חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המאגר הביומטרי – יבוטל בעזרתכם

נושאים זכויות אדם, מועד ב' ב 12.10.09 6:04

הכנסת חוזרת לדיוני החורף, כאשר מספר רפורמות עומדות על הפרק, על מנת להצטייר כקשוב יוכל בנימין נתניהו לבטל רפורמה אחת, על מנת שיהיה זה המאגר הביומטרי, צריך אתכם

מאת: יהונתן קלינגר

כאילו לא הייתה פגרה, חוזרת היום הכנסת לדיוני מושב החורף; עם חוקים קשים לדון בהם ועם קואליציית כרעי תרנגולת, בנימין נתניהו יאלץ להתמודד עם סוגיות כמו המאגר הביומטרי, אך גם עם סוגיות כלכליות כמו קיצוץ תקציב המדינה, שאליו מתנגד יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני. נתניהו יצטרך להלחם באופוזיציה מבפנים, ולהבין שכפי שהתקפל בגזירת המע"מ על פירות וירקות, הוא חייב לרצות את ציבור הבוחרים שלו- שלא יתקוממו, שלא יחשבו ושלא יחתרו תחת שלטונו;

בנוסף,הוא צריך לדאוג לכך שאביגדור ליברמן לא יבצע הפיכת ימין קיצוני. הרי בתיאוריה, ליברמן פועל לבדלנות ומשרד החוץ פועל להבהיר שאין הסדר מדיני ואין פתרון. עם ליברמן, המושך את הציבור ימינה (כי הרי ככל שהעולם נגדנו- כך אנחנו צריכים להתלכד יחדיו), יהיה קשה לנתניהו לנצח שוב.

נתניהו, כעת בדמות של סב חביב יצטרך לפייס את אזרחיו, בין אם באמצעות כספים ובין אם באמצעות ביטול רפורמות לא פופולאריות, וכעת, ככל שהאנשים יצעקו חזק יותר כך יש יותר סיכוי שיוכלו לתת לנתניהו רפורמה לבטל.

זו תחרות, ככל הנראה, עם משחק סכום אפס: אם נתניהו יבטל רפורמה אחת הוא יוצג כחזק וקשוב, אם הוא יבטל את כולן הוא יפסיד. המשתתפים: רוכבי האופנועים, הקבלנים בעלי ההון, החרדים, והנאבקים במאגר הביומטרי. ככל שהקבוצה תהיה קולנית יותר ופופולארית יותר, כך יש יותר סיכוי שהיא זו שנתניהו יבחר בתכנית הריאליטי שלו כדי להראות שהוא מתחשב.

ההתנגדות למאגר הביומטרי, אשר חתני פרס נובל משתתפים בה, היא אינה המונית ופופוליסטית, אינה צווחנית ואינה מצליחה להשתמש בכלים פורנוגראפיים כדי לנצח; המחאה נגד המאגר הביומטרי צריכה להסביר מדוע היא מחאה של כו-לם, ולא של סקטור צר כמו רוכבי האופנועים, הקבלנים או החרדים. זו מחאה שנועדה להגן על ההמון הדומם, אשר הראה כי הוא לא סומך על המדינה כבר, והמדינה ממשיכה לרמוס אותו.

המאגר הביומטרי הוא אינו עניין של ימין או שמאל; יותר מכל הוא עניין של שליטה- כל אחד יכול למצוא במאבק את המקום להזדהות: יחסי הון ושלטון, פרטיות, מנהל תקין, בטחון המדינה. המאבק הוא חוצה אג'נדות.

כתבו לחבר הכנסת שלכם, לימין, לשמאל, למושחתים, לאלה שנאבקים על זכויות עובדים. אני אוכל לבוא ולפגוש אותם עם מיטב המדענים בתחום, אבל אני צריך אתכם.

עריכת טקסט: מעיין לוי

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. יהונתן קלינגר | משפט שלמה של הרפורמות ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] [פורסם במקור ב"עבודה שחורה"] […]

 2. לקסי :

  יהונתן,
  שכחת את הרפורמה המשלימה להפרטת הקרקעות – זו שבחוק התכנון והבנייה.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לחלק פליירים עם מידע על המאגר הביומטרי עם פירוט החסרונות והסכנות שלו מתוך מטרה שזה יגיע לכל בית בישראל.

 4. עמית-ה :

  יונתן
  העובדה שהתנגדות לחוק הביומטרי צודקת לא אומרת שהתנגדות לעושק שמבצעת המדינה (דרך בעלי חברות הביטוח) בבעלי רכב בכלל ורוכבי אופנועים בפרט אינה צודקת.
  מי שמחזיק בדעות סוציאל-דמוקרטיות מוצא את עצמו כבר הרבה שנים מותקף ב-3 צירים (למעלה, הצידה, קדימה) והדרך היחידה להתגונן היא גידול ידי שיווה.
  אני לא יכול לגדל עוד שני זוגות ידיים, לכן אני משתף פעולה עם אחרים וכל אחד תורם את חלקו.
  אני מקווה שנצליח להפיל כמה שיותר חוקים של הממשלה הנוכחית כי בפראפרזה על דברי יוסי בנאי (אללה ירחמו) – לא פלא שהיא עושה שטויות, כי היא הרי טפשה.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  למשרד התחבורה יש מאגר צילומים ביומטריים המועבר למשרדי ממשלה אחרים כך שהמאגר אינו בטוח וזה לא פחות מסוכן מהמאגר הביומטרי שעומד לקראת הצבעה בכנסת.
  לעצור את הדהירה

 6. איתמר כהן :

  שכחת עוד "רפורמה" סופר-מאיימת: ה"רפורמה" בוועדות התכנון

  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=/ibo/repositories/stories/m1_2000/skira20090925_1116800.xml

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.