חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטת המכינות: הוקם מטה מאבק משותף למורים וסטודנטים

נושאים חדשות, חינוך ותרבות, מידע על פעילויות ב 15.12.09 6:06

קלאודיה טפר מהמכינה הקדם-אקדמית במכללת "ספיר" קוראת לחבריה המרצים ולסטודנטים במכינות להצטרף למאבק נגד הכוונה להעביר את ניהול המכינות לידי החברת הפרטית "מרמנת"

בימים האלה מרחפת מעל ראשינו ההפרטה של המכינות הקדם אקדמיות. אני עוברת במחשבותיי על הנתונים שכבר מוכרים לי בעל פה: 12,000 סטודנטים ב – 45 מכינות, מסלולים ייחודיים וייעודיים שפותחו ע"י האגודה לקידום החינוך כדי לתת מענה לאלפי צעירים שלא היו יכולים לזכות לתעודת בגרות דרך אחרת.  אותם מסלולים שעלולים להיעלם עם כניסתה של חברת מרמנת לניהול המכינות.

הרגשה של חוסר צדק,של עוגמת נפש ושל הפתעה לא רצויה, הובילה אותנו, כאן במכללת ספיר, להקים את מטה המאבק של המכינות הקדם אקדמיות.

ידענו בעבר ימים מתישים, ימים של חוסר ודאות , של שיעור שמתחיל או נפסק עם אזעקות, פיצוץ וחזרה לשגרה. אני זוכרת מאותם ימים האמונה שאם השריקה עברה מעל ראשינו, סימן שניצלנו. אולם הפעם זה שונה. אין שריקה, חברים. הפעם הסכנה היא נחלתם של כולנו: סטודנטים, מורים ומנהלים בכל רחבי הארץ ואין בכך נחמה. לשם כך צריכים להתאחד ולהתארגן.

אנו קומץ של אנשים שבאים כל יום ללמוד וללמד. עם לא מעט אומץ והמון חוצפה קראנו לעצמנו מטה המאבק ומהדואר האלקטרוני, מהטלפון הנייד הפרטי, חורשים את המדינה במטרה להעביר את המסר לתקשורת, לחברינו ולסטודנטים. בהתחלה פתחנו דף בפייסבוק שמשך אליו המון סטודנטים ופה ושם גם מרצים. הצטרפו אנשים ממכללת נתניה, מאוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, חבר הביא חבר ומספרנו הולך וגובר. התאחדות הסטודנטים הארצית תומכת בנו ושמה לרשותנו את משאביה, מקו לעובד קבלנו עצות, פעיל חברתי העוסק בתחום יעוץ ותקשורת בא ללא תשלום ועל חשבונו ממרחק רב רק כדי לתרום. הסטודנטים שלנו ייצאו במשך חופשת חנוכה  לעשות לובי במטרה להחתים ח"כים על העצומה הקוראת לביטול מכרזים במשרד החינוך וביטול המכרז הנוכחי בפרט , ביום שלישי הקרוב הם אמורים להשתתף בכנס ארצי של צעירים ולהביא את מאבקנו גם לשם.

אלא שזה, עדיין, לא מספיק. אנו זקוקים לתמיכתכם, לעזרתכם ולהצטרפותכם כדי להמשיך.

אנו, המרצים, עובדים כבר שנים בתנאים שאינם תנאים, ללא משכורת בחופשת הקיץ או בחגים. כמו פועלים בקטיף, עבודתנו תמה עם סוף העונה.  ובכל זאת, מדובר על ביתנו. האסון מתקרב ועלינו לפעול.

כל אחד הוא נציגנו, כל אחד יכול להפוך לאיש קשר, כל אחד רק צריך לכתוב מייל או לשלוח פקס או להרים טלפון.

זו הדקה התשעים. בעוד שלושה שבועות יהיה מאוחר מדי.

אנו מתכננים הפגנות בעוד שבוע בכל קמפוס באותו זמן, נפעיל לחץ על מקבלי החלטות, נרעיש, נהיה יצירתיים, נבקש שיוחזר מה שנלקח מאיתנו,  אבל כל הדברים הללו יתאפשרו רק כאשר נבין שאין הבור מתמלא מחולייתו.

תודה

קלאודיה טפר

מכללת ספיר
ליצירת קשר   [email protected] (הטלפון של קלאודיה שמור במערכת)

הערת המערכת

באותו עניין, חברת המערכת שלנו דליה בלומנפלד מעדכנת כי קיבלה מענה למכתב בנושא הפרטת המכינות ששלחה לשר החינוך, גדעון סער. הגב' אסנת אלרואי, ראש מטה השר, חושבת כנראה שלשר אין שום נגיעה לתהליך, שכן היא כותבת לדליה ביובש: "את השגותייך בנושא המכרז, יש להפנות לוועדת המכרזים של משרד החינוך, שהינה הגורם המוסמך על פי דין לטפל בכך". אי לכך אתם מוזמנים להציף את וועדת המכרזים בפניות (מנומקות ומנומסות), ולשלוח העתק לידיעה גם לכבוד השר ולראש המטה שלו (כתובות דוא"ל של השר סער כן שרים וחברי כנסת נוספים כאן). הגב' אלרואי לא הסבירה לדליה איך יוצרים קשר עם וועדת המכרזים. זו הכתובת שמצאנו כאן[email protected]
נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

4 תגובות

 1. דליה :

  זה לא הניסיון הראשון לחיסול האגודה לקידום החינוך. הנה קישור לניסיון מן העבר http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/chinuch/2003-09-03.html
  יוסי שריד, אופיר פינס, יולי תמיר התנגדו לכך.

 2. אסתי :

  מצטרפת לדברי דליה בהשערה ששר החינוך כנראה לא רואה שום קשר בינו לבין המתרחש במשרדו (לפחות בנושא ההפרטות) כי כשפניתי לדובר שלו שוב ושוב וביקשתי ראיון בנושא הוא אמר שהוא לא חושב שזה עניין של כבוד השר, אלא של ועדת המכרזים או משו כזה.
  אחרי שרדפתי אחריהם שבוע קיבלתי את התגובה המתנערת מאחריות שהכנסתי לכתבה ואני מביאה אותה לכאן שוב:
  "ממשרד החינוך נמסר, כי גורמי המקצוע הרלבנטיים במשרד נכחו בישיבה.
  עם זאת, יצוין, כי משרד החינוך אינו עוסק בהפרטות אלא ביישום חוק חובת המכרזים.

  לגופו של עניין, טענתך אינה נכונה מאחר ואין מדובר בהפרטה או במדיניות מאורגנת של משרד החינוך. יובהר, כי לכל נושא פדגוגי ישנם היבטים אדמיניסטרטיביים המוצעים למכרז על פי החוק, כאשר המדינה מפקחת על הביצוע מתוקף חובתה. יודגש, כי הפיקוח הפדגוגי נותר בידי המדינה.
  החברות הזוכות במכרז אינן משחררות את המדינה מחובותיה. המדינה ממשיכה לקבוע מדיניות, להציב סטנדרטים, לתכנן, לתקצב, לפקוח ולקיים בקרה. החברה הזוכה במכרז אחראית על הביצוע בלבד, בהתאם לכללי המכרז הנקבעים על ידי המדינה, כאמור"

 3. מיטל610 :

  הייתה הפגנה מוצלחת היום של מכללת ספיר. מאבק חשוב! נקווה שיניב פירות.
  דיי להנהגת הפגיעה בחלשים!! היה לנו דיי מזה, יש לנו דיי מזה!

 4. למיטל610 :

  אנא שלחי לנו דיווח על ההפגנה מזווית אישית לפרסום כאן

  blacklabor בג'ימייל

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.