חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמיר פרץ, לא לחוק המאגר הביומטרי גם בעוד שנתיים

נושאים איכות השלטון, זכויות אדם, מכתבים ב 29.11.09 6:05

תיבת המערכת התמלאה במכתבי התנגדות לפשרה שגובשה בעניין חוק המאגר הביומטרי. המערכת תפרסם מדי יום מכתב בנושא זה. במכתב המתפרסם היום, טוען אופיר תלמיד תיכון מירושלים, שהפשרה מכינה את הקרקע להעברת החוק בעתיד. הוא פונה לח"כ עמיר פרץ בבקשה לפעול לדחיית החוק כבר מעתה, ולמנוע את הפרת הזכות לפרטיות שיוצרת הקמת מאגר ביומטרי


שלום רב, ח"כ עמיר פרץ.

כידוע לך, כבר זמן רב מנסים מאיר שטרית וחבריו להעלות הצעת חוק בכנסת לפיה כול אזרח במדינת ישראל יחויב בתעודת זהות ביומטרית בה הפרטים הגנטיים שלו רשומים במאגר ארצי, פרטים אשר המשטרה, הממשלה ומשרד הפנים יוכלו להשתמש בהם.

אני מודע לכך שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, אך חוק זה הוא הפרה חמורה של אחד מעמודי התווך של הדמוקרטיה- הזכות לפרטיות. בעידן המודרני, עוקבים אחרינו בכול מקום, בין אם זה באינטרנט, במצלמות נסתרות ברחוב או ברישומים הרפואיים שלנו. ברם רישומים אילו אינם מתיימרים לפלוש לחיינו הפרטיים, כי אם לשמור עלינו, ומאגרים אילו אינם ארציים, הם  מעוגנים בחוק, ואי אפשר להשתמש בהם כדי לחשוף פרטים על אדם מסוים במדינה השומרת חוק.

חוק המאגר הביומטרי מכניס את עיניה של המדינה אל חיינו הפרטיים: אנשים יופללו ללא משפט בעזרת המאגר, נתונים יוכלו להיגנב ע"י אנשים שישתמשו בנתונים כדי לדעת לאיזו מפלגה הצבעת בבחירות, על מנת להלבין את שמך ברבים, ולברור בני אדם על פי העדפות אישיות.

אני יודע כי אתה, ח"כ עמיר פרץ דואג מקרב לב לנושא החברתי ושואף לצדק חברתי במדינתנו.

בתור נער צעיר, חשובים לי המעורבות החברתית ופני החברה בישראל. כבן 15 וחצי, אני מודע לכך שאקבל תעודת זהות בקרוב. אני אעשה הכול שתעודת הזהות שאקבל תהיה סימן זיהוי ואסמכתא לשימושים חשובים והכרחיים בחיים, אך לא כלי לפלישה לחיי הפרטיים עד כדי אובדן הפרטיות, ואף הפללה או הלבנה ברבים. אני דואג בכך לא רק לעצמי, כי אם לכול בני גילי והמבוגרים ממני, שכן הזכות לפרטיות תקפה לגבי כול האזרחים בישראל.

אני , בתור אזרח דואג, מצפה ממך ח"כ עמיר פרץ, שתפעל בצורה בולטת נגד חוק המאגר הביומטרי. בוודאי שמת לב כי ההצבעה על החוק נדחתה בשנתיים. אולם דחייה זו אינה אומרת סיום הפשרה. דחייה זו מכינה למעשה את הקרקע להעברת החוק בעתיד, שכן כעת הצטרפות למאגר הביומטרי שאינה בגדר חובה, עלולה לערב גם הטבות לאילו שהצטרפו, טובות שייתכן ויישחקו לליבם של האנשים.

ולסיכום, ח"כ עמיר פרץ, ברצוני לומר: איננו מתפשרים על החופש שלנו, ועל הפרטיות שלנו. וכאזרח מודאג, כנער אכפתי ודואג לשאר, אני מצפה ממך, לעשות ככול שביכולתך כדי למנוע את העברת החוק הזה, גם בעוד שנתיים!

תודה מקרב לב,

אופיר,

תלמיד תיכון,  ירושלים

(הפרטים המלאים שמורים במערכת)

נ.ב : העתק של המכתב נשלח גם ל"עבודה שחורה", הפועלת כנגד המאגר הביומטרי.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  "הפשרה" שעולה להצבעה ביום שני הקרוב אינה פשרה, הציבור מבין את הסכנות שבהקמת מאגרי מידע ריכוזיים בידי ממשלה, לא סתם מדינות אירופה וארצות הברית ל-א
  מחזיקות מאגרי מידע ביומטריים של אזרחי הקבע !

  אפשר וניתן לעבור להליך של תעודות זהות לא ביומטריות "ומספיק חכמות"
  בלי לפגוע בזכויות יסוד.

  איפה חברי הכנסת שהם עורכי דין ומשפטנים < מדוע שותקים בזמן שהציבור מבקש לבטל הקמת מאגר המידע הביומטרי עקב פגיעה בזכות כל כך בסיסית של אדם: הזכות לפרטיות ?

  איפה שר המשפטים ?? איך נותנים יד לחוק כזה במדינת ישראל ?

  מבקר מדינת ישראל רשם דוח חריף לגבי מחדלי אבטחה כושלים אז איך מעיזים להקים מאגר ביומטרי ריכוזי בזמן שאחרים לא מאובטחים ?<

  שמישהו יתעורר לפני שיהיה מאוחר מידי.

 2. אלי סתוי :

  ח"כ עמיר פרץ ,היה ונשאר, הכתובת
  הראויה ,העיקרית והבולטת ביותר,במדינת ישראל, עבור כל אזרח
  ואזרח במדינה, הזקוק למוערבות פרלמנטרית ,לנסיון להשגת כמעט פתרון הולם, לכל מפגע כלכלי חברתי ,שעולה וצץ לרעת הציבור בישראל.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.