postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ההתאגדות בערוץ הספורט: וגם כאן מפטרים את מקים הוועד

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ההתאגדות בערוץ הספורט: וגם כאן מפטרים את מקים הוועד

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, מידע על פעילויות ב 7.01.10 12:55

 הודעה לעיתונות של "כוח לעובדים" לקראת ההפגנה שתיערך היום מול משרדי ערוץ הספורט בת"א

היום בשעה 14:00 תתקיים הפגנה ביוזמת עובדים מערוץ הספורט ו"כוח לעובדים"  מול משרדי ערוץ הספורט ברחוב קרמניצקי 6 בתל אביב,  במחאה על סירובה של הנהלת הערוץ  לחזור בה מפיטורי דני אמיר  תסריטאי "חדשות הספורט". אמיר, העובד בערוץ 10 שנים, מוביל מזה כמה חודשים מהלך של הקמת ועד עובדים בערוץ הספורט  במסגרת ארגון "כוח לעובדים". לפני  כחודש התבשר אמיר על הכוונה לפטרו. ‏ הודעת הפיטורין ניתנה בלי אזהרה או שימוע, ואמיר התבקש שלא להגיע יותר למשרדי הערוץ. "לכולם בערוץ ברור מדוע פוטרתי" הוא הבהיר.
"עכשיו הכרתי מקרוב גם את הליכי הפיטורין בערוץ והנחיצות של הקמת ארגון שיבטיח את זכויות העובדים – ברורה לי עוד יותר".  

לאחר התערבותו של עו"ד איאן יפה מטעם "כוח לעובדים", והפגנה קודמת שקיים הארגון (10.12.09) יזמה ההנהלה מפגש עם אמיר, בו הוצעו לו תפקידים אחרים בערוץ. שתי ההצעות מרעות את תנאי ההעסקה של אמיר, וההצעה הפחות גרועה מבחינת שכר – היתה אמורה להרחיק את אמיר ממשרדי הערוץ בת"א, ולהעביר את מרכז פעילותו למכון וינגייט, שם נמצא רק עובד אחד נוסף של הערוץ.  "מעניין שההנהלה שטענה שלפיטורי אין כל קשר לניסיון לארגן עובדים, "שלפה" את הפתרונות החלופיים ברגע שהבהרתי שאני מתכוון לפנות לערכאות משפטיות". אומר אמיר."

במכתב לחבריו בערוץ כתב אמיר: "אין לי שום כוונה לספוג קיצוץ בשכר, הרחקה מכולם, והעברה לג'וב שהרבה פחות מעניין ומתאים לי – רק מכיוון שאני מנסה להקים ועד עובדים. זה לא הוגן ולא סביר."

בעקבות סירובו של אמיר לקבל את הצעות ההנהלה, הובהר לו, כי הפיטורין נכנסו לתוקף. בארגון "כוח לעובדים" רואים בחומרה את הודעת ההנהלה. בכוונת הארגון לפנות לבית הדין לעבודה לביטול הפיטורין. "זהו תגובה מקובלת לצערנו של מעסיקים בשנה האחרונה" מבהיר אבי מנקס מ"כוח לעובדים". רק בשבוע שעבר נתבשרנו על פיטוריו של מוביל מאבק דומה ב-HOT, זאת כמובן בניגוד לזכות ההתארגנות המעוגנת בחוק".  במקביל למאבקו של דני אמיר, ממשיכים עובדים רבים להצטרף לוועד המתגבש. " העובדים אוהבים את אופיו המיוחד של הערוץ ורוצים בהצלחתו, אך קשה לשמור על אווירה חיובית כאשר כל כמה חודשים מפטרים אנשים שנתנו את הנשמה שלהם לערוץ". מוסיף ג' עובד נוסף בערוץ.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

3 תגובות

 1. תומי :

  כל הכבוד לדני אמיר, ואין ספק שפיטוריו הם בושה וחרפה. וזהו לא מקרה יוצא דופן.
  תעשיית הטלוויזיה והתקשורת מנצלת את עובדיה בצורה מחפירה כבר שנים. חבורת עשירים ציניקנים שיורקים כדרך קבע לבאר שממנה הם שותים, העובדים המסורים שלהם, ואי אפשר לעשות שום דבר נגדם. הם מלינים שכר (תשלום בשיטת שוטף+מי יודע כמה), אינם נותנים פיצויי פיטורים, קובעים את שער הדולר לפי ראות עינהם ולא לפי שוויו האמיתי, מעדיפים עבודה מחופפת וזולה על עבודה איכותית ומושקעת, מורידים תעריפים לחברות ההפקה שעובדות מולם בלי שניתן לכסות על ההפסד, ועוד כל מיני המצאות. כל ערוץ ושגעונותיו. וזה רק קצה הקרחון.
  לא שאני חושב שצריך לחזור לימי ועדי העובדים הכוחניים של פעם שדרשו דרישות מופרזות ולא איפשרו למנהליהם לתפקד, אבל גם הקיצונים השנייה היא גרועה ומושחתת, במיוחד כשמדובר כאן בהפרת חוק וחזקים העושים עוול מוסרי בסיסי לחלשים מהם.
  מדינה קטנה שלצערנו עדיין סובלת מטרור וממלחמות, חייבת אזרחים מלוכדים, וזה לא יכול לקרות בחברה לא שוויונית בה עובדים רבים חשים ממורמרים, מנוצלים וחסרי אמון איש ברעהו.
  כולם רוצים לחכות את הקפיטליזם האמריקאי, רק שבהוליווד יש איגודים מקצועיים חזקים וקודים של התנהגות ולכן המפיקים וערוצי הטלוויזיה שם מכבדים את זכויות העובדים.
  חייבים להיאבק ולשנות את המצב!
  כל הכבוד לדני אמיר ולאנשים כמוהו.

 2. לקסי :

  לתומי,

  רק התארגנות עובדים עם ועדים חזקים.
  כל חלופה לכך היא משחק במגרש שבו צד אחד קובע את כללי המשחק ומשנה אותם כאוות רוחו.

 3. עבודה ושביתות :

  עבודה ושביתות

  וועד העובדים צריך לחשוב היטב לפני שהוא מוציא שביתה אל הפועל.
  יש וועדי עובדים חזקים יותר וחזקים פחות, "העובד הפשוט" הוא כלי משחק בידי הפוליטיקאים, וזה כולל גם איגודים…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.