חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גדעון סער – הרמת כוסית, חינוך ופוליטיקה

נושאים חדשות, חינוך ותרבות, פוליטי ב 6.09.09 6:00

ביום ה' ה – 3 בספטמבר 2009, ערך שר החינוך חה"כ גדעון סער ערב הסברה והרמת כוסית לשנה החדשה, שושי פולטין מורה לביולוגיה, בלוגרית, וחברת עבודה שחורה, הגיע לשמוע את חזונו החינוכי של השר ומצאה עצמה בכנס פעילי ליכוד תומכי סער, להלן תקציר הדברים

 מדובר היה בהזמנה לערב הסברה בנושאי חינוך להרמת כוסית לשנה החדשה  במרכז הירידים.

הגענו גליה ואני בעקבות הפרסום באתר 'עבודה שחורה' .

רק במקום התברר כי מדובר בכינוס של פעילי ליכוד, ביוזמתו של שר החינוך, גדעון סער ובהשתתפות יו"ר הכנסת רובי ריבלין, ח"כ ביניהם ציפי חוטובלי, איוב קרא,מירי רגב ראשי ערים פיירברג, רון נחמן, גרשון מסיקה ואחרים,  וכמובן פעילים רבים.

 מעל הבמה התנוסס שלט ענק "גדעון סער בדרך הנכונה", וברקע הושמע  ג'ינגל הבחירות של הליכוד.

המנחה מזמין את יו"ר הכנסת "איש ירושלים , איש ארץ ישראל, אשר ב"ה יהיה הנשיא הבא של מדינת ישראל".

רובי ריבלין:  

מדבר בתחילה על גדעון סער – יו"ר מרכז הליכוד, פרלמנטר שהביא לשינויים, מנהיג עתידי, מהמרכזיים, שומע כל דעה אחרת, מקשיב ונעתר כאשר הוא משוכנע….יוביל את עמנו ומדינתנו לחוף מבטחים."

מתייחס לעדה הדרוזית, בטוח שגם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, לא התכוון להעליב , ובכל מקרה מתנצל בשם כל כנסת ישראל בפני כל העדה הדרוזית.

מדבר על הזכות להיות דור התקומה ומקווה שנכדיו וניני ניני ניניהם יהיו בירושלים, הליבה של כל הרעיון שהעם היהודי חזר לארצו , תוך כיבוד מלא של הערבים החיים בארץ הזו. מתפלל לירושלים הבנויה והשלמה." כבן לעם היהודי אשר חזר לארצו ומשפחתו,  משפחת ריבלין עומדת לציין 200 שנה לעלייתה, לא מתוך מצוקה/פחד, אלא על מנת לבנות ולהבנות בה"

איוב קרא :

"שר החינוך מסמל את הקונצנזוס. לא רק למשרד החינוך יביאו אותו אלא מעלה, מעלה. יישר כח , אנחנו איתך" באנו לממשלה שקיבלה אוצר בקריסה, בטחון עם פגיעה בכושר ההרתעה, בממשלה כזו ראש הממשלה מוביל בבטחה

מאחל לראות בשנה הבאה את גלעד שליט ומגדי חלבי בארץ.

מאחל בטחון, כושר הרתעה, כלכלה חזקה. 'ה' עוז לעמו ייתן'.

גדעון סער:

שר החינוך מתחיל ב'כיבודים' והרבה, וזוכה למחיאות כפיים סוערות.

חינוך:                                                     

מזכיר את המאבק על התקציב, ההישגים הצנועים אפשרו לצאת לדרך שאפשרה פתיחת שנת הלימודים .

מדגיש שההוצאה לחינוך היא השקעה, אם נשקיע בחינוך נצטרך בעתיד להשקיע פחות בפשיעה, ברווחה בביטחון הפנים ובאנשים שסטו מהחיים הנורמטיביים.

עסוק בגיבוש תוכנית רחבה ומקיפה המתייחסת למכלול המרכיבים של מערכת החינוך, כאשר חלקים משמעותיים נמצאים בביצוע.

מה מתכוונים לעשות? 

להחזיר את הערכים הציוניים היהודיים , הדמוקרטיים, לחזק את הזהות, השורשים זה הבסיס.

מגבשים תוכנית רחבה שתלמד במשך 6 שנים (ד'-ט') מקצוע מורשת ותרבות ישראל , כדי שילדי ישראל ידעו מי היה רמב"ם ורש"י , הציונות והמחתרות, ועולי הגרדום ודוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי. כשרואים את הבורות בנושאים היסודיים זה הביטחון. להחזיר את הביטחון זה להחזיר את הערכים.

יוצאים למהלך רחב שיכלול סיורים לירושלים וסבסודם, תוך דגש על הפריפריה. "50% מהתלמידים לא היו בירושלים, השורשים שלנו הם זכות הקיום שלנו" התלמידים יבקרו בעיר העתיקה, בכותל, בגבעת התחמושת , מנהרות הכותל…

"נחנך לתרומה, לחברה, להתנדבות להליכה לתנועות נוער , לשנת שרות ולגיוס לצה"ל". "בשבוע שעבר היו כמה טורים בנושא, כשקראתי היה נדמה לי שצה"ל הוא צבא של מדינה זרה. כן,  ננטוש את תרבות ה'מגיע לי' ו'בא לי' ונחנך לנתינה. נחנך להליכה לצה"ל לשרות משמעותי. זה צבא שלנו ואנחנו אוהבים אותו".

"הצבתי יעד של שיפור ההישגים במבחנים הבינלאומיים, לא ייתכן שהילדים המוכשרים שלנו, עם הספר שקידש את הלימוד והעריץ את האינטלקטואל, ומוביל בין פרסי נובל שיגיע למקום 40 בעולם במתמטיקה ובמדעים. זה לא נושא שנקל בו ראש באזור שלנו.
אומרים מה זה חשוב ההישגים? הישגים נמוכים זו רמה נמוכה שצריך לשפר. אומרים לי: השתגעת להציב מדד מדיד, כמותי?
בלי עליה בהישגים אין למדינה עתיד."

בשנת הלימודים הקרובה יהיו יותר שעות לימוד בשפת אם ומתמטיקה, (גם למגזר הערבי). 'שומעים שפה קלוקלת , לבושתנו גם של נציגי ציבור. "כשלא מבינים שפת אם לא מבינים גם היסטוריה"

התווינו יעד של מאבק באלימות, אפס סובלנות. משמעת, וגיבוי למורים ומנהלים.  את בתי הספר ינהלו המנהלים , לא ההורים (מקרה 'טרומפלדור' בנהריה). נותן גיבוי למנהלת המחוז במקרה שבו דרשו להדיח מנהלת בי"ס שעל פי מנהלת המחוז היא מנהלת טובה, מצויינת. "את בית הספר ינהלו המנהלים  וזה לא משנה תחת איזה לחצים יהיו"

הקמת קואליציה רחבה למען החינוך – ארגוני המורים, מרכז השלטון המקומי והחברה האזרחית. השנה  החלה אפילו בלי איומים של שביתה, במקום השנים שבוזבזו על גב הילדים.

מבטיח לחזק את החינוך הממלכתי והממ"ד. מדבר על החינוך ה'מוכר הלא רשמי' אשר שואב אליו את התלמידים החזקים ומחליש את החינוך הציבורי. . "חייבים לטפל בזה..לקחתי על עצמי לשנות את המגמה"

לבסוף מעלה השר את נושא הילדים בני העדה האתיופית "נחשפו פנים שהם בושה גדולה למדינה ציונית קולטת עליה" מבטיח למנוע משאבים ממי שלא יקלוט אותם, במקביל לדברי שבח לחינוך הממ"ד שעיקר הזכות (לא הנטל) על שכמו בקליטת עליה.

נושאים מדיניים/פוליטיים

"בצניעות אומר היה לי חלק בהפלת  הממשלה הרעה הקודמת, היה לי חלק מסוים בהקמת ממשלת הליכוד.

מבקש להזכיר את המציאות המדינית ביטחונית לאחר שהוסכם לחלק את ירושלים, למסור את העיר העתיקה ולהכניס אלפי פליטים לישראל.

בתחום הביטחוני – פעם ראשונה שאין בשדרות צבע אדום. עד לרגע זה הפלסטינים מסרבים לחדש את השיחות כיוון שאי אפשר לחדש אותן על פי התביעות של הממשלה הקודמת. 

ראש הממשלה , נתניהו, צריך לשמור על האינטרסים הלאומיים, ההתיישבות וירושלים וגם למנוע מבידוד בינלאומי.

מי שיכול להוביל זאת הוא רק בנימין נתניהו.  קורא לסמוך על ראש הממשלה  ולחזק אותו , "כי אין דרך אחרת לשמור על ירושלים."

מבקש לתת גיבוי לראש הממשלה, תוך שהוא משוכנע כי "בראש המדינה עומד מי שצריך להיות"

 licod2

הגירסא המשעשעת של האירוע – בבלוג של שושי פולטין 

 

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. יפית שרר :

    תודה על העדכון.
    אני פונה לכל מי שפועל בנושא החינוך לחשוב היטב ולתכנן תכניות ברות ביצוע הן לטווח הקצר (ביניהן טיפול באלימות) והן לטווח הארוך.
    אני קוראת לכולנו להמשיך ולבדוק את השר גדעון סער ואת מעשיו על מנת שכל ההצהרות הללו לא ישארו ברמה ההצהרתית רק לצורך רווח פוליטי בלבד אלא יתורגמו למעשים בשטח.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.