חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כללית רפואה משלימה – ביה"ד האזורי לעבודה מתגייס לזירוז המו"מ

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 19.01.10 15:24

אנו מביאים כאן את הודעת "כוח לעובדים" על ניצחון משפטי של עובדי כללית רפואה משלימה. לאור תלונות על סחבת מצד ההנהלה במשא ומתן, חייב השופט את המנכ"ל להופיע לישיבות מדי שבוע            

הודעת "כוח לעובדים" מובאת כלשונה:

בדיון בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בסכסוך העבודה ב"כללית רפואה משלימה" קבע השופט ד"ר יצחק לובוצקי כי מנכ"ל "כללית רפואה משלימה" מר עוזי הלפרין חייב להופיע לישיבות המשא ומתן מול איגוד עובדי "כללית- רפואה משלימה" לפחות פעם בשבוע, אם המשא ומתן בין הצדדים לא יגיע לסיום מוסכם עד ה-7.2.2010. בהחלטה תקדימית זו, קבע השופט כי בית הדין רשאי להתערב בזהות מנהלי המו"מ אם ראה בית הדין כי המו"מ אינו מתקדם במהירות הדרושה:"הצדדים נמצאים במו"מ ואולם למרבה הצער המו"מ נמשך למעלה מחודשיים וטרם הושג הסכם". הדיון התקיים כחלק מהסכמת הצדדים למעקב של בית הדין אחר התקדמות המשא ומתן .

עובדי "כללית רפואה משלימה" המאורגנים ב"כוח לעובדים ארגון דמוקרטי " הכריזו על סכסוך עבודה מול הנהלת החברה, לאחר שזו סירבה להכיר בוועד העובדים ולנהל עימם משא ומתן על שינויי תנאי ההעסקה הפוגעניים בחברה. סניף "כוח לעובדים" ב"כללית רפואה משלימה" מייצג כ-900 עובדים בהם כ-750 ומטפלים וכ- 200 עובדי מנהלה.  בשל סירוב ההנהלה פתחו העובדים בשביתה בת שבעה שבועות החל בספטמבר 2009. בהתאם להחלטת בית הדין אולצה ההנהלה לנהל משא ומתן עם העובדים תחת מעקב תקופתי של בית הדין. הסוגיה המרכזית במשא ומתן היא דפוס ההעסקה התפוקתי המונהג במוסד על פיו, מחויבים המטפלים  למשמרת בת מספר שעות, אך מקבלים משכורת רק על פי מספר הטיפולים שביצע בפועל. בנוסף, נמנעת ההנהלה  מלשלם לעובדים דמי מחלה, החזרי נסיעות, תשלום על ימי חג, תוספת ותק  ועוד.  לבקשת ארגון העובדים, הציע השופט לובוצקי מבנה שכר חדש על פיו שני שליש מן המשכורת יתבסס על  מרכיב קבוע, ורק כשליש על בסיס תפוקתי.   צוות המשא ומתן של איגוד "עובדי כללית משלימה" עמל בשעה זו על הצעת האיגוד בהתאם להחלטת השופט.  פגישות המשא ומתן בין הצדדים ימשכו ביום הראשון הקרוב (24.1.09)

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.