חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

זכויות עובדים זרים מבוטלות בקלות

נושאים זכויות אדם, זכויות עובדים ותעסוקה, מועד ב' ב 1.02.10 6:10

על פי ועדת הכנסת, יש בעיית רשמית של עובדים זרים. בטורו השבועי מדגים יהונתן קלינגר איך זכויות עובדים זרים נרמסות בקלות מוגזמת ומסוכנת.

מאת: יהונתן קלינגר

לפני כשבוע, במהלך ישיבה של ועדת הכנסת לבעיית העובדים הזרים (לא הועדה לפתרון בעיות העובדים הזרים, לא הועדה לרווחת העובדים הזרים, הועדה לבעיית העובדים הזרים) החליטו באורח אינצידנטלי לגמרי לעשות מעשה נבלה, אבל גם להדגים לנו באיזו קלות ניתן לעשות מעשי נבלה בישראל [הודעה לעיתונות מטעם הועדה לבעיית העובדים הזרים] כותרת ההודעה לעיתונות כמובן היתה לגבי הסתננות עובדים בלתי חוקיים, אבל קריאה זהירה של ההודעה לעיתונות מראה מה עשו כאן:

ניצב שחר אילון ממ”ז תל-אביב, המשרד לבטחון פנים: הצרכים של המשטרה לא מותאמים לבעיה – אוכלוסיית הזרים והמסתננים באיזור תל-אביב, הינה 45 אלף. למשטרה אין סמכויות ואין כח אדם. קיים גם סיכון בטחוני ולמשטרה אין כלים להתמודד עמו.
הצרכים שהעלו נציגי המשטרה:
• לאפשר על-פי חוק גישה למאגר הביומטרי שנאסף ע”י רשות ההגירה ומותר לשב”ס, אך חסום בפני המשטרה.
(…)
יו”ר הוועדה, ח”כ יעקב כ”ץ סיכם ואמר:
(…)
• הוועדה ממליצה לאפשר למשטרה גישה ישירה למאגר הביומטרי.

המאגר הביומטרי של העובדים הזרים, בניגוד למאגר הביומטרי של אזרחי ישראל, אינו מוסדר בחוק. מדובר בטלאים של החלטות ללא נהלי אבטחת מידע מסודרים וללא נהלי גישה. עוד מדובר במערכת בעייתית במיוחד, כיוון שהיא מחזיקה מידע של העובדים שומרי החוק והטובים ולא של המסתננים הלא חוקיים. כלומר, מי שנמצא במאגר הוא "בסדר".

הסיבה שלמשטרה לא היתה גישה למאגר היא שהמשטרה היא לא מי שאמורה לטפל בעובדים הזרים ולא במסתננים. מעבר לכך, תמוה מה הצורך של משטרה לקבל עותק של המאגר בלי שיקבעו נהלים מסודרים או נושאים של אבטחת מידע, בלי לקבוע את השימושים. אבל כאן ברור מה המהלך: המילים "גישה ישירה" אינן אלא מכבסה לכך שאצל המשטרה יווצר עותק נוסף, והוא לא ישמש רק לזהות האם מדובר במסתנן, פליט או עובד זר לא חוקי (הרי הפליטים לא מסומנים במערכת מעו"ז) ובכלל, למשטרה אין יכולת לדעת אם אזרח זר אשר נמצא באיזור התחנה המרכזית בתל-אביב אינו בסך הכל תייר; כל עוד הוא מחזיק דרכון ואשרה בתוקף, חזקה שאינו עובר על החוק.

אבל לשוועארצאס, לצ'ונגים ולשאר הזרים אין באמת זכויות כאן, הרי.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. יהונתן קלינגר | זה המאגר של השוועארצאס, זה לא נורא. ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

    […] [פורסם במקור בעבודה שחורה] […]

  2. סיפורו של הכפר דהמש, ולא רק סיפורו – בלוג הצועד :

    […] מקודמתה. בדרך גם יקחו מכם טביעה ביומטרית, אחרי שיגמרו לקחת מהעובדים הזרים שהביאו לכאן חברות הקבלן המקורבות לשרי ממשלה מסויימים, […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.