חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אומרים לנו שיש מס אחר

הירוקים מוחים כנגד עיר הבה"דים

נושאים בריאות ואיכות סביבה ב 21.11.07 6:02

בעוד הארגונים ירוקים מנהלים ויכוח על כמות הזיהום ועל מידת הסיכון שבאזור רמת חובב, אישרה בחשאיות צבאית הוועדה לתכנון ובנייה של מתקנים ביטחוניים את תוכנית עיר הבה"דים. פעיל "מגמה ירוקה" מדווח ממשמרת המחאה שנערכה מול ביתו של של הביטחון אהוד ברק

ביום שישי האחרון יצאנו, פעילי מגמה ירוקה, למחות מול ביתו של שר הביטחון, אהוד ברק, כנגד הכוונה להקים את עיר הבה"דים באזור רמת חובב, ולסכן בכך את בריאות החיילים. הצטרפו אלינו שני הורים שבניהם עתידים לשרת בעיר הבה"דים.

מטרת המחאה הייתה לקרוא לברק לעכב את תחילת בנייתה של עיר הבה"דים בצומת הנגב עד לסיומו של תהליך ניקוי עמוק ויסודי מזיהום מהמפעלים ששוכנים ברמת חובב.

משרד הביטחון רוצה להתחיל את עבודות הבנייה מבלי שנקבעו תקני איכות אוויר שהמפעלים נדרשים לעמוד בהם, ולפני שבוצע סקר בריאותי מקיף שיאשר כי המפעלים עומדים בתקנים ולא נשקפת סכנה לשלום הציבור ולחיילי צה"ל.

בית המשפט המחוזי הקפיא את העבודות ביום רביעי, ולמרבה הפלא (או שלא), מי שאכף את צו מניעת תחילת העבודות היו פעילי מגמה ירוקה, ולא המשטרה, שקיבלו את המידע מיד אחרי שהוא הגיע לפעילים.

בשטח המחאה נערך הנוהל הרגיל שכולל בדיקת תעודות זהות ורישום. הגיעו גם כוח משטרתי ומאבטחים. אחראי הביטחון של המגדלים עוד התווכח עם עוברת אורח אם זה בסדר ששר הביטחון גר בבניין כה מפואר. כדברי האחראי: "מה זה משנה היכן הוא גר? זו לא אשמתו שהוא נולד עם כפית זהב בפה". באמת, מה האשמה? הרי ברק הוא הסוציאליסט החדש…
ברחבת הכניסה מחא חייל משוחרר שטען כי הוא נכה צה"ל וברק מפקיר אותו. הוא שוהה שם כבר שבועות.

ברק, כמו פוליטיקאי טוב, התעלם מנוכחותנו. מי שהפתיע אותנו היה פואד בן אליעזר, שר התשתיות, שהגיע לבקר, ואמר שאין לו ספק שהעניין בסופו של דבר יטופל על הצד הטוב ביותר. הוא גם ציין את העובדה שהוא מקדם הקמת תחנות כוח בגז ואנרגיית שמש. השאלה שנותרה ללא מענה היא מדוע פואד מקדם תחנת כוח פחמית נוספת באשקלון. אולי זה קשור לדוח מבקר המדינה שקבע כי פואד הוא אלוף המינויים בחברת החשמל. והרי עוד תחנות פחמיות זה עוד עובדים (ועוד עלות כספית ענקית למדינה, ועוד יותר זיהום).

העבודות בשטח עיר הבה"דים הופסקו לעת עתה, עד לדיון בבית המשפט. הבקשה לדחיית הדיון הגיעה ממשרד הביטחון שבמקביל מיהר פתח אתר הסברה "ירוק".

לי כבר די ברור למי אני לא אצביע בפריימריס הבא…

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. איתי :

  כדאי גם לדעת למי כן להצביע:

  נאדיה חילו בעד העברת עיר הבה"דים לנגב, אבל לתל ערד

  http://www.blacklabor.org/?p=1056

 2. אהרן לוינשטיין :

  עיר הבה"דים היא דוגמא נוספת לאטימות ולזחיחות אשר מלווים את צה"ל מאז היווסדו. בעבר הרחוק הונהגה משמעת מים וחיילים קיפחו את חייהם, בתרגילים חטיבתיים היתה " מכסה מאושרת" של נפגעים, בוצעו המוני צלילות תרגול בקישון המזוהם, אלפי מבנים הינם בעלי גגות אסבסט מתפוררים וצה"ל אינו מקיים את הוראת משרד הבטחון שניתנה על סמך דו"ח מבקר המדינה שחשף את הענין, מדוע חושב הרמטכ"ל שנאמין לו כי מתקן רמת חובב אינו מסכן את בריאות חיילנו? ברור כי אלו אינם מענינים כלל ועיקר את מקבלי ההחלטות. הברירה הטבעית היא להלחם עד חורמה בתופעה המאפיינת את הרמטכלים לדורותיהם של זילות חיי החיילים באופן נפשע זה.

 3. דרומי :

  ואללה, אחלה רעיון.
  לא צריך להילחם בזיהום של רמת חובב, צריך להעביר את עיר הבה"דים לרמת חובב.
  ככה החיילים התל-אביביים החמודים שלנו לא יחלו, חס וחלילה.
  הרי למי אכפת מכמה תינוקות בדואים או קיבוצניקים? הם ממילא חיים בנגב. שימותו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.