חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אורית נוקד, שכר המטפלות בתחום אחריותכם

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 3.08.09 6:00

אורית נוקד ענתה למכתבו של רן רביב, שקרא לה להתערב בנושא שכר מטפלות המשפחתונים, והבטיחה כי שר התמ"ת, פואד בן אליעזר, ינסה להשפיע על החלטות הועדה. רן מזכיר לה כי אין בכך צורך, שכן השר הוא הגורם האחראי, ולא הוועדה, וברצותו הוא יכול להעלות את שכרן.

אורית שלום
תודה על תשובתך המפורטת, ועל מחוייבותך לקדם את הפיתרון.
כמה נקודות שבכל זאת יכולות לסייע לנו לקדם פיתרון הוגן וראוי עבור נשים אלו.
ממעורבותי הקצרה בנושא זה בסיוע למטפלות בבית שמש, הבנתי שההכרעה היא בידי השרים אוצר ותמ'ת, הועדה מגישה להם המלצות. יתר על כן אם איני טועה בועדה יושבים נציגי משרד התמ'ת שלעמדתם כוח משמעותי בהמלצה שתגיש ועדה זו בסופו של דבר.
לאור זאת,  לדרג הפוליטי במשרד יש השפעה מכרעת על ההחלטות שיתקבלו בסופו של דבר.

הניצול והמצוקה של נשים אלו, העובדות קשה למחייתן, נמשכים כבר שנים ארוכות, העובדה שניצול זה מתרחש בביתן של הנשים עצמן רק הקלה להשתיק ולהסתיר אותו.
בזכות העובדה שהן עכשיו מתארגנות ונאבקות כנגדו ישנה הזדמנות לתקן עוול זה,
זה דורש את מחוייבות הדרג הפוליטי לתיקון זה.
אני רואה בך את שליחתי בעניין זה
בשני המובנים גם בכך שאת חברת קיבוץ ומחוייבת לחברה צודקת יותר, וגם בזכות מחויבותך לקידום מעמד האישה.

בברכה
רן רביב

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. מאתר התמ"ת - 17 יולי 2009 :

  הממשלה אישרה הבוקר (א') את הצעתם של שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר ושר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ לעידוד תעסוקת אמהות על ידי תוספת תקציב של 350 מליון ₪ לתקציב האגף למעונות יום ומשפחתונים.

  להלן עיקרי דברי השר בן אליעזר בישיבת הממשלה, טרם אישורה:

  "נמצאת לפנינו החלטת ממשלה של שר האוצר ושלי שעניינה תוספת תקציב בסך של 350 מיליון ₪ לתקציב אגף מעונות יום ומשפחתונים.

  ייעודו של תקציב זה הנו לבנייה של מעונות יום חדשים וכן להרחבתם של מעונות יום קיימים. בנוסף, ישמש תקציב זה להרחבת מעגל הילדים אשר להם יהיה מקום במעונות היום והרחבת השתתפות המדינה במימון העלות להורים.

  החלטת הממשלה נועדה לתת מענה טוב יותר לאמהות לילדים בגילאי אפס עד 5 שנים הן על ידי היצע מסגרות גדול יותר, סבסוד מעמיק יותר וקליטה של יותר ילדים למערך הסבסוד. כל אלו יאפשרו ויעודדו אמהות לצאת ולעבוד.

  אני סמוך ובטוח כי תתמכו בהצעה, שכן זהו אינטרס של כולנו כחברה, לתמוך ביציאת נשים לעבודה. החלטה זו תביא לצמיחה כלכלית ותנופה למשק הישראלי וכן תאפשר הגברת השוויון הזדמנויות לנשים וגברים".

  החלטת הממשלה מדברת על תוספת של כ- 350 מיליון ₪ לתקציב אגף מעונות יום ומשפחתונים, כך שבשנת 2011 יעמוד התקציב על כ- 1.1 מיליארד ש"ח.

  להלן פירוט ההחלטה על תוספת של 350 מיליון ש"ח שתינתן החל מהראשון לספטמבר 2010:

  סעיף 1 וסעיף 2 ד – תמיכה של משרד התמ"ת בבנייה/ הרחבה והסבה של מעונות יום חדשים וקיימים בסך 60 מלש"ח במהלך שתי שנות תקציב.

  מדובר בבניית מעונות יום חדשים או הרחבת מעונות יום קיימים בהם עולה הביקוש על ההיצע ו/או הסבת מבנים, כמו גני ילדים ומועדונים,שאין להם שימוש והסבתם למבנה של מעון.

  בהצעת החוק מדובר על הרחבת מעגל הילדים / הגדלת ההיצע על ידי תמיכה בבניית מעונות יום חדשים או הרחבת מעונות יום קיימים בהם עולה הביקוש על ההיצע ואו הסבת מבנים (כמו גני ילדים ומועדונים) שאין להם שימוש לצורך ייעודם למבנה של מעון כבר משנת 2010.

  סעיף 2 בהצעה: מדבר על הרחבת מעגל הילדים , טיוב השירות ( הגמשת הפתרונות לאם העובדת) והעמקת הסבסוד בשנת תשע"א ( ספטמבר 2010):

  סעיף 2א' – הגדלת מספר הילדים בכ- 45 אלף נוספים, שמקבלים תמיכה בצהרונים (מ- 11,000 ילדים כיום ל 56,000 על פי ההחלטה) בתוספת תקציב של 180 מלש"ח.

  סעיף 2ב' – קליטה של עוד כ- 9,000 ילדים חדשים ( לסך של כ- 100 אלף ילדים) במערכת מעונות יום ומשפחתונים בתוספת תקציב של 75 מלש"ח.

  סעיף 2ג' – העמקת הסבסוד הקיים והגדלת מספר הילדים הזכאים לסבסוד מטעם משרד התמ"ת (כ- 15 אלף ילדים) בתוספת תקציב של 35 מלש"ח.

  ********************************

  שאלתי לאורית וגם לכוח לעובדים – 1. מהי עלות תביעות השכר של המטפלות ?
  2. האם לא ניתן לקחת את העלות הזו מתוך הסכום העצום שהוקצה לבינוי ולסבסוד ?

  איתי

 2. עמי וטורי :

  עלות התביעות של המטפלות בנושא עידכון השכר היא כ 35 מליון ש"ח עד 40 מליון ש"ח לשנה. כלומר סכום צנוע מאוד ביחס לתקציב ועבור שירות עם 2500 עובדות וכ 12,000 ילדים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.