חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אל לה לסוכנות היהודית לשמש כלי לקיפוח זכויות עובדים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, שיכון ושלטון מקומי ב 4.01.10 6:04

חברה של הסוכנות היהודית, "חברת מוסדות חינוך", משמשת פלטפורמה להעסקת עובדים בלתי מאורגנים בעיריית תל-אביב – ונראה שגם בעיריות אחרות. מכתב שנשלח בעניין זה לנציג תלונות הציבור בסוכנות מתקומם נגד שיתוף פעולה בין העירייה לבין הסוכנות לצורך ניצול עובדים והפקרתם ללא זכויות

תופעת קיפוח זכויות עובדים בעיריית תל-אביב על ידי שימוש בחברת מוסדות חינוך מיסודה של הסוכנות, הביאה לכתיבת מכתב אל נציב תלונות הציבור בסוכנות היהודית. במכתב תוהה הכותב על השתתפותה של הסוכנות בעוול הנגרם לעובדים. הסוכנות היהודית שהוקמה למטרות עלייה וקליטה, משתפת פעולה עם עיריית תל-אביב (ונראה שעם עיריות נוספות) ב"קומבינה" שמטרתה העסקת כוח אדם בלתי מאורגן בעיריית תל-אביב. הסוכנות נותנת לעירייה חברת פלטפורמה, שהיא מחזיקה ברוב מניותיה (חברת מוסדות חינוך) כדי שהעירייה תעסיק דרכה עובדים בלתי מאורגנים במוסדות ובתפקידים עירוניים.

מכתב זה זכה למענה מטעם הנציב, והוא העלה נס את חשיבותם של פרויקטים חינוכיים שהסוכנות מפעילה עבור העירייה ותרומתם לחברה.

הכותב שלח מכתב נוסף ובו הוא מציין:

תשובה זו מתעלמת מהעובדות הבאות

1: החברה למוסדות חינוך בתל אביב מפעילה את כל התפעול השוטף של מוסדות החינוך הבלתי פורמאלי בעירייה ולא מתעסקת בפרויקטים מיוחדים בחינוך,לכן ישנם גם עובדים רבים של החברה שעובדים כבר עשרות שנים בעירייה ואינם מוגדרים כעובדי עירייה

. 2:מהחוזה בין העירייה לחברת מוסדות אפשר לראות כי את כל מדיניות החברה קובעת עיריית תל אביב,ולסוכנות אין שום השפעה על מדיניות החברה,נידמה לי גם כי הסוכנות בקושי מוזכרת בחוזה,ולכן ברור כי החברה הוקמה על ידי הסוכנות רק למטרה אחת עזרה לעירייה בעסקת כוח אדם בלתי מאורגן בעירייה

.3:מאחר שחברת מוסדות מועסקת בכל מוסדות העירייה ובכל אזורי העיר ,הרי ממילא לא לכל פעילותה יש איזה שהוא אספקט חברתי,לדוגמה בהפעלת מתנסים ובריכות באזורי מצוקה כמו בצהלה,רמת אביב ג ,שיכון ל רמת אביב, ובבלי, אינני רואה פעילות חברתית במיוחד,כמו כן בהפעלת קאונטרי מגדלי תל אביב למאיון העליון בארץ גם היא לא נראית לי כפעילות חברתית במיוחד.

4:אם באמת בסוכנות היהודית חשבו שהפרויקטים החינוכיים של חברת מוסדות חינוך כה חשובים הם יכלו להכיל על העובדים בה את ההסכם הקיבוצי שחל על עובדי הסוכנות,לא להשאיר אותם יתומים בין הסוכנות לעירייה.

נקודות אילו  יכולות להראות לנו את האמת הברורה לכל עין, הסוכנות היהודית ועיריית תל אביב עשו עסקה מכוערת לניצול עובדים בלתי מאורגנים על ידי העירייה כשהם מנצלים את האלהת ערך ההפרטה במדינה ,ותוך הפקרת העובדים ללא כל ארגון שיגן על זכויותיהם ,האם אילו המטרות והיעדים שלשמם נוסדה הסוכנות תמהני ?

מכתב שני זה קיבל מענה מטעם נציב תלונות הציבור בסוכנות, המציין כי אין לו מה להוסיף על התגובה הראשונה ששלח.

נוסף לפנייתו לנציב, פנה הכותב גם לח"כים דב חנין מחד"ש ושלי יחימוביץ מהעבודה. יחימוביץ הודיעה שלא תוכל להתפנות לעסוק בנושא זה. דב חנין העביר את הנושא לטיפול במועצת חד"ש.

שם כותב המכתב ופרטיו שמורים במערכת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.