חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפגנה נגד בניית המלון בעמק ססגון

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 30.11.09 6:00

ההפגנה, יוזמת "מגמה ירוקה", תתקיים היום משעה 14.00 מול מלון הרודס באילת , בזמן ועידת העתונאים

פעילי מגמה ירוקה, סטודנטים ותושבים מאזור הערבה ואילת, יפגינו כנגד בניית פרויקט המלון "האקולוגי" בעמק ססגון הבתולי. ההפגנה תתקיים היום, יום שני 30/11/09 מהשעה 14:00 בזמן וועידת העיתונאים במלון הרודס באילת ותכלול מיצג ועמדת הסברה. פעילי מגמה ירוקה יקראו: "גלעד ארדן- אל תהיה שר להגנת הנדל"ן!" ו"שר הפנים- אפשר עוד לעצור את הדחפורים!"

הפרויקט הוא מלון המתוכנן להיבנות על 300 דונם בעמק ססגון בין ההרים החוליים והקסומים של תמנע. הפרויקט, פרי השקעתו של איל התיירות האילתי יואב איגרא, בעל מלון הרודס באילת, מתוכנן להיות על פי דבריו "פרויקט אקו-תיירות מסוג אחר שמציג אהבה לסביבה לגיאוגרפיה ולהיסטוריה" בגודל 300 דונם בעמק בתולי ובלתי נגוע המשקיף להרי תמנע.

עד כה הצליחו פעילי המאבק לדחות את תכנית הבנייה אשר נקבעה להתחיל ב1.4.08 ע"י החלטת בית המשפט מחוזי בבאר שבע אשר קבע כי יש להכין תסקיר סביבתי שיבחן חלופות למיקום הפרויקט, לרבות החלופה שלא לבצע אותו כלל.

33 אלף איש חתמו על העצומה, הקוראת להעתקתו לאתר סמוך אחר. ההתנגדות הציבורית הרחבה הביאה לבדיקה של חוקיות הפרויקט, ובעקבות אי התאמות קיצוניות בין התוכנית לבין התב"ע הוגשה עתירה לבית המשפט. זה קבע לפני שנה שיש בפרויקט "פגיעה חמורה בחוק", והורה לוועדה המחוזית לדון בו מחדש. הוא העיר מספר הערות לגבי עניינים בלתי סבירים בתוכנית של קבוצת איגרא והנחה את הוועדה המחוזית לערוך סקר סביבתי בלתי תלוי. בימים אלה נבחר הגוף שיעשה זאת. במסגרת התהליך ייבחנו חלופות קרקעיות למלונות וכן האפשרות שלא להקימו כלל.

אורי טרבולוס, פעיל מגמה ירוקה במכון הערבה: "מדובר בפרויקט מפלצתי וראוותני שנועד להרוס פיסת טבע ייחודית, כאשר רק עשרים דקות נסיעה מעמק ססגון קיימת עיר עם תשתית תיירות מפותחת כמו אילת. החלופות הקיימות ידועות לכולם, ואנו דורשים משר הפנים אלי ישי ומהשר להגנה"ס גלעד ארדן, להציל את עמק ססגון ולהילחם למען זכות הציבור ליהנות מנכסי הטבע."

לפרטים נוספים:

תמנע רז רכזת מגמה ירוקה, תא הערבה 0526433448

אורי טרבולוס דובר מגמה ירוקה בתא מכון הערבה 0525810860

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. צוף :

    לצערי לא אוכל להגיע להפגנה (מושב מרחביה לא ממש בכיוון), אבל כמובן שליבי ושיכלי עם המפגינים. חשבתי שהעניין הציני הזה כבר מאחורינו.הטמטום של המציאות עולה על כל דמיון.

  2. לצוף :

    מה דעתך להיות כתבת עבודה שחורה לענייני סביבה? זו הזדמנות להיות פעילה גם מהבית ובשעות הנוחות לך. כמו כולנו – בהתנדבות.

    אם מעניין אותך – צרי קשר עם המערכת

    איתי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.