ערוץ הספורט – העובדים מתארגנים, ההנהלה מפטרת

על פי הודעה לעיתונות של "כוח לעובדים", פיטרה הנהלת "ערוץ הספורט" בשבוע שעבר את דני אמיר, התסריטאי של "חדשות הספורט" שהוביל בחודשיים האחרונים התארגנות להקמת ועד עובדים בערוץ במסגרת הארגון

הודעה לעיתונות של "כוח לעובדים" מספרת על האירוע.

את המהלך הפתאומי נימקה ההנהלה באוזני המפוטר כ"צרכים תקציביים, ורצון לרענן את מערכת "חדשות הספורט". "לכולם ברור למה פיטרו אותי". מסביר אמיר. "אנשים לא תמימים. הקמת ועד עובדים היא זכות בסיסית וחוקית של כל אדם בכל מקום עבודה, כולל ערוץ הספורט." -עובד נוסף בערוץ מספר  על אווירה קשה בערוץ בשנה חולפת."העובדים אוהבים את אופיו המיוחד של הערוץ ורוצים בהצלחתו, אך קשה לשמור על אווירה חיובית כאשר כל כמה חודשים מפטרים אנשים שנתנו את הנשמה שלהם לערוץ. אין משמעות לוותק ועל מנגנון פיטורים מסודר לא שמעו בערוץ". 

 ארגון "כוח לעובדים" שמלווה את ההתארגנות מתחילתה, דורש מהנהלת הערוץ  להחזיר את אמיר לעבודה, עוד בטרם תיעשה פנייה לבית-הדין לעבודה. "לצערנו, התגובה הראשונית של הנהלה להתארגנות העובדים היא פיטוריהם של מובילי המאבק, וזאת כמובן בניגוד לזכות ההתארגנות המעוגנת בחוק" מבהיר אבי מנקס מ"כוח לעובדים". כמה עשרות עובדים כבר הצטרפו להתארגנות בערוץ 5 וביום חמישי קיימו עובדים ופעילי "כוח לעובדים" משמרת מחאה  מול משרדי הערוץ.

הנהלת  הערוץ מכחישה את הקשר בין הפיטורין להקמת ועד. אפשר לקרוא את תגובתה לאירועים בכתבתו של מיקי פלד כאן.

ערוץ 5 לא לבד: כתבה מקיפה של תני גולדשטיין על התופעה כאן– קריאה מומלצת לעובדים ולמעבידים גם יחד.

Tags: , , , ,

Leave a Reply