חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כוח לעובדים, הסניף הכללי, בית והגנה מטרור המעסיקים

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, פוליטי ב 9.12.09 6:08

דיאגו, איש הסניף הכללי בכוח לעובדים מתאר את כוון הפעילות שהסניף צריך לנקוט. הסניף צריך להיות ביתם של עולים ושל עובדים שאין להם ועד במקום עבודתם. הסניף צריך לתת להם את התמיכה שתאפשר עמידה נגד טרור המעסיקים
מאת: דיאגו שירטה

לסניף הכללי יש חשיבות גדולה כיוון שכל החברים שאינם מאורגנים בוועד עובדים יכולים לפתח ממנו את פעילותם החברתית. הסניף הכללי צריך להיות המקום עבור אותם חברים אשר ניסו להקים וועדים ולא הצליחו לעשות זאת במקומות עבודתם, לאלה שאולי סובלים היום מהתנכלות המעסיקים במקום העבודה, בשל ניסיונותיהם לארגן או בשל עמדותיהם.  התמיכה הלוגיסטית והחברית בחברים ובחברות אשר עומדים חסרי מגן ללא וועד צריכה להיות העדיפות העליונה של הסניף הכללי.  כך גם הפעולה הישירה כנגד חברות אשר מפעילות טרור כנגד מארגני עובדים, באמצעות הגינוי הציבורי, הפרסום השלילי כנגד חברות ובעלי חברות המפרים זכויות עובדים וכן גם פרסום מעשיהם בסביבות חברתיות מגוונות.

תחום חשוב אחר לסניף הכללי צריך להיות ארגון של קורסים בנוגע לזכויות עובדים ותודעה מעמדית. הגישה לקורסים האלה צריכה להיות קלה ועליהם להתנהל בשפות שונות: לפחות בעברית, ערבית, רוסית, אמהרית וספרדית.

לעולים ולמהגרים בכלל צריך להיות מקום חשוב בסניפנו ועלינו להתאמץ לצירופם. עלינו לנהל קמפיינים והסברה בשפות שונות לצירוף חברים וחברות חדשים. עלינו לפתוח את הדלת בפני עולי אתיופיה, ברה"מ לשעבר ולטינו-אמריקאים. לעולים ולמהגרים צריך להיות מקום מובטח בהנהגה של כוח לעובדים לאחר שיהיה מספר מינימלי של חברים וחברות אשר יצדיק ייצוג.

דה-צנטרליזציה
הגודל הגיאוגרפי של הסניף שלנו הופך אותו מאוד מסובך לתפקוד. על כן, יש לחלק את הארץ לאזורים גיאוגרפיים, לבחור אחראים לכל אזור ולהשתדל שבעתיד זה יהיה לפי עיר.

יש צורך במדיניות צמיחה קונקרטית באמצעות קמפיינים לצירוף בשערי בתי חרושת.
יש שתי סיבות שבגללן עובד יצטרף לכוח לעובדים: בשל מאבק קונקרטי במקום עבודתו או בשל דרגת מוּדָעוּת גבוהה.
נוכל להגיע לחברים האלה ולמשוך אותם רק אם נקיים קמפיינים של צירוף מאסיבי.

בשל האופי של הסניף שלנו, יש חשיבות למעורבות של אנשי מקצוע, אקדמאים ועובדים עצמאיים אשר מתעלים דרכנו את האקטיביזם שלהם. כל הכמות המשמעותית הזאת של אנשים מתקדמים צריכים לקבל טיפול "פוליטי" וליצור עבורם מסגרת של מעורבות המתאימה לפעילותם, לא רק להצביע פעם בשנה. יש אנשים בעלי ניסיון רב בכל התחומים, איגודית, משפטית ופוליטית. עלינו להתייעץ איתם לגבי האופן שבו הם יכולים להשתתף ולהועיל לארגון.  צריך לשמוע את הקולות העולים מהבסיס.

הגמלאים צריכים מסגרת משלהם בתוך הסניף, כיוון שהנושאים שלהם ספציפיים ודינמיקת העבודה שלהם שונה. רבים מהם נמצאים במצב עדין ושל שבריריות כלכלית, רבים נאלצים לעבוד בעבודות הפוגעות בבריאותם ומסוכנים לגילם. זו היא חובתנו המוסרית לתמוך בהם ולמצוא עבורם צורת ארגון מתאימה.

ההתנכלות במקום העבודה היא אחת התופעות שטרם מצאנו את אופן המאבק בו בכוח לעובדים. בשל מאפייני הסניף שלנו חברינו הם קורבנות אפשריים של התנכלות מצד המעסיקים. חשוב לבקש מהנהגת כוח לעובדים ליצור בדחיפות קשר עם עורכי דין ועם ארגונים לא ממשלתיים מקומיים ובינלאומיים ומסגרות אקדמיות שעובדים בנושא. אסור לנו להפקיר לבד את מי שמנסה להקים וועד עובדים או מעלה את קולו ואחר כך סובל מרדיפה אכזרית, כגון התנכלות או פיטורים.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. דני זמיר :

  קודם כל כל יישר כח ענק לאנשי כח לעובדים על פעולתם החיונית והעקשנית.
  שנית, קראתי שאלף עבודי תפרון אינם מאוגדים, אולי אפשר לעשות עכשיו משהו בענין הזה, דווקא עכשיו?

 2. מיכאל לינדנבאום :

  הטירור במקום העבודה הוא אבי הדיכוי המעמדי ושתיקת הכבשים.הוא גם הסוד השמור ביותר במדינה,כי הוא הוא ה"פצצה האטומית" של המעסיק חסר הלב.לאיגודים המקצועיים השבדים יש יעילות ארגונית הטובה מסוגה בעולם.אליהם יש לפנות לשם סיוע וחסות בינלאומית.האם יש קשר בין כח לעובדים והפדרציה השבדית?.

 3. שי :

  אני ממש לא מצליח להבין איך אף אחד עדיין לא הרים את הכפפה והצליח לאגד וליצג את עובדי חברות הקבלן ובעיקר את עובדי השמירה והאבטחה שהם בתחתית הסולם וכל מה שצריך זה מישהו עם רצון טוב לסייע להם כי הם ממש משתוקקים לזה ההיסתדרות שהם משלמים לה כסף תסלחו לי לא משתינה לכיוון שלהם
  היא דואגת רק לועדים הגדולים ואני מאוד מתפלא מישום שהשומרים והמאבטחים בקלות יכולים לסגור את המדינה ויש להם את היכולת להפיל מנהיג פוליטי אם הם יהיו מודעים לכוחם אז אם למישהו אכפת ורוצה ליצג אותם הם ילכו איתו באש ובמיים ויעזבו את ההסתדרות שבגדה בהם אני מוכן לסייע בכל דרך אפשרית
  ויש עוד רבים כמוני

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.