postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חומר קריאה למורה בשביתה: פרק א'

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חומר קריאה למורה בשביתה: פרק א'

נושאים דעות ב 27.11.07 6:04

שביתת המורים הנוכחית מביאה לאתר שלנו הרבה קוראים וכותבים חדשים מקרב המורים. אולי משום שזו שביתה שחלק ניכר מהפעילות סביבה מתרכז לראשונה ברשת האינטרנט, כולל בבלוגים של מורים ובלוגים למען מורים. מלבד איחולי ההצלחה במאבקכם והקריאה לשלוח לנו חומרים פרי עטכם, רצינו לדבר איתכם קצת על האתר שלנו ועל היום שאחרי השביתה, היום בו תחזרו בע"ה כמנצחים לבתי הספר ואל השגרה האפורה של העבודה והמשפחה

אנו מאמינים כי מעבר להישגי המו"מ בין האוצר למורים, הישג חשוב ביותר של השביתה יהיה אם אתם המורים תמשיכו במעורבות הרחבה שלכם גם אחרי השביתה.

האתר שלנו נולד במקור כאמצעי לחץ פוליטי של אזרחים פשוטים, אבל בהדרגה הבנו שרוב האנשים בורחים מפוליטיקה, בגלל השחיתות, בגלל מאבקי האגו ובעיקר בגלל חוסר ההתאמה הכרוני בין הבטחות למעשים, מחלה של מפלגות בכל גווני הקשת הפוליטית.

האתר שלנו הפך בהדרגה לצומת המחבר בין השיח הפוליטי לשיח הפעילים החברתיים –שגם אתם נמנים עליהם היום. האתר הזה נועד להזכיר לפוליטיקאים את חשיבות הדיון הציבורי הרציני בנושאי חברה, כלכלה וסביבה. אך מהצד השני – הוא נועד להזכיר לפעיל החברתי ולכל אזרח שאכפת לו את החובה והזכות להיות מעורב פוליטית. כי הכל פוליטי.

ברשומות הבאות נספק לכם מעט מקורות מידע וחומר למחשבה, מהאתר שלנו, מאתרי מידע ומבלוגים מומלצים. נשמח אם תקראו ותגיבו.

פרק ראשון – הסתכלו סביב

כולם מדברים על אובדן הסולידריות בחברה הישראלית, והנה השביתה שלכם והתמיכה הרחבה מצד ציבור ההורים מוכיחה שאפשר גם אחרת.
ביום שאחרי השביתה היינו רוצים שתחזירו חיבוק לחברה הישראלית, ובייחוד לאלה שאין להם הכוח להפעיל לחץ ציבורי חזק וממושך כמוכם.

ממש מתחת לאף שלכם נמצאים מורי החינוך האפור ושאר תוכניות מיקור החוץ בחינוך, אולי עם שכר גבוה יותר לשעה אך ללא גב של איגוד מקצועי וללא פנסיה.

מתחת לאף שלכם נמצאים גם עובדי הניקיון והאבטחה בבית הספר, שמצבם עוד יותר גרוע ולעתים קרובות מדי אינם מקבלים את הזכויות המגיעות להם על פי חוק.

בסביבתכם הקרובה נמצאים שאר עובדי המגזר הציבורי, זה שביבי קורא לו "האיש השמן". כן, אותו ביבי שקרא למערכת החינוך שלנו "פרה חולבת",

הידעתם? האיש השמן הזה זה אתם, עם תלוש המשכורת המדהים שלכם. האיש השמן הזה הוא האחיות הנופלות מהרגליים בבתי החולים, הכבאים שעובדים בתת-תנאים בכיבוי שריפות, העובדים הסוציאליים עם ערימות התיקים לטיפול, השוטרים והפרקליטים שאמורים לאפשר לנו להרגיש ביטחון בבית וברחוב, וגם הפקידים בדואר שאתם אוהבים להתמרמר עליהם בתור. כל ה"אנשים השמנים" האלה מרוויחים משכורות צנועות ומשתדלים לעשות את עבודתם במערכת ציבורית שהאוצר דואג בשיטתיות לייבש כדי שיוכל לטעון שהיא לא עובדת כמו שצריך ולכן בשם היעילות ו"שיפור השירות לאזרח" צריך להפריט אותה.

לא משנה כמה דעות יוצגו בפני הכנסת נגד התהליכים האלה, מפי אנשי אקדמיה, כלכלנים בכירים וארגונים חברתיים – הרכבת של ביבי לחיסול המגזר הציבורי דוהרת ללא מעצור, ורק נהג הקטר מתחלף.

איך אפשר לעצור אותה? רק בשילוב של התארגנויות שטח והתארגנות פוליטית. וכאן אתם יכולים לעזור.

ביום שאחרי השביתה, אנא אל תשכחו את שאר העובדים והגמלאים. קיבלתם סולידריות, תנו בחזרה: למאבטח, לקופאית, למלצר, לאחות בטיפת החלב, לקשיש ולנכה.
המשיכו לקרוא אצלנו ואצל אחרים, גם את הכתבות ה"משעממות" על מה שקורה בכנסת, כדי לראות כיצד מרדימים אתכם ודופקים את החיים שלכם יותר מאחמדינג'אד ובן לאדן ביחד.

ולבסוף – אל תברחו מהפוליטיקה – תיכנסו אליה. למשל בשביל מקרים כאלה.

שיהיה לכולנו בהצלחה

מערכת עבודה שחורה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , ,

3 תגובות

  1. חומר קריאה למורה בשביתה: פרק א’ // מהאתר עבודה שחורה : בלוג מורים :

    […] למאמר המלא – לחצו כאן. […]

  2. חומר קריאה למורה בשביתה: פרק ב’ :

    […] קריאה למורה בשביתה: פרק א’ תגיות:Tags: אחריות חברתית, בית הדין לעבודה, דיני עבודה, […]

  3. יולי תמיר: לא אפגע בהוראת העברית לעולים :

    […] נוספת- לחצו כאןלמאמר שפרסמנו בזמן שביתת המורים. נערך על ידי יוני […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.