חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אקרשטיין – ההסתדרות מזיקה לעובדי המפעל

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 3.02.10 6:06

הנהלת מפעל אקרשטיין בירוחם פועלת בשיתוף עם ההסתדרות ובניגוד להוראת בית הדין ומחתימה עובדים על הצטרפות להסתדרות. המהלך מחליש את כח המיקוח של העובדים. ההסתדרות נלחמת על כבודה האבוד ובדרך רומסת את עובדי המפעל. הפרטים מאת כח לעובדים כאן

כתגובת נגד לניצחון המשפטי מן השבוע שעבר אשר הכיר במפעל ירוחם כיחידת מיקוח נפרדת שארגון "כוח לעובדים" הוא הארגון היציג בה – ההנהלה פועלת בניגוד חמור לדין ומתערבת בהתארגנות העובדים וכופה החתמה המונית וגורפת להסתדרות; וההסתדרות פועלת בשיתוף מלא עם הדבר ובניגוד חזיתי לאופן שבו אמור ארגון עובדים לפעול.

במחאה על פעולות אלו יקיים היום ועד העובדים ב"אקרשטיין ירוחם" אסיפת הסברה לעובדים. חבר הועד, שמעון זפרני מוסר: "ההסתדרות משתפת פעולה עם ההנהלה בצורה נבזית בכדי לנסות לשבור את ההתארגנות שלנו וזו לא פעם ראשונה, הפעם לא ניתן להנהלה לפרק את ההתארגנות".

במקביל, נציגי ארגון "כוח לעובדים" יגיעו היום בשעה 11:30 למפעל אקרשטיין באשדוד (רח' היוזמה 21, איזור תעשייה צפוני), על מנת לקיים פעילות הסברה בקרב העובדים – זאת על רקע לחצים שמפעילה ההנהלה על העובדים שיצטרפו להסתדרות. בכך מסייעת ההסתדרות להנהלת אקרשטיין לטרפד את הפסיקה של בית הדין לעבודה לפיה "כוח לעובדים" הוא ארגון העובדים שמייצג את העובדים.

בשבוע שעבר פסק בית הדין לעבודה בבאר שבע שמפעל אקרשטיין בירוחם נחשב כיחידת מיקוח המיוצגת על ידי ארגון "כוח לעובדים", והורה להנהלה לקיים משא ומתן עם ארגון העובדים.

ביומיים שלמחרת הפסיקה, לראשונה מזה שנים רבות הגיעו נציגי הסתדרות למפעלים הנוספים, ובאמצעות הוראה מפורשת של אנשי הנהלה הוחתמו עובדים רבים של חברת אקרשטיין שמצויים באשדוד ובראש פינה, ובמשרדי החברה בהרצליה. עובדים מדווחים כי הם הוחתמו במשרדי הנהלה ועל-ידי מנהלים, תוך הבהרה שזה מה שבעל הבית רוצה.

אתמול, החלו מנהלים להפעיל לחץ גם על עובדים מאקרשטיין ירוחם המאוגדים בארגון "כוח לעובדים", על מנת שיצטרפו להסתדרות.

עובדי מפעל אקרשטיין בירוחם התאגדו לאחרונה במסגרת ארגון "כוח לעובדים". העובדים מוחים בין היתר על כך שבשנה האחרונה חלה הרעה משמעותית בתנאי העסקתם, על ביטול והפחתת רכיבי שכר, על כך שאין להם כל ביטחון תעסוקתי ועל הזנחת בטיחות העובדים במפעל – עובדים שנפצעו בתאונות עבודה לא מורשים לתבוע את הביטוח, תאונות עבודה לא מדווחות לתמ"ת ועובדים שבריאותם מתדרדרת בעקבות העבודה מוצאים את עצמם מובטלים.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. טמיר :

  האמת גמישה לפי הצגת המשתמש
  מעניין לבדוק כמה שנים חברים כבר עובדי אקרשטיין בהסתדרות.
  לכן על שני הארגונים לשתף פעולה ולהפסיק לריב דבר שגורם נזק לשני הארגונים.
  אולי יש לאחד הארגונים אנטרס להמשיך את המריבה …

 2. מיכאל לינדנבאום :

  טמיר ,
  מה עם פסיקת בית-דין בקשר לייצוג מפעלי בירוחם על ידי כח-לעובדים.
  לא ייתכן שההסתדרות תיכנס ותחסל מאבקי עובדים.

 3. נדב :

  טמיר,
  זו עמדה קצת נאיבית.
  העובדים באקרשטין עברו דרך חתחתים והתאגדו. כל זה למרות איומים, התנכלויות, ומהלכים משפטיים שנועדו לסכל את ההתאגדות.

  כעת הגיעה ההסתדרות, ש- 30 שנה לא טרחה בכלל להקים ועד במקום העיקר לגבות מהעובדים כספים, ורוצה לחתום מעל לראשם הסכם קיבוצי. בהסתדרות כמו בהסתדרות אף אחד לא יתעניין מה העובדים רוצים וההסכם יסגר במחשכים בין ההנהלה לאיזה עסקן תורן.

  מה אתה מציע? שהעובדים פשוט יזרקו לפח חצי שנה של עבודה והקרבה ופשוט ישלימו עם המצב? למה? כי דמי טיפול להסתדרות והתדמית השקרית שלה כמושיעת מעמד העובדים כל כך חשובים?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.