חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפעילות הסביבתית – בבלוגים ו"בדרך אל הטבע"

נושאים איכות השלטון, בריאות ואיכות סביבה ב 17.08.09 6:08

איתמר כהן (אופנן), בלוגר וחבר "עבודה שחורה", בראיון רדיו אצל מיכאל מירו "בדרך אל הטבע", מדבר על מפגש הבלוגרים עם השר להגנת הסביבה גדעון ארדן,  מעלה על נס את הרשת כמקום להפצת מידע על מאבקים סביבתיים וגם מפנה את השומעים לאתר "עבודה שחורה"


בשבת האחרונה – 15 באוגוסט 2009 – רואיין איתמר כהן בתכניתו של מיקי מירו "בדרך אל הטבע" ברשת ב. הראיון נערך בעקבות מפגש הבלוגרים עם השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן.

(תכניתו של מירו "הוגלתה" לאחרונה לשעה מעוטת המאזינים, שבע בבוקר בשבת, כנראה כ"עונש" על תמיכתו במאבקים סביבתיים).


את היוזמה למפגש, שיצאה ממשרדו של השר, מסביר איתמר במודעות ההולכת וגדלה אצל נבחרי ציבור לחשיבות של הפעילות ברשת האינטרנט.

במשרד הוחלט להזמין בלוגרים, לשמוע ולהשמיע.

לשמוע וללמוד אודות המתרחש בתוך המשרד, מבפנים. כך אולי תמותן הביקורת מבחוץ. קל לבקר מבחוץ, כאשר לא מבינים את המתרחש בתוך המשרד. כשמוצגות בעיות המשרד מבפנים יכולה להצטייר תמונה שונה, המעידה על הקשיים העומדים בפני המטפלים בנושאי איכות הסביבה.

להשמיע, השר ביקש ללמוד ממקורות ראשונים, מהבלוגרים העוסקים בענייני סביבה בבלוגים שלהם, אודות העניינים המעסיקים אותם ואת קוראיהם.

כך מסביר איתמר את היוזמה למפגש.

איתמר מתייחס בראיון עם מיקי מירו למספר נושאים שהועלו במפגש הבלוגרים.

נושא אחד הוא התכנית להקים מכרה פוספטים בערד, שדה בריר.  יעקב לקס, תושב ערד וחבר מערכת "עבודה שחורה", אחד הפעילים נגד הקמת המכרה, העלה את הנושא במפגש הבלוגרים, והסביר כי לפי דו"ח משרד הבריאות המכרה עלול לגרום לתמותה של 7 אנשים בשנה. השר לאיכות הסביבה הבטיח לבוא לערד וללמוד את הנושא. איתמר הזכיר לשר כי נושא זה הוא בסמכותו של המשרד לאיכות הסביבה, בניגוד לנושאים רבים בתחום איכות הסביבה שאינם בסמכות המשרד.

הנושא השני, שהעלה איתמר בראיון עם מיקי מירו ושעליו דובר במפגש הבלוגרים, היה תביעות דיבה שהן תביעות סרק קנטרניות,  (slapp (Strategic Lawsuits Against Public Participation, שמגישים בעלי הון נגד פעילים סביבתיים, אזרחים מן השורה ועיתונאים.   איתמר מסביר בראיון שאינו שולל תביעות דיבה אמיתיות. הוא פוסל תביעות דיבה קנטרניות, שכל מגמתן היא לגרום לאזרחים ולעיתונאים להימנע מביקורת על בעלי הון הפועלים נגד איכות הסביבה. איתמר מציין בראיון שבמדינות אחרות כבר פועלים לתיקון חוק לשון הרע כדי למנוע שימוש פסול בתביעות סרק. איתמר טוען שיש לחוקק חוק כזה גם בישראל.

נושא נוסף שהועלה בראיון עם מיקי מירו היה הביקורת של איתמר על חברי הליכוד, הפועלים כל אחד בנפרד במקום לרכז את הכוחות ולפעול כשדולה בתוך המפלגה למען מימוש הערכים שבהם הם מאמינים. הדוגמא שהציג הייתה הצעת החוק להפרטת הקרקעות. איתמר מנה שמותיהם של ח"כים מהליכוד, שידוע לו שהתנגדו להצעת החוק שיזם ראש הממשלה בנימין נתניהו. ח"כ אחד סמך על חברו במקום לפעול יחד כקבוצה ולנסות לפעול בצורה שתשקף את דעותיהם בנושא.

איתמר החמיא לשר לאיכות הסביבה גלעד ארדן, וציין שהוא אישית התרשם ממנו.

בסוף הראיון ציין איתמר שנבחרי הציבור מכירים בכוחה של רשת האינטרנט. תפקידם של האזרחים הוא להשתמש ברשת כדי ללחוץ על נבחרי ציבור לקדם מה שנראה חשוב בעיניהם באיכות הסביבה ובתחומים אחרים.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.