חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הולכים קדימה

נושאים דעות ב 30.12.09 6:11

למה לעזאזל צריך את קדימה? אין סיכוי שהיא תעסוק בשאלות הקיומיות באמת – חיסולה של מדינת הרווחה ופריצה מוחלטת של הרקמה החברתית במדינה. ואם היא תיכנס לממשלה לפחות יבינו כולם את ניזקה של מפלגת זו. כי היא אינה אלא משרתת ההון, האוליגרכיה והמשפחות השבעות

מאת: ק. טוכולסקי

בזמן שחברי כנסת, יחצנים, לוביסטים ומקורבים מתרוצצים כמו עכברים בספינה טובעת מסביב למפלגת קדימה, וטווים קורים של ספינים סביב השאלה האם כל המפלגה המכובדת תצטרף לקואליציה, או רק חלקים ממנה, נשאר לנו רק לשאול למה לעזאזל צריך את קדימה. פארסות בפוליטיקה הישראלית לא חסר, יש את העבודה וישראל ביתנו, גם טרגדיות לא חסרות תסתכלו על מרצ. קדימה, המפלגה החדשה שנולדה בשביל לשלוט, מתפוררת, שכן היא לא מסוגלת לשלוט. דחיקתה מהשלטון, ממאגר בלתי נדלה של משרות שר וסגן שר יצירתיות להפליא, הביאה מפלגה זו, שכל תכליתה הייתה ונותרה השלטון, לחורבן.

קדימה נולדה להיות מפא"י, אולם מראש היא שאפה רק לצדדים השליליים של מפא"י. לא דרך ולא תכלית, לא אידיאולוגיה ולא עקרונות, רק השלטון כמטרה, רק כמה שיותר תארי שר לכלום וסגן שר לשום דבר. מפא"י שירתה את המדינה, קדימה משרתת את ההון, מטלה שהיא אינה יכולה לעשות מהאופוזיציה. ערימת חברי כנסת שנבחרה במקום השלישייה השנייה והשלישית של מרצ, או במקום העשירייה השנייה של העבודה, או עוד מנדט לחד"ש. אינה מבקשת אלא להגשים את מטרתה – להיות חלק מהשלטון. מישהו באמת מסוגל לדמיין חבר כנסת של מרצ מנהל משא ומתן עם ביבי או לבני על עריקה תמורת סגנות שר או תפקיד בבונדס?

אז קדימה כולה או כמה מחלקיה המתפוררים יזחלו לקואליציה, זה נדרש בשל חומרת המצב הקיומי של ישראל. אין ספק, ישראל נמצאת בסכנה קיומית, גם אין ספק כי זה התירוץ בשלושים השנים האחרונות לכל פגיעה באזרחיה. זהו מסך העשן שעיתונאים ולוביסטים, ומי עוד מסוגל להבדיל ביניהם, מפריחים בעינינו, כדי שלא נחשוב על טיפות החלב שנסגרות, על מדינת הרווחה שמתחסלת, בתי הספר שנותנים פחות ופחות חינוך והשכלה ומקומות העבודה שהופכים לאיטם למקומות עבדות. קדימה, בחלקים או בשלמות, תבָּלַע בקואליציה שכל תכליתה שירות ההון. חוסר הבושה של ספינולוגים שמשווים את המצב היום לערב מלחמת ששת הימים אינו יודע גבולות של בושה. מטרתם, עוד סגנות שר אזוטרית, שבעליה יוכל מכיסאו המרופד להרים ידו למען עוד הפרטה בחוק ההסדרים, שימיר רווחה לעם בעוד הון לבעלי הון.

מדינת ישראל מדרדרת לסכנה קיומית, אולם שום שר אחראי על ירושלים, מקדימה, לא ישנה את המצב. מדינת ישראל מדרדרת במדרון החלקלק של פריצתה המוחלטת של הרקמה החברתית ההולכת ונפרמת ככל שהפער בין עשירים ועניים במדינה גדל. השרים החדשים וסגניהם הדנדשים רק יחמירו את מצבה של המדינה, בשירות שהם יעניקו כמריונטות של שלטון הקוסם הגדול, משרתם של בעלי ההון. הם לא ינידו עפעף לנוכח העוני הכרוני בו שוקעים יותר ויותר ישראלים, הם לא יזיזו אצבע לעזור למעמד הבינוני השוקע, הם ילהגו בלי סוף על כלום, ובפועל ישרתו את ההון.

אני חייב לומר שאני מקווה שגם קדימה תצטרף לממשלה, אולי אז יבינו המוני אזרחי ישראל את גודל הפארסה של מה שאמורה להיות אחריות שלטונית. הגיע הזמן שהאלטרנטיבה היחידה לשלטון ההון לא תהיה החלפה בין משרתי בעלי ההון לבין עצמם, אלא הבנה של המציאות. הבחירה היא או מרצ וחד"ש, או לעומתם, באחת ממפלגות הקואליציה שמדרדרת את האוכלוסייה באמצעות חיסול מדינת הרווחה והפרטת רכוש המדינה.

האוליגרכיה שלנו, שהיא המשפחות השבעות, שתומכות בכל אחת ממפלגות השלטון למיניהן, לא דואגת. הם כבר ימשכו בחוטים שמפעילים לוביסטים, עיתונאים, ספינולוגים ופוליטיקאים, בכדי לייצר ערב הבחירות, בעיתוניהם, בערוצי הטלוויזיה שלהם ובקרקס הפוליטי שלהם, אווירה של סכנה קיומית, בשביל שהבוחר ירוץ להצביע שוב בעבור אחת מהמפלגות, על סגני שריה, שמשרתות את האוליגרכיה. השאלה היא כמו תמיד, מה יעשו מי שרוצים אלטרנטיבה. מי שרוצים את הבוחר, שמחוסר אמונה אינו הולך להצביע כבר קרוב לעשור, שרוצים שהבוחרים כולם ילכו להצביע מתוך כעס על המציאות ומתוך תקווה לשינוי אמיתי. כי נכון להיום, בלב הר הקסמים, ישן לו השמאל הישראלי שנת ישרים. בואו נקווה יחדיו שקדימה תצטרף לממשלה ואז נוכל לעבוד למען אלטרנטיבה בבחירות הבאות, אלטרנטיבה סוציאל דמוקרטית ולצידה אלטרנטיבה סוציאליסטית שיציעו לבוחר אחרי עבודת שטח ארוכה וקשה, לא סגני שרים וכלנתריזם, לא משברים מזויפים וסכנה קיומית מפוברקת, בשביל להסתיר סכנה קיומית אמיתית, אלא אלטרנטיבה שתשפר את חיי כולנו כאן ועכשיו.

עורך הטור: נגה תדמר

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. דניאל :

    היכולת לנצל את "המצב" כפארסה לדיכוי העם, גזילת רכושו ונטילת חירותו היא משהו שמפא"י התמחתה בה.

    קדימה ומפלגת העבודה אכן מייצגות את ההון-שלטון במיטבו.
    מספיק לראות את שמות חברי הכנסת שפועלים בשליחות עופר נמרודי כדי לסגור את ישראל היום.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.