חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מלחמה באלימות – מחאת הסטודנטים

נושאים מידע על פעילויות ב 9.01.10 15:34

אגודת הסטודנטים, הנהלת האוניברסיטה, הסגלים האקדמיים והסגל המנהלי של אוניברסיטת תל אביב,  אגודות הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה ושל מכללת צפת מכריזים על הפסקת לימודים ביום רביעי הבא, 13.01.2010, בשעות 12:00-13:00

במחאה על גל האלימות הקשה הפוקד את החברה הישראלית. המהלך, שנולד כיוזמה של אגודת הסטודנטים, קיבל את ברכת נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר, רקטור האוניברסיטה, פרופ' דני לויתן, הסגל האקדמי הבכיר, הסגל האקדמי הזוטר והסגל המנהלי. בזמן הפסקת הלימודים תיערך עצרת מחאה בכיכר אנטין (השער הראשי של האוניברסיטה).

שחר בוצר, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב:

"לנו, כסטודנטים, יש אחריות חברתית עודפת כלפי הנעשה סביבנו, והחלטנו כי אין ביכולתנו לעבור לסדר היום לנוכח האלימות הקשה שהשתלטה על המרחב הציבורי במדינת ישראל. לראשונה, סטודנטים יפסיקו את שגרת הלימודים בגלל נושא שאינו קשור לשכר לימוד או למערכת ההשכלה הגבוהה. אני מברך את נשיא האוניברסיטה והרקטור על שקיבלו החלטה אמיצה והצטרפו אלינו למהלך, וכן את הסגלים האקדמיים והסגל המנהלי. ביום רביעי הבא תתייצב הקהילה האוניברסיטאית כולה ותעביר מסר לפיו האלימות אינה נחלתם של הקורבנות בלבד, על כולנו מוטלת החובה להרים קול זעקה". היוזמה שהתחילה באגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב צוברת תאוצה והופכת לארצית:

ביום רביעי הקרוב, 13.01.2010, תופסק שגרת הלימודים למשך שעה גם באוניברסיטת חיפה, הטכניון, והמכללה האקדמית צפת, במחאה על גל האלימות הקשה הפוקד את החברה הישראלית. בזמן הפסקת הלימודים תיערכנה עצרות מחאה בקמפוסים השונים, בקריאה למקבלי ההחלטות להפעיל מאמץ משולב למתן מענה לבעיית האלימות, על ידי הפניית משאבים למערכות החינוך, הרווחה והאכיפה.

היוזמה שהתחילה באגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב צוברת תאוצה והופכת לארצית:

ביום רביעי הקרוב, 13.01.2010, תופסק שגרת הלימודים למשך שעה גם באוניברסיטת חיפה, הטכניון, והמכללה האקדמית צפת, במחאה על גל האלימות הקשה הפוקד את החברה הישראלית. בזמן הפסקת הלימודים תיערכנה עצרות מחאה בקמפוסים השונים, בקריאה למקבלי ההחלטות להפעיל מאמץ משולב למתן מענה לבעיית האלימות, על ידי הפניית משאבים למערכות החינוך, הרווחה והאכיפה.

לפרטים נוספים אשמח לעזור.

האירוע בפייסבוק.

לפרטים נוספים אשמח לעזור.

בברכה,

נעם בר-לוי דובר אגודת הסטודנטים אוניברסיטת תל אביב

נייד 054.3333679 | משרד 03.6407651 | דוא"ל [email protected] | אתר www.student.co.il

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

5 תגובות

 1. הראל לייבוביץ :

  שביתות מחאה הן דבר יפה, אבל בפועל בספק אם תורמות משהו.
  שיתגייסו למשמר האזרחי כדי להיאבק בגל האלימות ולהגביר הנוכחות ברחובות, זה מעורבות מעשית.

 2. סטודנט בת"א :

  ביזאר. עד עכשיו לא הבנתי על מה בדיוק מוחים, ומהמכתב הלקוני מהרקטור שמדבר על "אלימות במקומותינו" בכלל חשבתי שמדובר על בעייית ההצצה לשירותים של הבנות בקמפוס.
  עם כל התמיכה במעורבות חברתית, אין לי כל ספק שזה גימיק,שבא על חשבון הלימודים של הסטודנטים.

 3. רביב נאוה :

  אני מודה, טעיתי. לפני שבועיים טענתי (כאן: http://www.blacklabor.org/?p=15243) שכשאגודת הסטודנטים רוצה להרגיש פוליטית או מעורבת חברתית היא מארגנת הפגנה למען גלעד שליט. אז לא, הם מארגנים הפגנה "נגד גל האלימות".

  זה מגוחך במיוחד, כי אין שום "גל אלימות". יש חברה שהולכת ונעשית מנוכרת ואלימה. מה אתם, דור העתיד של העסקנים הפוליטיים מציעים? "להעביר תקציבים לחינוך, רווחה ואכיפה". וואללה, יופי.

  אז בסדר, תמשיכו לעשות "מחאה" תוך מאמץ שלא לעצבן אף-אחד. תמשיכו להאמין שלפופוליזם שלכם ולרצון לתפוס כותרת אין שום קשר ל"גל האלימות" שנגדו אתם "מוחים" ותקפידו לצאת טוב בתמונה בעיתון. זאת הרי המטרה העיקרית שלכם מלכתחילה.

 4. עמית-ה :

  ואולי שווה להמליץ לגופים האקדמיים השונים לעיין בדו"ח הבא – http://www.fbi.gov/ucr/ucr.htm
  כאן הם יוכלו ללמוד שממש בימים בהם ג'וליאני התקשט בנוצות: "הורדתי את הפשיעה בניו-יורק", ירדה הפשיעה בכל ארה"ב באותה מידה.
  כאן -http://www.sustainablemiddleclass.com/Gini-Coefficient.html
  אפשר לראות כיצד בתקופת קלינטון קו המגמה של חוסר השיוויון נמשך אבל הנקודות של חוסר השיוויון שעלו מאוד בתקופת בוש הזקן עוצרות.
  הורדת פשיעה עוברת דרך הקטנת פערים ופריחה כלכלית.
  זה נכון בתוך מדינות ונכון בין מדינות כפי שהוכיח קיינס.

 5. לקסי :

  מחאת הנרקיסים כנגד צפרדעי הביצה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.