חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפעילות הסביבתית בבלוגים ו"בדרך אל הטבע"

נושאים על עצמנו, עלו ברשת, ראיון החודש ב 24.09.09 6:00

איתמר כהן (אופנן) בראיון רדיו אצל מיכאל מירו "בדרך אל הטבע", מסכם שנה, מעלה על נס את הרשת, ובתוכה את אתר "עבודה שחורה", כמקום להפצת מידע על מאבקים סביבתיים, אך לא כתחליף לפעילות בשטח

איתמר מציין שני אירועים עיקריים שבהם הבלוגרים היו פעילים ביותר: מערכת הבחירות והמערכה נגד הפרטת הקרקעות.

למרות ההתעוררות והתפוצה הנרחבת יותר של הנוכחות ברשת האינטרנט, זו לבדה אינה מספיקה. להחלת כל שינוי צריך לצאת מהרשת ולדבר עם אנשים.

מלבד שני האירועים המרכזיים מציין איתמר את הנוכחות הרבה הנוספת ברשת, בעיקר של "עבודה שחורה" בהקשר של סוציאל-דמוקרטיה, מאבקים חברתיים והקשר שבין חברה לסביבה.

המראיין והמרואיין רואים את שיא הפעילות במפגש הבלוגרים עם מר גלעד ארדן, השר להגנת הסביבה. קשר ישיר עם הנבחרים הוא אכן שיא ומטרה ראויה.  איתמר רואה בפגישות מעין זו דבר ראוי ומקווה ליצור מפגשים נוספים עם שרים ועם חברי-כנסת וזאת לשתי מטרות: האחת להביא את דברינו אל הנבחרים ולהשפיע ישירות והאחרת – לא פחות חשובה, לדבריו – להראות לציבור ש"לא כל הח"כים מושחתים, ממש לא ושזה התפקיד שלנו לבוא אליהם בדרישות וגם בתשבחות, כשצריך".

להערכת איתמר יש כארבעים בלוגרים פעילים בנושא הסביבה, יש גם הרבה פעילים סביבתיים נמרצים שאינם פעילים ברשת.  איתמר מזכיר לעצמו ולכולנו שחשוב להימנע מיצירת מצבים של בועות שבהן אותם אנשים, כל הזמן, מדברים רק זה עם זה וצריך לפנות בהתמדה אל אנשים חדשים.

כשמעלים נושא חשוב לשקול את ההשפעה האפשרית כדי שזו לא תהיה "סתם הוצאת קיטור, או סתם התנצחות עם בלוגר שדעתו שונה".   חשוב לעסוק בדברים אקטואליים, למשל יידוע ועידוד אנשים לפעילויות כמו הפגנות.  מאידך יש מקום גם לדיונים אינטלקטואליים כגון ערכו ומהימנותו של התל"ג כמדד המשקף מצב אמיתי, זו דוגמה לכתיבה שאולי תהיה לה השפעה בטווח רחוק וארוך יותר ( לענין זה ראו גם כאן וכאן).

לשנה החדשה מאחל איתמר לכולנו להיות יותר פעילים, להיות בקשר עם הנבחרים ו"שאזרחים יבינו שכנסת ישראל היא הפרצוף שלנו"  והוא מסיים במשפט שבו הוא מסיים כל כתיבה שלו: "כדי שהרוע ינצח די בכך שהטובים ישבו בשקט"

להאזנה, בבלוג של איתמר

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.