סולידריות של ועדי עובדים

פעילי ועדי העובדים החדשים שקמו בשוק הפרטי, שולחים מסר של סולידריות למורים ומאבקם, וקוראים לכל העובדים להתלכד ולהתאגד על מנת להגן על זכויותיהם, וכנגד נסיונות ההפרטה של מערכות החינוך, הבריאות והרווחה

  סולידריות עם המורים

בתקופה האחרונה, קמו מספר וועדי עובדים חדשים במקומות עבודה בשוק הפרטי, שהבינו את הצורך בהתארגנות על מנת להגן על שכרם וזכויותיהם. הוועדים החדשים שקמו יחד עם מאבקים נוספים שפורצים יותר ויותר לאחרונה, משקפים התעוררות מחודשת של העובדים בארץ וזאת, למרות ואולי בגלל שהדיון הציבורי בנושא תנאי העבודה וזכויות העובדים בישראל לא זוכה לעיסוק מספק בתקשורת הממוסדת או בכנסת ובטח שלא להתייחסות הולמת מצד המעסיקים.

כתוצאה ממדיניות עקבית של הפרטה, שבירת ארגוני העובדים והתחזקות ההעסקה דרך חברות כוח אדם וחברות קבלן הידרדרו תנאי עבודה של השכירים, ופערי המעמדות העמיקו והחריפו.
כך, גם תנאי המחייה של הקשישים, משפחות חד הוריות, חולים, נכים ועניים נמצאים תחת התקפה מתמדת של האוצר ובסיכון ממשי, עקב קיצוצים והפרטות בשירותי הרווחה.

בהיעדר ציבור חזק ומאורגן של עובדים, לא ניתן יהיה להגן על תנאי העבודה והחיים שלנו וגם לא על מנגנוני הרווחה, הבריאות והחינוך שאמורים לשרת את כולנו.

ה י ו ם ה מ ו ר י ם ש ו ב ת י ם.

זה הזמן עבור כולנו, לקום ולהצטרף למאבק שמובילים היום המורים, מאבק על תנאי העבודה וכנגד ניסיונות ההפרטה של החינוך הבריאות ושאר שירותי הרווחה.

אנו, פעילי ועדי העובדים רוצים להעביר את תמיכתנו ומסר של סולידאריות למורים, לתלמידים ולמרצים אשר נאבקים מאבק צודק,
למען עתיד ילדינו והחברה כולה.

הגיע הזמן: ל ה ת ע ו ר ר ! ל ה ת א ר ג ן !! ל ה ת א ח ד !!!

על החתום:
דיאגו שירטה – נציגות עובדי המרלו"ג רשת "קסטרו"
קובי קרטה – יו"ר ועד המאבטחים בפקולטה לחקלאות
אריאל גוטליב – יו"ר ועד העיתונאים בהארץ
יואב לוי – יו"ר ועד המאבטחים בבי"ח קפלן
מיכל אוחנה – בשם קלדניות, עובדות הקבלן, דואר ישראל
שרון ניר – בשם הסבלים הארעיים בנתב"ג
אלי יוסף – חבר ועד מנהל ומשק בי"ל אסף הרופא
לימור אלמגור – נציגות עובדי "קופי עלית"

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

10 Responses to “סולידריות של ועדי עובדים”

 1. איתי הגיב:

  מרגש לראות במסמך זה את כל נקודות האור מתאגדות ביחד, כמאמר הפתגם האמהרי "אלף חוטים דקים יכולים לקשור אריה".

  אולי הגיע הזמן שתקימו ביחד הסתדרות עובדים שלישית, או לחלופין תרוצו כסיעה בארגון קיים.

 2. ניצן אביב הגיב:

  תומך בהקמת הסתדרות עובדים חדשה חלופית, לוחמנית, נחושה, מזדהה, מעודדת, תומכת ומסייעת בכל כוחה ובכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה, להתאגדויות עובדים ולהקמת ועדי עובדים והגנה על מלוא זכויותיהם, במשק כולו!

 3. סולידריות של ועדי עובדים יפה רק עם היא מתקימת במציאות. כלומר, אם המורים שובתים ולא מקבלים שום סיוע פיזי מוועדים אחרים ( בפרט מהסתדרות המורים) אז המילה סולידריות הופכת לדמגוגיה זולה. אבל עם הוועדים הגדולים במשק כמו חברת חשמל, תע"א, רשות הרכבות והנמלים יצטרפו אז זו באמת סולידריות והממשלה תהיה חייבת למצוא פתרון מיידי למשבר עם המורים.

 4. סולידריות של ועדי עובדים…

  פעילי ועדי העובדים החדשים שקמו בשוק הפרטי, שולחים מסר של סולידריות למורים ומאבקם, וקוראים לכל העובדים להתלכד ולהתאגד על מנת להגן על זכויות…

 5. עובדים הגיב:

  מרגש לראות פעילות כה חיובית למען עובדים

 6. […] מלצרים נאבקים על זכויותיהם ומנצחים; וכשמתעוררת רוח הסולידאריות וקמים ארגונים כמו “כוח לעובדים“, שנותנים תקווה […]

 7. נאור הגיב:

  למה הוועדים הגדולים לא מפגינים סולידריות ? אולי הם שבעים מידי?

 8. […] השביתה, אנא אל תשכחו את שאר העובדים והגמלאים. קיבלתם סולידריות, תנו בחזרה: למאבטח, לקופאית, למלצר, לאחות בטיפת החלב, […]

 9. שוקי הגיב:

  צעדת המיליון

  רק ביחד , רק המהפכה החברתית תוכל לסייע

Leave a Reply