חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יאיר לפיד, האר עינינו בתורתך

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 26.01.10 6:03

ד"ר יואל ליברמן, דיקן הסטודנטים במכללת אורט סינגאלובסקי, מגיב למאמרו של יאיר לפיד במוסף השבת, ומתענג על ההתעניינות המפתיעה של העיתונות בבחירות בארגון המורים 

ביום שבת  קראתי מאמרו הקצר של מר יאיר לפיד, רוח חדשה…    אני  מבקש ממר לפיד שיאיר את עיני ויסביר לעמיתי המורים ולי : " אם מורי ישראל יבחרו שוב באנשים שהובילו אותם למצבם  הנוכחי…. "    אני חשבתי לתומי, לאורך שנים ארוכות, כי החלטות ממשלת ישראל, משרד החינוך, ומשרד האוצר הם שהובילו את המורים  להלין על שכרם, ולפתע אני ניצב נדהם ומתברר לי שממש, ממש לא כך הדבר אלא ארגון המורים מנע במשך שנים ארוכות שיפור בשכרי,  בתנאי העסקה שלי?  ומכאן אני מסיק שמר רן ארז ב13 שנות שלטונו,  לדברי מר לפיד כמובן,  רמס את זכויות המורים, את מעמדם ועשה הכל, ממש הכל, שהמורים אשר בחרו בו יפגעו, והמורים המזוכיסטים  חזרו ובחרו , הם נהנו הנאה מרובה מתנאיהם, ואם חלילה שוב יבחר מר רן ארז  אין ספק לדברי מר לפיד כי אז יבין כל הציבור מיהם המורים,  ואילו אם יבחר מר דודי פרידמן  אור חדש יפציע, ולפתע הארגון המקצועי ישיג בעבור המורים  תוספות שכר אדירות, מסגרת עבודה שכולם  יהללוה,  משרד האוצר יחבור למשרד החינוך בניצוחו של  מר דודי פרידמן,  ולאורו של מר לפיד יחתם הסכם. נו, מר לפיד אתה מאמין בחזון זה? זהו חזון ראלי? מסגרת של 24 שעות כבסיס לדיון ?  על כך כבר נאמר נשיאים ורוח וגשם אין. 

אבל דבר אחד גורם לי להנאה מעולם לא עסקו כה רבים בבחירות בארגון המורים, פשוט תענוג, הגב פז מלמד במעריב שולחת אותך מר לפיד יחד עם מר פרידמן להקים מפלגה,  כולכם בקיאים  בסודות הארגון, ולעיתים אני חש עצמי חבר בבונים החופשיים, כל הכבוד!

 

ד"ר יואל ליברמן – דיקן הסטודנטים – מכללת אורט סינגאלובסקי

המכתב נשלח למערכת יד"א עם העתק לעבודה שחורה

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , , ,

35 תגובות

 1. גלי :

  הנקודה שלא רן ארז אחראי לבדו ל"מצב" המורים, היא נכונה.
  אבל, בהתעלם מהצעותיו הפופוליסטיות של יאיר, חייבת לקרות דמוקרטיזציה של ארגון המורים. איני מבין מספיק, ורן ארז הוא כנראה רק קודקודה של הבעיה שהיא – הארגון עצמו.

 2. איש :

  בעולמנו כבר שטוח והמשלים לכך זה שהוא גם מאד רדוד.
  הנה בא לו כותב טורים, בעל תוכנית טלויזיה, שמצטלם יפה ומדבר נהדר, גם אינטלגנט – וזה מספיק כדי להכריז על עצמך כקיסר הבא

 3. מיכאל לינדנבאום :

  לגלי,
  תודה רבה ,הבעייה היא לא דמוקרטייה בארגון אלא כדבריך " קודקודה של הבעיה היא – הארגון עצמו.".אתה אויב של איגודים מקצועיים,כמו לפיד ,בעלי ההון,ואלה שבאמת מושכים בחוטים בר"ח.
  כאשר אנשי האוניברסיטה הפתוחה מנסים להקים ועד אמיתי במסגרת כח-לעובדים,כל "החרדים לגורל החינוך"(שלא היו מעיזים לפצות פיהם בבחירות לועד הרופאים למשל),פתאום כל הנשמות הטהורות אינן,נייטרליות בכאילו.כאשר מדובר באיגוד מקצועי החזק במדינה זה מאד מפריע ללבעלי ההון והסלבריטאים הניאו-ליברלים.
  פעם נוספת תודה על גילוי הלב
  שמבהיר פעם נוםפת למורים המתלבטים את מהות ה"חברים" הפתאומיים של ר"ח.

 4. נעמי ט :

  אמרנו?

  רבים למדו בשנים האחרונות להישבע בשם החינוך.
  כשהחינוך הופך לעיסק ומקור ולרווחים, מה הפלא?
  וכשהחינוך הופך לעיסק, צריך להגן על האינטרסים של העיסק הזה, זה ברור.

  וכאשר רבים מהמורים, רבים מדי, שבויים בעצמם עמוק בתוך הרדידות של הקונספציה הניאו-ליבראלית, אז מה הפלא, שעובדים עליהם?

  הפרופ' לסולידריות שמתבטא פה לאחרונה בענייני רוח חדשה, אומר לי שאיש לא מצפה מר"ח שתביע סולידריות עם מנחי האו"פ שמנסים לשווא לממש זכותם להתאגד.

  באמת, מה פתאום? מה זה עניינם? והפרטת המכינות? ויובל החינוך?

  וכאשר מבלבלים בין סולידריות עם עובדים שזכויותיהם החוקיות והמוסריות נרמסות, לבין התערבות בבחירות פנימיות לנציגות שלהם, אני מתחילה לשאול – מה מלמדים שם היום בבתי-הספר?

  מכל הדיון שמתנהל כאן, די ברור שהא"ב של הס"ד, של הסולידריות, מונח כאן לפנינו מרוסק לרסיסים.
  ודי ברור שלתהליך הזה שנמשך שנים, נתנו יד גם אנשי תקשורת וגם אנשי רוח. מי לא, בעצם, למעט בודדים שקולם לא נשמע?

  אכן,הגיע גם זמנו של ארגון המורים לאפס עצמו לפי הזרם. למה אנחנו מתפלאים כל כך?

  נעמי ח.

 5. נעמי ט :

  וכן כן,
  אצל כולם הלב נמצא בצד הנכון, מהסבל בשוק ועד לפילנתרופ שעשה הון מהימורים, וכל אלה שבאמצע – אצל כולם הלב נמצא בצד הנכון.

  נ.ח

 6. מיכאל לינדנבאום :

  לנעמי ,
  כאשר רוב האוכלוסייה יהפוך לחבורה של קבצנים עובדי קבלן,ללא הווה וללא עתיד.אז פתאום יתחילו למלמל,אה זה לא יפה,הבטיחו לנו שעשועים ושושנים,והנה אנו מקבלים קוצים וזרד(ג)ים בשפע.

 7. יאיר מלכיאור :

  נעמי,
  נהניתי מההפניה אליי כאל "פרופ' לסולידריות" אני שמח שעושים מעבר מקונספירציה לציניות, ובכל זאת:
  אני בהחלט רוצה לראות סולידריות בין ארגוני העובדים ולראות את ארגון המורים מצטרף לארגוני עובדים אחרים מתוך סולידריות. מי שמייצג תפיסה כזאת יותר מכולם הוא מס' 2 ברשימת ר"ח שמולי בינג, שעשה המון בכיוונים אלה במעגלי צדק.

  את שוכחת דבר אחד בסיסי, אין בארגון כשרן ארז בראשו שום סולידריות!
  כשאמרתי שלא מצפים זאת מהם בסה"כ אמרתי שזה לא נמצא בשיח הציבורי, אני בהחלט תומך בזה וכך גם אנשים שאני מכיר בר"ח.

  יש כאן הזדמנות ליצור שינוי הכרחי בארגוני העובדים למיניהם שאיבדו את הסולידריות ואת האחריות החברתית הרחבה.
  זה בדיוק מה שר"ח עושה, את מאמינה בדברים שלא זה שאת תומכת בו אומר אותם אלא אלה שאת מתנגחת בהם כל הזמן!
  תקשיבי להם באמת וברצינות, אל תהיי סגורה על הקונספציה שלך. ובאמת תבדקי אותם ולא תאוריות קונספירציה מבית מדרשו של רן ארז.

  השיח שנוהל כאן כל כך ביאס אותי משני סיבות:
  האחת: זה היה רדוד ולא רציני (שום הוכחות רק אותן טענות מופרכות באוויר).
  השניה: במקום לנצל את ההזדמנות ולהצטרף לשינוי משמעותי שיכול לחזק מאוד את ארגון המורים ובעקבותיו גם את ארגוני העובדים האחרים, בוחרים כאן אנשים שרוצים בטובת העובדים להמשיך לדרדר את השיח הציבורי ואת היכולת של אנשים לראות איזשהו משהו טוב בהתארגנויות עובדים.
  אם הייתי קורא תמים שנקלע לכאן הייתי בשוק מכך שאנשים שמגדירים את עצמם ס"ד תומכים בדיקטטורה של רן ארז. זה הרבה יותר גרוע מכל דבר שאפשר להמציא נגד האנשים המדהימים של ר"ח.

 8. מיכאל לינדנבאום :

  למלכיאור,
  כתבת:"שאנשים שמגדירים את עצמם ס"ד תומכים בדיקטטורה של רן ארז".
  מה פתאום תומכים בדיקטטורה של ארז.נהפוך הוא:אנו תומכים בדיקטטורה של וסרמן,של,"יובל חינוך",הפרטה,חברות כח-אדם,שבירת העבודה המאורגנת ומניעת ארגון העבודה(או"פ),הרס מדינת הרווחה,הרס החינוך ,הבריאות והתשתיות.אנו דורשים דיקטטורה של 20 משפחות האוליגרכיה השולטות ומשרתיהן ביבי-ברק.רק על דבר אחד לא נוותר: הישרדות,כוכב נולד,ומקום מכובד בבית-תמחוי!!.

 9. אדי :

  ובתור שכזה הוא בודק לאן נושבת הרוח ומכוון את עצמו לפי זה. היום הבון טון הוא להיות אנטי רן ארז (ולא שאין סיבות די טובות) ומכאן מאמרו של לפיד. עם הכישרון לפיד ילך לפוליטיקה והרבה טפשים יצביעו עבורו.

 10. דודו רוטמן ליאיר :

  אין טענות שמופרכות באוויר, יש טענות שלא הושב עליהן. ואני (וכנראה גם אחרים) נחזור אליהן: 1. האם העובדה שפרומצ'נקו ולניר הצהירו במפורש לאור קשתי מ"הארז" כי הם תומכים בר"ח על מנת לקדם את "דברת" לא צריכה להדאיג תומכים של ר"ח שמתנגדים ל"דברת"? 2. אתה שוב ושוב מציג את השם שמולי בינג. והוא אכןמורה נפלא, בוגר תכנית מצטיינים עם קבלות בהוראה ובעשייה, מדוע הוא אינו המועמד של ר"ח לראשות הארגון? מדוע הנבחר הוא מורה חסר נסיון, רשיון והכשרה מה הייתרון שלו עליו? או על ינקי טפלר? מלבד תפיסה של פירסומאי שהוא יעבור מסך יותר טוב? 3. מדוע אנשי האוצר אינם "נבהלים" מאנשי "רוח חדשה" אלא עושה רושם שהם מצפים להצלחתם?
  אני בפירוש לא תומך ברן ארז. אני חושב שהוא היה צריך מזמן להתפטר לטובת סגנו או לטובת מישהו אחר בעל נסיון ויכולת. אבל כדי שלראשות הארגון ייבחר מישהו אחר לא מספיק שהוא יהיה רק "לא רן ארז". או "בחור מדהים". צריך שהמורים יאמינו שהוא יילחם למענם ולמען מעמדם יותר מכל אחד אחר ובאופן מקצועי יותר מכל אחד אחר. כדי שאת "דברת" הבא, זה שמקדמת "הכל חינוך" בצורת "חוק החינוך הציבורי" הוא יבלום וימסמס בדיוק כמו את הקודם. לכן, אם יש רדידות וחוסר רצינות, הרי שהיא טמונה בסיסמה הציפי לבנית שלכם (שקיבלתי השבוע למייל): "או רן ארז או אנחנו". שלא תטעה, גם אם פרידמן ינצח, ולא ייכנע, הוא יוכפש ויזולזל מכל הכיוונים. הם עשו זאת לעמיר פרץ, לקודמו של וסרמן ולרן ארז, אל תצפו שהם לא יעשו זאת לכם. שום "שינוי משמעותי" לא יהיה בדגזרה הזו.

 11. נעמי ט :

  1.לא במקרה שלחו לך את "זה או רן או אנחנו".

  כבר כמה פעמים התייחסתי כאן לעובדה שר"ח פועלת באופן שנועד לחסום מתחרים אחרים.

  כתבתי את זה כבר ביוני, אחרי שנדהמתי לקרוא את משנתו של דודי פרידמן.
  צר לי שאני חוזרת ומפנה לשם, ולמרות זאת מתעקשת ר"ח לא להשיב לענין.

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1194306&utm_source=walla.com&utm_medium=email&utm_content=text&utm_campaign=Daily_mail

  2. בגלל שיטת הבחירות בארגון המורים, ידוע לי על מועמדים נוספים שמתכוונים להציע עצמם במקום רן ארז (אולי הם אנשי קש שלו, אבל במקרה אחד מדובר בוודאות במועמד נייטראלי, שמנסה להרויח מהריב בין שני הצדדים).

  3. אסטרטגיית התגובות שלהם לביקורת, כבר כל כך שקופה, ואן בכ"ז היא "תעבוד" על המורים, אז, זה מה שיש.

  נ.ח

 12. מיכאל לינדנבאום :

  לרוטמן,
  douze points!!
  שומר פתאים ה'.החבר'ה הצעירים וחסרי הנסיון,הידע והתודעה חושבים שהעולם נברא עם הולדתם,וכל מה שלא עבר דרך הפריזמה של הנסיון האישי שלהם -המוגבל מטבעו כי הם צעירים- הוא חסר משמעות.
  כל דור חושב שהוא המציא את הגלגל,וכך מפנה את השטח לשועלים ולצבועים המנוסים.

 13. יאיר מלכיאור :

  לרוטמן:
  תגובה לטענות:
  1. קראתי שוב את המאמר של אור קשתי, מה שהיה כתוב שם זה שהם מאשימים את רן ארז בקבורת דו"ח דברת. מה שכתבת לא נכתב ולא נאמר שם (מה שכן נאמר שם זה מה שר"ח אומרים שצריך לעשות תתחילו להתייחס לזה ולא לפנטזיות!), קצת נמאס שממשיכים לסלף עובדות כדי להכפיש.

  2. אני מציג את שמולי כי אותו אני מכיר אישית ואיתו אני בקשר, מה הסיבה שהקבוצה בחרה בדודי זה לגמרי עניינם אבל אני סומך על שמולי פשוט כי אני מכיר אותו טוב, אם הוא אומר לי את כל הדברים הטובים על דודי פרידמן זה מספיק לי (בדיוק כמו שכמעט כל המידע שיש לי על אנשים הוא מכלי שני).

  3. עוד המצאה שאתה לא יכול להביא לה שום שימוכין כי זו טענה שעלתה במוחו הקודח של רן ארז, לא בשום מקור מבוסס ושאינו מבוסס.

  תטען בבקשה טענות רציניות ולא מסולפות כמו שכתבת ואשמח להשתכנע, אבל בבקשה לעשות עבודה רצינית, לא קשה למצוא את העובדות האמיתיות.

 14. יאיר מלכיאור :

  נ.ח.
  1. לא הבנתי מה הבעיות במה שדודי כתב במכתב הזה, זה שהעירו הערות על המצע? המצע הסופי לפנינו ואני חותם עליו בשתי ידיים. אם אלה ההשפעות שמכניסים בעלי ההון אז הלואי וירבו בעלי הון כאלה בישראל, כי התכנים הולמים את השקפתי לחלוטין. (ונראה לי שאתם לא עוסקים בעולם התרומות כי 10,000 ש"ח לא נותן לך שום השפעה)

  2. אין ספק שרובם מועמדי קש (אני לא יודע על כולם) התרגיל הוא שכך מותר למקבלי משכורת בארגון לעשות תעמולה נגד ר"ח, הם לא מנסים למצוא תומכים בבתי ספר בהם המועמדים תומכים ברן ארז, הם מגיעים רק למקומות שר"ח נמצאת בהם…

  3. אני מניח שאת מתכוונת לאסטרטגיית התגובות של תומכי רן ארז, כי הם באמת מדקלמים כמו רשמקול את אותם שטויות.

 15. דודו רוטמן :

  1. אוקיי, יאיר, ועכשיו מי מיתמם? להלן הציטוט המדוייק מהכתבה, האם צריך לעשות מאמצים גדולים כדי להבין את מה שכתוב שם בנוגע לסיבות שהניעו את השניים לתמור בפרידמן?
  "ארגון המורים טירפד את ועדת דברת ואם יש אנשים שקוראים תגר על ארז אני מאמין שצריך לעזור להם", אומר דני פרומצ'נקו, המוציא לאור של עיתון "אוטו" ומבעלי "עלית" לשעבר, שתרם לדבריו כ-20 אלף שקלים לעמותת "רוח חדשה" שהקים פרידמן. "דו"ח דברת, שהיה מאוד ראוי, נגנז על ידי ארז. איש אחד הפריד בין מימוש הדו"ח לקבירתו",וסיף איש העסקים נועם לניר, שתרם לפחות כ-10,000 שקלים לפרידמן. "
  2. הסיבה שהקבוצה בחרה דווקא בדודי (כרגע, על פני שני המועמדים האחרים שהכריזו על מועמדותם בתחילה הדרך…) איננה "לגמרי עניינם" אלא עניינם של חברי הארגון, שגם להם אתה מציע לבחור "דווקא בדודי" אם שמולי מבקש ממך לסמוך עליו בעניין זה, זכותך לסמוך עליו. אני לא בטוח שזו סיבה מספקת לשאר החברים בארגון.
  3. הסימוכין היחידים שאני יכול להביא היא שהמשא ומתן עם משרד האוצר איננו מואץ לקראת הבחירות בארגון. גם אם הם לא מקווים שארז יוחלף (למרות שהם שוב ושוב התבטאו כך, לייחוס ושלא לייחוס) הם בטוח לא חוששים שהמחליף שלו יהיה פשרן פחות. אז בוא נשאל לייחוס את החברים מר"ח שאלה פשוטה: על איזה חלקים בהצעות של האוצר, שרן ארז כרגע מסרב להתפשר עליהן, הם יהיו מוכנים להתפשר ועל איזה לא? הם הבטיחו שהם יסיימו את המשא ומתן באווירה שונה וב"רוח חדשה" הלוא על המשא ומתן הזה הבחירות מתנהלות, באמת לא מעניין לדעת את העובדה הזאת לפני הבחירות?
  אשמח לדעת את "העובדות האמיתיות" בכל זאת בנוגע לטענות הללו.

 16. רביב נאוה :

  יאיר, אתה אומר דברים חשובים – אבל גולש לחוסר דיוקים.
  "התרגיל הוא שכך מותר למקבלי משכורת בארגון לעשות תעמולה נגד ר"ח" – מצטער, אבל אם אתה מאשים פה בסילוף על ימין ועל שמאל – אתה צריך להיזהר פי אלף עם הדברים שלך עצמך.
  1. מקבלי שכר בארגון לא צריכים להכריז על מועמדות לתפקיד יו"ר כדי לעשות תעמולה. מספיק שהם יציגו מועמדות בבית-ספרם כנציגים לוועידה.
  2. אני יודע שזה לא נעים לשמוע, אבל באופן פורמלי, מבחינת הבחירות – אין דבר כזה "רוח חדשה", ולכן לא צריך לעשות טריקים תקנוניים כדי לעשות תעמולה נגדה.
  3. ובכלל, אין כרגע "הצגת מועמדות" לתפקיד יו"ר. יש אנשים שמצהירים כוונות ולמרות שאין מאחוריהם "סיעה", אנשי יח"צ ותורמים, הצהרת הכוונות שלהם שווה בדיוק כמו זו של דודי פרידמן. הם בטח לא "אנשי קש", ובמקרים מסוימים הם מתמודדים נגד אנשים "של ארז". אתה בטח תגיד שמסתתר פה איזה תרגיל של מנגנון החושך – אבל מעשית זה רק מגדיל את הסיכויים של מתמודדי ר"ח באותם בתי-ספר. כך שהתמונה בבחירות – היא כנראה קצת יותר מורכבת מזו שר"ח מנסה לצייר: "או אנחנו או ארז".

 17. נעמי ט :

  תודה על הע/ארה –
  סביר והגיוני שאנשי הקש מגיעים מכל הכיוונים.
  וגם הבומרנגים עובדים.

  נ.ח.

 18. יאיר מלכיאור :

  רביב, זה פשוט לא נכון.

  אתה צודק שהם מציגים מועמדות בבית הספר שלהם, אבל מי שמתרוצץ בבתי ספר אחרים ומגייס תמיכה לא עושה זאת כדי להיות נציג של בית ספרו. אלא כדי לייצר תמיכה להמשך.
  אני לא אוכל להוכיח שיש אנשי קש כי הם מציגים מועמדות כמו רן ארז, אבל אם (לפי מה שמספרים מהשטח בר"ח) הם מוצאים מועמדים שתומכים בהם רק היכן שיש מתמודד מטעם ר"ח (ויש דבר כזה, דן ארבל הסביר שמותר להציג את עצמך כשייך לסיעה) אז כנראה שהם רק רוצים להפיל את ר"ח ולא באמת להיבחר.

  דוג' יפה היתה בביה"ס של אשתי שם היא שלחה מייל לכל המורות לגבי דודי פרידמן ור"ח, המתמודדת שמולה, שהיתה כביכול עצמאית אך הונחתה ע"י מזכיר הסניף, שלחה מייל תגובה בו היא מסבירה למה היא תומכת ברן ארז.
  זה מה שקורה בבחירות שם, הצגת הדברים על ידך פשוט מתעלמת ממה שקורה בשטח.

  לדודו:
  אני אסביר במילים אחרות, הם מאשימים את רן ארז בטרפוד מהלך שהם חשבו שהוא חיוני למערכת.
  המהלך ההוא (דברת), טורפד. (דרך אגב גם סוציאליסטים מובהקים כמו תמי מולד חיו תמכו בו בגלל הביטול של בתי הספר הפרטיים שבמערכת, המוכר שאינו רשמי, דבר שהוא קריטי לשיוויון אמיתי בישראל).

  זה נכון, אכן הארגון הוא "אשם" בזה, ואני שמח שהוא הצליח בטרפוד המהלך כמכלול (זה לא קשה פשוט מחליטים שלא, במקום לשבת למו"מ על הוצאת והכנסת סעיפים ולקדם את הדברים שחשוב לקדם).

  עכשיו, כשנמאס להם, כמו שנמאס גם לי, שיש אחד שמטרפד כל מהלך לשינוי בחינוך (דבר שמודגם ע"י דברת לא שדברת הוא המטרה!), אנחנו רוצים להחליף אותו כי בהמשך אנחנו מעונינים בשינוי משמעותי במערכת החינוך.

  חוץ מזה, כפי שגם אמרתי קודם, אם היה מישהו תורם להם את כל הקמפיין, כלומר 200-250 אלף ש"ח הייתי יכול להבין אם אתה אומר שנכנס גורם כוח משמעותי ואז היינו צריכים לדון לגבי עמדותיו ולגבי הבעייתיות שבכך.
  10-20 אלף ש"ח בקושי מקנים לך את הזכות להרים טלפון למועמד, זה פשוט אבסורד שאתה חושב שזה הופך אותו לבעל שליטה על תנועותיך.

  מה שהיה להם להגיד הם כבר אמרו, כפי שנ.ח. הראתה במכתב של דודי פרידמן. כלומר ההערות שלהם כבר היו צריכים לבוא לידי ביטוי במצע הקיים! ולכן אפשר להתייחס לדברים שהם רוצים לשנות, המצע של ר"ח שהוא מצע מעולה ובו הם תומכים!

  נ.ב. קצת נמאס לי לחזור על אותם הדברים שוב ושוב, אתם כל כך מקובעים במה שאתם אומרים וכנראה שגם אני, אז בואו נחכה ונראה מה התוצאות ואח"כ נראה מה יוצא מהשינויים או מהישארות הדברים אותו הדבר. אני מבזבז יותר מידי זמן בלכתוב את אותם הדברים במילים שונות, כי לא הגיבו עליהם ברצינות (חוץ מהתגובה האחרונה של של דודו, שהיתה רצינית אך מאוד מפורשנת ע"פ התפיסה, כמו שגם אני פירשתי אחרת)

 19. איתי :

  אם דברי יאיר נכונים, הם נכונים גם לצד השני

  משתמע ששושי פולטין חברתנו, למרות העמימות במצעה המצוטט בבלוג שלה, רצה מטעם רוח חדשה.

  שהרי אחרת מדוע לה להתמודד מול חברתה (הראויה) ענת שניידר, התומכת ברן ארז?

 20. נעמי ט :

  הכוונה כמובן – בעלי המאה שהופכים לבעלי הדעה.
  הטעות שעשיתי למעלה אינה מקרית. כי הדעה בתורה מתגלגלת בחזרה למאה וחוזר חלילה.

  נ.ח.

 21. המאבק באו"פ :

  לא לחינם אני מזכירה כאן את הפרטת המכינות, את מאבק המנחים באו"פ, את יובל החינוך, ועוד ועוד מאבקים שנסקרו כאן בע"ש, שקשורים בכבודם של אנשי חינוך ובכבודו של החינוך עצמו.

  עם כל הכבוד למי שמרגיש ס"ד, יש גם הראש, השפה, ההתנהלות הס"ד.

  ויש גם האינטגריטי.

  מי שבאמת החינוך בראש מעייניו, ובוחר לתקוע בשופרות דווקא כשמדובר בבחירות פנימיות בארגון עובדים, אבל שותק, או לכל היותר ממלמל אי פה אי שם כאשר מדובר במאבק על שמירת עצמאות המורה, המרצה, המחנך – מפני הפרטות לידי בעלי מאה שהופכים לבעלי המאה, מבשר לנו שלא חשיבות החינוך או הדמוקרטיה בראש מעייניו.

  בכל הכבוד, מורי העל-יסודי אינם נתינים באיזור כיבוש, וכל נסיון לדמות את מאבק הבחירות בארגון, למלחמת שחרור לאומי, מלמד לאיזה מורד חלקלק, מגלגים אותנו מגלגלי העיניים לשמיים.

  ולא חשוב כמה כסף או שווה כסף גייסה ר"ח מגורמים כאלה. כאשר איש עסקים נהיה פה פתאום מומחה לדברת, משהו צריך להדליק פרוז'קטור אדום.

  הרי נגד זה בדיוק מנסים להזהיר פה חזור והזהר.
  מה שצריך לשחרר הם שטחים רחבים של החינוך ש"נכבשו" כבר על-ידי המגזר הפרטי שמשקיע בהם לא רק את מעותיו, אלא גם את דעותיו.

  ואם כולם מבינים בחינוך, אז באמת, למה "הראש" צריך תעודת הוראה, ולמה בכלל צריך ארגון עובדים?

  ר"ח הוכיחה לאורך כל הדרך עיוורון עקבי ביחס לשאלה המרכזית הזאת.

  נסיונות ההתחמקות וההיתממות מחזקים את החשש חשש שאין כאן עיוורון מקרי, אלא הסכמה עם הדימיקה שכבר מאיימת להרוס את החינוך, ואת האינטגריטי האינטלקטואלי של המחנך, אם עוד נשאר ממנו משהו.

  לגבי תמי מולד, עדיף לדון בהקשר המלא, ולא בחלקי מידע שנזרקים פהכלאחר יד.

  נ.ח

 22. דליה :

  חיזוק לטענה המובאת בתגובה 19, ששושי פולטין רצה מטעם ר"ח, אפשר לראות בפורום של רוח חדשה. ינקי טפלר בקישור זהhttp://www.4morim.co.il/templete_f.php?p=forum משבח את שושי פולטין ומציג אותה כניגוד לענת שניידר. הנה דבריו המתיחסים לפולטין: "בימים אלה מתמודדת ענת שניידר עצמה בבית ספרה מול גב' שוש פולטין. אינני יודע עד לרגע זה במי תחליט גב' פולטין לתמוך אם תיבחר בבית ספרה. היא רחוקה מלהיות תומכת אוטומטית שלנו. אבל היא אשת חינוך לעילא ולעילא. חכמה, אובייקטיבית וישרה כמו סרגל. ישפטו מורי בית ספרה ויחליטו איזו אישיות הם מעוניינים שתייצג אותם."
  שושי תומכת בר"ח, לא אוטומטית, אך בכל אופן תומכת.

 23. שושי פולטין והכול חינוך :

  שושי פולטין בהכול חינוך
  http://www.hakoled.org.il/?p=485

  http://www.hakoled.org.il/?p=514

 24. שושי פולטין :

  לאיתי, ודליה חברי ל 'עבודה שחורה'

  אני מתפלאת על כך שבחרתם לפרסם את 'עמדותי' בפומבי למרות שאתם יודעים את המייל שלי והייתם יכולים לברר את הסוגיות קודם לכן איתי, בעיקר משום שהגעתם למסקנות שאני עצמי לא הגעתי אליהן.

  א. לא הצטרפתי מעולם לרוח חדשה, יותר מזה – ד"ר ינקי טפלר פנה אלי, הביע את הערכתו ושאל האם אתמוך בהם. אמרתי לו בצורה מפורשת כי אני לא מצטרפת לרוח החדשה. העובדה שהוא מעריך אותי לא עושה אותי מועמדת מטעמם , לא בכדי כתב את הדברים כפי שכתב "היא רחוקה מלהיות תומכת אוטומטית שלנו".
  מאז ימי השביתה אני בקשר עם אנשים רבים, כאלו שמזוהים היום עם ר"ח וגם כאלו המזוהים עם רן ארז . אז מה? האם אין אפשרות להערכה הדדית למרות הכל ?

  ב. העובדה שהתפרסמו שני מאמרים שלי ב'הכל חינוך' לא הופכת אותי חלק מהם.

  העורכת של 'הכל חינוך' ראתה אותם באתר News1 וביקשה ממני לפרסם אותם גם אצלם. לא ראיתי בכך כל פסול, נהפוך הוא – ברצוני להרחיב את מעגל הקוראים שלי מעבר לבלוג וראיתי בכך דרך נוספת.
  האם העובדה שפוסטים שלי מתפרסמים באתר חדשות מחלקה ראשונה עושה אותי חלק מאנשי יואב יצחק?
  האם העובדה שמאמרים שלי מתפרסמים ב'קשר עין' הופכת אותי לאחת מאנשי רן ארז?

  אינני מכירה אף אחד מהאנשים שהם חלק מ 'הכל חינוך', (פרט למספר תגובות שלי בבלוג של הרב שי פירון) , ובוודאי שאינני חלק מהם, אני מתנגדת התנגדות חריפה למעורבותם של אנשי תעשייה ואחרים במערכת החינוך ובוודאי שלא שיניתי דעתי בנושא, היא רק הולכת ומתחזקת.
  כתבתי על כך כמה וכמה פוסטים.
  גם אם היו מפרסמים את מאמרי בעיתון של הליכוד הייתי שמחה , למרות שמאז ומעולם הייתי מרכז ושמאלה , אשמח אם יקראו גם הם את עמדותי! (במהלך הבחירות הופתעתי לראות אחד מהפוסטים שלי מקושר באתר של נתניהו ואני ממש לא מאנשיו…)
  הייתי גם באירוע לכבוד ראש השנה שארגן שר החינוך, גם ד"ר עינת וילף הייתה שם.., האם זה הופך אותי לחלק מאנשיו ? (אגב, נקלענו למפגש של אנשי הליכוד – מי שראה אותנו היה יכול לפי זה לפרסם כי הפכתי לאשת ליכוד…)

  ג. ענת שניידר ואני ביחסים מצוינים , היו כאלה בעבר , הם כאלה בהווה למרות ההתמודדות בינינו ואנחנו מאמינות שהיחסים האלו יישארו גם אחרי , יהיו התוצאות אשר יהיו.
  הבחירות בחדר המורים אצלנו הן דוגמא לדמוקרטיה במיטבה (המורים לאזרחות מתמוגגים). שתינו הצגנו את עמדותינו, הבענו את הערכתנו אחת לשנייה והבהרנו כל אחת מדוע היא חושבת שהיא ראויה.
  ד. ענת שניידר ואני שתינו ראויות, לדעתי. היא בגלל פועלה כמובילת המאבק ב'אופק חדש' מאבק שתמכתי בו לכל אורך הדרך, ואני בגלל פועלי.
  לצערנו, נקלענו לסיטואציה ששתינו עובדות באותו חדר מורים וצריך לבחור רק אחת מאיתנו. ההחלטה בסופו של דבר תהיה של חדר המורים.
  ה. אם וכאשר אבחר כציר לוועידה, ארצה להציג את מועמדותי למועצת הארגון. שיטת הבחירות הנהוגה בארגון אינה כזו של מפלגות. אני לא חושבת שהשיטה היא נכונה, להיפך, אני חושבת שיש לשנותה , אבל כרגע כל אחד פוטנציאלי להיות מועמד. כבר כיום הציגו את המצע שלהם אנשים נוספים בכלל זה אני וענת שניידר (למרות שעוד אף אחת מאיתנו לא נבחרה בחדר המורים).
  ו. כרגע אני מביאה את האני מאמין שלי, את הנקודות החשובות שבהם צריך הארגון לעסוק ואשר
  הם בעוכרינו.
  צר לי שמערכת הבחירות נסבה רק סביב השאלה – כן/לא רן ארז , מי משקר ומי לא דובר אמת ולא עוסקת בליבון בעיות מהותיות אשר מטרידות את המורים כמו מעמד המורה, הפרטת החינוך , הגופים השונים העובדים בתוך בתי הספר, מעסיקים מורים כעובדי קבלן ומחלישים מאוד את מעמד המורה, ואף אחד לא פוצה פה ועוד ועוד.
  אני לא תמימה לחשוב ששאלת היו"ר אינה חשובה, אבל אני מתעקשת ללכת בדרכי שלי, עם האני מאמין שלי ואני מקווה להצליח בה.
  כשהצגתי מועמדותי אמרה לי אחת המורות 'מי שנכנסת למים אל תצפה שלא תירטב' , הצלחתם להרטיב אותי , אלך להתייבש ואמשיך להיות מי שאני.

  שושי פולטין

 25. נעמי ט :

  את מכירה בוודאי את הביטוי "מי שלא עומד בחום המטבח, שלא יכנס".

  להבנתי, טפלר הדליק להבה, כדי להשתמש בך לצורך מתקפה על ענת שניידר. אז פה, בע"ש, נשפכו קצת מים. ומן הסתם עוד ישפכו.

  מדבריך בבלוג שלך ברור לגמרי שאת מבינה את הבעיתיות שאליה נכנסת, ואת מתיחסת אליה גם כאן בתגובה.

  אז קחי את זה ספורטיבי, ואפשר לסמוך עליך שתדאגי לטפל בגובה הלהבות המיותרות שהצית טפלר. (בין מקלחת לכוויה, אני משום מה הייתי בוחרת את האפשרות הראשונה).
  נ.ח.

 26. נעמי ט :

  מה זה "הנטיה של חלק מפעילי מעבודה שחורה…."וכו'?

  ה"חלק הזה" הוא ברוך השם עדיין פה איתנו, ואפשר לפנות אליו ישירות. אין צורך לדבר על החלק הזה בגוף שלישי. אפשר לדבר אל ה"חלק הזה".

  נ.ח. (לא כלולה ב"חלק".)

 27. דודו רוטמן :

  ושוב, שושי, הרשי לי לאחל לשתיכן בהצלחה. הדיון לא צריך היה לרדת לפסים מיותרים שלעתים הוא יורד אליהם.

 28. לשושי - התנצלות :

  שושי שלום,

  א. קודם כל את צודקת ואני מתנצל. אני העליתי אפשרות תיאורטית לגמרי בטוקבק, בלי לברר איתך.

  ב. הטוקבק הנוסף המרמז על קשרים להכל חינוך לא קשור אלי, אני רואה אותו רק עכשיו. כבר נוכחתי ש"הכל חינוך" דואגים לספח לרשימת תומכיהם גם אנשים שרק עמדו איתם במעלית, וזה פסול. מצד שני, הנטייה של חלק מפעילי עבודה שחורה לסמן קו שחור עבה על כל מי ששיתף פעולה אי פעם עם הכל חינוך גם היא פסולה בעיני. לצערי, אני נאלץ להסכים עם ינקי שאי אפשר להגיע לשום דבר בפוליטיקה בלי כסף, והרבה (ע"ע אובמה) או שווה ערך לכסף בדמות יכולת ארגונית (פרץ 2005, רן ארז, מתנחלים, קיבוצים, חרדים). שיטת "גרוש מפה וגרוש משם" לגיוס תרומות לא עובדת בארצנו (ר' דף התורמים של יחימוביץ', ועוד לא דיברנו על כך שיחימוביץ' רוכבת על מפלגה שמקבלת תרומות מבעלי הון וחבה את האוויר שהיא נושמת לבנקים).

  ג. אני מאחל לך מכל הלב בהצלחה בבחירות

 29. לשושי - התנצלות :

  שושי שלום,

  א. קודם כל את צודקת ואני מתנצל. אני העליתי אפשרות תיאורטית לגמרי בטוקבק, בלי לברר איתך.

  ב. הטוקבק הנוסף המרמז על קשרים להכל חינוך לא קשור אלי, אני רואה אותו רק עכשיו. כבר נוכחתי ש"הכל חינוך" דואגים לספח לרשימת תומכיהם גם אנשים שרק עמדו איתם במעלית, וזה פסול. מצד שני, הנטייה של חלק מפעילי עבודה שחורה לסמן קו שחור עבה על כל מי ששיתף פעולה אי פעם עם הכל חינוך גם היא פסולה בעיני. לצערי, אני נאלץ להסכים עם ינקי שאי אפשר להגיע לשום דבר בפוליטיקה בלי כסף, והרבה (ע"ע אובמה) או שווה ערך לכסף בדמות יכולת ארגונית (פרץ 2005, רן ארז, מתנחלים, קיבוצים, חרדים). שיטת "גרוש מפה וגרוש משם" לגיוס תרומות לא עובדת בארצנו (ר' דף התורמים של יחימוביץ', ועוד לא דיברנו על כך שיחימוביץ' רוכבת על מפלגה שמקבלת תרומות מבעלי הון וחבה את האוויר שהיא נושמת לבנקים).

  ג. אני מאחל לך מכל הלב בהצלחה בבחירות

  איתי

 30. נעמי ט :

  שושי, על הכיפאק.
  האם מותר להניח שפנית בדברים גם אל הצד שהצית את הלהבה?
  נ.ח.

 31. שושי פולטין :

  לנ.ח.,
  זו הייתה בהחלט מקלחת צוננת מכיוון לא צפוי, אבל אין ספק שהיא עדיפה על כוויה.
  רוח ספורטיבית לא חסרה לי, 10 שנים עסקתי בספורט תחרותי, אבל נלווית לה גם הישגיות.
  היום אני מגובשת בדעותי יותר מתמיד, יש בי את הבשלות,הניסיון, הראיה המקיפה של הדברים, את הנכונות והעיקר את האיכפתיות שבוערת בעצמותי.
  אני , כאמור, מקווה להצליח להשפיע בדרכי שלי.
  תודה,
  שושי

 32. לשושי מדליה :

  לשושי שלום
  אם נפגעת מתגובותי בע"ש, אני מתנצלת. זו לא הייתה הכוונה.
  התייחסתי אל העניין ולא אלייך. להצגת מועמדותך מול ענת שניידר יש
  משמעות, ואי אפשר להתעלם מכך.
  יש בינינו אי הסכמה על אי אלו עניינים, אך זה לא צריך למנוע מאתנו להמשיך
  ביחסים כפי שהיו עד כה.
  אני לוקחת בחשבון את תגובתך לעניין זה, ואת העובדה שנפגעת מתגובתי,
  ומקווה לפעול בעתיד כך שלא תיפגעי ממני אישית.
  באופן עקרוני, אני נגד קמפיינים אישיים (למרות, אני מודה, שתגובותיי הנ"ל התייחסו אל אנשים). אני בעד דיונים רעיוניים. אשתדל להתמקד בכך, ואקח בחשבון אותך באופן אישי בהתייחסויות ענייניות.

 33. מיכאל לינדנבאום :

  אני חושב שמאבק האיתנים של ענת שניידר באופק(ל) חדש ובמשת"פ וסרמן,ושלוב הידיים עם רן ארז,מכשיר אותה ,יותר מכולן(ם),לתפקיד הבכיר ביותר בארגון אחרי רן ארז.

 34. שושי פולטין :

  בהתמודדות ביני לבין ענת שניידר, ניצחה ענת , אשר הצליחה לשכנע את חברי המורים כי סיכוייה להמשיך הלאה טובים משלי.
  אני מאחלת הצלחה לענת,
  ולמיכאל, ייתכן שדבריך האחרונים יתממשו בסופו של דבר.

 35. מיכאל לינדנבאום :

  לשושי,
  אני מקווה שתיצרי איתה "צוות לעניין".בהצלחה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.