חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ערוץ הספורט לא ספורטיבי

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 25.01.10 6:01

אתמול יום א' 24 בינואר, התקיים דיון משפטי להחזרת דני אמיר לעבודתו בערוץ הספורט, אמיר פוטר לאחר שניסה להקים ועד עובדים בערוץ במסגרת ארגון "כוח לעובדים"

ביום א', בשעה 11:00, התקיים בבית הדין האזורי לעבודה ברחוב שוקן 25 בתל-אביב דיון על הגשת צו מניעה שיחייב את ערוץ הספורט להחזיר את דני אמיר (התסריטאי של מהדורת "חדשות הספורט") לעבודתו. אמיר פוטר לאחר שניסה להקים ועד עובדים בערוץ. לטענת אמיר , לא רצה להגיע לבית משפט, אך בערוץ הספורט לא הותירו לו ברירה – "גם ברגע האחרון, פנינו להנהלה באופן בלתי פורמלי כדי לתת להם הזדמנות לתקן את העוול שעשו, וכדי למנוע את החשיפה ואת הפגיעה בשמו של הערוץ."  אמיר: "אני מצטער מאוד שאני נאלץ להגיע לבירור משפטי מול מקום העבודה שלי – אותו אני אוהב, ומול המנהלים שלי, שיחסיי איתם היו טובים."  

אמיר, העובד בערוץ כ-10 שנים, מוביל מזה כמה חודשים את מהלך הקמת ועד העובדים בערוץ הספורט במסגרת ארגון "כוח לעובדים". את הודעת הפיטורים  קיבל אמיר ללא שימוע, כנהוג בערוץ. בעקבות התערבותו  של עו"ד איאן ייפה מטעם "כוח לעובדים" והפגנה שקיים הארגון מול משרדי הערוץ,  יזמה ההנהלה מפגש עם אמיר, שם הוצעו לו שני תפקידים אחרים שמהווים נסיגה במעמדו ובשכרו. "מעניין שההנהלה שטענה שלפיטורי אין כל קשר לניסיון לארגן עובדים, "שלפה" את הפתרונות החלופיים ברגע שהבהרתי שאני מתכוון לפנות לערכאות משפטיות". אומר אמיר. אחת ההצעות (המרעה פחות מבחינת השכר)  הייתה אמורה להרחיק את אמיר ממשרדי הערוץ בתל אביב, ולהעביר את מרכז פעילותו למכון וינגייט, שם נמצא רק עובד אחד נוסף של הערוץ. 

במקביל למאבקו של דני אמיר, ממשיכים עובדים אחרים בערוץ, בסיוע "כוח לעובדים", לגייס חברים חדשים לוועד המתגבש. העובדים קובלים במיוחד על העדר מנגנון פיטורין מסודר בערוץ. "אנחנו אוהבים את אופיו המיוחד של הערוץ ורוצים בהצלחתו, אך קשה לשמור על אווירה חיובית כאשר כל כמה חודשים מפטרים באופן שרירותי אנשים שנתנו את הנשמה שלהם לערוץ". מוסיף ג' עובד בערוץ. עוד מדווחים העובדים על לחצים מצד ההנהלה כנגד ההתארגנות.

 

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.