postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עמי אילון: מנהיגות מסוג אחר?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמי אילון: מנהיגות מסוג אחר?

נושאים מכתבים ב 17.09.07 6:00

מי אמר: " זה לא מוסרי שמפלגה עם דגל של יושר ציבורי תיקח שר בלי תיק"? ח"כ עמי אילון, כמובן. אותו עמי אילון שלא עומד בפיתויי השררה, ומתכוון לדלג לכסאות הממשלה לתפקיד שר בלי תיק.
איתי אשר מזכיר במכתבו לעמי אילון מדוע הוא הצביע לו ולעמיר פרץ, ואיזה ערכים חינוכיים הוא מנחיל לדור הצעיר שזו מדינתו ואלה נבחריה.


לח"כ עמי אילון שלום.

רציתי להודות לך על ברכת השנה הטובה שקיבלתי בדוא"ל ולהגיב עליה, לאור הידיעות על השבעתך הצפויה כשר בממשלת אולמרט.

בברכת ראש השנה שלך אתה מאחל לחברה הישראלית "… שנצמיח מתוכנו דור צעיר שמבין שזוהי מדינתו, יודע שהוא יכול ומרגיש שהוא רוצה להשפיע ולשנות."

הנה, אני אזרח שמבקש להיות אחד מהאנשים האלה. בסוף 2005 נעניתי לקריאתך ולקריאתו של עמיר פרץ והתפקדתי למפלגה החולה ששמה מפלגת העבודה, כדי להשפיע ולנקות אותה מבפנים. כל חברי וקרובי לעגו לי, אך אני השתדלתי ככל יכולתי לתרום לשינוי. למרבה הצער גיליתי כי במקום שאתם תיעזרו בנו כדי לנקות את האורוות, שניכם נדבקתם, כל אחד בדרכו, במחלות הקרנפות ורדיפת הכיסאות המאפיינת את המפלגה הזו.

כבר נמאס לי להשוות את עמי אילון של היום לעמי אילון שעימו צעדתי בשוק מחנה יהודה – אדם ישר וישיר המנסה בשפה פשוטה ולא מתחכמת לשכנע את הסוחרים והקונים בהגיון בחלוקת ירושלים. כבר נמאס להגיד לפוליטיקאי "אבל רק לפני שלושה חודשים במהלך מערכת הבחירות שלך הבטחת…" – כי הנה גם אתה, בדיוק כעמיר פרץ לפניך בעניין ישיבה בממשלה עם ליברמן, למשל, מפנה את הגב להתחייבות שלך עצמך מימי הקמפיין.

הפעם רק אזכיר לך דברים שאמרת לפני שנה וחצי במפגש "קפה פוליטי" בקיבוץ רמת רחל, שם העלית לראשונה ביקורת (נכונה לדעתי) על ההסכם הקואליציוני שהשיג עמיר פרץ ועל חלוקת התיקים בתוך המפלגה.

"בשביל להפטר מעמי אילון כשר לא צריך תחכום גדול. הודעתי שלא צריך שר בלי תיק. זה לא מוסרי שמפלגה עם דגל של יושר ציבורי תיקח שר בלי תיק. אין לו שום אחריות מיניסטריאלית. יש לו יום עבודה אחד בשבוע. כל שאר השבוע מה הוא עושה? הוא מקבל וולבו ועוזרים. זה לא מוסרי, ועל מנת להבהיר את זה, אני עמי אילון לא שר בלי תיק. להיפטר ממני זה קלי קלות. היו אומרים לי את זה, הייתי אומר שאני עובר לכנסת… מכרנו את בכורתנו בנזיד עדשים של שרים ללא תיק. למרות הישגים מאוד גדולים של תחושת התחדשות וחיות, אנחנו מתחילים לאבד את דרכנו".

הנה המקור

אל דאגה, אני אמשיך לשלם את דמי החבר שלי למפלגה החולה ולהצביע עבורך ועבור עמיר פרץ ברשימה לכנסת, פשוט משום שאתם פחות גרועים מהאפשרות האחרת.

עם זאת, צעדך הפוליטי האחרון מהווה לדעתי סטירת לחי סמלית לכל האנשים שהלכו אחריך (או לפחות לאלה שאינם צפויים לקבל ג'ובים במשרדך החדש). גרוע מכך, אתה מרבה לדבר על הצורך לחנך את הנוער לאזרחות פעילה ואכפתית, אך הסכמתך לכהן כשר בלי תיק בממשלה ללא סדר יום אינה הדרך לחנך אנשים להיות מעורבים בתהליכים פוליטיים. הפעם הראית כי גם מי שהתיימר להביא פוליטיקה מסוג אחר נדבק במחלה, הלוואי שתבריא במהרה.

אשמח לשמוע תגובתך למכתב זה,

איתי אשר
מושב אורה

נ"ב:

אם אתה חושד (בצדק) שחלק ניכר מהכתבים והפרשנים הפוליטיים הם שפוטים של אולמרט וברק, ומנסים בכוח להדביק את התואר "הזוי" להחלטות עקרוניות ומוסריות שלך, תוכל לקרוא כאן ניתוח יותר אובייקטיבי של משמעות כניסתך לממשלה:

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

7 תגובות

 1. הראל לייבוביץ :

  איתי,
  למה אם אילון עושה צעד לא נכון שמאוד מכעיס אותך ואפילו פוגע באמון שנתת בו, תמשיך בכול זאת להצביע עבורו בבחירות לכנסת?
  הרי כחבר מפלגה אתה יכול להשפיע על רשימת המפלגה לכנסת בבחירות.
  אני אישית, לא מתכוון לסמן את שמו של עמי אילון בפריימריז של מערכת הבחירות הבאה, כי אני לא שבע רצון ממנו… זו אגב, הדרך הטובה ביותר לבטא כלפיו וכלפיי נבחר ציבור אחר, את האכזבה ממנו.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  עמי אילון: מנהיגות מסוג אחר?…

  מי אמר: ” זה לא מוסרי שמפלגה עם דגל של יושר ציבורי תיקח שר בלי תיק”? ח”כ עמי אילון, כמובן. אותו עמי אילון שלא עומד בפיתויי השררה, ומתכוון לדל…

 3. שווה קריאה :

  עמי אילון: מנהיגות מסוג אחר?…

  מי אמר: ” זה לא מוסרי שמפלגה עם דגל של יושר ציבורי תיקח שר בלי תיק”? ח”כ עמי אילון, כמובן. אותו עמי אילון שלא עומד בפיתויי השררה, ומתכוון לדל…

 4. ד.ט :

  מכתב טוב מאד, איתי.

 5. ד.ט :

  הראל, התשובה לשאלתך מצויה במכתב במפורש.

 6. איתי :

  ד.ט. – תודה אני מחכה למכתביך.
  הראל – עניתי במייל.

 7. עמי אילון: להיות או לא להיות :

  […] נוספת: מכתבו של איתי אשר לעמי אילון מכתבו של הראל ליבוביץ’ לעמי אילון מכתבו […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.