קישורים מעניינים.
  שימו לב לכתובות האתרים:

  עמותת `יחדיו` נוסדה בדצמבר 1999 מתוך רצון להרחיב ולשפר את השירותים החברתיים המוצעים לאוכלוסיה בדרום. העמותה פועלת בכפיפה אחת עם מטרות ויעדים משותפים לקרן …
  http://www.shatil.org.il/organization/732

  עמותת יחדיו- באר שבע. אנשים עם מוגבלויות · ילדים ונוער · ילדים ונוער בסיכון · נשים · רווחה · אזור הדרום. אמצעי יצירת קשר נוספים: 086271038 …
  http://www.shatil.org.il/organization/2611

  האם לא הגיע הזמן ששתיל תפסיק לתת שירותים לעמותות שאינן מעסיקות עובדים מאורגנים?

  סתם תמיהה.

 2. איתי :

  מנסיוני בשיטוט באתר שתי"ל, לא מתבצע שם סינון של מודעות ארגונים חברתיים ועמותות ברמה המעמיקה שהיית רוצה, לא רק בהקשר של התאגדות עובדים.

  לדוגמה, אין שם כל הבחנה בין עמותות שינוי חברתי כמו המכללה החברתית-כלכלית, עמותות שהן קבלניות מיקור חוץ של משרדי הממשלה, ועמותות חסד.

  מתיחת גבול בין עמותות "טובות" ועמותות "רעות" אינה דבר פשוט. הגבול הזה הוא עניין של טעם, הרי יש הטוענים שכל העמותות, כולל שתיל/הקרן החדשה וכו הן "עמותות רעות" משום שהן תורמות לכאורה להפרטת מדינת הרווחה.
  גם אם אין נוקטים בגישה טהרנית* שכזו, בחלק מהמקרים כדי לזהות "עמותה רעה" נדרש תחקיר עיתונאי של ממש. בוודאי שאי אפשר לצפות מעמותה להחליט מיהי עמותה טובה ומיהי עמותה רעה – לשם כך קיים מוסד של רשם העמותות.

  באשר להצעה הספציפית שלך, היא קשורה גם לנורמות בסביבה. אם המצב הוא שב-99.9% מהעמותות העובדים אינם מאוגדים, יש להצעתך משמעות אחרת לחלוטין לגבי אתר שתי"ל מאשר אם המצב הוא שהתאגדות עובדים היא הנורמה.

  מהמעט שאני יודע רק בעמותות בודדות ישנו וועד עובדים וצריך לשאול האם זה בגלל המעסיק, העובדים, או גם וגם. מה שברור הוא שמצב שבו המדינה מעבירה שירותים חברתיים למיקור חוץ מוריד את אחוז העובדים המאורגנים (מורים בקרן קרב, עובדים סוציאליים בחברות כ"א וכו'). אני מקווה שאנשי כוח לעובדים יעדכנו אותנו בנושא.

  לדעתי אי אפשר לגזור גזירה שווה בין עמותה שמונעת ניסיון התאגדות ובין עמותה שאין בה וועד.

  הפרעה להתנגדות עובדים היא הפרת חוק. מעסיק שעובדיו אינם מאוגדים אינו עבריין ואין זה באחריותו של המעסיק לעודד התאגדות כזו. להיפך, אם המעסיק היה בוחש בהקמת וועד מייד היינו חושדים בו בתור וועד מזויף.

  * הקרן החדשה לישראל תורמת למכללה החברתית כלכלית
  http://www.sea.org.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=480717

  הקרן החדשה לישראל נתנה סיוע להתאגדות עובדות הניקיון באוניב' בן גוריון, תחת מטריית כוח לעובדים
  http://www.nif.org.il/?id=1842

 3. חושש להזדהות :

  האמת לא מענינת אף אחד בתקשורת כי זה לא סקסי מספיק השקר של אסף ברדיו שבעמותה יודעים על כך חודש וחצי והשקר כאילו השימוע נקבע בגללזה לא יומעו וגם העובדה שהמדריכים מקבלים שכר הוגן ומשמעותית גבוה יותר ממה שהמדינה מעבירה כל אלה לא מפורסמים וכך גם הלחץ האלים על המדריכים להתאגד ולהקיא מתןכם כל מי שחושב אחרת

 4. צ'יקי :

  שיהיה בהצלחה

 5. מימי :

  חבל שלא ממש מדייקים מדריכים מקבלים 50% רק כשהם ישנים לילה שלם. מין שעות כוננות. לפי כל הברורים, זה מה שמגיע על פי החוק.
  אז למה להטעות את כולם??

 6. מיקי :

  נו באמת
  כמה עצוב שאין שום קשר בין אגו ופירסום ובין המציאות; כמו שנאמר "אנשים חברתיים שמוכנים להרוג כל אדם שלא מסכים לדעות שלהם על שלום"\
  כאחד שמכיר וללא אינטרס, עמותת יחדיו , עושה עבודת קודש, ומה לעשות לפעמים צריך לפטר עובד שלא עובד כמו שצריך; ולא כל עובד גרוע משמעותו היא – מאבק חברתי מתלהם

  חבל, בשל שרלטנות כזו גמו של אסף ושותפיו, מאבקים חברתיים אמיתיים מאבדים מהאמינות שלהם

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.