ינקי טפלר: תשובה לטענות נגד "רוח חדשה"

ד"ר יעקב (ינקי) טפלר, מהנהגת "רוח חדשה בארגון המורים" ענה בתגובית למאמר של דודו רוטמן, לתגובות גולשים באתר ולמאמרים קודמים שהעבירו ביקורת על התנועה. השורה התחתונה שלו: כל הטענות הן  תיאוריית קונספירציה בלי בסיס

הערת המערכת: לנוחות הקוראים,הוספנו בתחילת כל סעיף את הטענה אשר לה עונה ד"ר טפלר. זה נראה כמו ראיון אבל זה לא באמת ראיון. אנו חוזרים ומזמינים מורים תומכי רן ארז ודודי פרידמן לשלוח לנו מאמרי דעה מקוריים לפרסום לקראת הבחירות.  

 

אתם נתמכים ע"י בעלי הון המחפשים לעשות רווח מהפרטת החינוך

ראשית, אינני שותף לדעה שאנשי ממון מונעים תמיד מאינטרסים של רווח אישי-כלכלי. כל האנשים שפגשנו הם הורים לילדים במערכת החינוך.

אני דוחה מכל וכל את הגישה שבעל הון הוא תמיד מבני החושך ומנהיג איגוד מקצועי הוא אוטומטית מבני האור. כל אדם צריך להיבחן לגופו. כל גישה אחרת היא לא אנושית בעיני. על רן ארז אמר בית המשפט העליון כי הוא אינו ראוי להנהיג ציבור. האם גם בית המשפט העליון נגוע בקפיטליזם חזירי?

כידוע, "בעל המאה הוא בעל הדעה". מה יקרה כשהתורמים שלכם יבקשו מכם לרקוד לפי החליל הקפיטליסטי שלהם?

אני מודיע כאן פומבית: איננו חייבים דבר וחצי דבר לאף אחד מהתורמים שלנו. אין לנו שום מחוייבות לאיש פרט למורים ולחינוך הציבורי.

למה אתם בכלל צריכים כסף מתורמים חיצוניים, ולמה אתם רצים לבית משפט במקום לטעון את טענותיכם במוסדות הארגון?

חביבם של כמה קוראים, רן ארז סרב למסור לנו את דרכי ההתקשרות למורים; סרב להעניק לנו במה בבטאון הארגון 'קשר עין'; סרב לאפשר לנו להציג את מצענו באתר ארגון המורים; סרב אפילו לבקשתנו לפרסם הודעה בתשלום, ולמעשה ניסה לחסום לחלוטין את המידע הבסיסי ביותר שקיים בכל מערכת דמוקרטית: להכיר אותנו ואת מרכולתנו ולהותיר את ההחלטה לבוחר. האם יש לאבירי הדמוקרטיה הקוראים באתר זה מה לומר על ניסיון סתימת פיות זו? לנוכח ניסיון סתימת פינו, הדממת מערכת הבחירות והשתקת כל ביקורת בנוסח פראבדה לא נותרה לנו ברירה אלא לבקש סעד בבית המשפט. זה עולה כסף, והרבה.

היות ונשללה מאיתנו הזכות הטבעית והצודקת להציג את עצמנו בפני קהל הבוחרים נאלצנו לנקוט בצעדים שעולים ממון רב. אנו מורים אם צריך להזכיר זאת. אני עצמי מורה בדרגת השכר הגבוהה ביותר הנהוגה במערכת החינוך (ד"ר כמעט בשיא הוותק – 7500 ש"ח נטו לחודש) אין באפשרותנו לממן מערכת בחירות כלל-ארצית שכרוכה בנסיעות אין ספור לכל רחבי הארץ, בהוצאות דלק עצומות, בהוצאות טלפון עצומות – כל זאת כשלרן ארז עומד מנגנון בשכר שמונה עשרות אנשים ושכולו גוייס למערכה נגדנו.

לפיכך פנינו בבקשה לתרום לנו כדי שנוכל לממש את זכותנו האלמנטרית לא רק להתמודד מול מנגנון משומן ורב-משאבים אלא גם לייצר את התנאים לנצח. מי שחושב שניתן לקיים התמודדות כלל-ארצית ללא משאבים כדאי שיקיץ מחלומותיו אל תוך המאה ה-21.

אילו בעלי הון תרמו לכם עד היום?

חשוב לציין: מרבית התורמים שלנו הם מורים מן השורה. מאות מורים שתרמו סכומים קטנים שהצטברו לסכום יפה יחסית. בסה"כ צברנו 170 אלף ש"ח כספי תרומות. אנחנו כרגע במאזן של מינוס 60 אלף ש"ח מיעדנו ואיננו יודעים כיצד להשלימו. אילו הטענות נגדנו היו נכונות לא היינו היום במצוקה כלכלית.

אם תזכו, תסכמו עם האוצר על מתווה רפורמה בשכר דמוי "אופק חדש" – תוספת שכר עבור תוספת שעות משרה

אנחנו מתנגדים ל"אופק חדש" בכל צורה ובכל מלבוש. אין ולא יהיה אופק חדש תחת הנהגתנו. אנו שוללים לחלוטין את הפרדיגמה שביסוד "אופק חדש" – תוספת שכר עבור תוספת עבודה. אנו דורשים תוספת שכר הולמת עבור שעות העבודה הקיימות (דהיינו 24 ש"ש משרת המורה כיום) והכרה בשעות עבודה שאינן מתוגמלות.

אתם תומכים ברפורמת דברת, ומהווים סוס טרויאני בארגון המורים

האמירה כאילו דודי פרידמן תומך בדו"ח דברת היא שקר שקר שקר . כלומר, אילו היה כותב המאמר טורח לברר זאת. אינני מבין מהיכן הוא שלף את השטות הזו.
איננו תומכים הדו"ח דברת. אנו מתנגדים לדו"ח דברת. אנו דוחים לחלוטין כל תהליך – כדוגמת ועדת דברת – שעוסק ברפורמה בחינוך ושמורים אינם שותפים לו כמובילי התהליך. תחת הנהגתנו המורים הם שיעצבו את עתידם. אם אנשי ציבור, בעלי ממון, אנשי תקשורת, אנשי רוח, פוליטיקאים, אנשי אקדמיה וכדומה יתגייסו כדי לקדם את רפורמת המורים זו תהיה תוספת כח משמעותית. אם לא יתגייסו – נסתדר בלעדיהם.

אתם שתולים של תנועת "הכל חינוך", שהקימו בעלי ההון לאוטמן ודברת, כדי להחזיר בצורה מתוחכמת את רפורמת דברת שארגוני המורים קברו בימי השרה לבנת.

אין לנו קשר עם "הכל חינוך". חברינו דודי פרידמן ושמולי בינג השתתפו בכנס היסוד של הכל חינוך טרם הקמת רוח חדשה. לכשהבינו שדרכי הכל חינוך אינן עולות בקנה אחד עם השקפת עולמם נותק הקשר.

אתם כל הזמן מתלוננים על רן ארז ה"דיקטטור" שמפעיל את המנגנון להנצחת שלטונו. מכאן עולה החשש שאם תפסידו בבחירות תפרשו בטענה שלא ניתן לתקן את הארגון בשיטה דמוקרטית ותקימו ארגון מורים מתחרה.

אם לא ננצח בבחירות נמשיך להיות חלק מארגון המורים. בתחילת דרכנו שאלו אותנו מורים אחדים אם לא כדאי לפרוש מן הארגון ולהקים ארגון חדש. דחינו זאת אז ואנו דוחים זאת מכל וכל גם עכשיו וגם אחר כך. לעולם לא ניתן ידנו לפיצול ארגון המורים. אנו בעד ארגון אחד, חזק ויעיל.
אם לא ננצח נהיה חלק מן הארגון ונתפקד כאופוזיציה לוחמת למען שקיפות, יעילות ודמוקרטיזציה של הארגון. נילחם בביזבוזים ונאבק שתקציב הארגון יהיה גלוי לעין לכל מורה ומורה. ובעיקר, אם תהיה תוכנית ראויה, נילחם כולנו שכם אחד למימושה.

מספר הטלפון שלי הוא 052-5829794. כל מי שיש לו תהייה כזו או אחרת לגבי רוח חדשה מוזמן לשאול את פי האתון.

ד"ר יעקב טפלר

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

89 Responses to “ינקי טפלר: תשובה לטענות נגד "רוח חדשה"”

 1. דליה הגיב:

  התרומות מיועדות גם למימון הוצאות משפטיות. רוח חדשה בחרה להיאבק נגד ארגון המורים בבית המשפט. מורה שמציג מועמדות להיבחרות לארגון, ומשתמש בבית המשפט כזירה – אינו משתמש בזירה המתאימה, ואינו פועל בדרך הגונה. ר"ח פנתה לבית המשפט פעמים רבות, גם כשנדחתה על ידי השופטים. הפוסט שפורסם בנושא האם בית-המשפט הוא הזירה הנכונה בהתמודדות לבחירות בארגון המורים http://www.blacklabor.org/?p=13058 מפרט את הפניות. מאז פרסומו, פנתה ר"ח עוד מספר פעמים לבית- המשפט. מי שתורם ומממן את ר"ח, רוצה בחיסול ארגון המורים, לא בשיפור החינוך. שיפור החינוך הוא תפקיד הממשלה. תפקיד האיגוד המקצועי הוא להגן על זכויות המורים. לבעלי כסף אין שום זכות להתערב בזכויות שלי כמורה.
  פרידמן רוצה שינוי. שינוי משמעותו החלשת הארגון.
  פרידמן רוצה לשתף פעולה עם האוצר. המשמעות היא הרעת תנאי העבודה של המורים
  פרידמן רוצה לשתף פעולה עם ההסתדרות. המשמעות היא כניעה לתנאי האוצר ואי עמידה על משמר תנאי העבודה של המורים.
  פרידמן אמר בתגובה לפוסט הנ"ל:
  "הארגון מתנגד לכל שינוי.
  אם ימשיך להתנגד, כוח הארגון ייחלש. חייבת להיות נכונות לשינויים. רן ארז משאיר את המצב על כנו. לא חל שינוי לא במבנה משרת המורה , איכות ההוראה לא השתנתה." –משמעות הדבר היא שר"ח תסכים לשינויים שרוצה לכפות משרד החינוך על האיגוד המקצועי. קרי, הסכמה לתנאי אופק חדש בבתי הספר העל יסודיים. זוהי משמעותו של שינוי.
  פרידמן רוצה לשתף פעולה עם משרדי החינוך והאוצר ולהסכים לשינויים.
  כך הוא אמר בפירוש בפוסט הנ"ל: "התנהלותו של רן ארז היא אנטגוניסטית. הוא מנהל מאבק אישי נגד במקום לפעול בשיתוף פעולה עם משרדי החינוך והאוצר, ולהסכים לשינויים."
  שיתוף פעולה עם האוצר הוא הרעת תנאי העבודה של המורה.
  פרידמן מודה בפירוש שצריך לשתף פעולה עם הסתדרות המורים: "כמו כן, לשתף פעולה עם הסתדרות המורים. להסתדרות יש כוח, ולשני האיגודים יש אינטרסים משותפים.הסתדרות המורים"
  הסתדרות המורים הביאה להרעה בתנאי העבודה של המורים. זה מה שיקרה בארגון המורים אם ח"וח תיבחר ר"ח לארגון.

 2. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדליה,
  בהמשך לתגובה המצויינת שלך שמשכנעת כל מורה שעדיין מהסס,אבל חרד לעתידו.ר"ח רוצה לשתף פעולה עם האוצר,ההסתדרות של עיני וההסתדרות של וסרמן .כל הגופים האלה משתמשים במילת הקוד "שינוי" שפירושה הוא רפורמות מבניות שגרמו להרס העבודה המאורגנת בארץ.
  יש לי גם "סקופ" טרי מהבוקר ב"ישראל היום".
  איש העסקים נעם לניר כותב תחת הכותרת "הגיעה העת לשינוי" כהאי לישנא:"מאז שארז נבחר,הלך מעמד המורה והידרדר,ועימו רמת הלימודים והישגי התלמידים.ארז שסירב לכל רפורמה,כינה את דו"ח דברת "הסכם מולוטוב-ריבנטרופ".הוביל שביתה של חודשיים בה לא השיג דבר,והשים עצמו קברניט עריץ ונלעג של מערכת דועכת."
  "בשנים האחרונות הופנו אלי בקשות לתרומות,ולכן התגייסתי לעזרתה של חבורה צעירה ואידיאליסטית שכל הורה מייחל לילדיו.בתנועת רוח חדשה מצוי החזון והכח להגשמה.
  איך הנחתום מעיד על עיסתו!

 3. דליה,
  אני רואה שהתעלמת לחלוטין מכל השיחה שהיתה לנו אצלך בבית לפני כמה חודשים.

  הטענות שכתבת הן מופרכות ולא מבוססות, אני לא צריך להוכיח את זה כי "המוציא מחברו עליו הראיה".

  אני פשוט לא מצליח להבין את התמיכה של אנשים כאן במי שהצליח לגרום לארגון העובדים הגדול בארץ להיות כל כך חלש.
  ארגון ש"הצליח" בכך שהמשכורות של המורים הן הנמוכות במגזר הציבורי.
  ארגון שבדברים בסיסיים כמו דאגה לרווחת החברים בו לא מצליח להביא שום הטבות רציניות לחבריו למרות שהוא הגדול ביותר (כדאי לראות מה מקבלים חברים בוועדי עובדים אחרים).
  ארגון שהדבר היחיד שהוא הצליח לעשות זה למנוע כל שינוי במערכת שנמצאת במצב גרוע!

  המורים בניגוד למה שאת כותבת דליה, צריכים להיות הראשונים לרצות בשינוי מעמדם, שכרם ונציגיהם.
  אני לא יודע אם דודי פרידמן הוא המועמד הטוב ביותר לתפקיד, אבל מס' 2 שלו, שמולי בינג, הוא אחד האנשים המרשימים ביותר, המוצלחים ביותר והמבטיחים ביותר בזירה הס"ד בארץ!
  רן ארז, הוא פשוט המועמד הגרוע ביותר מכל האפשרויות, הוא כבר הוכיח לנו את זה.

 4. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  למלכיאור,
  אני מתפלא עליך,למיטב ידיעתי הכסף נמצא במשרד האוצר ולא בארגון המורים.
  על איזה שינוי מעמד ושכר אתה מדבר.אתה חושב שאתה יכול להצליח יותר מהסתדרות הרופאים ששכרם מוקפא כבר עשר שנים על ידי ממשלות ישראל.
  מהו בכלל מועמד "טוב" לפי דעתך? מועמד שמביא ל"שינוי" נוסח וסרמן בהסתדרות המורים שגרם להורדת השכר שלהם לשעה.
  השינויים היחידים שנעשו תוך עקיפת אירגון המורים,זה הפיכת מורים לעובדי קבלן-כמו ב"יובל החינוך"– תוך פגיעה בזכויות הסוציאליות.
  אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה?
  במילים אחרות,גם האנשים האיכותיים ביותר כמו אנשי ר"ח יכולים לטעות בתום לב מבחינה פוליטית.

 5. נעמי ט חיצין הגיב:

  גם אני יכולה לשכתב ולמחזר דברים?
  בבקשה:

  לדר' טפלר,

  זו זכותך להמשיך או להתנתק מהדיון. אתה נותן מספר טל. כדי לנהל שיחות אחד על אחד, במקום בפומבי, (ועוד כשיש לך בחינות לבדוק, מעניין).
  אני מתכוונת להמשיך את הדיון בדרך הפומבית. ככה עושים בדמוקרטיה.

  1. בקשר לתגובה 14 נו, אז זה היה כל כך קשה?
  לא היה עדיף שתדלג על תגובתך הראשונה?

  2. בקשר לתגובה 13 אתה מתפרץ לכל כך הרבה דלתות פתוחות, עד שאכן נוצרת "רוח פרצים".

  אז בגדול –

  א. אף אחד לא מציג כאן את כל בעלי ההון כשטנים עם קרניים, ולכן תשובה לטיעון שלא נטען, היא מוזרה!

  ב. כל סיפורי המסכנות, כבר שמענו ויש אפילו אמפטיה, אבל יש חלופות אחרות.
  אתם אצה לכם כל כך הדרך לסלק את ארז, את שבעצמכם הכשרתם את כל האמצעים. אז אל תבקשו עכשיו רחמים.
  (באחד הדיונים שהתקיים כאן, הדגמתי כמה מן החלופות האלה, ויש עוד. אולי לא אומצתם ע"י היועץ הנכון).

  ג.ועיקר העיקרים וזהו לב העניין!!!

  אתה בעצמך חוזר ואומר שההתקשרות עם בעלי ההון, היא דרך להגיע אל האוצר. כלומר יש פה התקשרות שאיננה חד פעמית ואיננה קצרת מועד. לטעון את הטענה הזאת ובאותו הזמן להצהיר שאין לכם מחויבות, זו סתירה ולא במיוחד אינטליגנטית, תסלח לי.

  ד. אם היית שואל אותי, הייתי אומרת לך שלפעמים יותר מדי טיעונים בשביל להסביר קושי אחד מזכירים את הבדיחה על האישה שהשאילה סיר לשכנתה -(השכנה: "ראשית לא השאלת לי סיר. שנית כבר החזרתי לך אותו. שלישית הידית כבר היתה שבורה כשהשאלת לי אות").

  ומכיוון שהתשובה הכוללנית ש"לא כל בעלי ההון פועלים רק למען רווח" איננה תשובה לבעייה, והיא בגדר סוג של התחמקות תוך שימוש באמירה סתמית ובלתי מחייבת,

  אז בבקשה:
  תן לנו את שמות כל בעלי ההון שמשמשים לכם גשר לאוצר, ואז נדבר,
  בפומבי, כמובן.

  נ.ח.
  http://www.blacklabor.org/?p=16118

 6. אני יכול בפשטות להגיד מי מועמד לא טוב – רן ארז.
  כפי שכבר אמרתי הרשימה של רוח חדשה היא מצוינת.
  ארגון האחיות הצליח להביא לתנאים מצוינים של האחיות ושל האחיות המתחילות.
  רוח חדשה מתנגדת לאופק חדש (הם קמו בעקבות השביתה נגדה), לכן אי אפשר להסביר שהם מועמדים לא טובים כי אופק חדש לא טוב.
  יש גם שינויים טובים בעולם, ואם יש מקום בישראל שצריך שינוי – זה מערכת החינוך, לא יכול להיות שנתמוך בזה שמבטיח שהוא ימנע כל שינוי, הבסיס לס"ד הוא בחינוך, אנחנו רוצים שינוי משמעותי במדינה? אז אנחנו זקוקים לשינוי משמעותי במערכת החינוך!

 7. דודו רוטמן הגיב:

  לא השתכנעתי שהשינוי ב"מערכת החינוך" יבוא באמצעות שינוי בארגון המורים. ארגון המורים איננו "מערכת החינוך". הסיבה לכך שהחינוך בישראל נראה כמו שהוא נראה איננה המורים או ארגון המורים אלא היחס של המדינה למורים. יחס זה לא ישתנה אם שמולי בינג וד"ר טפלר, טובים ככל שיהיו, יהיו מספרי שתיים ושלש בארגון המורים.

 8. נעמי ט חיצין הגיב:

  1. אין וויכוח שההגמוניה הניאו-ליברלית שולטת בחיינו, ושהס"ד מלקטת שבריה.

  2.נדמה שחלק מן הדיון פה לוקה בבלבול מושגים. אחד האתגרים החשובים של הס"ד, אם היא רוצה להשתקם, הוא שחרור השפה משפת ההגמוניה הניאו-ליברלית. (כמובן בהתאמה לאתגרי המאה ה-21 ).

  3. מאז שנולד החינוך הממלכתי האוניברסאלי, הוא לבש ופשט צורה, ולא פעם השתמשו בו לרעה. אחד האתגרים של הס"ד בשדה החינוך הוא לזכור תמיד ש"לפתח חטאת רובץ" – חינוך ממלכתי אין פירושו מחנק החירות המוסרית והאינטלקטואלית של הלומדים והמלמדים.

  4. ברור לגמרי שבעלי הון, ששפתם היא השפה הניאו-ליבראלית, ילטשו עיניים אל שדה החינוך הממלכתי, וברור לשם מה יתגייסו לשמר את מה שהם מכנים "החינוך הציבורי".
  תאבונם גדל במיוחד כאשר השלטון נמצא בידיים ניאו-ליברליות. החבירה בין שני הצדדים הנ"ל היא טבעית ומתרחשת למעשה נגד עינינו גם בתחום החינוך.

  5. כנגד כל הסיכויים הצליח ארגון המורים לשמור על עצמאותו (ולא אין בכך לפטור אותו מביקורת, לשם כך חשוב שתתקיים בו אופוזיציה לוחמת מבינת דבר). ה"משכורות העלובות" וכל כיו"ב, הם אפס ואין לעומת העסקת אלפי עובדי הוראה שמועסקים ללא זכויות בכלל. נכון, ארגון המורים לא הצליח לסתום את החור, רק להקטין את הזרימה בו, (כשהסתדרות המורים כבר הרימה ידיים).

  6. אבל דווקא עכשיו, כן כן, כשיש סימנים לכך שהמטוטלת מתחילה לשנות כיוון, כי הניאו-ליברלים הגזימו ופשלו, דווקא עכשיו מציע טפלר לחבור אליהם, כאסטרגיה, כי בלעדיהם הוא לא יוכל "לשבור את תקרת הזכוכית של האוצר"?
  באיזה שפה הוא מדבר? הוא עדיין שבוי בשפה הניאו-ליברלית. זו זכותו, אבל אין צורך לגלגל עיניים לשמיים.

  7. אם מדברים על השביתה שהוחמצה – אכן היתה פה הזדמנות להרים מהרצפה את השפה הס"ד, רן ארז התחיל בזה. האם ר"ח ממשיכה בזה?
  כמה שחיפשתי בראיונות איתם, בטקסטים הרשמים שלהם שפתוחים לציבור הרחב, ואפילו באימייל, ששלחו לאחרונה לחבריהם, לא מצאתי אלא את המילה "שינוי".
  בשפה הס"ד יש דבר כזה שנקרא סולידריות. לא מצאתי את המילה ה"גסה" הזאת אצל אנשי ר"ח, אלה המצהירים על עצמם שהם ס"ד ואלה שלא.
  זה לא מקרה, וזו אפילו לא טקטיקה.

  8. ואני לתומי חשבתי ששיקום השפה הס"ד הוא אחת הסיבות שלשמה התכנסנו כאן.

 9. רביב נאוה הגיב:

  יאיר,
  אני אקדים ואומר שבתחומים רבים אני מזדהה עם המצע של ר"ח. גם אני חושב שצריך לשנות את שיטת הבחירות ואני חושב שצריך להחליף את רן ארז – בעיקר בגלל התדמית הציבורית שלו. אבל הסלוגן החדש – "רן ארז דרדר את מעמד המורים", מסר שמופיע היום בתיאום מדאיג גם "בישראל היום" וגם אצל לפיד ביד"א, ואתה חוזר עליו כאן, מתעלם מההתפתחויות האמיתיות שחלו בארץ בשנים האחרונות. כשאתה מדבר על כך שארז" בולם כל שינוי" צריך ללכת ולבדוק אלו שינויים היו על השולחן: היה את דו"ח דברת, היה את אופק חדש והיתה את רפורמת "עוז לתמורה" שארגון המורים ניסה לקדם ונכשל (ור"ח מתנגדת לה). האם ארז פעל לרעת המורים בכך שבלם את השינויים האלה?

  אם מדברים על המועמדים אישית (ע"ע "ארז הוא המועמד הגרוע ביותר" צריך לומר:
  הרשימה של ר"ח היא בהחלט לא רעה. כל אחד בה עולה על דודי פרידמן בכל פרמטר. הסיבה שפרידמן מוביל את ההתארגנות (ולא מישהו עם ניסיון כלשהו במאבקי עובדים) היא כדי שיהיה אפשר לשווק אותה ללניר ולפיד כ"חלופה צעירה ואנרגטית".
  רן ארז אמנם הוביל את הארגון למצב לא טוב, אבל הטענה שלך – שהמצב לא יכול להיות גרוע יותר ולכן חייבים להחליף את ההנהגה, היא פשוט לא נכונה. הקוראים של יאיר לפיד מן הסתם משתכנעים ממנה. המורים, אני סבור, הרבה פחות.

 10. נעמי ט הגיב:

  איך בתקופה כל כך קצרה הצליחה תנועה חדשה לנעול את עצמה מכל הכיוונים?

  בפנייה האחרונה לחברים הם קוראים לסלק את השקר. מרוב מאמץ להציג את ארז שקרן, חסר להם שיתפשו אותם אפילו בשקר לבן.

  ארז לחץ אותם ןלחץ ולחץ, וחוץ משבועה על התנכ הם עשו הכל כדי להתחייב נגד אופק חדש ובני דמותו.

  טפלר התחייב שהם נשארים בארגון – והי זוכרים? אסור לו לשקר.

  מה נשאר? איזה קומבינה ממולחת שנראית כמו אנטי אופק אבל היא בעצם אופק, בתיווך החברים שיודעים לשבור את תקרת הזכוכית של האוצר – אבל גם מהכיוון הזה שומרים עליהם…

  קרש הצלה אחרון להצלת הארגון – להצביע בכל זאת לארז (אפשר לסתום את האף), ולקוות שהאופוזיציה תדע להבחין בין עיקר לטפל.

  איך אמר פה מישהו?
  אם למורים יש שכל הם לא ישפכו ת התיוק עם המים.

 11. רביב נאוה הגיב:

  הבעיה היא לא רק האופוזיציה, חא חא.
  השאלה היא גם מה יעשו ארז והחברים כשפתאום יש להם אופוזיציה בחצר – והאם הם לא ינהגו בה כמנהג וסרמן בענת שניידר ומתנגדי אופק חדש.
  ארז יצטרך להבין שלא כל מי שחולק על דעתו "פוגע בארגון" ואני לא בטוח שהוא מסוגל לזה. 

 12. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לרביב,
  עצם העובדה שלוחמת אמיצה כמו ענת שניידר נמצאת בארגון(אחרי שלחמה במשת"פ וסרמן בהסתדרות),יכולה אולי להפיס את החששות שזה יהיה "עוד יותר מאותו דבר".

 13. ענת שניידר הגיב:

  קראתי את דבריו המיתממים של ינקי ולא יכולתי להבליג.

  ינקי טוען שבעלי ההון הממנים את התנועה: " הם הורים לילדים במערכת החינוך."

  לא מצאתי באף איגוד מקצועי אחר בארץ מצב בו הלקוח הוא זה שמתערב מי יהיה בראש האיגוד המקצועי!

  אסור שההורים יממנו את הקמפיין של הבחירות להנהלת האיגוד המקצועי של המורים. אם הם רוצים לשפר את החינוך שיפנו למשרד החינוך ולמשרד האוצר לא לאיגוד המקצועי הדואג לזכויות המורים.

  אין ספק שיש כאן ניסיון להשתלט על האיגוד המקצועי של המורים ע"י בעלי הון, שהשקיעו מאות אלפי שקלים כדי להפריט את החינוך ולהפעיל את דו"ח דוברת.

  אני תוהה האם באמת ינקי לא מבין את הדבר הברור הזה?

  יש לכל אחד מאיתנו חשמל בביתו, כמו שרבים מאיתנו הם הורים.
  היעלה על הדעת שבעלי הון המשלמים הון עתק על חשמל, יממנו את המועמדים לעמוד בראש ועד חברת החשמל?

  בנוסף לכך הטיעון של ינקי " הם הורים לילדים במערכת החינוך" מוכח כלא נכון בתוכניתה של דליה מזור. אחד מהממנים סיפר שילדיו גדולים ואינם במערכת החינוך. מומלץ לצפות בשידור המובא בקישור:
  http://www.iba.org.il/media/?recorded=recorded1

  לשאלה: כידוע, "בעל המאה הוא בעל הדעה". מה יקרה כשהתורמים שלכם יבקשו מכם לרקוד לפי החליל הקפיטליסטי שלהם?
  לשאלה זו ענה ינקי "אין לנו שום מחויבות לאיש פרט למורים ולחינוך הציבורי.", תשובתו מזכירה לי את בני בכיתה ו' שכדי להיבחר למועצת התלמידים בין היתר הבטיח לתלמידים שבברזיות יהיה שוקו במקום מים.

  ינקי נשאל אילו בעלי הון תרמו לכם עד היום?
  ינקי מתחמק מהתשובה טוען "מרבית התורמים שלנו הם מורים מן השורה."
  מה שלא הוסיף שמרבית הכסף הינו של בעלי ההון… מורים תרמו 10 – 50 ₪ אך התורמים העיקריים הם איילי הון.

  מכאן החשש הכבד מי מעוניין להשתלט על ארגון המורים, האיגוד המקצועי של המורים. האם מניעי הגורמים האלה שיפור תנאי העבודה של המורים?

  לדעתי לא, מטרתם לדעתי הפרטת החינוך אולי שיפור החינוך, זה יהיה על חשבון תנאי העבודה שלנו.

  כל התורמים האלה יתבעו מדודי פרימן ינקי ושמולי לשלם את השטר מייד אחרי הבחירות, ומי שישלם יהיה אנחנו בתלוש השכר שלנו.

  ינקי לא מספר על הארגונים שתומכים בו.
  אולי נוח לינקי לא לומר לנו מי התורמים.

  תרומות בסכומים גדולים עלולות ליצור קשר בין הון לשלטון, במקרה שלנו הון לחינוך.
  יש חשש שהתרומות ניתנו בבחינת "שלח לחמך על פני המים", מתוך תקווה לקבל תמורה בעתיד.

  תרומות אלה ייצרו בעתיד אצל הר"ח הרגשת מחויבות כלפי התורמים, שתשפיע על שיקול דעתם בהגיעם לראשות האיגוד המקצועי ארגון המורים.

  תרומות גדולות פוגעות בעיקרון היסודי של שוויון בבחירות לכל מורה. משום שהן מקנות יתרון לר"ח שהצליחה לגייס את התרומות.

  במדינת ישראל חוק מימון מפלגות קובע סכום מרבי לתרומה בשנה שלא מתקיימות בה בחירות וסכום גבוה יותר לשנה שמתקיימות בה בחירות. בשנת 2005 בה לא התקיימו בחירות, מותר היה לתרום עד 900 ש"ח. בשנת 2006, שבה מתקיימות בחירות, מותר לתרום עד 1,900 ש"ח.
  גם אספקת טובין או שירותים ממי שדרכו לעסוק בכך נחשבת לתרומה. שווי התרומה נקבע לפי שווי הטובין או השירותים שסופקו.
  מפלגה המקבלת תרומה חייבת לפרסמה לרשום אותה ולהוציא כנגדה קבלה ובה פרטי התורם. למפלגה אסור לקבל תרומה בעילום שם. רשימת התורמים נתונה לביקורת מבקר המדינה, והוא בודק אם לא התקבלו תרומות בניגוד לחוק. יתר על כן, כל תרומה בשווי 1,000 ש"ח ויותר מתפרסמת, יחד עם פרטי התורם, באינטרנט וב"רשומות".

  כאן המורים לא יודעים את הסכומים יחד עם זהות התורמים ואין הגבלות של סכום התרומה.

  מדובר בתורמים שמנצלים את הר"ח ואת חוסר הנסיון ויודעים שיש כאן קרש קפיצה נהדר לרסק ארגון עובדים חזק. מנצלים את התסכול של המורים כדי להרוויח על חשבוננו.

  למרות התסכול הקיים של המורים רק רן ארז הוא שמנע את יישום דוח דברת והאופק החדש. רק מורי התיכוניים לא נכנסו ולא ייכנסו לאופק החדש כל עוד יש לנו איגוד מקצועי חזק .

  התורמים והאוצר יודעים שאם רן ארז עומד בראש הארגון הם חייבים להגיע להסכם שכר ללא וויתורים על זכויות שהן נכסי צאן ברזל.
  מול שרי האוצר רוני בראון ושטייניץ וכוחה של ממשלה דורסנית – ספק אם מישהו אחר היה מצליח יותר מרן ארז ובמיוחד אם הוא מחוייב לתורמים עם אינטרסים זרים לשיקולים פרופסיונאליים של המורים.
  כל מורה יודע כמה שעות הוראה בפועל יש לו ללא גמולי השעות. תמורת הכפלת העבודה יתנו לנו תוספת שכר של 26% ויחסכו בעלויות החינוך. דה מרקר סוף שבוע:
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100122_1144346

  לשאלה: למה אתם בכלל צריכים כסף מתורמים חיצוניים, ולמה אתם רצים לבית משפט במקום לטעון את טענותיכם במוסדות הארגון?

  ינקי יודע שהפניות לבתי המשפט נועדו לדחיית הבחירות למשיכת זמן כדי לפרסם עצמם ולהתפרסם.
  כשהובלתי את המאבק נגד האופק החדש, לקחתי עו"ד מתחיל שאמר לי שעפ"י התקנון אינני יכולה לפנות לבית משפט על אי חוקיותו של הסכם אופק חדש, אלא לבית דין חברים של האיגוד המקצועי של ההסתדרות. גם בבחירות להסתדרות ידעתי שהמקום לערעורים הינו בית הדין של ההסתדרות.

  ידוע לכולם שארגון המורים עומד איתן נגד הרצון לפגוע בזכויות המורים עם האופק החדש דוברת והפרטות למיניהם.
  הר"ח נעזרה אולי בגלל תמימותה במשאבים כספיים ואינטרסים זרים של בעלי הון להחליש את האיגוד המקצועי החזק של המורים. הם פנו לטובי עורכי הדין (לא מתחילים).
  למרות שהיה להם ייעוץ משפטי יום יומי עם טובי עו"ד העדיפו להתיש בפניות לבתי משפט חיצוניים. ר"ח פנתה לבתי משפט הלוך וחזור וקיבלה תמיד את אותה פסיקה, הערכאה צריכה להידון בבית דין חברים של הארגון. צריך לזכור שמבין הצירים הנבחרים בבתי הספר נבחרים גם חברי בית הדין של ארגון המורים, בבית הדין הזה השופטים הינם מורים לכל דבר.

  במשך שנה וחצי שילם דודי פרידמן לעו"ד הון עתק. יש גורמים האומדים רק את עלות הייצוג המשפטי בסכומים הגבוהים בהרבה מכל הכספים עליהם הם מצהירים.
  בית המשפט המחוזי מלבד האגרות פסק להם בגלל פנייתם החוזרת 5000 ₪ לכיסוי הוצאות. בית המשפט הגבוה מלבד האגרות ששילמו ומלבד הוצאות עו"ד פסק להם 10,000 ₪.
  נוסף לכל ההוצאות המשפטיות המוערכות במאות אלפי שקלים.

  העסיקו חברות יחסי ציבור גדולות: משרד בן חורין + אלכסנדרוביץ אסטרטגיה יישומית ותקשורת, http://www.4morim.co.il/templete.php?id_cat_top=5&id_cat=&pnum=4
  בנוסף את ארד תקשורת שעבד עם משרד החינוך והסתדרות המורים ליחצן את האופק החדש http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/837/850.html

  בנוסף פרסמו פרסומות ענק בעמודים ראשיים בעיתונות.

  בנוסף מימנו שכר והוצאות של עשרות עובדים ומורים המשווקים את הר"ח.

  לשאלה אתם שתולים של תנועת "הכל חינוך", שהקימו בעלי ההון לאוטמן ודברת, כדי להחזיר בצורה
  תשובתו המקוממת של ינקי אינה אמת! כך כתב ינקי: "אין לנו קשר עם "הכל חינוך". חברינו דודי פרידמן ושמולי בינג השתתפו בכנס היסוד של הכל חינוך טרם הקמת רוח חדשה. לכשהבינו שדרכי הכל חינוך אינן עולות בקנה אחד עם השקפת עולמם נותק הקשר."

  עפ"י חוברת מהודרת(הנמצאת בידי) שמים את החינוך בראש של "הכל חינוך" ינואר 2009, ברשימת החברים בתנועה עמ' 32 מופיעים גם דודי פרידמן וגם שמולי בינג לצידם של דוברת לאוטמן וכו'. כך שלומר שדודי היגיע לכנס היסוד של הכל חינוך במרץ 2008 וניתק את הקשר זהו דיווח מסולף ולא אמיתי.

  בינואר 2009 גם דודי פרידמן וגם שמולי בינג היו בכנס תנועת "הכל חינוך". בשלב זה הרוח החדשה היתה חיה נושמת ובמיוחד בועטת בפניותיה לבתי משפט ובכך גרמה לדחיית בחירות דמוקרטיות . כך שלומר "טרם הקמת הרוח החדשה" ולומר ש"נותק הקשר" זוהי הצהרה שאינה אמת בלשון המעטה.
  בכנס זה כאשר כל מורה כבר ידע שבגלל הרוח החדשה נדחים הבחירות, חולקה החוברת המהודרת לכל משתתף, ובחוברת התנוסס שמם בעמ' 32 כחברים בתנועה.

  ינקי, אני פונה אליך, מבקשת שתשובתך הפעם לא תהיה בסגנונך השוביניסטי והמשתלח כמו בפעם הקודמת עם תחתוני הנשים המסריחות, חשוף מי תרם לרוח החדשה וכמה כסף כל אחד תרם, כדי שנדע למי נהיה חייבים.

 14. דודו רוטמן הגיב:

  ענת, אני מסכים עם הרוב המוחלט של דברייך לגבי רוח חדשה. אבל צריך לומר ביושר – גם רן ארז לא התמודד באופן ענייני ומשמעותי עם ההאשמות שהופנו נגדו. לא על מסמוס תהליכי בחירות ולא על בריונות כנגד אופוזיציה אפשרית. עוד לפני רוח חדשה, הופנו נגדו טענות שכאלה, למשל על ידי ברכה מציאל (שמצאה את מקומה בר"ח). כידוע, אינני תומך בר"ח, אבל זו לא הייתה קמה וזוכה לתמיכה (גם מתוך המורים חברי הארגון) אם ההנהגה הנוכחית הייתה חפה מטעויות, חלקן קשות.

 15. ענת שניידר הגיב:

  דודו,

  אין מי שעושה ולא טועה.

  אינני מליצת יושר של רן ארז, רן ככל אדם העושה רבות גם טועה. לא טועה מי שלא עושה.

  אני מאד מעריכה את פועלו של רן ארז למען המורים, את התמדתו במשימה שלא לפגוע בתנאי עבודת המורים (ורק לשפר אותה) ואת עמידתו מול כוחות המנסים לקעקע את ארגון המורים.

  גם רן ארז היה יכול להיות יקיר התקשורת, האוצר ובעלי ההון, אם היה מוכר את המורים לאופק החדש.

  הביקורת שלי היא על דרך ההתמודדות שהיא מנוגדת לתקנון ארגון המורים.

  תהליך הבחירות נקבע לפני יובל שנים, כאשר המורים שעזבו את הסתדרות המורים והקימו את ארגון המורים החליטו לשנות את שיטת הבחירות. מבחירות עפ"י סיעות פוליטיות לשיטה הנהוגה עד היום – בחירות אישיות .

  בבחירות אישיות ניתנת הזדמנות שווה לכל מורה להיבחר בחדר המורים בו הוא עובד וכן לייצג את חדר המורים שלו ואת כלל המורים ללא תקציב וללא תעמולה יקרה.

  הבחירות לצירי הועידה המתחילות בבית הספר בו נבחר נציג מהמורים לשמש כציר. בהמשך, בחירות אזוריות למועצה – להיבחר מבין 40-50 צירים. שוב לא צריך יחצנים תעמולה וכו'. במועצה יש בחירות להנהלת הארגון ואז ליו"ר.

  זאת גם הסיבה שהליך הבחירות ארוך – לתת אפשרות לכל נבחר כציר להתמודד עד ראשות הארגון.

  לכל שיטת בחירות יש יתרונות וחסרונות, אין שיטה בחירות מושלמת.

  בכל קדנציה יש הצעות לתיקונים ושינויים בתקנון הארגון ובתקנון הבחירות. הצירים מצביעים על אישור או שלילת כל הצעה העולה לסדר היום.

  הצירים הינם 600 מורים שנבחרים בימים אלה בכל חדרי המורים בארץ.

  בבחירות לפני שתי קדנציות שינו את התקנון והוחלט שיו"ר מכהן יוכל לזכות שוב בתפקיד רק אם יצליח לקבל 66% מהקולות. את ההצעה הזו הציע רן ארז. זה רף גבוה מאד. לא מספיק רוב יחסי – צריך רוב של 66%.

  כל שינוי צריך לעבור את הצבעת הצירים, נציגי חדרי המורים מכל הארץ.

  לא היה לי הכבוד לעבוד עם ברכה מציאל ואינני מכירה אותה.

  להזכירך גם ברכה מציאל וגם רן ארז התקדמו ונבחרו בדיוק עפ"י אותו תקנון ועפ"י אותה שיטת בחירות.

 16. ענת,
  אני מאוד מעריך את פועלך ומלחמתך נגד אופק חדש והמעבר שלך לארגון המורים (יש לך שותפים נאמנים במאבק הזה בר"ח).

  כמו שאת יודעת היטב זו פשוט היתממות להציג את תהליך הבחירות כפי שהצגת אותו, כאילו מדובר בבחירות אישיות. בנו מערכת מסורבלת שמונעת כל יכולת להיבחר למי שלא נמצא כבר במעגלים הפנימיים של הארגון (ואת יודעת היטב שרן ארז לא היה מועמד מקרי שעלה למעלה אלא הסגן של קודמתו בתפקיד.
  אין לאף אחד סיכוי במישור הארצי חוץ מאלה שכבר שולטים בארגון, להזכירך ניסו להעיף את דודי פרידמן מהארגון בטענה שהוא יוצר סיעה, איך אפשר לנצח בלי לתאם עם מורים מאזורים אחרים?!

  כמי שמכיר אישית חלק גדול מהפעילים של ר"ח (אני לא חבר אבל תומך מאוד) אני יודע כמה מעט כסף היה להם וכמה כוחות התנדבותיים פעלו שם (ואי אפשר לנצח בחירות כאלה ללא תרומות). הם פירסמו את רשימת התומכים הגדולים: http://www.4morim.co.il/templete.php?id_cat=139 ואת עלות הקמפיין כולו (230,000 ש"ח) שעלה הרבה פחות ממה שעלה לארגון המורים (על חשבון המורים!) השכר של שכירי הארגון שפעלו למען רן ארז בכל הזמן האחרון בניגוד לתקנות!)

  כל הדיונים על מאיפה הכספים שלהם הם פשוט בריחה מהעיקר.

  העיקר הוא רן ארז, התנהלותו המחפירה, חוסר היכולת של משרד החינוך והאוצר להידבר איתו שמונע כל שיפור במצב החינוך ובמצבם של המורים, ומעל לכל הכישלון האדיר שלו בשביתה האחרונה שהשביתה את בתי הספר למשך חודשיים ולא יצא ממנה כלום! כל ראש ארגון שהיה אחראי על מחדל כזה היה צריך לעוף על טיל במקום!

  כתבת לגבי החשש הכבד: מי מעוניין להשתלט על ארגון המורים?
  על זה אני יכול לענות בצורה חד משמעית: חבורת מורים איכותית ביותר שמאסה בהתנהלות של ראשי הארגון בו הם חברים, והחליטה לנסות לעשות שינוי משמעותי במערכת החינוך ולשפר את המעמד (וכמובן גם את התנאים) של המורים.

  כל נסיון להסית את תשומת הלב מהדבר הפשוט הזה הוא התחמקות מהנושא האמיתי (דבר שרן ארז עשה מרגע שקמה ההתארגנות).

 17. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  למלכיאור,
  "חוסר היכולת של משרד החינוך והאוצר להידבר איתו" , " שינוי משמעותי במערכת החינוך ".
  כל המילים האלה על שינויים הם פטפוטי ביצים .הכוונה היא לשבור את האיגוד המקצועי הגדול במדינה לרעת המורים ,ולטובת ממשלת הימין של ביבי-ברק שרוצה לחסל לחלוטין העבודה המאורגנת בארץ.
  מורים שלא ירצו להבין את גודל הסכנה של ר"ח ,ימצאו את עצמם מפוטרים או עובדי קבלן.
  בדיוק כמו מאות אלפי העובדים המאורגנים לשעבר בארץ שמצאו עצמם מפוטרים או עובדי קבלן.

 18. מיכאל:
  "הכוונה היא לשבור את האיגוד המקצועי הגדול במדינה לרעת העובדים…"

  אני חושב שלהמשיך לזרוק סיסמאות מופרכות כאלה לא מקדם את הדיון.
  מס' הס"ד שתומכים וחברים בר"ח הוא גדול והמצע שלהם מתאים לחלוטין. מטרתם היא דווקא לחזק את הארגון ולחזק את יכולת ההשפעה ע"י גיוס תמיכה ציבורית (דבר שאין לרן ארז).
  הארגון הגדול במדינה הוא גם החלש שבהם ולא קידם את חבריו בכלום!
  זהו כישלון מהדהד שעליו חתום רן ארז, הגיע הזמן להחליף אותו.

 19. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  למלכיאור,
  "מטרתם היא דווקא לחזק את הארגון ע"י גיוס תמיכה ציבורית "
  אותם ס"דים כדבריך מקבלים "תמיכה ציבורית" מאנשי עסקים,והתקשורת הנשלטת על ידי בעלי ממון ועסקים.ס"דים המקבלים תמיכה מאויבי האיגוד המקצועי ומאנשי האוצר,אינם אלא קרנפים או וסרמנים.
  אם האוצר מייבש את החינוך בארץ,את הרפואה בארץ ,את הרווחה בארץ,אז הכישלון הוא של האיגודים המקצועיין הלוחמים,או של ממשלות ישראל בשירות משפחות ההון.באותו הגיון אתה יכול גם להגיד שהיהודים אחראים לאנטישמיות.
  ארגון המורים "שלא קידם" ,מנע את ההפרטה,שמר על תנאים סוציאלים של חבריו,על הפנסייה,עבודה קבועה.כל זה "כלום" בארץ בה כבר 2 מליון שכירים הם עבדים עובדי קבלן?!

 20. יאיר מלכיאור הגיב:

  לא רק אנשי עסקים ותקשורת תומכים בהם (אגב האוצר כמובן לא תומך בהם זה גם חלק מהדמגוגיה הרן ארזית).
  גם שורה ענקית ואדירה של אנשי חינוך ורוח שרבים מהם מוכרים כפעילים ס"ד. אתה מוזמן להכנס לראות את הרשימה (שארוכה פי כמה מרשימת התורמים שלהם):
  http://www.4morim.co.il/templete.php?id_cat=140

  ויותר חשוב, אני מציע לך לקרוא את המאמר של רוני פיזם שמשווה בין אופק חדש לעוז לתמורה ולראות את הצעות ר"ח במקום, לדעתי תעדיף את מה שר"ח מציעים.
  http://www.4morim.co.il/templete.php?id_t=68&id_cat=103&PHPSESSID=3b06a6ndtf5ftthbemr6l5pkg4
  שים לב לכל המונחים שמשתמש בהם רן ארז בטיעוניו בעד עוז לתמורה, אלה בדיוק הטיעונים אותם אתה טופל על ר"ח.

 21. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  אני ממחזר תגובה,אבל היא חשובה מאד,
  למלכיאור,
  יש לך טענות מוצדקות על התנהלות לא דמוקרטית לפעמים בארגון.
  אבל אתה לא מבין את עיקרו של המאבק כיום.
  כשנותנים דריסת רגל והשפעה באיגוד מקצועי לאנשים שכלל לא אמורים להיות שם כי הם לא מורים,כמו בעלי הון וסלבריטאים ימניים אתה צריך להיות חרד מאד לעתיד אותו איגוד מקצועי.לממשלה אין טענות לוסרמן ש"מכר" בנזיד עדשים את חבריו מהסתדרות המורים.כל הטענות הם נגד הארגון שעומד כחומה בצורה נגד תעלולי הממשלה.
  תחשוב טוב טוב,ואתך כל המורים ה"צפים" על העתיד ה"וסרמני" הצפוי לאשתך.
  פה יש מאבק כוח מול הממשלה,מי שמעמיד פנים ואומר שהוא "ימצא מסילות" לאוצר ולממשלה,ללא מאבק כוחני ומיליטנטי ,הוא הוא השקרן.

 22. יאיר מלכיאור הגיב:

  אני גם ממחזר תגובה:

  כמו שכבר אמרתי לך, אתה חוזר שוב ושוב על כך שר"ח הם בובות של כל מיני גורמים. הם לא!
  תתחיל להתייחס אליהם ולא אל וסרמן. זה לא הוא שרץ לראשות הארגון אלא ר"ח שהמצע שלהם ממש לא מתאים לגורמים שאותם אתה מציג כמריצי ר"ח אלא הולם בדיוק את המשנה הס"ד של כותבי וקוראי האתר הזה (בניגוד לרן ארז).

 23. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  למלכיאור,
  מי שהולך עם בעלי הון ,לא יכול להיות ס"ד לעולם.אש ומים לא הולכים ביחד.
  למה אתה נמנע באדיקות כה רבה מלספר איך בר"ח חדשה יצליחו יותר מרן ארז,אם אם הם "לא אוהבים" הפעלת כח?.
  אתה יכול ל"לטף" את בריוני הממשלה והאוצר?

 24. יאיר מלכיאור הגיב:

  מיכאל.
  אכן ליטוף של נערי האוצר וטיפול בהם ברגישות ובנחישות תהיה יעילה בהרבה מההתנשאות והגסות של הבריון רן ארז, שאני מזכיר שוב לא קידם אפילו במיליטמטר את המורים במשך כל שנות כהונתו!
  גוף שתהיה לו תמיכה ציבורית רחבה יוכל להשיג הרבה יותר מהאוצר, זה קשה, לא בטוח שהם יצליחו, אבל זה אפשרי.
  הענין הוא שהאופציה שאני לא מוכן לשקול היא שימור המצב הקיים, כי המצב הזה מחפיר! הוא דוחף את החינוך לכיוון של הפרטה הרבה יותר, כי האנשים מתייאשים ממערכת החינוך. רן ארז מבטיח את המשך דרדור מערכת החינוך ומעמד המורים, זאת סכנה הרבה יותר גדולה לחינוך הציבורי ולעתיד מדינת הרווחה אפילו יותר משבירת הארגון (התסריט ההזוי שאתה ממשיך לזרוק לאויר בניגוד לעמדת כל אנשי ר"ח ולמצע שלהם).

  זה לא בעיה להצליח יותר מרן ארז, פשוט כי הוא לא הצליח כלום.

 25. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  למלכיאור,
  בהנחה שארז "לא קידם אפילו במיליטמטר את המורים" ,זה עדיין הרבה יותר טוב ממכירת המורים על ידי וסרמן ותופעות כמו "יובל החינוך".
  אל תשכח שהאוצר לא מוכן לתת גרוש לחינוך וששופטי בית הדין הארצי לעבודה(ששבר את השביתה) היו הם בעצמם תחת איום של ביטול בית הדין לעבודה אם "יגזים" בפסיקותיו.
  מי שדוחף את החינוך להפרטה זה רק ממשלות הימין במסע ההשמד שלהם של חיסול העבודה המאורגנת והפרטת "כל מה שזז".
  כתבת "דרדור מערכת החינוך(הכסף אצל האוצר ולא רן ארז) ,זאת סכנה הרבה יותר גדולה לחינוך ולעתיד מדינת הרווחה ,אפילו יותר משבירת הארגון".
  יצא מרצע מהשק ואתה מגלה כוונתך האמיתית.לא טובת המורים ולא טובת ארגון המורים לנגד עיניך.
  המורים חייבים לדעת לאיזה "הצלחות" ר"ח מייחלת.
  אין אלא להודות לך על פליטת הפה שלך.

 26. דיוגנס הגיב:

  ענת,
  אני פליט יחסית טרי של מערכת החינוך. כיום אני סטודנט ואני חייב להגיד לך שאני בהחלט מהאופן שבו הארגון מייצג את המורים. שהרי זוהי המטרה הנעלה של הארגון שבשמה אתם מדברים כל הזמן בניגוד לשיפור החינוך (רק ההפרדה של השניים מראה עד כמה יצוג המורים פגום). אני מאוכזב שארגון המייצג את המורים הממונים על החינוך של הדור הבא עובד משרד שמאיים על חופש העיתונות וזכות הציבור לדעת ומפעיל צנזורה בוטה כנגד עיתונאים שעלולים לפגוע בלקוחותיו או האינטרסים הכלכליים שלו. איפה הדמוקרטיה שבשמה אתם מדברים?! אתם חרדים מבעלי הון שתרמו פרוטות מכיסם בשביל לממן נגישות למידע שלא הוסכם להיות מוצג בפני ר"ח כדין וכיאה לדמוקרטיה בסיסית בעוד אתם עובדים בצמוד לישות בעלת הון לא פחות מהתורמים לר"ח שמשתמשים בו כדי להפעיל צנזורות מסוכנות יותר מאלו שהיו במשטרים חשוכים?! לא רק זאת אתם גם נותנים יד לכך כאשר הדבר מגיע לסיכוי בפגיעה באינטרסים שלכם?! אתם עוד מעיזים להעביר ביקורת בנושא על ר"ח?! ככה אתם מייצגים את מורי ישראל? מורי ילדי? ככאלה התומכים בפיקוח על חופש הביטוי, על כל ערכי הדמוקרטיה תמורת כסף ואינטרסים כלכליים?! אז אתם יודעים מה אני לא תומך בועדת דוברת ומאמין שגם רוח חדשה לא, כנ"ל לגבי אופק חדש אבל… אני מעדיף את זה על ארגון כמו שרן ארז מייצג. שכחתי לציין בתחילת דברי שגם אבי מורה במערכת החינוך ומכאן כאבי הגדול. למזלי נתקלתי במהלך שנותי במורים שאותם אהבתי והערכתי וכולם מתומכי רן ארז. חבל שלאורך השנים התחושה הייתה שחוץ ממני ועוד מתי מעט אף אחד לא העריך אותם ואת עבודתם וזה מה שהיה אמור רן ארז לעשות במשך 14 שנות כהונתו.

 27. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס,
  אתה לא מזדהה בשמך האמיתי,כותב שטויות ומאשים את ארז באי-העלאת שכר המורים.
  קצת יושר בחור אנונימי.להזכירך(כנראה נחתת מהמאדים),הכסף נמצא באגף התקציבים הסר להוראות ביבי-ברק.
  כמובן אף לא מילה על מהותו של איגוד מקצועי ועל סולידריות ארגונית.לא אפול מתדהמה אם אדע שאתה תומך בתעסוקה פוגענית דרך חברות כח-אדם.

 28. דיוגנס הגיב:

  אני כותב בשם עצמי ומעדיף לא להזדהות מסיבותי האישיות (ואם אכתוב לך את שמי המלא זה יעזור?). אני כותב כמי שלמד מעט על דמוקרטיה וצנזורה. אני אכן מאשים את רן ארז באי העלאת תקציב המורים. שנים רן ארז כהן בתפקידו והיה לו הזמן והמקום להלחם ולנסות לפרוץ את אגף התקציבים הסר לביבי ברק וקודמיהם. בכל ארגון וחברה הדוגלים בדמוקרטיה היו"ר פסול מלהבחר לאחר מספר מסוים של קדנציות (אותן רן ארז עבר מזמן). אך לא לשם עיקר הביקורת שלי מופנית. צר לי מיכאל אם לא הבנת את כוונותי. אינני מאשים את מתקפותיך הכנות הנובעות מחוסר ההבנה של דברי. ניכר כי אינך מכיר לעומק את עבודת הארגון והגורמים שעמם הוא עובד, עדיף שתבדוק לפני שאתה מאשים אותי האשמות חסרות שחר, את המשרדים והארגונים החיצוניים שאיתם הארגון עובד באופן צמוד (ואני לא מדבר על משרדי ממשלה!!!). על איזה סולדיריות אתה מדבר?! סולידריות של ארגון המנסה להעיף חבר ומורה בארגון רק כי הוא העז להתמודד לבחירות דמוקרטיות?! או סולידריות בה מקשים על עמיתים המשלמים ממיטב כספם לארגון לממש את זכותם לבחור ולהבחר?! סולידריות של ארגון אשר מוקיע ממנו כל מורה המביע דעה?! אשרי לסולידריות בתקופות השחורות של המאה העשרים אם כך!

 29. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס ,
  התנהלות דיקטטוריאלית של רן ארז היא נתון ידוע ובלתי קביל.
  אבל מה שעומד על הפרק הוא דבר חשוב עוד יותר .עצם העצמאות של איגוד מקצועי החזק במדינה שהיא לצנינים בעיני בממשל הניאו-ליברלי שמפריט כל מה שזז.
  כדי "לפרוץ את אגף התקציבים" כדבדיך ,לא מספיק לשרש התנהגות בריונית תוך אירגונית,אלא פה נחוצה הפעלת כח, הרבה כח,מול ממשל עויין לעבודה המאורגנת.
  בהסתדות הרפואית אין רן ארז(והרגשות השלילים שהוא גורר),ובכל זאת הרופאים מחכים כבר 10 שנים להסכם שכר חדש.
  כל מה שהמשטר רוצה זה "וסרמן 2",יובל החינוך",עובדי קבלן ושלילת זכויות סוציאליות.
  במדינה של 2 מליון עובדי קבלן אתה באמת חושב שלמישהו למעלה איכפת אם ארז דיקטטור או לא?.אם הוא היה משת"פ של האוצר כמו וסרמן,הוא כבר היה "מאמאל'ה" של השלטון ויקירם של בעלי ההון והיאיר לפידים למיניהם ממש כמו וסרמן ה"שקול" וה"אחראי".

 30. מורה ותיקה מאד הגיב:

  לאחר ששמעתי היום את דודי פרידמן בחדר המורים שלנו ,הריני לספר לכם שמלבד ההתקפות על רן ארז , לא שמעתי ממנו מילה אחת על הבשורה החדשה היוצאת מכנפי רוח החדשה. ככשאלתי אותו כיצד תצליח במקום שרן ארז כביכול נכשל , הוא גיבב מילים על ליטוף האוצר וניסיון שלו לקבל גיבוי ציבורי.
  גם כאשר אמרתי שלהערכתי רן ארז לא נכשל מאחר שעצר את הדורסנות האוצרית על ארגון אכפתי שרמסו את בוחריו כמעט עד עפר, כולל התערבויות מכיוונים שונים(בשום ארגון לא שמעתי על התערבות כה רחבה של סקטורים אחרים ).
  כל שיש לי להזכיר לרן ארז שבמקומות נוספים ניתן היה לשפר את מעמד המורים, מחלקת הרווחה עושה מעט מאד ומזכירי הארגונים אינם מספיק קשובים לבוחריהם .
  יש לעשות בדק בית בתוך הארגון עצמו , אבל הראש חייב להשאר מול כוחנות פקידי האוצר .

 31. דיוגנס הגיב:

  יאיר לפידים למיניהם לפחות כותבים בשמם ולא מאיימים על דומיהם שיבולע להם במידה ויפרסמו כתבות שליליות אודות הארגון כמו אותו משרד, גם כן בעל הון, שאיתו עובד הארגון ונותן לכך יד. מעבר לכך די עם הקונספירציות אף אחד לא עובד עם וסרמנים למיניהם, לפחות זה עוד לא הוכח!!! במידה ותהיינה הוכחות אני אשמח לראות.
  מעבר לכך מאיפה אתה כל כך בטוח שדודי וחבריו לא יצליחו טוב יותר?! לפחות תנו להם צ'אנס הם באמת באים מהלב… ואין היום אנשים כאלה.

 32. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  דיוגנס,
  אתה כנראה זקוק למשקפיים.אתה לא קורא את הדברים המאלפים של המורה הנ"ל,את דודו רוטמן,את נעמי, אותי,את דיקן הסטודנטים.
  אתה כותב כמו מלכיאור ואחרים שהבעייה היא ארז,ושלא הוכיחו שום דבר ותנו צ'אנס לבחור המצויין ד.פרידמן.בקיצור אתה לא כותב שום דבר רציני על מהות מאבק האיתנים של הארגון עם ממשלת הימין הדורסנית ובעלי בריתה בעלי ההון ובעלי העניין בחינוך המופרט.
  אז או שאתה יחצ"ן של ר"ח ,או שבאמת אתה צריך לחזור לבית-הספר לשפר את הבנת הנקרא שלך.

 33. דיוגנס הגיב:

  אולי בתור מצטיין דיקן אני באמת צריך לשפר את הבנת הנקרא שלי.
  הלוואי והייתי מקבל דבר וחצי דבר ממה שאני כותב, בתור סטודנט זה לא היה מזיק… בכל מקרה אני עכבתי אחרי הדיונים פה וגם מכיר מקרוב את המאבק כמו שציינתי מהורי. ועדיין לא פורסם מסמך ולו הקטן ביותר אודות התמיכה בממשלת הימין של רוח חדשה וכן הדברים לא נאמרו מעולם במפורש. כסטודנט מצטיין אשר ישמח להמשיך למחקר כבר בשנה הראשונה שבה לומדים שיטות מחקר מלמדים אותך שעל מנת להוכיח תאוריה מסויימת צריך ממצאים, סקרים, סיבתיות, אף אחד מהדברים הנ"ל לא הוצגו בפירוש חוץ מגיבובי מילים שנבעו כתוצאה מתאוריות קונפירציה כאלה ואחרות. לעומת זאת העובדה שמוטי מורל מיחצן את ארגון המורים הוצגה והוכחה והוא מיכאל יקירי, בעל הון (ראה ערך שיטת השקשוקה, יאיר לפיד ועוד). אני יותר ממזמין אותך גם לעיין בקישור הבא http://www.notes.co.il/eshed/55821.asp שתראה עם מי חבריך הנאורים ונקיים מקשרים עם בעלי הון, המתנגדים לימין הרשע והפשיסטי (אותם המתנהגים בדיקטטורה שכל מפלגה ימנית היתה מעריצה) עובדים. מי שיתקפל במאבק האחרון למול דרישותיו של האוצר והחינוך, לאחר שהגיעו אלפי אנשים לכיכר כמו שמשרדו של מורל טוען שהוא גייס ואף אחד בארגון בשם הסולידריות הנאורה לא התאמץ לחלוק על דבריו ולתת את הקרדיט למורים שעבדו יום ולילה למטרה נעלה זו והם אלו שגייסו את האנשים. אותם חברי רוח חדשה היו מוכנים גם לשבור צווי בית משפט וללכת עד הסוף אך הם בחרו בדמוקרטיה והלכו אחרי העומד בראשם שאולי השיג העלאה מצומצמת בתנאי המורים אך זה כאין וכאפס לעומת שעות העבודה שהם הפסידו. אכן אנו מסכימים כי יתכן וישנה העלאה בתנאי המורה בעקבות דרישותיו של ארז אך עדיין אני אשמח לקבל הסבר כיצד יתכן שמורה מתחיל ואפילו מורה עם ותק מקבל פחות מנציג שירות לקוחות של חברה מסוימת. אני גם אשמח לקבל הסבר כיצד רבים וטובים אשר מאמינים בחינוך סולדים מהרעיון של להיות מורה? אני חושב שרפואה (התחום שכנראה ממנו אתה בא), מדע, ביטחון ובקיצור המשך החיים שלנו שם תלוי בחינוך והגיע הזמן שמישהו ייצג אותו ואת השליחים שלו בכבוד ומעבר למפלגות ימין ובעלי הון בואו נתחיל בדמוקרטיה. אסור לשים את זה בצד, להפך, לעניות דעתי זהו הדבר שצריך לשים בראש סדר העדיפויות ואחר כך יהיה מקום לדיון דמוקרטי אודות מי טוב יותר או פחות. קודם כל תתנו לציבור את האפשרות להחליט ולבחור ואחר כך תעשו קמפיין בחירות או תייצגו את ציבור המורים כל דרך שבה תבחרו…

 34. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס,
  המדובר על הבנת נקרא פוליטית.
  לפי הקישור שלך אכן מדובר על יחצנים מתועבים.כפי שאני וחברי הס"דים מציינים כל העת,ארז לא חף מטעויות ,והתנהלות לא דמוקרטית .
  כל זאת עדיין משני לגבי העיקר באיגוד מקצועי לוחם: האם הוא נלחם בכל המרץ וללא פשרות למען חברי הארגון ומטרותיו.
  השאלות שלך לגבי מעמד המורה מיתממות ומניפולטיביות.
  אתה יודע יפה שהממשלה והכנסת ,על ידי פעולות החקיקה והתקצוב אחראיות בלעדית למעמד החינוך והמורים.
  אתה אולי לא יודע ,אבל סדרי העדיפיות בחינוך ,ברפואה,בצבא,נקבעים על פי יחסי כוחות פוליטיים בין השמאל לימין,בין האיגודים המקצועיים לבעלי הון.
  ר"ח שהספונסורים שלה בעלי הון ובעלי ענין בהפרטה,עדיין מסרבת לומר ,מחוץ לאמירות כמו,"רק לא ארז" ו"דודי בחור מצויין" , איך היא תעשה את הדברים "יותר טוב" מארז.
  הכל דיבורים המסתירים תכנית השתלטות ניאו-ליברלית על האיגוד המקצועי הגדול במדינה.

 35. ארטור הגיב:

  אני חושב שבתור ארגון שמייצג את החינוך בדיוק פה המקום לעשות את השינוי… והגורמים שאיתם עובד רן ארז לא כל כך מעידים על יחיסי כוחות שוויוניים בין איגודים מקצועיים לבעלי הון. מעבר לכך שגם בעניני צבא לדוגמא, ראינו מה קרה במלחמת לבנון השנייה כשסדרי עדיפויות נקבעו על פי יחסי כוחות פוליטיים. בנוגע לרפואה אני מודה כי אינני בקיא בתחום ואני יותר מאשמח אם המצב שם טוב בשל כך אך משום מה נראה לי (ואתה יכול לקרוא לי נאיבי) שפוליטיקה לא כל כך תורמת, עדיף שקיפות כנות ומסירות. אז כן מיכאל, יקירי, אני בחור צעיר ונאיבי, אבל הבטחתם יונה, עלה של זית ובינתיים כל מה שאתם נותנים לנו זה מדינה כושלת אשר מאכזבת את הדור שחלם עליה ומבריחה את הדור שגדל בה היום, מדינה המאדירה את הפוליטיקה במקום את היושר והכנות ואולי הגיע הזמן באמת לנסות משהו חדש גם אם הוא קצת נאיבי ואין גוף טוב יותר להתחיל איתו מארגון המייצג את החינוך והמורים בישראל. אני בטוח ששיפור מעמד המורה ישפר את החינוך בארץ. בנוגע למצע של רוח חדשה במידה ותיכנס לאתר שלהם או תשוחח אם אנשיהם כמו שכבר עשית הם יפרשו לך את המצע שלהם בפניך לפני ולפנים. מעבר לכך גם אם אין להם מצע, אני מעדיף להיות תמים ולהאמין שהטוב, הישר והכנה יכול לנצח ולא רק בסרטים מבלי שהדבר יפריע להתנהלות פוליטית כשרה. לצורך כך אתה יכול להתבונן במעשיו של מנהיג דגול אשר לא פרסם את המצע שלו ואני בספק אם היה לו כזה אך הוא הוכיח לעולם שאפשר. בנוגע לתאוריות הקונספירציה של "ספונסרים", אני רוצה הוכחות כתובות, שחור על גבי לבן וכל עוד אף אחד לא סיפק לי כאלה הדברים הם בבחינת תאוריה.

 36. דיוגנס הגיב:

  אני מתנצל התגובה האחרונה הייתה בשמי פשוט זה השם האוטומטי שהמערכת הכניסה ושכחתי לשנותו. (נו, אז עכשיו אתה גם יודע את שמי…)

 37. דיוגנס הגיב:

  המנהיג הדגול עליו דיברתי וכנראה מפאת השעה שכחתי לציין את שמו הוא הרי אותו מהטמה גנדי שהוכיח לעולם כולו שפוליטיקה, יחסי כוחות, מצע כזה או אחר הנם כאין וכאפס אל מול אדם הנלחם עם האמת הפנימית שלו למען מטרה נעלה שהוא מאמין בה ודוגל בה גם אם הוא לא יוצא עם עלונים המפרטים 50 סעיפים ועוד תת סעיפים למעטה. וכמובן הכל נעשה במסגרת דמוקרטית ללא שטיפת מוח או ניסיון להשתיק מתנגדים (למרות שגם לא היה כל כך צורך כי המטרה הצדיקה עצמה).

 38. מורה ותיקה מאד הגיב:

  אני רוצה לדעת , איך יצליחו דודי פרידמן וחבריו להשיג למורה תנאי עבודה נורמליים , קרי מקום לשבת בחדר מורים, זמן לנוח בהפסקות, משכורת למורה ותיק כמו עובד הייטק מתחיל ?
  אני מבקשת לדעת כיצד תעצור ר"ח את הדרישות הבלתי פוסקות מהמורים שכמובן לא מתגמלים? כמו: משו"ב , "שחרית"(פעילות יומית ללא תגמול)בקשה לסייע לתלמידים עולים חדשים ,בקשה ללווי והנחייה של מורים חדשים, הנחיית סטדנטים להוראה , סוטדנטים "הייטק "

  בבקשה, תשובה מעשית – איך ר"ח תבצע את זה.??

 39. מורה ותיקה מאד מאוד הגיב:

  למורה הותיקה מאוד – אני לא רואה שהארגון מטפל בכל אלה כעת.

 40. ארטור הגיב:

  אני קורא את תגובותיו של דיוגנס מספר 35 תחת השם ארטור ואח"כ מיד את הודעתו 36 שבה הוא טוען שארטור נחשף כשמו האמיתי .
  ואני רוצה לומר שעד היום השתמשתי בכינוי ארטור בלי שאף אחד ניסה לזייף או להשתמש בשמי .זו הפעם הראשונה שאני נתקל בשימוש בשמי תחת כתיבה שלא אני כתבתי .
  אני מציע שהקוראים וכן הנהלת האתר יסיקו כמסקנה מיהו באמת הסטודנט המצטיין דיוגנס .

  אגב קראתי היטב את כתיבתו ועל פניו נראה שבין כתיבתו הראשונה החיוורת והמבולבלת ועד לדבריו האחרונים שמיוצבים ומחושבים התחלפה היד שעל המקלדת וכן המוח שפוקד על פעולתה .או שאולי " חכם"
  נוסף התישב לידו לעזרה .

 41. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  ל-36 "ארטור",
  לגבי הוכחות שחור על גבי קרא את הפוסטים של דודו רוטמן,נעמי ח. וצפונה .
  "פוליטיקה לא כל כך תורמת, עדיף שקיפות כנות ומסירות". אתה אולי צעיר ונאיבי ,אך כל הפרמטרים היקרים לך(שקיפות למשל) באים מהפוליטיקה והולכים אל הפוליטיקה.שקיפות ,מלחמות ישראל,מדינה הקיימת לטובת אזרחיה,או נתינים מפוחדים המעלים מולך לשלטון הריאקצייה.הכל נקבע ביחסי כוחות פוליטיים.
  מנאיביות ומ"רצון טוב" אתה לא מגיע לשום מקום.זה מתחיל ונגמר בכמה דיביזיות יש לך בכנסת למען "עלה של זית " למשל.
  אתה ,כמו צעירים תמימים רבים נפלת ברשתה של האידיאולוגייה הניאו-ליברלית שעושה דה-פוליטיזציה של המעשה השלטוני."אין חברה" אמרה מרגרט ת'אצ'ר,"רק יחידים".
  ר"ח אומרת שהיא תהיה גמישה יותר,קשובה יותר לאוצר,וכך תעשה יותר טוב מארז.היא רק לא אומרת לך על מה היא מתכוננת לוותר כדי לרצות את האוצר.זו הטעייה וחוסר שקיפות.
  כאשר ר"ח חדשה נפתחת להשפעת בעלי הון וסלבריטאים ניאו-ליברלים,שלא היו מעיזים להראות פרצופם בהסתדרות הרופאים או האחיות,ומדברת יותר על "תמיכת הציבור הרחב" שאין לו שום קשר להתנהלות איגוד מקצועי,ופחות איך איך תשפר בתכל'ס את מצב המורים בוחריה ,זה עדיין ותמיד הטעייה וחוסר שקיפות.

 42. מורה ותיקה מאד הגיב:

  היום היה רן ארז בבית ספרי ולהלן מספר עובדות שמצאתי לחלוק איתך המורה הותיקה מאד מאדועם שאר הכותבים.
  1.רן ארז מתנגד נחרצות להצנחת "מפוטרי הייטק " למוסדות החינוך לאחר שעברו הכשרה מינמלית ,ויקבלו שכר שאת מורתי הותיקה מאד מאד ואני הותיקה מאד נקבל אולי בעוד שנה שנתיים לאחר 30+ שנות הוראה.
  2. מתנגד לחניכה ע"י מורים ללא תגמול נאות .לכן, מי שחונך "מפוטר הייטק" ילין על עצמו בלבד. אני סירבתי ל3 פניות מ3 אוניברסיטאות שונות לחנוך מפוטרי הייטק תמורת פרוטות .
  3. יש התקדמות רבה במגעים עם משרדי החינוך והאוצר ואין חתימה על הסכם בגלל שעדיין יש מחשבות במשרדים הנ"ל שניתן להוזיל את הסכם אם וכאשר דודי פרידמן יבחר.
  4. צפויה לנו מתנה נאה לכבוד פסח.
  5. "לא סתם הלך הזרזיר אצל העורב"- כלומר לא סתם חברו אילי הון לדודי פרידמן.

 43. דיוגנס הגיב:

  אוי אוי אוי מה קרה לחוש ההומור?
  ההערה בסוגריים היתה לגמרי עם שלוש נקודות בציניות, אבל מילא. קודם כל אני אשמח ואני מצהיר את זה כאן בריש גלה בתור סטודנט המתקשה לקיים את עצמו וחי על מינוסים בבנק בגלל שאביו מורה (מה שלא מאפשר לו לסייע בתשלומי הלימודים) לכל חברת כוח אדם, "בעלי הון" ככל שיהיו, אשמח לקבל תשלום עבור הכתיבה בבלוגים למען מימון לימודי. בינתיים אמשיך לקבל שכר מינימום עבור עבודתי ולנסות לשרוד מה שאמאפשר לי לכתוב רק בערב. הבלבול בדברי והכתיבה המפוזרת, אני קודם כל מודה לכם על ההערות, נובעות לעתים מהשעה בה אני כותב ומהמצב בו אני שרוי (אחרי או לפני עבודה או מבחן), לצערי אין בי כוחות לעשות הגהה על דברי (מה שלבטח הייתי עושה לו הייתי מקבל שכר עבור שירותי). נו, אבל אתם כבר התרגלתם לחפש קונספירציות בכל דבר אפילו בבדיחותי המפגרות. בכל מקרה לעניינו פוסטים שאיש כזה או אחר החליט לכתוב אינם מצע מפורט, מפורש, אינם מסמך בו רשום כי רוח חדשה מתחייבת לגורם כזה או אחר. לעומת זאת בקלות אפשר למצוא חוזה החתום על ידי מוטי מורל המייצג סלבריטאים ובעלי הון שאותם אתם מיטיבים לשנוא לבין רן ארז. בהמשך לדבריו של ד"ר טפלר אשר ממקומות אחרים, אין ליד שום דבר אישי נגד אנשים עם חשבון בנק מנופח או מובילי דעת קהל, בכל חברה אנו צריכים כתבים, מגישי חדשות, סלבריטאים וכן אנשים שיוכלו לסייע למדינה בעת משבר (וכן יש גם בעלי הון כאלה). גנדי (המהטמה כמובן) הגיע למקום מאוד טוב עם "רצון טוב". זאת בדיוק הבעיה של המדינה שלנו, מיכאל יקירי, שהכל נגמר ב"כמה דיביזיות יש לך…". הגיע הזמן לשנות!!! אתם מדברים על בעלי הון וסלבריטאים, על סוציאל דמוקרטיות ובאותה נשימה תומכים בארגון לא דמוקרטי ומעודדים בריונות מיליטנטית. סליחה אני לא יכול לקבל זאת. אני חושב שהוכח לא פעם אחת שההצלחה מצויה בידי מי שהולך עם האמת שלו, בידי מי שמחד דוגל באמת בתמים בדמוקרטיה, שקיפות, משא ומתן אך מוכן לעמוד על רגליו האחוריות שצריך (גם בגין, איש ימין, ומכאן לטענתכם נציג כוחות הרשע) לדעי היה המנהיג היחיד הדגול במדינתנו בניגוד לבן גוריון, איש שמאל ומכאן נציג כוחות האור, שהיה בהחלט מנהיג אבל אני יהסס אם להוסיף לכך דגול.
  רן ארז לא עומד בסעיף הראשון של שקיפות ודמוקרטיה וגם לא בסעיף השני של להיעמד על רגליו האחוריות כמי שלא הורה להפר צווי מניעה מבית המשפט לאחר העוול שנעשה למורים. העלאה של שקל או שניים גם אם זה הרבה לעומת גורמים מסויימים במדינה זה עדיין כאין וכאפס אל מול מעמדם או שכרם כפי שהוא כיום.

 44. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס ,
  אין שום משמעות לרעיון "שההצלחה מצוייה בידי מי שהולך עם האמת שלו".עם זה אתה לא עושה כלום.תחליט באיזה צד של המתרס הפולטי אתה מצוי,בעלי הון או איגודים מקצועיים,הפרטה ניאו-ליברלית או חזית אחידה של השמאל החברתי.
  ה"בריונות המיליטנטית" היא של ממשלת הימין הטורף ש"מייבשת" החינוך,הבריאות ,התשתיות,מפקירה זיהום האוויר המים ומוצרי המזון.אלפי אנשים מתים שנה שנה מהבריונות הניאו-ליברלית.
  האיגוד המקצועי דואג למורים ולשכירים.האוייב שלך ושל כולנו היא ממשלת הימין המפריטנית.
  מעניין שאין לך טענות נגד וסרמן 2 ,"יובל החינוך" שבירת העבודה המאורגנת באו"פ.הפיכת המורים לעובדי קבלן מפוחדים.
  יש לך כתובת אחת לטענות ,ארגון המורים וחס וחלילה לא הממשלה.
  בתגובות שלך יש הכל ,חוץ מההתייחסות לפוליטיקה ולכוחות הפוליטיים.
  תגיד לי,אתה באמת כזה תמים?

 45. ארטור הגיב:

  תראה מיכאל יקירי חשבתי שהדיון נוסב פה סביב ארגון המורים. מבחינה פוליטית אני יכול להגיד לך שרוב שנותי הייתי בנוער מרץ, יצאתי למסעות ארציים של שלושה ימים כל פעם יחד עם התנועה, למדתי מזרח תיכון והשקעתי את כל נעורי, מרצי ואוני על מנת לסייע לשמאל שאותו הערצתי. לעומת זאת אני יכול להגיד לך שהערצתי ועודני מעריץ את בגין בעודי מעריך כאדם, מנהיג ואיש רחב אופקים את דוד בן גוריון אך לחלוטין לא מקבל את התנהגותו בתקופות מסוימות. כיום מבחינה פוליטית אני רוצה מנהיג, יהא אשר יהא, העיקר שיהיה מישהו שיפסיק לקשקש קישקושים פוליטיים ויתחיל לעשות בלי פחד , ליצור, כמו שנאמר "you better mind fucking than mind fuck" (אני מקווה שברור לכולם שהמילה הגסה הייתה רק לצורך האמרה החכמה הזאת) וכמובן יתמוך בדמוקרטיה שקיפה ביותר. לצערי המדינה שלנו רחוקה מזה, גם בשמאל וגם בימין יושבים אנשים שכל מה שמעניין אותם זה הכיסא והמעמד ואני לא רואה, על אף שניסיתי למצוא, הבדל ביניהם.
  בדיוק כמוך גם נפשי לא חפצה בממשלה הנוכחית אבל אנו בחרנו בה בדמוקרטיה אולי לא אתה ואני אך הלוואי ואתה ואני היינו הבוחרים במדינה ולכן אין לנו ברירה אלא לנסות להתמודד עם מה שיש. להמשיל אותם לאויבים זה קצת קיצוני מבחינתי, יש מספיק אויבים מסביבנו אנו לא צריכים ליצור עוינות אחד כלפי השני גם בתוך מדינתנו לא משנה אם מדובר בבעל הון, איש ציבור או סתם אדם מן המניין. כמובן שאינני מחבב את וסרמן כמו כל שר אוצר אחר לפניו. לשמחתי ובעיקר כתוצאה מאכזבתי נטשתי את עיסוקי במפה הפוליטית והתעניינותי במפה הפוליטית ואני מודה שכיום אני גם פחות בקיא בה, פשוט מאוד כי אין בשביל מה. שמאל, ימין, מרכז איך אומרת סבתא "דר זלבה דרעק" (מקווה שכתבתי נכון 🙂

 46. דיוגנס הגיב:

  ועוד פעם התבלבל לי השם (ארטור אני מתנצל…רציתי להוסיף עוד משהו בהומור אבל… עזבו לא חשוב אתם אחר כך תתפשו אותי במילה)

 47. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לארטור ,דיוגנס ושות',
  "מיכאל יקירי" מזכיר לך שארגון המורים הוא האיגוד המקצועי הגדול במדינה,כמו האיגוד המקצועי של עובדי המדינה,נמלים,חשמל ,רופאים מהנדסים.על כן כל הפרובלמטיקה של ההסתערות הניאו-ליברלית על העבודה המאורגת ומדינת הרווחה מציפה את הבחירות לארגון.

  אני רואה שאני מצליח לחלץ את ה"טוב" שבך.כתבת:"
  כיום מבחינה פוליטית אני רוצה מנהיג, יהא אשר יהא……".אחרי זה אתה כותב:" שמאל, ימין, מרכז איך אומרת סבתא "דר זלבה דרעק".
  בשבילך הכל אותו דבר.
  ובכן אני שואל אותך: להיות עובד קבלן או להיות עובד מאורגן עם בטחון תעסוקתי,בריאות ציבורית שדואגת לכל צרכיך או רפואה פרטית שהופכת אותך להומלס,שוד האוכלוסייה וריכוז ההון בידי 20 משפחות או מדינת רווחה לטובת הציבור,,,, כל זה אותו דבר?.כל זה מעורר בך אדישות?
  עכשיו אתה בשנות העשרים שלך ויכול להתעלם מהסובב אותך.מה תעשה בשנות הארבעים שלך,מטופל בילדים עם משכנתא וחרד כעלה נידף מפיטורים במקום עבודתך מהיום להיום.
  תמשיך אז לצחוק?

 48. ארטור הגיב:

  אני חלילה לא צוחק, להפך, אני מבכא על המדינה. האדישות נובעת מכאב גדול. כל שנותי הצבעתי לתנועות השמאל. אבל באמת שאני לא רואה הבדל בין השמאל לימין בתי תקופות השלטו הייתה רפואה פרטית שהפכה אותך להומלס וכו'… עמיר פרץ בחר להביט מבעד למשקפת סגורה על עתיד בטחון מדינת ישראל למען בטחונו הכלכלי. מאשר להגן על בטחונן הכלכלי של קבוצות עובדים. והוא נציג הס"ד הרי…. אז עם נציגים כאלה… אני עדיין חושב שסבתא צודקת!

 49. דיוגנס הגיב:

  למה זה כל הזמן עושה את זה???!!!

 50. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לארטור-דיוגנס,
  ה"מדינה" זה המפלגה ששולטת בה.במקום לענות על שאלות,אתה מספר על המשקפת של פרץ.אתה לא יודע שהימין שולט במדינה זה 30 שנה.תיסע לסקנדיביה ותלמד מה זה משטר ס"ד אמיתי.

 51. דיוגנס הגיב:

  זאת בדיוק הבעיה שאני צריך ליסוע לסקנדינביה בשביל זה. למיטב זכרוני היו גם ראשי ממשלה מהשמאל במדינה שלנו

 52. דיוגנס הגיב:

  ואני לא מספר על המשקפת של פרץ אלא על המחדל שלו כמי שהיה אמור לייצג את הס"ד וכמי שעמד בראש מפלגת השמאל.

 53. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  דיוגנס-ארטור,
  נכון שלטון השמאל התקיים עד 17 במאי 1977 ,ובאמת אז היה הרבה יותר טוב מכל הבחינות–פרנסה בטוחה,פנסייה בטוחה,מדינת רווחה ,שוויון חברתי מהגבוהים בעולם המערבי.
  היה ,עד שהגיע הימין הטורף לשלטון והפך את החיים כאן לגיהינום.
  אתה צעיר–בסוף אולי תבין.

 54. דיוגנס הגיב:

  מיכאל אני לא יודע למה אתה כל כך כועס עלי וכל הזמן שופט את כתיבתי והבנתי. סך הכל אני מכבד אותך ואת דעותיך ומביע את דעותי הכנות. אני סבור (וזו דעתי) שגם כשבגין היה בשלטון המצב לא היה בכי רע. ד"א מה עם שלטונו של רבין ז"ל הוא לא מהשמאל? וברק? ופרס לתקופה קצרה?

 55. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס-ארטור,
  מאז שבגין הגיע לשלטון באותו יום מקולל של 17 במאי 1977 ,החלה שקיעתה של מדינת הרווחה ועלייתם של כוחות הימין הריאקציוני,20 משפחות הברונים השודדים ההפרטה וחברות כח אדם .הימים הוא אוייב האזרח ומשרתם של עלוקות ההון(המופרט).
  פועל יוצא הוא שמבגין ועד ביבי במשך 33 שנה זה משטר ניאו-ליברלי אכזר.
  העיקר הוא מהות המשטר הפוליטי כלכלי ולא שמות של פוליטיקאים ימניים .(גם כשהם נקראים,רבין ,פרס,ובטח ברק הסוציאליסט ממגדלי אקירוב.)

 56. דיוגנז הגיב:

  לצערי אני חולק עליך וכנראה שלא נגיע להסכמה בינינו. מעולם לא הסכמתי עם הגישות הניאו מרקסיסטיות שאותן אתה מציג וכנראה כאן שורש המחלוקת בנינו. לכן הדיון הזה מתחיל להיות טחינה של מים. לעניות דעתי גישות אלו הובילו את החברות שהלכו אחריהן למקומות לא טובים. יש דרכים נוספות להגיע למדינת רווחה.

 57. דיוגנס הגיב:

  אם נחזור רגע לדיון שממנו הכל התחיל אז לפי המשנה שלך גם רן ארז הוא פוליטיקאי ימני.

 58. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנז-ארטור,
  חכה לסביבות גיל ה-40 עם אשה ,ילדים ומשכנתא,ואז כשתיזרק לתהום ע"י הפרטה או חברת כח-אדם,תתחיל אולי לחשוב ,האם טוב להיות עבד של בעלי-הון או "ניאו-מרקסיסט" כדבריך,ביטוי השגור בפיהם של אנשים שאין להם תשובות ענייניות לבעיות חברתיות ופוליטיות שמועלות על ידי וס"דים אחרים.

 59. דיוגנס הגיב:

  "ניאו מרקסיסט" זה לא כינוי גנאי אלא זה לגמרי מה שאתה מדבר עליו. מכאן צמחו כל התאוריות כגון הפוליטית כלכלית וכד' שגורסות בדיוק כמוך. אני באופן אישי גם בגיל 40 עם אשה וילדים סומך על עצמי שאסתדר עדיף לי ככה מאשר בגיל 40 למצוא את עצמי במדינה דמוי צפחון קוריאה שם אמנם לא תהיה לי משכנתא אך גם לא יהיה לי מזון.

 60. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס-ארטור,
  ניאו-מרקסיסט",צפון-קוריאה",זה הלא תשובה הרגילה למי שאין לו תשובה לבעיות חברתיות.
  זה תואם להפליא את הניאו-ליברליזם נוסח ת'אצ'ר שאומר:"אין חברה(ובעיות חברתיות),יש רק פרטים ללא קשר ביניהם" .
  איך אמרת:"אני סומך על עצמי שאסתדר".
  לתועלתך,תשאל את בני ה45+ מה הם חושבים על "אני-אני" נוסח איין ראנד.

 61. דיוגנס הגיב:

  ראשית אני שואל ומתייעץ ושמח ללמוד ולהקשיב תמיד, כל עוד מכבדים אותי ואת דעותי.
  מיכאל, אני חלילה לא מבקר את הניאו מרקסיזם אבל זאת עובדה, הוא קיים, ישנן תאוריות שתומכות ובכך ומציגות את הדברים כמוך. אני ממליץ לך גם לקרוא אותן אני חושב שזה יעניין אותך. http://dor.writeme.co.il/Teorya_Neo_Marksistit.htm
  אני ממליץ לך בחום, גם אני מצאתי בכך עניין למרות שאני לא מסכים עמן. אני דוגל בחברה שבה ישנו סיוע, עזרה הדדית וכבוד הדדי ובחברה שבה "בעלי הון" = אויבים, "סלבריטאים" = אויבים, ממשלה = אויבים, "פקידים פוליטים" = אויבים, בכך אני לא מאמין. יש לי תשובות והרבה לבעיות החברתיות. אני בהחלט בעד לקצץ משכרם של הפוליטיקאים. אני גם בעד לקצץ בתקציב הביטחון למען מדינת רווחה. אני בעד להעלות את רמת החינוך בראש ובראשונה על מנת שיהיו יותר בעלי הון, יותר סלבריטאים, יותר פוליטיקאים דגולים, יותר מכל וכל. ברגע שרמת החינוך תעלה רמת חייהם של אזרחי המדינה תעלה לא משנה אם בעקבות השקעות בחוץ, מיזמי ענק, יותר רופאים וכו'. למדינה יהיו יותר תקציבים לרווחה וכיו"ב. לאנשים יהיו יותר אפשרויות לעזור. וזה הוכח כבר באמירויות. לעומת זאת חברה ללא בעלי הון וכו' כמעט בכל המקומות הפכה לחברה כושלת. אני בטוח שצריך סוציאליזם, דמוקרטיה לצד ליברליזם וקפיטליזם. פרטים שביחד מתוך האינדיבידואל של כל אחד יוצרים חברה ולא מתוך חיסול האינדיבידואל.

 62. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס-ארטור,
  אתה עוסק בתיאוריות ולא בבעיות חברתיות.ישנם יחסי כוחות פוליטיים וחברתיים שקובעים את איכות חייך.מאחר ואתה כנראה לא מתייחס להבדלים ביניהם ,ואיך נראים החיים לעובד קבלן לעומת עובד שיש לו בטחון תעסוקתי למשל,אז כנראה אין על מה לדבר.אנו חיים בעולמות שונים.

 63. דיוגנס הגיב:

  מיכאל, אני מכבד ומקבל כל טענה רציונאלית גם אם היא סוטרת עם דעותי ואני לא מסכים איתה. מה שאני לא מקבל זה טענות סתמיות וחסרות שחר כאשר אין מה להגיד כמו הטחת האשמות, שיפוט הבנתו של האחר כשאין עם מה להתנגד לטענותיו והכי אני לא מעריך את הטענות החוזרות ונשנות של "כשתגדל תבין". פג תוקפן של טענות מסוג זה כאשר הייתי בן חמש וגם לפני כן לא תמיד קיבלתי אותן. התייחסתי לכל דבריך לאורך כל הדיון אך מכיוון שאתה לא מסכים איתם ואין בידיך כלי זין נוספים אתה מעדיפים להתעלם מדברי ולהגיד שאני לא מתייחס אליהן. כנראה שבאמת אין על מה לדבר. אז שיהיה לך בהצלחה בבניית מדינה קומוניסטית כושלת אני מאוד מקווה לעזוב ברגע שדבר כזה יקום. ד"א שוב אני חוזר לנושא. ארגון מורים שעובד עם משרד יחצ"נות כמו זה של מוטי מורל ממש לא ממש את החזון שלך. וגם לא העומד בראשו שרק האלוהים יודע על כמה שחיתויות שמו חתום בגאון.

 64. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס-ארטור,
  תענה לי על 2 שאלות פשוטות:
  1}אתה רוצה להיות עןבד קבלן או לא ?
  2)אתה רוצה בטחון תעסוקתי או לא?
  כשתתחיל לענות על שאלות קונקרטיות לבעיות קונקרטיות,אפשר יהיה להמשיך בדיון.
  בינתיים אתה מתחמק בכל דרך אפשרית מתשובות ,ומעדיף לדבר על שחיתויות ,קומוניזם והסטות אחרות מהנושא.

 65. דיוגנס הגיב:

  אני יכול לענות לך עליהן. בטוח שאני אשמח לביטחון תעסוקתי. עובד קבלן אני לא אהיה. אבל אני גם לא אתנגד להיות עצמאי מצליח. בכל מקרה גם העובדה שאני רוצה ביטחון תעסוקתי אני לא רוצה אתה בדרך שאתה מציע. אני חושב שתשובות יותר ברורות מזה לא תקבל. למרות שעניתי על השאלות האלה לאורך כל הדרך פשוט משום מה אתה מעדיף להתעלם.

 66. דיוגנס הגיב:

  מעבר לכך זה לא הנושא שעליו דיבר ד"ר טפלר וזה לא הנושא שסביבו התחיל הדיוו. משום מה החלטת שהנושא הוא שונה ואז עוד האשמת אותי בסטייה ממנו. נו מילא.

 67. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס-ארטור,
  1 )איך תקבל בטחון תעסוקתי ללא הסכם עבודה קולקטיבי שנשען על כוחו של האיגוד המקצועי?
  2)"עובד קבלן לא אהיה".יש 2 מליון עובדים שאמרו כמוך "לא אהיה",ועכשיו הם עבדי קבלן.
  גם בהנחה שאתה "יחיד בדורו",האם גורל הרבים לא מדאיג אותך?.

  עדיין אני לא מקבל תשובות ענייניות.

 68. דיוגנס הגיב:

  כי ברגע שאנשים יחיו במדינה שבה יש כסף למדינה כפועל יוצא מכך שיש עסקים שמצליחים בדיוק כמו באמירויות ובצפון קוריאה יוכלו לתת תנאים סוציאליים טובים יותר גם לאלה שלא עובדים. יהיו יותר מקומות עבודה בשכר יותר גבוה. תנאי פנסיה יותר טובים וכו'
  גם לעובדי הקבלן. איגוד מקצועי הוא בדיוק זה המונע מאנשים להגיע ולהביע מחאתם בפני השליטים מכיוון שברגע שיש איגוד מקצועי יש פוליטיקאים ועסקנים העומדים בראשו המונעים מאינטרסים ולא דואגים לאף אחד אחר מלבדם.

 69. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לדיוגנס-ארטור,
  בארה"ה ובסין "יש כסף למדינה מעסקים מצליחים",אז מה? פתאום יש בטחון תעסוקתי? פתאום אין עבדי קבלן??.
  2 מליון עבדי קבלן בארץ מקבלים שכר ותנאים סוציאלים מחפירים.הם שותקים כמו דגים בגלל טירור המעסיקים.
  אז הסיבה לכל הצרות לדעתך המלומדת היא האיגוד המקצועי אשר כלל אין לו דריסת רגל בחברות כח-אדם קבלני?
  אז למה אתה מגיב בפוסט שעניינו האיגוד המקצועי של המורים-ארגון המורים?
  תן לממשלה לשבור את ארגון המורים,ואז יהיה גן-עדן.כולם יהיו עובדי קבלן ללא בטחון תעסוקתי!!
  עכשיו קבלתי ממך תשובה הולמת: הבעייה היא לא תעסוקה פוגענית ,אלא האיגודים המקצועיים הנאבקים בה.
  יפה! כל הכבוד!הגיון ברזל!

 70. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  דיוגנס-ארטור,
  כתבתי בתגובתי מספר 28 : "לא אפול מתדהמה אם אדע שאתה תומך בתעסוקה פוגענית דרך חברות כח-אדם."
  עכשיו המעגל הושלם: בתגובתך מספר 69 ,אתה מאשר את דברי במלואם.

 71. דיוגנס הגיב:

  לא הייתי מבזבז מזמני בשביל לכתוב על דברים ברומו של עולם וחברות כוח אדם לא היו מבזבזות מכספן כדי להגיב לאדם אחד כאשר כבר מזמן מרבית הקוראים נטשו אותו. אבל כרגיל כמו שכבר כתבתי כשאין תשובות רציונאליות חוזרים לתאורית הקונפירציה. אופיני לבולשביקים.

 72. דיוגנס הגיב:

  הכוונה שלי הייתה שמרבית הקוראים נטשו את הדיון כמובן

 73. דיוגנס הגיב:

  ד"א בארה"ב כבר אין כל כך היא די בשקיעה. ובסין המצב של העובדים טוב. אני חושב שגם אם יש איגוד מקצועי ראוי שכל האנשים יעבדו יחדיו ולא יהיה אדם אחד שיחליט בשבילם. (אתה מוזמן לעיין במשנתו של האברמס, הוגה דעות שכתב על זה. שום דבר אני לא ממציא). אני מגיב פה כי אני לא יכול להיות שקט לנוכח טענות מופרכות כל כך.
  הבעיה היא גם וגם!

 74. חיה הגיב:

  הצחקתי אותי מאד מאד כשכתבת שהמצב של העובדים בסין טוב. הייתי שם מספר פעמים במפעלים רבים וראיתי עד "כמה טוב " !!!הייתי שם לא כתיירת , לא כמורה אלא במסגרת אחרת שאפשרה לי לראות זאת מקרוב קרוב. עובדי הקבלן שלנו עדיין רחוקים מהמצב בסין , אבל שבירת ארגון המורים בעזרת דודי פרידמן הטירון לא תתרחש חרף הניסיונות של בעלי הון לדחוף את אפם במקום שלא נחוץ.
  יאיר לפיד טוען שיש לו ילדים במערכת החינוך ,אין לו זכות להתערב בבחירות הארגון , הוא אינו מורה ולכן כמו שאינו מתערב בארגון הרופאים בטענה שיש לו…חולה, יסור מדרכנו הסלבס התורן ויניח למורים לבחור את האיש שגם האוצר לא יכול לשבור אותו .

 75. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לחיה,
  את רואה,יש אנשים מצחיקים עד דמעות.
  לא ניתן לאויבי האיגוד המקצועי(וחובבי סרסורי כח-האדם)להחליש את ארגון המורים.
  "שינוי" הם רוצים.איזו דלות מחשבתית.אפילו "ספין" לא יודעים להמציא.

 76. דיוגנס הגיב:

  ההבדל בינינו לבין סין או הודו הוא שהסינים כחלק מהסיניות שלהם מקבלים את מצבם ואפילו מוצאים את הדרך להיות מאושרים ממנו. מתייחסים לחיים בדואליות האופינית להם. אין ספק שבכפרים ניתן לראות אוכלוסיה במצב יותר עכור אך גם יותר מאושר ומדרום לנהר הצהוב רמת החיים משתפרת. לא הראו לי הוכחות של נסיונות של בעלי הון לדחוף אפם. אני לא מבין מדוע ליאיר לפיד אין זכות להתערב בארגון. הוא מתערב גם בענייני הנסיעה לפולין של ילדים ממצב סוציו אקונומי נמוך ובעוד בעיות המפריעות לו וזה זכותו כאדם בעל עמדה וכוח לקדם אותם. להפך אני רואה זאת כסגולה של אדם לצאת קצת מבועתו כסלבס ולהקדיש מזמנו לענייני היום יום. טוב לראות כתבים ועיתונאים שעדיין חשים שליחות חברתית. אני לא חושב שדודי פרידמן גם אם הוא טירון יצליח לשבור את ארגון המורים יותר מרן ארז. האמת שלדעתי הוא גם יצליח להעלות אותה אבל את זה כבר ימים יגידו.

 77. דיוגנס הגיב:

  מיכאל על תוציא את מרמוריך ותסכוליך עלי בבקשה. עד עכשיו נשמרה רמת דיון נאותה אותה אתה מתעקש להפר בכל פעם שאין לך טיעונים הגיוניים.

 78. דיוגנס הגיב:

  וסליחה התכוונתי כמובן ל"אל"

 79. חיה הגיב:

  הייתי במפעלים מצפון ומדרום לנהר הצהוב , הייתי שם וראיתי את מצב העובדים . דוגמה אחת שעד היום כשאני נזכרת בה אני מזועזעת ממנה , גברת כבת 50 +עומדת מעל דוד שאדי חומצה אופפים אותה , ואני ברחתי מהחדר כי האדים היו נוראיים. זה היה במפעל מאד מאד "נורמלי". גם הייתי במפעלים שהעובדים חיים וישנים במעונות מעבר למפעל וחוזרים הביתה אחת למספר חודשים . יש באמתחתי עוד כהנה וכהנה עובדות "מצחיקות" על המצב במפעלים בסין , אולי כיאפשרו לי לצאת לפנסיה מוקדמת (מה שלא מאפשרים לי החברים במשרד החינוך) אכתוב על כך ספר.
  לגבי יאיר לפיד , שלא יתערב בבחירות לארגון , כמו שאני לא התערבתי כאשר הצניחו אותו לערוץ 2 בתור מנחה "מדופלם". לגבי הנסיעות לפולין זו כבר אמירה ערכית ואינה קשורה לארגוני עובדים.ברור לכל שדודי פרידמן הטירון יפול שדוד לרגלי פקידי האוצר. הוא כבר אמר שהדרך היא ע"י ליטוף האוצר . את זה הוא ענה לי אישית כששאלתי אותו איך הוא יצליח אכן שלדעתו נכשל רן ארז.
  להערכתי רן ארז לא נכשל כלל וכלל.

 80. חיה הגיב:

  בנוגע לסין, אני אכן מסכים איתך שיש שם עובדים שמצבם בכי רע אבל הכל יחסי לאוכלוסיה. לקחתי השנה מספר קורסים על סין באוניברסיטה. וגם בהודו פני הדברים הם מתארת אבל ההבדל הגדול הוא ששם הם מאושרים אפילו ממה שאין. כמובן שאין הצדקה בכך למצבם הכלכלי ולפערים הגבוהים אך דווקא בסין היחס הוא יותר שוויוני בין האוכלוסיות העניות לבין האוכלוסיות המבוססות. מעולם לא ציינתי שסין היא המדינה שבדרכיה אני רוצה ללכת להפך המצב שלה הגיע כתוצאה מאנשים שכמו מיכאל גרסו שבעלי ההון הם אויבי השלטון (מאו דזה דונג ולהקתו). לעומת זאת ניתן לראות כמו שכבר ציינתי בדרום קוריאה הוכחה לאוכלוסייה בתנאי רווחה טובים לצד בעלי הון. גם ארגון המורים בתור מי שמייצג את אותם אנשים שמייצגים את רמת החינוך בישראל מדובר בעניין ערכי אודות עתיד המדינה, לעומת הנחייתו בערוץ 22. דודי פרידמן אולי טירון אך לא עריץ ואני מעדיף את הטירונים שלהם המוטיבציה הגבוהה ביותר על פני עריצים שחוקים. בשיחותי עם חברי ר"ח הם מעולם לא הביעו תמיכתם בדברת, אופק חדש ושות'. הם מוכנים גם להפר צווי מניעה במידת הצורך כדי להשיג את מטרתם כמו שהם מוכנים ללטף את פקידי האוצר במידת הצורך. הכל מתנהל בהתאם לצרכי השעה. מעבר לכך שרן ארז בשביתה האחרונה התקפל לא פחות אל מול פקידי האוצר.

 81. דיוגנס הגיב:

  חיה אני מתנצל מעמקי לבי אך הדברים האחרונים נכתבו בשמי אני תמיד שוכח לשנות את הכותרת פשוט.

 82. חיה הגיב:

  אין עובדים מאושרים בסין . ראיתי את הפועלים, שורות שורות של ראשים מורכנים . רק העובדים ברמות הגבוהות , כלומר המשכילים ,הם המאושרים חלקית בעבודתם. האושר ברחובות הוא בזכות האפשרות לאכול במסעדות במחירים נמוכים , האפשרות לקנות בזול ולכן גם השכר המצחיק שהם מקבלים מאפשר להם לחיות .
  רן ארז אינו שחוק כלל וכלל , לעומת זאת הידע שברשותו אינו נחלת הטירונים שיכולים בקלות ליפול בפח שטומנים להם אלופי האוצר . גם במשרדי החינוך יש אלופים כאלה . (לדוגמה : מפקחי גמולי השתלמות אינם מאשרים גמולים בתואנות שווא , חלקם אף מבזות את המורים המשתלמים. ומדוע ? זה עולה כסף ).
  אופק חדש, דברת , עוד מה ימציאו לנו ? ברור לכל שרק להעמיס עוד על המורים עבודה בתמורה מצחיקה . אני מנסה לצאת ממערכת החינוך כי היא שינתה את פניה בעשור האחרון מאז בואה של הגברת לימור ליבנת.מדוע המערכת אינה משחררת את מי שרוצה לצאת ממנה?עוד סוגיה שלהערכתי דודי פרידמן וחבריו לא יכולים להתמודד מולה .(כנראה שאין עובדים שרוצים להיות מורים)

 83. ל "חיה" הגיב:

  "רן ארז לא נכשל" ?
  את בטח מאלו שחשבו וחושבים שמר בן שבת גם "לא נכשל".
  ביצועיו ו"הצלחותיו" של רן ארז, איש מדושן ועילג ששכרו החודשי כיו"ר מתקרב ל 40,000 שח (וזה עוד נתון של שנת 2006), מבישים. אם כל מה שאת, והמרקסיסט הממורמר שתגובותיו המשעשעות ממלאות עמודים שלמים באתר זה, יכולים לזקוף לזכות ארז זה שהוא מתדיין עם אנשי האוצר כתגרן בשוק, למה לא לשכור תגרן אמיתי מהשוק למו"מ ?
  מה עם מעט ייצוגיות ? חזון ? משהו מעבר לצעקנות עלובה ?
  יופי, תמשיכו כך.

 84. דיוגנס הגיב:

  העובדה היא שכמו שאת מציינת ואני מסכים איתה שכרגע זאת מערכת שהנמצאים בה רוצים לברוח ממנה ללא הצלחה ואחרים לא רוצים להכנס אליה. במשך 14 שנות שלטונו רן ארז לא הצליח לעשות זאת וכרגע הוא גם משתיק את אלה שכן רוצים, כמי שמיצג את החינוך ראשית תפעל בדמוקרטיה ואז אפשר יהיה לשקול את הדברים לכאן ולכאן אך אני לא רוצה שיעמוד עריץ בראש ארגון המייצג את מורי ישראל. אז אולי הגיע הזמן להחליף. בינתיים הוא נפל בפח מספר פעמים (כמו בשביתה האחרונה). דודי וחבריו מעולם לא הביעו את תמיכתם לאופק חדש וכו' להפך בכל דיון איתם הם אמרו שהם מתנגדים לה. אני גם חושב שלגברת לבנת יש תרומה עיקרית בנפילתה של מערכת החינוך אך גם לגורמים רבים נוספים, אין זה מן הראוי להפיל את כל הכשלים על אדם אחד. אני חושב שבאמת יוסי שריד הצליח להביא תרומה גדולה למערכת החינוך וכל הישיגיו ירדו לטמיון. אך אני באמת לא רואה איך רן ארז במשך 14 שנותיו שינה את המצב.

 85. חיה הגיב:

  איני מכירה את בן שבת ,דומני שזה היה מזכיר הסתדרות המורים שהוחלף בוסרמן שהביא את העבדות למורי אופק שחור.רן ארז לא נכשל מהסיבה הפשוטה שעדיין אני ועוד אלפי מורים זוכים להגנה של הארגון כאשר יש צורך בכך. מלבד זאת , רן ארז לא הסכים ולא מסכים להחיל את האופק ואת הדברת.
  מה לך לגבי משכורותו החודשית? כאשר במשק שלנו תוכל למצוא מדושני עונג ששכרם החודשי 400000 והוא נגזל מהציבור בדמות"עמלות" קנסות,ועוד המצאות למינהן במדינה המתוקנת שלנו. כמה מרוויח יקירנו יאיר לפיד בזכות העלגות שלו ?אני רחוקה מאד מאד מדמות הדוגלת בשיווניות . אבל אני דוגלת בזכות לקבל תמורה עבור עבודתי , השכלתי ובזה שהובלתי דורות של תלמידים להשכלה גבוהה וחלקם אף מופיע כסלבס בטלוויזיה (הם וודאי משתכרים עשרות מונים ממשכורתי).

  צורת הדיבור , זה מה שמפריע לך? ומה לגבי המהות? האם חלקלקות לשון היא הדבר? ראה איך הציבור האמריקאי מתנער מחלקלק הלשון אובמה ומתגעגע לקואובי בוש.

  רק מי שראה מקרוב את סחטני האוצר וסחטני החינוך יכול לעמוד מולם ולבקש את המגיע לו. אני בעד הקואובי הזקן – רן ארז, ונגד הטירון .

 86. חיה הגיב:

  מדוע אתה חושב שרן ארז אחראי על תחלואי מערכת החינוך? מה הוא שר החינוך? הא ראש הממשלה.?

  בשנה האחרונה הגיעו אלי פניות להכשיר "מפוטרי הייטק " (כמו גברת שפוטרה מחנות רהיטים שעבדה שם ככלכלנית , באמת הייטק !!!). כששאלתי מה השכר תמורת העבודה , היה מלמול שאמר אולי 1000 ש"ח לשנה !!!!. אז האם על להאשים את רן ארז בכך? האשמה כולה רובצת על משרד החינוך ומשרד האוצר בדרדור מערכת התהום.
  אני כמובן סרבתי לבקשות בתואנה של שחיקה , וכי אגיד שאני לא מוכנה בגלל השכר המטופש? עדיין נותר בי מעט כבוד עצמי.

  כאשר כולם יבינו שהאשמה היא במשרד החינוך ובאוצר והללו ישנו כיוון , נוכל לשנות את מערכת החינוך.

 87. דיוגנס הגיב:

  האשמה היא לא בלעדית של רן ארז. אך יתכן ובמידה והוא לא היה חותם באישון לילה על הסכמים מביישים בנוגע לשכרם של המורים עם פקידי האוצר (שאת דודי פרידמן מרבים להאשים בקונספירציות איתם), או היה מעז להורות על הפרת צווי מניעה של בית המשפט (שהרבה מורים היו מסכימים לכך גם אם הדבר יגיע למעצרם, מה שסביר שלא היה קורה), המצב היה שונה. וזה אדם משופשף, פוליטיקאי מדופלם. אז כן אשמה רבה נופלת על כתפיו של רן ארז שלא ניצל את ההזדמנויות שהיו ואת ההירתמות הציבורית למאבק המורים אלא בחר בדרך הקלה והנוחה. ראש ארגון שמעיף את מוריו המשלמים ממיטב כספם מהארגון רק בגלל שהעיזו להביע דעה נוגדת משלו לא בדיוק מגן על מוריו וגם לא מייצג אותם בצורה ראויה לדעתי. גם דודי פרידמן הביע התנגדותו לאופק חדש ודובריו פעמים לא מעטות אך אנשים מעדיפים להצמד לקונספירציות. אני אשמח מאוד כמוך אם יעלו את שכרך כמורה אך אני לא חושב שארז הוא הבן אדם שיוכל להוביל מאבק ראוי לכך. ואני מעריך אותך על חוסר הסכמתך להשתתף בהרצאות. בנוגע ליאיר לפיד לא להסכים עם עמדותיו זה דבר אחד להאשים אותו בעלגות כשלכל הדעות הוא מתנסח בצורה ראויה זה דבר אחר. אני באופן אישי מאוד מחבב את מר לפיד (אני כמובן לא מכיר אותו אך מכתביו) ולפחות הוא נותן במה חשובה לנושאים חברתיים ומתעסק בהם חדשות לבקרים.

 88. דיוגנס הגיב:

  ל-84 ישר כוח 🙂

Leave a Reply