חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אלי ישי, ארגוני זכויות אדם אינם שונאי ישראל

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 6.08.09 6:08

בעקבות הראיון עם ציקי סלע, ראש יחידת עוז, שבו התגולל על הארגונים לזכויות מהגרי העבודה, פונים אורי אמיתי ונועה בגון לשר הממונה, אלי ישי, במחאה על דבריו של סלע.

לכ' השׂר אלי ישי, שלום וברכה ~

אני כותב בתגובה לראיון עם מר ציקי סלע, ראש יחידת עוז הפועלת לגירוש עובדים זרים במסגרת משׂרדך, שהתפרסם היום באתר נרג'י.
בראיון מצוטט מר סלע כמי שאמר את הדברים הבאים:
הארגונים האלה, מי שמפגין נגדנו, מי שקורא לי גבלס ונאצי, הם אנרכיסטים שרוצים בהשמדת מדינת ישראל, בשלושה סימני קריאה. צריך להוקיע אותם. זו עבריינות לשמה.

ראשית אציין שאני סולד מהשימוש היתר בהתייחסויות לנאצים בהקשר יומיומי. ככל שרב השימוש בביטויים אלה, כן יורד ערכם.

עם זאת, מטרידים אותי מאד גם דבריו של מר סלע אודות המפגינים. האם הפגנה כנגד מדיניות ציבורית היא בגדר עבריינות? הרי זכות המחאה היא חלק מהותי של הדמוקרטיא.
יתר על כן, האם כל מי שאינו מסכים עם דעתו של מר סלע מעוניין בהכרח בהשמדת מדינת ישׂראל? מהיכרות אישית עם כמה וכמה מפגינות ומפגינים כאלה אני יכול להעיד שיש בהם חובבי/ות ציון גדולים/ות, המוחים נגד מדיניות הגירוש דוקא מתוך דאגתם/ן למדינה.

בהקשר זה חשוב לציין שלפי חוק יסוד: הכנסת סעיף 7א1, מוגדרת מדינת ישׂראל לא רק כדמוקרטית אלא גם כיהודית. כיצד מתיישבים דבריו ומעשׂיו של מר סלע עם האמור, למשל, בשמות כג ט:

וְגֵר לֹא תִלְחָץ; וְאַתֶּם יְדַעְתֶּם אֶת נֶפֶשׁ הַגֵּר, כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם

בכבוד רב,

ד"ר אוֹרי אמיתי
היסטוריא כללית
אונ' חיפה-הר הכרמל


כבוד השר, שלום רב

ברצוני להפנות את תשומת ליבך להתבטאויות הבעייתיות של מפקד יחידת עוז, מר ציקי סלע.
אני לא בטוחה שסלע מודע למעמדו החדש ולרמת הרגישות הגבוהה של תפקידו, אך אני בטוחה במאה אחוז שאמורתיו בתקשורת מסבות נזק חמור הן לעבודת היחידה, הן לשמה של ישראל בקהילה הבינלאומית והן לרמת זכויות האזרח ההולכת ונשחקת כאן במדינת ישראל

לא יכול להיות שאדם במעמדו יירה חצי ארס לכל הכיוונים ויעמיד את הפועלים לקידום מעמדם של הפליטים והעבודים הזרים ככאלה הפוגעים בקיומה של מדינת ישראל
לא יכול להיות שאיש המפקד על יחידה שתפקידה הוא לגרש מכאן אנשים שהמדינה הביאה אותם לכאן ישווה את חייהם להחלטתה של משתתפת בתוכנית ריאליטי לעזוב את בנה לשלושה חודשים
הזלזול הזה בחיי אדם, בנלחמים למען זכויות אדם, בילדים, נשים ובגברים אינו מתקבל על הדעת.

יש לנזוף באיש הזה ולהדיח אותו מתפקידו יפה שעה אחת קודם
הראיון שנתן למעריב הינו מבזה ומזעזע והוא פוגע ישירות גם בך, כבוד השר

אעשה ככל שביכולתי לגרום לפיטוריו של האיש הזה
אשתמש בכל אמצעיי – והם רבים. אני בטוחה ששמת לב לכוחו של האינטרנט והרשתות החברתיות בחודשים האחרונים. הצלחנו לדחות את גירוש העובדים הזרים בשלושה חודשים ואנחנו נמשיך להילחם מלחמת חורמה בהחלטות התמוהות האלה של המדינה.

ואני פונה אליך באופן אישי, שים סוף למסע היסורים הזה ושמו יחידת עוז וציקי סלע

שלך,
בברכה,
נועה בגון

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , ,

4 תגובות

 1. ל רפי :

  בעיני התממות אינה מעלה חיובית. הפגנה במסגרת החוק כאירוע דמוקרטי, אף פעם אינה פסולה ככזו. הפגנה הבאה לעודד פעולות, דעות, והשקפות המנוגדות לאינטרס הציבור או לאינטרס הלאומי היא לגיטימית מבחינה דמוקרטית ושלילית מבחינה החברה והמדינה.
  הסוגיה מורכבת מדי מכדי שניתן יהיה למצות אותה בכמה משפטים שטחיים על צדק אוניברסאלי שאינו קיים באף מקום בעולמנו. עצם העובדה שבין שכירי העבודה הזולה נמצאים רבים שמנסים לרמות את המדינה ביודעין, מעידה על כוונה שלילית מצידם, ואל יעמידו פנים שהדברים אחרים – לא הם ולא מגיניהם מבית או מחוץ.
  הנושא אינו מטופל כראוי? – אני מוכן להסכים. דרושה מדיניות כוללת וברורה של המדינה לגבי שכירי עבודה ולגבי פליטים המגיעים לישאל – אני מסכים. חייבים לתת למי שזכאי לכך, אבל לא לכל אחד באופן אוטומטי, ליהנות מהספק לגבי העבר, כל עוד לא הוגדרה מדיניות ברורה – אני מסכים. חייבים לנתק את השיקולים הכלכליים של יבוא עובדים זרים משיקולי ההגירה של המדינה, והכפיף את הראשונים לשניים באופן מוחלט והחלטי – אני מסכים.
  אילו היו אלה הטענות שעליהן מתנהל הדיון, אילו דאגנו תמיד לשמור על עקרונות אלה, גם כשהם נוגדים דעות פוליטיות "נוחות לנו" (כמו למשל בעת הגירוש מעזה), הייתי מקבל את הגישה כרצינית, כשקולה, כאמיתי, כערכית. משום שלא אלה הם פני הדברים, אני מטיל ספק חמור במניעי המפגינים ו"הצועקים חמס" כיום וסבור ששאמת של ציקי סלע קרובה למציאות הרבה יותר מעמדותיהם של ה"מתחסדים בעם".

 2. לל.רפי :

  אהלן,
  א. הפסקה הראשונה שלך לא מסתדרת (בראש שלי?) עם המשך דבריך.
  ואת זה :"שלילית מבחינת החברה והמדינה" – הייתי בודקת מול הפגנת היחיד של מוטי אשכנזי (73)ותוצאותיה לחברה ולמדינה.

  גליה

 3. דני בלוך :

  ההשוואה בין ההתנתקות מעזה לבין גירוש ילדי עובדים זרים אינה במקומה. לגבי ההתנתקות היתה החלטה מדינית שנתקבלה כחוק בממשלה ובכנסת. אפשר להיות בעדה או להיות נגדה אך היא שונה לחלוטין משאלת העובדיםהזרים. לגבי הגרוש היתה החלטה מינהלתית של כמה אנשים. היא לא עברה בממשלה או בכנסת או במבחן משפטי. שוב, אפשר להיות בעד או נגד אך אין כל קשר בין הדברים.

 4. שאול :

  follow the money
  למה ללכת רחוק אם יש לכם את שמחון ונוקד אצלכם בבית ?
  מדובר בשני אנשים שמייצגים ישירות את אלו המרוויחים מזרם העובדים החוקיים שמגיעים לארץ יום יום. שלא לומר עבדים, המשלמים על הזכות להגיע לארץ יום יום, לעבוד בשכר שהוא לא חצי מהמינימום ואז למצוא עצמם מגורשים שכבר אי אפשר לעשות על גבם שביעית ומעשר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.