postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » התנועה הירוקה בת שנה – הזמנה לחגיגה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה הירוקה בת שנה – הזמנה לחגיגה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 4.11.09 6:00

מסיבת יום הולדת לתנועה הירוקה, ביום ד' 11 בנובמבר 2009, במרכז לישראל יפה, שד' רוקח 80 – מול תחנת הרכבת אוניברסיטה/ מחלף רוקח, משעה שבע בערב ועד רבע לעשר, כדי לאפשר לציבור נוסעי הרכבת לבאר שבע ולחיפה להגיע בזמן לרכבות

ביום 11 בנובמבר, 2008, נרשמה "התנועה הירוקה" כמפלגה בישראל

ביום ד' 11 בנובמבר 2009, כד בחשוון תש"ע, חוגגים ביחד את יום ההולדת הראשון של המפלגה בערב מרתק בנושא:

תוצאות הבחירות ולקחי הקמפיין של התנועה – מבט לעתיד

במרכז לישראל יפה, שד' רוקח 80 – מול תחנת הרכבת אוניברסיטה/ מחלף רוקח

בתוכנית: 

19:00 עד 19:30 התכנסות: תחרות עוגת יום ההולדת הטעימה (פרס לזוכה!). הציבור מתבקש להביא ספל אישי.

שעה ראשונה: 19:30 עד 20:45

• סרט קצר: התנועה הירוקה בת שנה

• הדו"ח הסודי של איריס האן: ממצאי סקר פעילי התנועה על התנהלות הקמפיין

• רון ורבר, יועץ אסטרטגי: "התנועה הירוקה-מימד בבחירות 2009: משימה בלתי אפשרית? החמצה?? או טבילת אש ראשונה והכרחית לקראת שבירת המחסום בעתיד???"

פאנל – מדברים "קצר ולעניין"

• דדי קסטנברג, מנהל שטח של הקמפיין: יתרונות וחסרונות של פעילי התנועה הירוקה

• ד"ר שרית עוקד, רכזת הקמפיין בדרום: האם אפשר להגיע לפריפריה?

• נטע שיינס, הבלוגרית של אתר התנועה לצעירים: קולו של הדור החדש

• ד"ר אורנה וולפסון, רכזת הקמפיין בצפון: איך מגיעים ל 31% בהררית ומדוע?

• הדס שכנאי: מבט ידידותי מכיוון וותיקת מפלגת הירוקים

• נעמה כץ, האוניברסיטה העברית: הנס הירושלמי – האם הגענו לתקרה?

• ירדן שני: ציבור ה"רוחניקים" – מיתוס או מאגר לא מנוצל?

• ד"ר אילון שוורץ, יו"ר שחרית: פוליטיקה ירוקה ומשל ה"פיל"

• שמואל גלברט, הירוקים חיפה: האם חיפה יכולה להיות מוקד כוח עתידי?

• ליבי בייקין, יועצת אסטרטגית ותקשורת: מבועה ירוקה לבשורה לאומית?

• הרב אריאל פיקאר יו"ר מועצת מימד: התנועה הירוקה/מימד: הברית הישנה והברית החדשה.

שעה שנייה: 20:45 עד 21:35

דיון פתוח לקהל.

21:35 – דברי סיכום: ערן בן ימיני, יו"ר התנועה הירוקה

              מנחה הערב: פרופ' אלון טל

*האירוע יסתיים בשעה 21:45 כדי לאפשר לציבור נוסעי הרכבת לבאר שבע ולחיפה להגיע בזמן לרכבות.

הציבור יתבקש לשלם 15 ₪ כדי לכסות את עלות הכיבוד והאכסנייה

אנא הרשמו כאן ואשרו הגעתכם.

למידע נוסף ותיאום Carpool ניתן ליצור קשר במייל עם אלון: alontal60@yahoo.com

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

 1. כדאי להפנים :

  אמרו חז"ל (סנהדרין צג, עמוד ב): "כל ליצנותא אסירא בר ליצנותא דעבודה זרה" – כל ליצנות אסורה מלבד ליצנות על עבודת אלילים. האתאיזם הוא ככל הנראה עבודת האלילים המפורסמת ביותר בדורנו, ומנהלי ויקיפדיה עוסקים בהפצתו על ידי ערכים פסבדו מדעיים; הללו חוסמים ומוחקים כל טענה הסותרת את האתאיזם והאבולוציה, או כל טענה התומכת בדת. המאמר הבא מציע ערך חדש בנושא אתאיזם, והפעם באוירת הפורים.

  אתאיזם – הגדרה:
  אתאיזם הוא סוג של חיידק ממשפחת האפיקורסים אשר מקורו ביבשת אפריקה ורוסיה הקומוניסטית. החולים בו מתאפיינים בשיגעון גדלות ובמחשבה שהיקום והחיים נוצרו מעצמם במשך מיליוני שנים, בלי כוונה, וללא שום סיבה. החולים באתאיזם מעריצים בעיוורון חולים קיצוניים מהם, ומנגד לועגים לבני אדם נורמלים המכירים בתכנון היקום והחיים. המחלה גורמת לשינויים בקליפת המח ומשפיעה על תאי העצב שבו, וכך היא גורמת לחולים בה להאמין שאין משמעות לקיום האדם, ולחשוב שהאדם התפתח מקוף קדום, אשר התפתח מלטאה, אשר התפתחה מדג, אשר התפתח מתא בודד, אשר נוצר מעצמו מתוך חומר דומם, אשר נוצר מתוך מפץ גדול, אשר הופיע מנקודה זעירה, אשר הופיעה סתם כך מתוך הכלום. החולים באתאיזם גם חושבים שלוויתנים היו בעבר חיות יבשה, וכי הציפורים התפתחו בעבר מלטאות.
  האתאיסטים חושבים שכל החוקים הפיזיקאליים והכימיים הנצפים ביקום, אשר מאפשרים את קיומם העדין של הגלקסיות וקיום החיים, הופיעו מעצמם עם היקום ללא שום כוונה ותכנון. לדעתם כל המערכות הביולוגיות המורכבות, וכל מיני בעלי החיים הנצפים, נוצרו כולם מן הסתם בהינתן חומר דומם וזמן רב.

  * * *

  גילוי המחלה ותפוצתה באוכלוסייה:

  מגלה החיידק היה צ'ארלס דרווין; לאחר ביקוריו באיי הגלאפגוס הוא נדבק במחלה הנדירה, וכעבור 200 שנה הצליח להדביק קרוב ל-2.3% מאוכלוסיית אירופה ואמריקה.

  הפצת המחלה: חיידק האתאיזם גורם לחולים בו להתבלט ולפרסם את דעותיהם בפרהסיה מתוך תקווה להדביק עוד אנשים במחלה. כך גם יוצרים האתאיסטים את הרושם המוטעה שגודלם באוכלוסייה גדול משהוא באמת.
  אתאיסטים עוסקים רבות בהטפה לאתאיזם, במיוחד בבתי ספר (בהם הילדים עדיין לא ביקורתיים דים, ולכן גם אינם חסינים למחלה), בתוכניות טלויזיה ואתרים באינטרנט. אף על פי כן החיידק אינו מצליח להדביק אנשים רבים, ועד עצם היום הזה רוב האנשים בעולם מאמינים בתכנון היקום והחיים, גם בקרב האוכלוסייה החילונית.

  תפוצת המחלה: נכון לשנת 2010, רק 11.9% מהאנשים בעולם מגדירים את עצמם כחסרי דת, מה שגורם להם להיות בדרגת סיכון גבוהה יותר להידבק במחלת האתאיזם. רובם המוחלט של בני-האדם הנורמלים בעולם (יותר מ-88%) מאמינים בתכנון היקום והחיים, ומכאן שחיידק האתאיזם אינו מהווה סיכון למין האנושי.
  יש האומרים שחיידק האתאיזם היא בעצם מחלה תורשתית, כך שבן להורים החולים באתאיזם, הוא בעל דרגת סיכון גבוהה פי שש להדבק באתאיזם, לעומת מי ששני הוריו נורמלים. מנגד זאת, מחקרים אחרים הראו שהחיידק אינו משפיע על אנשים שהם לא אנוכיים, בלתי חומריים, או כאלו השואפים לחיפוש אמת ורוחניות בחיים.

  * * *

  נסיונות לריפוי האתאיזם:
  שיטות טיפול מדעיות: בטיפולים שנעשו, ניסו רופאי הדת להראות לאתאיסטים את גלגלי השיניים של שעון, את הסוללה שבשעון ומרכיביו הרבים, והסבירו להם מדוע שעונים מורכבים בתכליתיות, ולכן אינם מסוגלים להיווצר מעצמם ללא תכנון ומחשבה. במקרים שכאלה טענו החולים שהשעונים נוצרו מעצמם רק בגלל שהם לא נראים להם מושלמים, מכיוון שהחולים מצאו בהם שריטה קלה (שהיתה בעצם חריטת אותיות), או כאשר הם מצאו בשעון חלק מסובך שהם טרם הבינו את תכליתו. כאשר תירוץ זה לא היה זמין, טענו החולים שהשעון פשוט נוצר במשך מיליוני שנים, או מיליארדי שנים, או טריליוני שנים, ובזמן כל כך ארוך הכל יכול לקרות… החולים הזו בדמיונות חוזרים ונשנים על התפתחות העולם והחיים, ותיארו את הזיותיהם בציורים ושיחזורי מחשב מזוייפים בתלת מימד. ההזיות שמתלוות למחלת האתאיזם לא מאפשרות לחולים בה להבדיל בין מציאות לדמיון, ולכן מצליחים האתאיסטים לדמיין יצורים אגדיים שלא היו ועולמות דמיוניים מן העבר על פי שברי עצמות ואבנים. החולה באתאיזם מסוגל לשחזר עולם דמיוני שלם על פי חלקיקי עצם ופיסות אדמה, ויתאר אותם באמצעות ציורים צבעוניים ופיסול בובות שעווה.
  בטיפולים ארוכים יותר, ניסו הרופאים לדחוק את החולים באתאיזם לפינה, כאשר הסבירו להם לפרטי פרטים מדוע התפתחות היא בלתי אפשרית מבחינה מדעית והגיונית, וכי התא החי מורכב מאינספור מרכיבים שונים שלא יכולים להיווצר מעצמם או להתחבר על ידי צירופי מקרים (למעשה, הטענה להתפתחות של תא חי מדומם זהה לאמונה שמטוס בואינג 747 נבנה מעצמו בגלל סופה שהתחוללה במחסן גרוטאות). במקרים שכאלה הפגינו החולים לעג בלתי מוסבר לכל האנשים הנורמליים, וטענו בקיצוניות שכל ה"תשובות" יתגלו בעתיד, כשהם סומכים בעיוורון על החולים הקיצוניים יותר.

  שיטות טיפול קיצוניות: במדינות מוסלמיות רבות נוהג השלטון להרוג את החולים במחלה, כדי שלא ידביקו בה אחרים. במדינות מערביות לעומת זאת, מקובל להתייחס למחלה כבעיה נפשית, ולהתחשב בלוקים בה.

  שיטות טיפול דתיות: היהדות טוענת שיש לעזור לחולים בדורנו באמצעי הסברה ושיכנוע (לדוגמה: סימינרים), ובדרכי נועם, כדי לשבור את חומת האטימות והדעות הקדומות של החולים. אתאיסטים שהסכימו להגיע לטיפולים יהודיים גילו שיעור הצלחה גבוה יותר בריפוי המחלה; ההסבר לכך אולי טמון בעובדה, כי ברוב המקרים חיידק האתאיזם נובע מבורות, ולכן הוא חולף מיד עם הצגת מידע יהודי שסותר אותו. ברם, אצל אנשים דתיים שחלו באתאיזם נמצא שיעור הפוך להצלחה. מסתבר שאצל דתיים שנדבקו באתאיזם, החיידק הפך חסין לתרופות יהודיות, וזאת בגלל האטימות והרתיעה שפיתחו החולים לכל דבר שריח יהדות נודף ממנו. ולכן, במקרים של מחלה קיצונית, מומלץ להתרחק מן החולים ולא להתעסק איתם.

  שיעורי הצלחה: שיעור ההצלחה בריפוי החולים באתאיזם הוא נמוך, וזאת מכיוון שהחולים בו סובלים מעיוורון מתקדם ואטימות נפשית כלפי כל סוג של טיפול המוצע להם. עם זאת, נרשמו מקרים בודדים של אתאיסטים שהצליחו לשחרר את תודעתם מכבלי האתאיזם, לפקוח את עיניהם ולראות את התכנון הסובב אותם, את היופי והרוחניות שבחיים, ובכך להתגבר על המחלה.

  * * *

  מאפייני המחלה:

  1) החולה באתאיזם חושב ששעונים ומחשבים נוצרים מעצמם, כמו גם מנגנונים ביולוגיים וחוקי טבע. אמונה זו גורמת לאתאיסט להתייחס לרכוש (כמו גם לחיים) כהפקר, מתוך המחשבה שאין חוק ואין משפט, והכל מתרחש מתוך מקרה.
  2) מחלת האתאיזם גורמת לעיוורון נפשי ומוחי, ולא מאפשרת לחולה בה לראות ולהתפעל מחוכמה ותכנון ביצירות מורכבות.
  3) החולים באתאיזם מתאפיינים באמונה שהיקום נוצר מעצמו במשך מיליוני שנים, וכי האדם התפתח מבעלי חיים פרימיטיביים, אשר נוצרו ממרק דמיוני קדמון. החולים באתאיזם יחשבו שכל דבר מורכב שאנו רואים בטבע נוצר מעצמו בתהליך ארוך וחסר משמעות שהתרחש מעצמו בלי תכנון או כוונה. מסיבה זו, אתאיסטים לא מאמינים שקיימת תכלית לחיים מלבד הישרדות המינים. זו לדעתם יצרה את האדם בתהליך של "ברירה טבעית" אשר סיננה מיליוני מקרים וטעויות שיכפול, עד שנוצר האדם. אתאיסטים מאמינים שהטעויות הגנטיות המוצלחות שרדו, וכך נוצרו כל החיים המורכבים שאנו רואים כיום.
  4) החולים באתאיזם אינם מסוגלים להכיר בתכלית דתית לקיום האדם, וחושבים שהאדם הוא סוג נוסף של בעל חיים בטבע. מסיבה זו אתאיסטים קיצוניים מסוגלים להגיע לידי רצח עם, ולהביא למותם של עשרות מיליוני בני-אדם ברחבי העולם; מעשים אלה נובעים מהאמונה האתאיסטית שהריגת בני-אדם אינה שונה מהריגת בעלי חיים, וכל האמצעים כשרים להשגת שלטון וכח. במאה השנים האחרונות השפיעה מחלת האתאיזם על מספר שליטים ברחבי העולם, ובכך היא סיכנה את שלום האנושות. בין החולים הקיצוניים ביותר נמצאו רוצחי המונים כמו אדולף היטלר, ג'וזף סטלין, ומאו דזה-דונג.
  5) החולים באתאיזם נמצאו חולים גם במחלת האליטיזם, ולכן הם מגלים דחף בלתי נשלט ללעוג לדתיים ואנשים נורמלים הרואים תכנון ביקום ותכלית בקיום האדם. המחלה גורמת להוזים לחשוב את עצמם לאנשים האינטלגנטיים ביותר על פני כדור הארץ, ומנגד לגלות עיוורון גמור לדעות השונות משלהם.
  6) החולים באתאיזם מתאפיינים בשנאת חינם, הם שונאים דתיים ואת כל דתות העולם, ולכן הם אינם מסוגלים לכבד את השונים מהם ולדבר בנימוס במהלך ויכוחים עם אנשים נורמלים. במקום זאת הם יגלו עויינות, זילזול וחוצפה כלפי אנשים נורמלים ודעות דתיות.
  7) החולים באתאיזם עשויים לגלות אחד או יותר מהסימנים הבאים: ציניות (סרקזם), חוצפה, שחצנות, זלזול חסר מעצורים, שנאת יהודים, שנאת יהדות, שנאת רבנים, שנאת דתיים, שנאת התורה, שנאת ישראל, הצדקת האנטישמיות בעולם, אהבה לאוייבי ישראל, נסיון לחקות את אורח החיים של גויים, צמחונות, העדפה לבעלי חיים על פני בני-אדם, שיגעון גדלות, שנאת בני-האדם, רצון עז להתבלט בכל דרך אפשרית ולפרסם את דעותיהם מעל כל במה אפשרית.
  8) החולים באתאיזם מגלים הערצה בלתי נשלטת לחולים קיצוניים מהם. אלו מתנהגים ככת, והחולים הקיצוניים יהפכו למטיפי הכת ומנהיגיה. נמצאה השפעה ישירה של החולים הקיצוניים על פני החולים הפסיביים. החולים באתאיזם יתייחסו לחולים הקיצוניים כמנהיגים החכמים והנערצים ביותר בעולם, הם יפרסמו את דבריהם ביראת קודש של ממש, ויפגעו מאוד כאשר יפחיתו מהוד קדושתם.
  9) בנוסף לכך, חיידק האתאיזם גורם לחולים בו להתכחש לבחירה החופשית, לטעון שאין לאדם נשמה, שאין חיים לאחר המוות, ולהסביר שכל מעשי האדם ורגשותיו הם תוצאה של פעילות כימית במח. החולים באתאיזם חושבים שתכונות ורגשות כמו אהבה, הקרבה עצמית, רחמים ותודעה, הם לא יותר מאשר תופעות כימיות המתרחשות במח האדם על פי חוקים קבועים וצירופי מקרים. החולים באתאיזם יחשבו שתכונת המוסר והצדק נוצרו גם הם בהתפתחות ממושכת מקוף קדום. בעקבות זאת, אתאיסטים אינם מסוגלים להאמין בשכר ועונש, לשיטתם לא קיים כל הבדל בין צדיק לרשע (מלבד זה של ההרכב המוחי), ולפיכך שום אדם אינו אחראי למעשיו. האתאיזם גורם לחולים בו לחשוב שעם המוות מסתיימת גם התודעה, כך שלא קיימת תכלית רוחנית וערכית לקיומו של האדם, ולא משנה מה יהיו מעשיו.
  10) החולים המודרניים בחיידק האתאיזם ינסו למצוא תכלית מיוחדת באתאיזם, מלבד הקדושה שהם מוצאים במטיפים הקיצוניים לאתאיזם. החולים יטענו שבכח האתאיזם לרפא את כל בעיות העולם והחברה. מנגד זאת הם יטענו שהדת והאמונה באל גורמת לכל המלחמות והצרות בעולם, וזאת כמובן, תוך התעלמות משליטים אתאיסטים שרצחו עשרות מיליוני אנשים מתוך רדיפה אישית אחרי כיבוש ושלטון אנושי בעולם (למעשה רוב המלחמות בעולם, ולפחות הקשות ביותר שבהן, לא היו קשורות בכלל לדת או לאמונה באל).

  * * *

  מה יש לעשות אם נתקלים באתאיסט חולה?
  מכיוון שאתאיסטים הם מיעוט בלתי מורגש באוכלוסייה האנושית, יהיה זה נדיר מאוד להיתקל בהם בחיי היום-יום. ברם, אתאיסטים נוהגים להתבלט כדי להפיץ את המחלה, ולכן יהיה זה שכיח להתקל באתאיסט בתוך קהל גדול, כמו פורום אינטרנטי, מערכת תגובות באתר או הרצאה.
  במקרה של מפגש עם אתאיסט, יש לבדוק תחילה עד כמה הוא חולה. ישנם חולים פסיביים (רגועים/חיוביים), לעומת חולים אקטיביים (קיצוניים/שליליים). לחולים הפסיביים באתאיזם רצוי לעזור, ויש מקום לרפא אותם. אך מן החולים הקיצוניים יש להתרחק. ההבדל בין אתאיסט פסיבי לקיצוני, הוא שהאתאיסט הפסיבי רוצה לשמוע (ואולי גם להרפא מהמחלה), בעוד האתאיסט הקיצוני רוצה רק להשמיע את האתאיזם (וכך להדביק אחרים במחלה).

  כיצד מזהים אתאיסט פסיבי (חיובי/רגוע)?
  חולה פסיבי גם נקרא "אתאיסט חיובי" או "אגנוסטי". ברוב המקרים, החולים הפסיביים אינם מכירים את היהדות, ולא גדלו על ברכי היהדות, כך שחיידק האתאיזם דבק בהם רק בשל הבורות, ובגלל שהם הושפעו מאתאיסטים אחרים. ניתן לזהותם בקלות בתור אנשים שלא יודעים היכן נמצאת האמת, אך הם רציניים מספיק כדי לחפש שיטות ריפוי למחלה (רבים מהם ינסו לאתגר את אנשי הדת לרפא אותם ממחלת האתאיזם, ולכן הם יישבו בשורות הראשונות בהרצאות של רבנים). חולים פסיביים לא שונאים דתיים, ובדרך כלל גם מעוניינים לשמוע תשובות מאנשים דתיים. הם לא מזלזלים באנשים נורמלים, לא צועקים או מתחצפים לזולת, לא מתנשאים ולועגים, ולא מגלים הערצה עיוורת לחולים קיצוניים מהם.
  כאשר נתקלים באתאיסט פסיבי (חיובי) שרוצה לדבר ולהקשיב, ניתן להציע לו להגיע לסימינר של ערכים, הרצאות בנושאי יהדות (לדוגמה: באתר שופר או הידברות), או אפילו למסור לידיו כתובות של אתרי יהדות רציניים שעוסקים בפתרונות לאתאיזם, והמציעים מאות מאמרים לריפוי המחלה:
  > לחץ כאן

  במקרה של חולים פסיביים, החיידק דובק בהם רק בשל הבורות, ולכן עם חשיפה למידע יהודי עשויים החולים הפסיביים להתרפא מיד. אך כדי שהרפואה תהיה שלמה – רצוי לשלוח את החולים הפסיביים למומחים באמונה ויהדות, כדי שיענו על כל שאלותיהם ויטפלו בהם בדרך הטובה ביותר.
  כך עשוי לדבר אתאיסט חיובי:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZB8Fuxb6BIo

  כיצד מזהים אתאיסט אקטיבי (שלילי/קיצוני)?
  חולה אקטיבי גם נקרא "אתאיסט שלילי" או "אבולוציוניסט". החולים האקטיביים אינם מחפשים עזרה, ולא מעוניינים להתרפא ממחלתם. ניתן לזהותם בקלות כאנשים שמחפשים תשומת לב, מנסים להתבלט, בעלי אף מורם, מדברים בשפה גבוהה שנועדה להסתיר את רמת הידע האמיתית שלהם, בעלי גאווה והתנשאות על הזולת, הם חושבים את עצמם ליודעי כל וחכמים גדולים, הם לא יתביישו לזלזל בדת ולהראות שנאה כלפי אנשים דתיים, הם ידברו בחוצפה ובלעג כלפי כל מי שחושב אחרת מהם, הם יגלו דעות קדומות כלפי היהדות והדתיים, ומנגד הם יגלו הערצה עיוורת ויראת כבוד לחולים קיצוניים מהם. אתאיסטים שליליים יעסקו רבות בפרסום דעותיהם מעל כל במה אפשרית, יתארו את האתאיזם כפתרון לכל בעיות את העולם, ויחשבו את עצמם למושיעי הדור. הם גם יתייחסו לאבולוציה כקודש הקודשים, ויטיחו האשמות חמורות בכל מי שמעז לבקר אותה, או אפילו רק להטיל בקיומה ספק.
  הנה דוגמה לאתאיסטים שליליים:
  http://www.youtube.com/watch?v=2HmQHqTVtt4

  כיצד מתמודדים עם אתאיסט אקטיבי (שלילי/קיצוני)?
  אתאיסטים שליליים אינם פתוחים לשמוע דעות חדשות, והם יקשיבו לדתיים אך ורק על מנת לסתור את דבריהם ולזלזל בהם. כאשר נתקלים באתאיסט אקטיבי (שלילי), יש לשמור ממנו מרחק ולא להתווכח עימו. כל יעודו הוא להפיץ את מחלת האתאיזם, ולכן הוא מסוכן לשומעים אותו. דתיים שניסו את כוחם בריפוי אתאיסטים שליליים סבלו בעצמם מקירור האמונה – הם אמנם לא נדבקו במחלה, אך הם הושפעו מסימני המחלה, ועם הזמן הם הפכו ליותר ויותר דומים לאתאיסטים במעשיהם.
  ההשפעה הרגשית של אתאיסטים קיצוניים היא בלתי נמנעת, ודתיים שהתווכחו תדירות עם אתאיסטים קיצוניים הפכו בעצמם לבעלי מחלוקות והתנשאות על הזולת, נהיו לאנשים כועסים יותר, הפכו להיות קיצוניים יותר בדעתם, למדו ללעוג לזולת ולהתחצף, הפכו למכורים להתכתבויות באינטרנט וביזבזו זמן רב בויכוחים עם אתאיסטים על גבי פורומים, איבדו את אהבת ישראל, התחילו לשקר ולדבר בציניות כמו האתאיסטים בפורומים, איבדו את אהבתם האישית לבורא עולם, חיפשו להתנצח ולנצח בויכוחים שלא עבור האמת, איבדו את הכבוד לרבנים ואנשי הדת, ופיתחו כבוד עיוור ל"מדענים" ותיאוריות אתאיסטיות, אותם הם ניסו לשלב עם התורה.
  מסיבה זו אין להתווכח עם אתאיסטים קיצוניים, ואין לקרוא את מאמריהם הארסיים של אתאיסטים שליליים. כאשר מתווכחים עם אנשים שלא מחפשים אמת – מאבדים את אהבת האמת. אם אתה נתקל באתאיסט שלילי, אין להתווכח איתו. ניתן להפנותו לאתרים דתיים ולמומחים, אך אין לשמור איתו על קשר. לא ניתן לעזור לחולה שאינו מעוניין בעזרה, וקיים סיכון להידבקות במחלה. חשוב לזכור שהאתאיסטים הקיצוניים עוסקים בהפצת המחלה, הם מתווכחים רק כדי להצדיק את עצמם, ולכן יש לשמור מהם מרחק.

  סוגי החולים באתאיזם תוארו במאמר נפרד:
  > לחץ כאן

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.