חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מכתב לדוד טל: התאגדו והצביעו נגד חוק ההסדרים

נושאים מכתבים ב 15.11.07 6:04

ח"כ דוד טל (קדימה) מעלה במאמרו בעיתון הארץ את הטיעון שחוק ההסדרים מאפשר לממשלה לעקוף את עבודת הכנסת באמצעות חקיקה חפוזה. שושי שמר, חברה בעבודה שחורה, משבחת את ח"כ טל על דבריו, ומבקשת ממנו לא להסתפק במילים יפות, ולאגד את חברי הכנסת להצבעה משותפת נגד החוק

14.11.07

לכבוד חה"כ דוד טל

הנדון: שבחים למאמרך ב"הארץ" ובקשה

שלום רב,

אני עוקבת מזה זמן רב אחר פעילותך בכנסת בנושאים חברתיים, בין השאר באמצעות אתר האינטרנט האישי שלך. צר לי כי פעילות זו אינה זוכה לסיקור מספיק בתקשורת, וצר לי עוד יותר על היעדר שותפי אמת לפועלך בקרב מפלגת "קדימה" (לכן גם לא הצבעתי למפלגה זו).

אני מסכימה מאוד עם דבריך במאמר בעיתון "הארץ" מהיום, ושמחה על כך שיותר ויותר חברי כנסת, מכל הקשת הפוליטית, מכירים בסכנות שנושא עימו חוק ההסדרים לשלמות המשטר הדמוקרטי במדינה ואף לחיי אדם ממש (לדוגמה הקפאת בניית בית החולים באשדוד).

עם זאת, אני מגנה את נטייתם של חברי כנסת מתוך הקואליציה לקונן יומם וליל על חוק ההסדרים ולבסוף, ברגע האמת, להצביע בעדו בשל המשמעת הקואליציונית. המצב בו כל ח"כ "חברתי" בקואליציה מצביע אך ורק נגד סעיף בודד שהוא ה"בייבי" שלו (סעיף הפוגע בניצולי שואה, בחקלאים, באנשי קבע, בנפגעי הגזזת וכו') אך מתיישר עם הקואליציה בכל שאר הסעיפים הוא בעיני צביעות לשמה. לא ניתן לכפר על צביעות זו על ידי מאמרים יפים בעיתונות או על ידי שליחת מסמכים עבי כרס לחברי המפלגה על פגיעות חוק ההסדרים (ראה לדוגמה מכתבה של ח"כ אורית נוקד).

דווקא בידיכם חברי הקואליציה הכוח שאין בידי האזרחים הפשוטים: להתאגד ביחד למטרה משותפת ולהצביע כולכם נגד כל החוק, או לכל הפחות נגד חבילה מוסכמת של סעיפים מתוכו.

מדוע אינכם עושים זאת? כיצד תוכלו להישיר עיניים אל הבוחר ביום הפריימריס ולבקש את אמונו?

אשמח לשמוע תשובתך.

בברכה,
שושי שמר

המכתב והתשובה יתפרסמו באתר "עבודה שחורה – פועלים למען מדינת רווחה"

ידיעה חשובה:
חוק ההסדרים פוצל בהיקף חסר תקדים

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

4 תגובות

 1. אהרן לוינשטיין :

  חוק ההסדרים נועד ל"הסדיר" את מימוש רצונות הממשלה בנוגע לתקציב המדינה. לכאורה אין פסול בכך שהרי הממשלה ריבונית וזכותה לחוקק חוקים ותקנות שישרתו את מטרותיה. אך אליה וקוץ בה שהרי הממשלה פוגעת במזיד בחלשים ומיטיבה עם החזקים. הפתרון מבחינת חברי הכנסת הנכבדים וח"כ טל בכללם הוא להאבק על מימוש ההסדרים בוועדות הכנסת השונות.
  זכותם לסכל את החלטות הממשלה ולנתב את הכספים לנזקקים באמת.
  זכורה היטב התנהגותו של הח"כ לשעבר ליצמן שישב בוועדת הכספים וכל אימת שהממשלה לא היטיבה עם ציבור שולחיו עיכב את הביצוע עד אשר " באורח פלא" זכה המגזר שלו בהטבות מפליגות. זוהי התרופה המתאימה לנגע ושמו חוק ההסדרים.

 2. שושי :

  לאהרן לוינשטיין: לממשלה אין שום זכות לחוקק חוקים. היא הרשות המבצעת ועליה לבצע את שחוקקה הרשות המחוקקת – הכנסת. לשם כך רשאים השרים לחוקק חקיקת משנה – תקנות – המפרטות את אופן הביצוע בכפוף לחוקים.

 3. שווה קריאה :

  מכתב לדוד טל: התאגדו והצביעו נגד חוק ההסדרים…

  ח”כ דוד טל (קדימה) מעלה במאמרו בעיתון הארץ את הטיעון שחוק ההסדרים מאפשר לממשלה לעקוף את עבודת הכנסת באמצעות חקיקה חפוזה. שושי שמר, חברה בעב…

 4. דוד טל: שלב נוסף בחיסולו הסופי של חוק ההסדרים :

  […] למכתבה של שושי שמר, מתאר ח”כ דוד טל את מאבקו בחוק ההסדרים […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.