חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תקרת שכר בחברות ציבוריות – הכרחית

נושאים איכות השלטון, דעות, כלכלה ותקציב ב 25.01.10 6:04

 בציניות ראויה, מתאר עו"ד דקל-דוד עוזר, את האבסורד אליו הגענו ללא חוק תקרת שכר בחברות ציבוריות, חברות בהן מנהלים מרויחים פי חמישים מראש הממשלה

אלוהים ישמור ! איך אמרתי את זה ?! עושר ? בעיה ? תקרת שכר ? כנראה שאני קנאי.

קנאי, קנאי מוטרף. מוטרף ועני. צר עין. איזה מין אדם מסתכל על אחרים? למה אני לא מסתכל על עצמי? למה לא לפרגן? 

סבבה, צריך לפרגן, צריך להיות סבבה עם כולם – איזה יופי, איך אני אוהב אתכם, איזה סבבה החמאס? כולה יורה עלינו קסאמים, זה לא באמת טיל. גנבים? סבבה, אז גנבו, צריכים להתפרנס איכשהו. עולם תחתון? סבבה, דווקא עושים עליהם תוכניות יפות בטלוויזיה. חוץ מזה, פגשתי לפני שבוע אחד מהם – דווקא אחלה בן אדם. 

מנהל שמרוויח מיליון שקל לחודש, אז מה? אנחנו רוצים את המנהלים הכי טובים לבתי העסק כדי שנוכל להרוויח ביחד איתם. אז מה אם מחקרים מלמדים שאין שום קורלציה (מתאם) בין גובה השכר למידת ההצלחה – אנחנו לא ניתן לקנאים מגעילים לקבוע פה חוקים. 

בכלל, כל הקנאים האלה אנשים מגעילים – למה לקבוע תקרה לשכר? זה מה שמפריע להם? 

לפני שנתיים בערך ביקשה שלי יחימוביץ' לקבוע חוק שהשכר הגבוה ביותר בחברה יהיה לא יותר מפי-50 מהשכר הנמוך ביותר – איכס! איזה מגעילה היא!

אז מה אם הם מצפים מהעובדים להרוויח 4,000 שקל בחודש ולחיות מזה, איך יוכלו המנהלים הגאונים שלנו להסתדר עם שכר של 200,000 ₪ בחודש? רחמים, שומו שמיים! 

הרי הם סיימו בית ספר לכלכלה, ולמינהל עסקים, ויש להם ניסיון של שנים לא בשביל לדעת לחסוך כסף, ולהיות יעילים, אלא לדעת לבזבז, לזרוק את הכסף על שטויות – אם הם לא היו כאלה הרי לא היינו רוצים שהם ינהלו את החברות שלנו. 

מנהל שנוסע במכונית משפחתית חסכונית בדלק? חה! איזה מין מנהל זה? אנחנו צריכים מנהל שנוסע על ג'יפ לקסוס יוקרתי 4X4 שמבזבז דלק ומאפשר לחנות על מדרכות! זה הרי מלמד אותנו על שיקול דעתו!

מנהל שיחסוך בקניות במשק הבית שלו? חה! איזה מין מנהל זה? אנחנו צריכים מנהל שיידע לעשות קניות ברשת חנויות מאכלי היוקרה (ששייכת לו), אחרת זה מנהל? 

200,000 שקלים בחודש היא רצתה שהמנהלים ירוויחו, החוצפנית הזאת! מה, המנהלים האלה הם ראש הממשלה? הם מנהלים חברות! לא מדינות! זה לא איזה קשקוש, הסכם שלום או משהו כזה! אלו חברות שממלאות בקבוקים מעוצבים במים מהברז בנתניה, שמות פתקית עם השם "אקווה" ומוכרות בסכום מופקע! 

איך אפשר להשוות את העבודה של המנהלים האלה לעבודת ראש הממשלה ? שלא עושה שום דבר עם עצמו, מתעסק בשטויות כמו משבר המים, משבר העוני, משבר הדיור, המשבר הכלכלי, הסיכון האיראני, הא! אפשר להשוות את זה למכירת במבה? לבניית דירות למגורים? 

העמדה שלנו שהמנהלים צריכים להרוויח פי 50 מראש הממשלה ובעלי השליטה צריכים להרוויח פי 1,000,000 מראש הממשלה – זה איזון חברתי תקין.  אז מה אם יש הוכחות רבות לצורך בתקרת שכר? אז מה אם זה נהוג במקומות רבים ובתחומים רבים? אם נצטט בהתאמה את מר"ן רוחמה אברהם בעניין חברי הכנסת בפרשת ההצבעות הכפולות: "שותים את דמם (של העשירים) ועל סמך מה? ראיות?" 

אנחנו מתנגדים, רק שלא יגידו עלינו שאנחנו לא נחמדים – חס וחלילה.

נערך על ידי גליה
תגיות: , ,

5 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  להם המליונים כי מגיע להם ,ולי שום דבר כי עברתי הפרטה בגיל 53 ,ואני צריך לחכות לפנסייה עוד שנתיים בגיל 67 כי מגיע לי.אולי עד אז ביבי ישחיל פנסייה+ביטוח לאומי(שגם אין לי) בגיל 70.
  צרכי המשק ,אתם יודעים ,מדינה ענייה שמוציאה "כל הכסף" על ביטחון.
  מדינה משהו-משהו.
  לשואלים אותי מה הקשר? אני אענה איך יש כל כך הרבה כסף לכל כך מעט.

 2. הראל :

  רשימה מעולה!
  נראה כי 200,0000 ש"ח/חודש לא מספיקים לשלם את הארנונה על בית מגורים על שטח של 5 דונם…

 3. רביב נאוה :

  היום קראתי שאיתן רף עוזב את בנק לאומי עם פיצויים של 4 מיליון שקל.
  מי אמר שאין צדק חברתי? כסוציאל דומקרטים אמיתיים אנחננו צריכים להריע: פיצויי פרישה הם זכות חשובה שמגיעה לכל עובד ולכל יו" דירקטוריון.
  ומשמחת עוד יותר העובדה שהפיצויים הללו כוללים מענק הסתגלות. כי רף, כך מדווח, הרוויח שכר בעלות של 40 מיליון ש"ח בשנותיו בתפקיד – ועכשיו צריך להסתגל לתנאים הקשים בחוץ (המסכן יצטרך עכשיו ללמוד מקצוע חדש, להתרגל לסביבה חדשה ואולי הוא בכלל יישאר מובטל).

 4. מיכאל לינדנבאום :

  לרביב,
  איתן רף הרביץ 45 מיליון שקל,תוך 40 שנות עבודה בבל"ל הממשלתי עדיין.
  ב"פרטי" וה"מופרט" היכן שבאמת יודעים לעבוד "הכי יעיל" ,הגאון רומנו "הרביץ" אותו סכום תוך 5 שנים בשרות הבורוביצ'ים.
  הפרטה,התייעלות -איזה כף! איזה ברכה!

 5. דקל עוזר :

  חכו למאמר הבא על נפלאות ההפרטה.
  הפרטה = טמינת הראש בחול ועיוות.
  במקום להתמודד עם הבעיות של המגזר הציבורי – הופכים את הבעיות הללו למטרה ראויה.

  כאילו יעשו מחר חוק מלחמה למען השחיתות הציבורית וייתנו פרסים למי שסרח.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.