חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוד מתכות – הפגנה היום מול איש הפח

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 22.11.09 6:08

מפעל חוד מתכות בעכו פוגע בבריאות התושבים בסביבתו. היום, 22.11 בשעה 16:00 תיערך הפגנה מול המפעל שתכלול איש פח. את ההפגנה היצירתית מארגנת תנועת מגמה ירוקה. עוד פרטים כאן

ביום ראשון הקרוב 22.11.09, בשעה 16:00, יקיימו מגמה ירוקה, תושבי כפר מסריק והקואליציה לבריאות הציבור, הפגנה מול מפעל חוד מתכות דרומית לעכו. בהפגנה יהיה מיצג של "איש הפח", שיחזיק שלט: "איש הפח- איפה הלב שלך?" המכוון לבעלי מפעל המתכות. המפגינים יקראו לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, להפעיל סנקציות קשות על המפעל שפוגע מזה שנים בתושבי האזור וגורם לתחלואה רבה.

חוד מתכות הוא מפעל לעיבוד מתכת ולמחזור פסולת מתכת למטילי פלדה לתעשיית הבניין. המפעל ממוקם כשלושה ק"מ מדרום לעכו, באזור התעשייה של עכו דרום. בשנת 2001 המפעל נסגר, בעקבות מחאת תושבי האזור וארגוני הסביבה, אך בשנת 2004 הוא חזר לפעול. המפעל מזהם במשך שנים וגרם לתחלואה של תושבי האזור, ע"י פליטות של דיאוקסינים ומתכות רעילות. בשנת 2006 הוגשה תביעה ייצוגית נגד המפעל, ובשנת 2009 גובש הסכם פשרה שכולל השקעת 14 מיליון ש"ח לצמצום הזיהום מהמפעל. כעת מחדשים התושבים וארגוני הסביבה את המאבק, ומתכוננים למחאה קשה ורחבת היקף.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. תמר :

    המפעל כבר שנים לא מזהם ומקפיד על רמת איכות סביבה גבוהה במיוחד. כל מי שבא לו קצת כסף מהמפעל בוחר לחזור לתקליט הישן של זיהום סביבה…

  2. תושבת האזור :

    תמר יקרה יש לך כניראה סיבות טובות להיצתדק,אך יודעת את מצויין שאלו לא העובדות הנכונות אלא ניסיונך המאולץ להראות תמונה טובה על מפעלך,בדיקות דם לעובדי המפעל ותושבי האזור הם לצערנו הוכחה, למשקעי המתכות שנימצאו בדמם בבדיקות מעבדה,מעניין אם את ילדייך היית מגדלת,למרגלות מפעלך?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.